Следващото каране в Рила

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот halfdone » Пон Сеп 24, 2012 7:53 pm

Иво, благодаря за организацията, компанията беше много приятна. Имаше от всичко, от някои неща в повече, а от други в по-малко. :D Все пак си остава едно незабравимо изживяване :beer:
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот Opavlov » Пон Сеп 24, 2012 8:45 pm

ivondera написа:Получи се едно интересно каране. Имаше от всичко за всеки. Спускане, бутане, носене и каране. Минахме през интересни и много красиви места. Първия ден минахме през няколко планински селца с много история и добри хора. Терена пътеки и черни пътища до село Орцево което е най - високо населеното място на балканите. От там нямаше как и до следващото село Бабяк карахме по асфалт. От там пак хванахме гората и до Белица. Заради няколко непредвидени ситуации се забавихме и се наложи качването до хижата да е пак по асфалт ( идеята беше да се кара в гората). На другия ден карането започна с бутане с елементи на носене за загрявка. От билото се започна карането по черен път и така чак до язовира. По обяд стигнахме до едни кошари и там ни почерпиха със най вкусното и хубаво сирене което съм ял за десерт имаше и една кофа кисело мляко със чушки и домати. Не ни стигна та се наложи да правя още един курс до кошарата за още сирене :rofl: Така стабилно похапнали карането не спореше, но стигнахме до язовира. Там за съжаление се наложи да се спуснем пак по асфалта заради късното стигане. Плана беше това спускане да е по пътеки в гората, но.....
На края искам да благодаря на всички които дойдоха, за мен въпреки болките в коляното и ръката беше едно незабравимо каране.
Тук е момента да се ИЗВИНЯ на Крис за изгубените ТРИ дена за изтърканите гуми за загубения велокомпютър и за неприятните усещания по целия път. Извинявай Крис.
П.С Извинявам се ако е имало и други разочаровани, но няма как да се угоди на всеки.....


Извинявам се ако нещо аз съм прекалил:)Просто ми беше много тежко...надявам се да добия повече тренинг и да мога да ги качвам повечко.Може би повече информация ще свърши работа.Другото което искам да кажа е че беше невероятно и доказахме че няма граници за човешкият дух.Въпреки всичко ми хареса пък асфалта което може би е смешно за вас но...
От толкова каране съм забравил откъде сме минали даже!

Благодаря на организатора(трудно се организират толкова хора и угаждането още повече) и на всички от групата беше изкъртващо изживяване!
Opavlov
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 23, 2012 2:40 pm

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот Opavlov » Пон Сеп 24, 2012 8:48 pm

spirov92 написа:Мда, за съжаление и двата дни не ни стигаше времето и се наложи да караме по асфалт. Тоя каменист път втория ден, също беше неприятен за каране. Впрочем, искам да се извиня за объркването първия ден-трябваше да се качим на билото и да спуснем към Белица (мисля, че щеше да има красиви гледки, евентуално и някоя пътечка), но хванах по пътя вдясно и излязохме в Дагоново.

За следващото каране: Иво спомена някакъв маршрут около 7-те езера, който звучеше интересно, ако може да напише подробностите.
Аз лично бих предпочел да проуча предварително маршрута, преди да прекарам 20 души по нещо некараемо, или просто скучно и неприятно.


Нови неща разбирам за първия ден:)Определено беше по-приятен!
За езерата аз съм пас-препоръчвам говедарци-мальовица-вада-говедарци:)
:beer: :beer: Наздраве за възстановяване!
Spirov -благодаря за инфото което даваше и че ме изчакваше!
Opavlov
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 23, 2012 2:40 pm

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот Ивайло » Вто Сеп 25, 2012 8:45 am

След като успях да се повъзстановя в понеделник (всъщност за какво са понеделниците ако не за възстановяване от уморителните уикенди :)), да споделя и аз. Най-напред благодарности за Иво за маршрута и за организацията, която е изисквала съдействие на най-високо политическо ниво за осигуряване на жп транспорта, на... (той си знае кой е, да се свети името му :)) за прекрасното време през двата дни, благодарение на което някои успяхме да хванем загар в началото на есента, и на THEZOGGO за съдействието, което ми оказа при смяната на спуканата гума, за което дори от бокса на Ферари ни завидяха. :D :beer:

Маршрутът нямаше никаква техническа сложност, но за сметка на това беше доста натоварващ, особено втория ден. Смятам, че това беше по-скоро плюс, тъй като дори байкъри с начални МТБ умения (като мен самия) могат да се справят с него, стига да са с прилична физическа подготовка. Първият ден беше сравнително по-лежерен, а отклонението от трака го разбраха само тесен кръг притежатели на "джаджи", за които това имаше някакво значение :D. Вторият ден ни предложи сериозно физическо изпитание, особено дългото каране по каменистия каскаден път от Нехтеница до яз. Белмекен. Мъките обаче бяха доволно компенсирани от обяда, който Иво ни "уреди" с домашно приготвените сирене и кисело мляко от местните хора от овчарника. Вярно е, че след това карането стана още по-тежко, но си заслужаваше.

Имаше и въртене по асфалт, но и аз като Opavlov да споделя еретичната мисъл, че всъщност нямам нищо против карането по асфалт. Като обобщение, смятам, че това си беше класически XC маршрут достъпен и за хора без сериозни МТБ умения, което според мен е по-скоро плюс отколкото минус.

Накрая, смятам, че до закриването на сезона има достатъчно време, така че защо да не се помисли за някакво октомврийско по-лежерно каране някъде в по-ниското, например нещо средногорско...
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот papinu » Вто Сеп 25, 2012 6:22 pm

Това каране бе още едно специално преживяване, което ще остане в мен. Бързо ще забравя не дотам приятни моменти като прекаленото "похапване" на чакъл, стръмното катерене по асфалт в края на първия ден, спускането по асфалт в неделя вечер. Но това са дреболии на фона на всичко останало.
Първия ден минахме през няколко села, където изгубихме ценно време, но за сметка на това имахме през цялото време сърдечен контак с местните хора.
Хижа Семково е разположена на едно изключително красиво място - човек може да се зареди там. Хижаря е много готин човек.
Кулминацията в тези два дни беше как на едно енергийно място с чудна гледка Иво осигури от местните овчари наполовина пълна (и повече) кофа с кисело мляко, два големи калъпа сирене, домати и чушки :praying:. След голямото плюскане карането наистина беше мъка. Но не за дълго.
Намерих нови приятели - компанията беше екстра. Радвам се, че се запознах с Иво (@ivondera) - един много специален човек :bowdown: . Два дена ми бяха напълно достатъчни за да се убедя в това.
Благодарности към Иво за организацията и вниманието към всеки един от нас.
Благодарности към Гого (@THEZOGGO) :bowdown: за това, че ми регулира седалката. Така ми спести да си вадя резервния задник от фризера (цитирам Крис :clap: ).
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот ivondera » Вто Сеп 25, 2012 6:38 pm

papinu Благодаря за милите думи :bowdown: Радвам се, че на по голямата част от групата карането им хареса. Всъщност като се замисля се сещам само за двама, но както каза Орлин не мога да угодя на всички. Изпратих благодарности от Ваше име на ЧОВЕКА който ни осигури специален вагон за нас :agree:
Благодаря на всички в групата справихте се повече от добре. Благодаря на Тея, Венци и Гери които караха на равно с мъжете. Благодаря и на новите лица с които се запознах и се надявам да се видим на следващото каране което замислям :crazy:
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот papinu » Вто Сеп 25, 2012 7:55 pm

Мдаааа... Забравих да спомена за специалния вагон осигурен за нас!
Но това е една история на която ӣ приляга цял разказ, който Иво след време ще напише в бъдещата си книга :clap: . Подробностите не са за форума, но историята е уникална и забавна. Авторските права са за Иво :popcorn: .
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот rosen_talov » Вто Сеп 25, 2012 8:35 pm

Здравейте,
При следващото ви каране бихте ли ме взели и мен? Имам кола, но за сега нямам багажник за велосипеди. Ще се радвам до повъртя с вас!
Поздрави!
rosen_talov
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 8:55 am

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот Sartor » Вто Сеп 25, 2012 8:49 pm

Ето публичния линк от втория ден на нашата групичка (аз, жена ми и Зоговица тръгнахме по черно, пътеки към парка с танцуващите мечки): https://www.facebook.com/media/set/?set ... 54123e6b43 :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот THEZOGGO » Сря Сеп 26, 2012 9:55 am

Иво, какво правим за следващото каране в Рила?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот ivondera » Чет Сеп 27, 2012 6:26 am

Ами правим го :) ето новата тема viewtopic.php?f=48&t=122973
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот papinu » Чет Сеп 27, 2012 10:48 am

Този път не носих фотоапарат и имам само това от телефона ми:
full_carriage.jpg
(462.15 KiB) 164 пъти

long_ticket.jpg
(389.5 KiB) 137 пъти

Който има снимки нека да ги сподели :popcorn:
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Следващото каране в Рила

Мнениеот halfdone » Вто Окт 09, 2012 2:58 pm

Забравих да дам линка с някоя друга снимка от карането :agree:

https://picasaweb.google.com/1124692545 ... RilaTrip2#
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Предишна

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта