Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Сря Юни 06, 2012 2:44 pm

Промених часовете в Примерната програма с по-реалистични (на сайта, защото във форума не мога да променям).

Пак там добавих и карта на маршрута (на страницата Карти), като искам да обърна внимание на бутончето 3D в горния й десен ъгъл - от там може да разгледате по-реалистично самия маршрут (възможно е да поиска инсталация на plug-in за Google Earth).
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Чет Юни 07, 2012 9:34 am

Най-съществените 32 снимки от описанието на маршрута може да изтеглите от ТУК и да ги сложите в телефона си или фотоапарата за справка по време на движение.

Организирал съм пищни тържества за придружаващите, които ще останат в Хисаря, за да не скучаят:

9 юни (събота)

Колонада (в центъра на града, до парка с/у ресторант "Балкан")
10.00 – 12.00 ч. Кулинарна изложба и благотворителен базар
10.00 – 11.30 ч. „Улицата на игрите”- детска програма с актьори от Пловдивския куклен театър

Летен театър
13.00 – 18.00 ч. Конкурсна програма на Балкански шампионат по фолклор „Жива вода”
18.00 ч. Дефиле на участниците
19.00 ч. Официално откриване на Балкански шампионат по фолклор „Жива вода” Вход свободен

10 юни (неделя)

Колонада
10.30 – 11.00 ч. „Децата на Хисаря” – сцена на талантите

Летен театър
13.00 – 21.00 ч. Конкурсна програма и концерт на лауреати на Балкански шампионат по фолклор „Жива вода” Вход свободен
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот MusicShaker » Пет Юни 08, 2012 10:20 am

При тези жеги последните дни, надявам се, че трасето ще е поизсъхнало - дори и на по-усойните места.
Не че ни бърка да го караме и в кал, но ще е много по-зор :lol:
Ако е сухо ще го врътнем много по-бързо и ще има повече време за разбора в "Балкан" :beer:
strive al 8.0
Аватар
MusicShaker
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1520
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Пет Юни 08, 2012 11:22 am

Малко вероятно е да има съществена разлика спрямо предната неделя, според мен.

Успокояващото е, че в средата на седмицата в Пловдив се изсипа доста обилен дъжд и на места градушка, но в Хисарско не е имало съществени валежи.

По-важното е, че в събота ще е топличко и това поставя ребром въпроса с навременното тръгване (в 9:00) - всяка минута закъснение ще се плаща с пот по баирите към "Коритата". Но пък групата от 100 човека на Бяло камъне и топлото време може да накарат хората там да напълнят басейна с чиста вода и да го подготвят за употреба по предназначение. :D Връщането към Хисаря в ниското се оформя около 18:00-20:00 часа, така че, да се надяваме, няма да има много пек.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юни 08, 2012 12:35 pm

Сметаката към момента показва, че в Хисаря ще се изсипем 5 човека от "Нашата група".

Поздрави!

Жоро
/Велоклуб "Нашата група"/
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот mover » Пет Юни 08, 2012 3:06 pm

Изглежда, че на тази Хисариада пловдивското участие ще е доста камерно (просто информирам).
Моята свръзка едва ли ще се напъваме да бием рекорда на трасето, а сигурно ще се заплеснем още на първите полянки с гъбета и ... докъдето стигнем, пък после ще се възползваме от минералите на басейна ВМА. :)

Искам да попитам колегите от София:
Някой с кола има ли място същата вечер за един човек (ж.) - без багаж от Хисаря до София?
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот MusicShaker » Пет Юни 08, 2012 4:53 pm

mover написа:Искам да попитам колегите от София:
Някой с кола има ли място същата вечер за един човек (ж.) - без багаж от Хисаря до София?

... ние сме 2-ма с багажник за трима, но мислим да се прибираме в неделя-ранен следобед към София.
Бях обещал превоз и на Жоро от "Нашата група", но не се е обаждал - утре ще се разберем на място :)
strive al 8.0
Аватар
MusicShaker
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1520
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот edinmilion » Пет Юни 08, 2012 8:51 pm

sergeh написа:Но пък групата от 100 човека на Бяло камъне и топлото време може да накарат хората там да напълнят басейна с чиста вода и да го подготвят за употреба по предназначение. :D Връщането към Хисаря в ниското се оформя около 18:00-20:00 часа, така че, да се надяваме, няма да има много пек.

С такава оферта за басейн, смятам посочените часове за прибиране за късни. Ще има: Бръже, бръже, че басейна ни чака :D
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот papinu » Пет Юни 08, 2012 9:15 pm

MusicShaker написа:
mover написа:Искам да попитам колегите от София:
Някой с кола има ли място същата вечер за един човек (ж.) - без багаж от Хисаря до София?

... ние сме 2-ма с багажник за трима, но мислим да се прибираме в неделя-ранен следобед към София.
Бях обещал превоз и на Жоро от "Нашата група", но не се е обаждал - утре ще се разберем на място :)


Не знам дали Жоро ще има възможност да отговори, но аз да спомена, че той ще пътува при мен към Хисаря и обратно.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот papinu » Пет Юни 08, 2012 9:19 pm

sergeh написа:Вчерашният трак, с разположението на снимките по него, ще кача късно в петък (след 22:00, когато отида в Хисаря), така че заинтересуваните да погледнат темата тогава.

Дали да чакаме актуален трак тази вечер?
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот edinmilion » Пет Юни 08, 2012 9:36 pm

papinu написа:Дали да чакаме актуален трак тази вечер?
Ако не се появи тази вечер, викам утре сутрин да си го блутут'неме преди старта :D
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Пет Юни 08, 2012 10:04 pm

Ето, малко закъснях, но ...

20120603.gpx.txt
(601.93 KiB) 104 пъти


Тук може да видите мястото на всяка снимка:

http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1614861&code=0c87714a274c3eb55b06bc2508e5e93a
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юни 08, 2012 10:29 pm

papinu написа:
MusicShaker написа:
mover написа:Искам да попитам колегите от София:
Някой с кола има ли място същата вечер за един човек (ж.) - без багаж от Хисаря до София?

... ние сме 2-ма с багажник за трима, но мислим да се прибираме в неделя-ранен следобед към София.
Бях обещал превоз и на Жоро от "Нашата група", но не се е обаждал - утре ще се разберем на място :)


Не знам дали Жоро ще има възможност да отговори, но аз да спомена, че той ще пътува при мен към Хисаря и обратно.


Много се извинявам на колегата @MusicShaker, че не му писах, много работа и неква тотална лудница, извинявам се.

До утре. :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот THEZOGGO » Нед Юни 10, 2012 1:53 am

Охоо, никой не е писал още за днешното каране, защо така, спите ли, да не сте изморени? :D :evil:

О.к., моите впечатления са много добри от днешната Хисариада, упс вчерашната. :D :agree:
Имаше тук-там изкачване. Маршрута беше подбран, явно с желание. На мен лично ми хареса.
Пътеката която започваше малко след хижа Фенера, беше бърза, можеше да се кара по различни линии, а и рекичките и локвите които трябваше да се газят, допълниха шрихите на пълното удоволствие, тъй като множеството кал по лицето и тялото, показваха, че все още си на колелото въпреки голямата скорост, която се опитвах да развивам, точно в калните и мокри участъци. Хвърчеше кал на ляво и на дясно, абе беше голям фън.

Очудих се, че видях по-малко хора от пролетната Хисариада. Времето вчера беше устойчиво, на мен не ми беше много топло, макар, че доста се поизпотих, ама и аз си нося на горещини, та не ми беше проблем.

По маршрута в горната му част около хижа Фенера имаше, наистина хубави гледки, запленяващи бих казал.
Жена ми е сякаш леко уморена, тъй като 60 те километра са си 60 километра. Денивелцаията не беше голяма. Абе не знам, аз съм си много доволен от вчерашния ден и с нетърпение очаквам есенната Хисариада.

Направих някоя и друга снимка, ще гледам след като се наспя да ги кача някъде и да пусна линк.

Искам да изкажа специални благодарности на Пламен (papinu) който бе така така търпелив да ни изчака до 21:30 в Хисар, след което да ни закара, чак до входа на блока.

@Papinu

Mного ти благодаря за транспорта и търпението което ни оказа.

Е сега заслужено си пиивам биричка и след 10 мин, хоп в леглото. : )

Ами, това е засега от мен.

Поздрави.

Здраве!

Жоро
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Нед Юни 10, 2012 7:22 am

Да отчетем мероприятието за протокола: бях се постарал да опиша достоверно маршрута, който не може да се каже, че е тежък, но си беше натоварващ. Затова се радвам, че не се получи масовка - доколкото преброявам на снимките - бяхме 27-28 човека. За съжаление, въпреки старанието ми да рисувам стрелкички по снимките, голяма част пропуснаха гвоздея на програмата - Бяло камъне с басейна и отпрашиха директно надолу към Старосел. Едва 7-8 души завиха в правилната посока, а 4-ма се възползваха от прохладата на водата. За да не дразним останалите, ще публикуваме снимки от там със закъснение :D. Времето беше топличко и си беше типичен летен ден, метеоролозите не ни излъгаха, затова не си дадохме зор да тръгнем рано по обратния път, а изчакахме слънцето да намали силата си, така че последните се прибрахме в Хисаря със залез слънце около 21:00. С някой хора се видяхме само на старта - казанлъшките машини отпрашиха и докато ние сме си пили изпотените кани с айрян в Бяло камъне, те сигурно са си били вече в Казанлък.

Повече снимки ще кача като се прибера в Пловдив, защото тук интернетът ми е бавен.
Изображение
Изображение

Надявам се за всички това да е бил един приятен ден, поне за мен беше такъв, за което благодаря на всички участвали!

До нови срещи!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот Pinky76 » Нед Юни 10, 2012 10:01 am

Ето и моите впечатления от Хисариадата.Нибуру ще качи надявам се нашите снимки,които не са много,защото и той и всички останали от нас умряхме по първия баир.А по-късно и прегряхме от жегата.

Започвам със сутринта - събрахме се обичайните желаещи - аз,Жеко,Миро и Стамбето.Като сега и Божидар (на 14 години) от шосейния отбор на Казанлък,който кара много добре и ХС и едвам го следвахме по баирите,а и ДХ до някъде.Така че голям талант.

Пристигнахме в Хисаря този път навреме едни от първите.Само бат Весо и сънът му Марин бяха там и ни посрещнаха топло както винаги.Какво стана с вас по трасето?Марин(нали така се казваше малкия?) е много корав.Браво за желанието.Отделно имаше един още по-малък герой с баща си,мисля че беше на 12 и караше най-отпред в началото.Браво момчета и само така. :agree:

Та,ние като започна първия стръмен баир,който продължава така с кратки заравнявания чак до хижа Фенера(тоест едно 20км) тръгнахме по-бързо(аз и Божко),после страдах много заради бързото си каране в началото. :lol:
Жеко,Миро и Стамбето бяха зад нас,а останалите останаха.Беше многооооооооо горещо,потта се лееше от всякъде и ние решихме да не чакаме групата и да си караме в собствено темпо.Изкачването ми беше познато от едно състезание "Паралелна Вселена Хисар 2006" и знаех колко е тежък и техничен баира и продължихме нагоре с леки почивки,но тъй като никой не ни настигна,освен едни мотористи си продължихме нагоре.Едвам се добрахме до билото повечето с изключение на Жеко от клуб "Green Way" ,който като се качихме останалите вече беше качил и самия връх Фенера и ни чакаше долу.Данчо и Мария ако четете - браво на вашия човек,днес ни засрами и особено мен като аз се мъчих през цялото време поради различни причини.

Ние продължихме напред по маршрута като се чудихме как другите се справят с изкачването,защото нас ни озори много + жегата и в Старосел бяхме вече на ръба на силите си,добре че Божко спука 2 пъти гума и направихме 2 по-големи почивки.Но сега разбирам,че с по-бавно темпо,почивки,пиене редовно на вода да не се обезводниш и т.н. са се справили успешно повечето.Браво момчета и момичета! :beer:
По-нататък на спускането аз паднах на коляното си от глупост и прекалено бързо каране,но съм добре като цяло.

Ние пропуснахме Бялокамъне и решихме да спускаме към Старосел,че вече жегата ни надвиваше и стигнахме Язовира.Красиво място,но никой нямаше вода и газ надолу.Стигнахме паркинга на Тракийския паметник(така и не разбрах какво точно е - храм ???).Тук помнех,че сме карали пък "Паралелна Вселена Хисар 2005" година и че има малко чисто нов асфалт до Старосел.Казвам на останаите - стигнахме момчета, не се бойте.Миро вече се беше изнервил много ,че няма вода и ми риташе колелото. :lol:

Решихме все пак да се качим до паметника като 400-500 метра як баир вече съвсем умряхме.Горе,обаче пак нямаше вода и някаква такса 2-3 лева да влезнеш вътре.На нас не ни беше до това и газ надолу към Старосел.С много мъка и търсене открихме магазин отворен в селото и си купихме вода,кола и ядене.Тук психиката вече ни беше леко разклатена от преживяното досега и мозъкът на човек в частност и като цяло съзнанието му е много интересна тема за размисъл(всъщност според мен най-важната за всеки човек,който иска да разбере себе си и да се усъвършенства).Тук вече тялата ни се мъчиха и бяха подложени на голям стрес и мозъкът пращаше импулси да спираме да караме и да свършва по-бързо самото каране.Но като стигнахме успешно в Хисаря всичко си заслужаваше както е със всяко нещо в живота.Колкото и трудно да ти се вижда нещо винаги ако издържиш докрай постигаш много и си вътрешно удовлетворен от постигнатото.

Малко се пооправихме и тръгнахме да се прибираме.Аз,а и другите не бяхме гледали описанието на маршрута в интернет оставено от Сергей със сними и т.н.(което ако запомниш добре ключовите места и никога да не си карал този маршрут трудно ще се изгубиш).Ама ние дойдохме не подготвени напълно за всичко и си патихме за това. :lol:

Аз знаех един маршрут през лозята след Старосел от състезанието преди 6 години в Хисар и реших да ги водя оттам останалите.Те изкаха по асфалта да се прибираме вече,ама хайде по черно съгласиха се.Само,че там имаше толкова много разклони и отбивки,че се изгубихме няколко пъти и ни писна.На Сергей маршрута сега виждам,че минава малко над нашето каране,но ние бяхме в по-ниското и не открихме път нагоре.И така 15-18 км по асфалта до Хисар,където вече съвсем умряхме повечето от бързото темпо на Миро и Жеко.

С много мъка пристигнахме в Хисаря мало преди 16.00 часа като имахме общо 75-77км за малко под 5 часа каране.Стамбето така беше изгорял,че дъщеря му се шегуваше,че е изгорял на трибагреника на България. :lol:

Като цяло - много интересно преживяване в компанията на моите приятели,които са също много корави и енергията която се създава е неописуема.Просто красота;телата ни понесоха доста,но поне ще свикнат и ще се адаптират за следващото подобно каране в такива условия и се надявам да сме по-добри тогава.А по мое мнение ние сме луди,но ни харесва така. :lol:

Поздрави на всички участници,на Сергей специално за организацията и до скоро виждане!

Наздраве!
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот nibiru » Нед Юни 10, 2012 10:15 pm

Ето малко снимки направени от дъщеря ми. http://nibiru.snimka.bg/daily/hisariada ... 012.682996
Аз не можах да направя много снимки,защото машините много се бяха забързали,
и пропуснахме някои интересни моменти.Доста пот се изля .
Навръщане към Хисаря прегрях.че даже ми стана студено и почнах да треперя и да кихам-
защитна реакция на организма,дълго време карахме без вода.
На есен да сме живи и здрави пак ще бъдем в Хисаря,много приятно градче.
nibiru
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 9:47 pm

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот rianmao » Нед Юни 10, 2012 10:34 pm

2 култови снимки видях :rofl:
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Пон Юни 11, 2012 1:47 am

Малко снимки (18МВ) и 1 компромат :D

Изображение

Маршрутът, както го мина група "Бяло камъне" (статистика, слайдшоу със снимките, на местата, където са направени и GPS следа).
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот RedHawk » Пон Юни 11, 2012 9:47 am

Имах чувството, че като са правили пътя към тая х. Фенера някой е хванал една линия
и е теглил една права черта между нея и Хисаря :
- Е това ще е пътя. :D :lol:
Маршрута си е добър иначе ама заради нередовното каране си се понатоварих добре.
Ама за всичко си има компенсация - гледките от и на високото при самата хижа, разхлаждащото
спускане и басейна. :D
Та като казах басейна - Жоро сега има да се опитва да обяснява, че не е бил на курорт. :lol: :popcorn:
Голяма жега, но си спретнахме хубаво каране.
Ще кача и снимки по-късно.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот MusicShaker » Пон Юни 11, 2012 11:16 am

Здравейте Хисариадци :)
И аз да се отчета...
Бяхме се подготвили добре за тази Хисариада - и теоретично (бяхме изчели подробно и изпринтирали маршрута и снимките на Сергей) и практически (караме здраво всяка седмица от март досега :)
Но все пак този маршрут малко ни взе тока :)
60 км.не са малко, но денивелацията не беше нещо сериозно, така че отдавам затрудненията ми основно на жегата.
Реално това са първите подобно високи температури за тази година. Когато катерехме към х.Фенера в откритите части и особено върху скала, имах чувството, че главата ми е метална и ще се пръсне от жегата всеки миг. Дори в един момент прегрях, падна ми захарта и замалко да изгубя тока :)
Благодарности на Жоро (GOZZO), който помогна със спасителни соли.
Моят син, малкия Любо-12, от тази година ме бие вече яко по баирите и бързо дръпна напред още в началото - скоро го изгубих от поглед и се успокоих, че ще се засечем я на коритата, я на хижата. Ние направихме по-дълга почивка на Коритата, където Бат Весо ни разсипа от смях, а предната група са почивали по-дълго на хижата, така че ние като0 пристигнахме на хижата, челната група вече бяха тръгнали и пак не се засякохме. В челната група не броя машините от Казанлък, които вече са си били вкъщи сигурно, когато ние "почивахме" на Фенера :roll2:
Гледката към Стара планина и долината беше зашеметяваща. Маранята не даваше път на взора в далечина, но това правеше изгледа още по-красив.
След хижата последва едно яко и скоростно спускане с шибащи клони в очите - трябва да си купя шлем за такива случи :lol:
Качих се до Белокамене, но тогава разбрах, че синът ми е с Пламен и Митко на Винарната преди Старосел.
Напразно бях въртял по горещия асвалт 1 км нагоре - погледнах жално към басейна и към другарите байкари със запотени бири в ръце, преглътнах накриво и отпраших надолу - бързах, защото малкия беше без пари и вода и много го мислех.
Спускането 11 км. по асвалт и разбит асвалт додолу ми дойде отрезняващо и хуууубаво ме поразхлади.
Тук специални благодарности на Пламен и Митко за грижите към Любо JR. Винарната не беше много по наша мярка - джипове разни, личеше си, че тук класата е по-висока и не се вписахме особено като нахълтахме кални до ушите :) Поне се наядохме прилично и дръпнах 2 живителни бири.
Прибирането към Хисаря беше приятно - по черни пътища с разнообразни пейзажи, но вече с малко тежест в краката :)
Пристигнахме в Балкан към 19:00 и изчакахме последната група да се появи.
Добре се получи и вечерта заспах като заклан - вероятно и с усмивка на лице.
Големи благодарности към Сергей за добрата организация и всички усилия, които полага за благото на МТБ-то :bowdown:
Ето снимки и от мен:
https://picasaweb.google.com/1166639210 ... directlink

До нови срещи, приятели!
Любо
strive al 8.0
Аватар
MusicShaker
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1520
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Пон Юни 11, 2012 11:44 am

Браво, Любо, хубави снимки и добро репортажче в образи :clap:
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот Бат'Весо » Пон Юни 11, 2012 5:29 pm

И все пак аз започнах да карам колело , защото ни ми се вървеше пеша до вилите , където се събираме да купонясваме .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот Alleyezonme » Пон Юни 11, 2012 7:28 pm

Яко каране се получи. Аз нещо бях пропуснал факта че по пътя има и басейн.
@Жорка, Светльо другия път го вземаме на един дъх и цял ден в басейна :).
Само преди това Жорката трябва да ни смаже веригите с неговата вълшебна смазка да летим нагоре :).
Ето малко снимки и от мен:

https://picasaweb.google.com/1124982318 ... 4043179730
Alleyezonme
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 7:50 pm
Местоположение: Sofia

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот RedHawk » Пон Юни 11, 2012 8:32 pm

Ето ги и моите СНИМКИ.
По начало не бяха много пък и някои не са станали - та това са оцелелите. :D
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Пон Юни 11, 2012 9:05 pm

@Alleyezonme:
За съжаление тази страница не бе намерена.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот traveler » Пон Юни 11, 2012 9:43 pm

RedHawk написа:Ето ги и моите СНИМКИ.
По начало не бяха много пък и някои не са станали - та това са оцелелите. :D

Те такъв бръмбар като от 18 снимка и по природонаучните програми не съм виждал... :eyebrow: :clap:
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот papinu » Пон Юни 11, 2012 9:57 pm

Малко късно се включвам - снимков материал от мен.
Споделям всички впечатления от колегите преди мен. Благодарности към Сергей за предизвикателния маршрут.
Очаквах много по-голяма масовка и все още не мога да си обясня защо стана така.
Искам да поздравя двамата юнаци с които карах: Любо JR и още едно момче (май Марин се казваше) за героичното каране - вече сте Големи.
Може би следващия път ще успея да пия бира с "Летящите холандци", които отпрашиха напред и повече не ги видяхме :bowdown: .
Следвах трака, който Сергай предостави в петък и явно не за лошо там нямаше следа до Белокамене и така го пропуснахме. Казвам не за лошо, защото поради това отгоре ни беше спуснато да посетим тази невероятно винарна "Старосел". За час-два бях в Рая. След като изпих половинка чудесно бяло вино малко ми дойде в повече останалия път до Хисаря.
Тук мога да споделя с вас, че в горната част на спускането заформих първата си човка. Причини много - уроци също :roll2: . Сега ми е забавно, но благодарение на каската сега мога да пиша тези редове. Не мога да кажа какво ме очакваше ако бях без нея, но със сигурност щеше да бъде със сериозни последствия. Поради тази и други причини надолу бавех Митко и Любо JR. Благодаря им за търпението :agree: .
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот sergeh » Пон Юни 11, 2012 10:04 pm

Само за протокола - Бяло камъне липсваше в трака, който бях дал първоначално, с изричната уговорка, че този, който качвам късно в петък вечерта, когато отида в Хисаря, е истинският трак (с Бяло камъне).

Но това са технически подробности, най-важното е че каската си е била на мястото и че си доволен от деня и престоя си във винарната - хубаво местенце наистина, но налазено от доста "паплач" :D
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада 6, събота 9.06.2012, 9:00 ч.

Мнениеот edinmilion » Вто Юни 12, 2012 3:34 pm

И аз да разпиша, то не че има какво да се добави : )
Хареса ми маршрута, интересна е почвата в района, толкова пясък събран в едно трасе. За пореден път се убедих, че километрите не са ориентир в планината...преди да тръгнем си викам, "е как 60 км. ще се мотаме 11 часа"...а Сергей го изчислил с точност до последната песъчинка. Имаше участъци в които се караше на дрифт, а имаше и такива в които се падаше след дрифт. А за паданията, бях се приготвил да снимам, но още на площада показах как НЕ се прави, и честно казано от това безобидно падане, доста щети отнесох, та прибрах трайно апарата ; )
Другото падане беше, на онзи полегналият клон на спускането след х.Фенера - там поне си беше добре за търкаляне - кал. : )
Иначе жегата беше запомняща, вода дефицит, а инак се лее на всеки завой. Това ако беше в Родопите, щеше да има доста чешми (поне на пътеката по която спускахме).
За час и малко бях финиширал близо 3л., но на чешмата какво блаженство беше, където и всъщност направихме голяма почивка, от жегата, да не си помисли някой че баира : )
В края на спускането се оказа, че Митко го няма и няколко човека тръгнахме да го търсим обратно, това беше единственото притеснение, ааа не следващото беше като го открихме жив и здрав и като разбрах, че другите вече са на басейна! Тогава наистина се притесних :D Е пък там вече какво противопоставяне на жегата си беше :)) трудно за описване - айран на кани, за прегрели глави!
После полетяхме на долу, да си застигнем групата, като на Старосел отново се събрахме. Там пък каква грешка направихме - на Тея (момичето от плажа) ѝ смазахме веригата. Така и се услади 'новото' въртене, че опраши с триста по шосето, направо за Пловдив...не съм вярвал че ще има такъв ефект...няма стигане :rofl: Веднага двама тръгнаха по нея (със сухи вериги..) и едно 5 мин. я гониха за да и съобщят, че всъщност сме 'в ляво' :))
После опрашихме по 'късия' път за Хисаря през Мътеница, което Анди разясни че идва от айран, в близост на картата в последствие видях, че сме пресекли и айранска река. Суша си беше и там, ние по залез го минавахме, а първата група как са карали там... :agree:

Специални благодарности на Сергей, на mtb-bg, на Анди за транспорта, на всички по трасето, на хората oт Бяло камъне, че не ни изгониха заради калта и на тези от Старосел, Хисаря и т.н....оп пооолях се малко като този от таксиджии: http://goo.gl/5iR8M :rofl:

ето и снимки: https://picasaweb.google.com/1020600222 ... edirect=1#
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron