Неделно в Средна гора

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Неделно в Средна гора

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Ное 03, 2011 8:00 pm

За всички мераклий да се включат в карането в Средна гора, да заповядат в 08.30. часа на паркинга на БИЛА в Казанлък. Карането е отворено за всеки, и няма състезателен характер. Маршрута е около 50км, и няма голяма денивилация.Ето малко снимки от предишните мероприятия.https://picasaweb.google.com/108288317887904635907/2011_04_17?authkey=Gv1sRgCN6lip3Cya2fUAhttp://silvestroff.snimka.bg/travel/31-10-2010.545570.all http://www.album.bg/silvestroff/albums/79159/Има и още много , ама те са по напред в темата ми.Та, заповядайте колеги.
Последна промяна Silvestroff Gabrovo на Чет Ное 03, 2011 8:18 pm, променена общо 1 път
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот penmark » Чет Ное 03, 2011 8:15 pm

Там съм. :D
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот tisho » Чет Ное 03, 2011 9:06 pm

Дали бъркам, или не виждам дата :)
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот penmark » Чет Ное 03, 2011 9:11 pm

Неделно без дата означава тази Неделя. :D :beer:
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Ное 03, 2011 9:27 pm

Тази неделя бре Тишо, тази неделя. Надявам се че ще се видим за да покараме, че и с бай Вес и с Маринчо също.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот botroid » Чет Ное 03, 2011 10:29 pm

Silvestroff Gabrovo написа:Карането...няма състезателен характер.


Може и да дойда, но с тоя къс ден, това мероприятие, поне за мен, би имало стриктно състезателен характер. Tемпото ми трябва да е доста високо, за да сколасам да се прибера без да замръквам. Евентуално бихме се видяли на старта, а след това ще хуквам да се състезавам със себе си и с неумолимия ход на времето към тъмната част на денонощието. Ако случайно намеря няква кола, да ме бръмне през Балкана и обратно - лесна работа, ще си карам лежерно цял ден, че и за слънчеви бани под южното слънце ще остане време :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот LandShark » Пет Ное 04, 2011 10:33 am

И аз ще се включа. Всъщност ще има и група от Зарата-Стара Загора. Със Силвестров по телефона се разбрахме - мога да предложа няколко различни алтернативи на познатия маршрут през връх Руя, но това предлагам на място, в зависимост от събралата се група да решим: дали по-дълго, дали по-късно, с повече или по-малко денивелация. Варианти има много.
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот Pinky76 » Пет Ное 04, 2011 11:55 am

Жалко,аз ще съм в София на Мърдагаскара в неделята и няма да мога да дойда да покараме.
Иначе събота моите хора ще се събират пред Билата в 10.30 по първоначални данни и ще се кара пак в Средна Гора.
За по-подробна информация търсете Миро;повечето му имате кординатите.Пък и в неделя може да се включат да покарат с вас и той и брат му,пък и Деско.Ще говоря с тях и ще им кажа.

Поздрави Тодор! :agree:

:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот hitar_potar » Пет Ное 04, 2011 8:18 pm

Паци, ние пък имахме планове да идем към Габрово, нейде около Узана и Мазалат да се завъртим... Иначе как е въпросния маршрут в сравнение с това, което сме карали с вас? Че може и да успея да придумам Никито да додим. :^:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пет Ное 04, 2011 8:27 pm

Маршрутите са леки и без голяма денивилация.Една година имаше един участник от Ямбол 140кг ,и си го изкара целия маршрут.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот penmark » Пет Ное 04, 2011 8:42 pm

Ето едно примерно маршрутче.
http://www.sports-tracker.com/#/workout ... mh934e95r2
Има и няколко снимки.
Може да се усложни с малко изкачване от Бузувград към Мегалита и от там към Розово. Андрей каза, че ще решим на място.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот hitar_potar » Пет Ное 04, 2011 8:47 pm

Мммм, проблем - Средна гора и Казанлък са прекалено далече. Аз свършвам в 7.30 сутринта нощната смяна, колежката да се навие да ме смени максимум с 1 час по-рано, демек - в 6.30. На никито обаче не му се бръмчи толкова много - по-зарибен е над Габрово да караме. Идеята е, че с нас ще има и пешаци, които ще искат да си се разходят из планината. Друг е въпроса, че пешаците биха предпочели също Средна гора, тъй като са ходили около Мазалат и прочие (двете девойки от последния ни преход с вас, дето се позагубиха :D ), но над Казанлък не са стъпвали.
Пак ще говоря с Николай, тъй като все още е на работа и не може свободно да говори, но ще гледам да се разберем със сигурност тая вечер.
А относно часа на срещата ви, ако евентуално успея да го придумам, има ли някакъв, макар и минимален шанс, да ни поизчакате до 9 и нещо, 9.30??? :angel2:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот Марин » Пет Ное 04, 2011 9:08 pm

БатВесо съм и се надявам да се отсрамя . Организацинно малко ще се понапрегна но се надявам да не скъсм някой менискос .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пет Ное 04, 2011 9:23 pm

Васко що не отложим за другата седмица разходката по Узана и Мазалат.Може да се сберем с търговишката група, че и те искат да идват.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот pil4oka » Пет Ное 04, 2011 9:56 pm

Брадърите от Търговище-Пилчока и Келеша :D мислим утре събота във 10 00 да слезем от влака на Кръстец и да спим на хижа Узана.Няма да бъде лошо да дойдат още храсталясници :beer:телефон на Пилчока 0896885882.
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пет Ное 04, 2011 10:12 pm

Опааааааа , нещата загрубяха. Пиленце , що не дойдете с нас в неделя.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот pil4oka » Пет Ное 04, 2011 10:52 pm

Как ще се приберат пиленцата.
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот hitar_potar » Пет Ное 04, 2011 10:58 pm

Silvestroff Gabrovo написа:Васко що не отложим за другата седмица разходката по Узана и Мазалат.Може да се сберем с търговишката група, че и те искат да идват.

Ми идеята е за тая седмица. Другата седмица не знам как ще съм с почивките. А и Николай е станал придирчив.... Ако ще се ходи някъде тая седмица, то ще е Габрово, Узана, Мазалат. Ама аз лично искам да покарам с вас. Тей че нищо чудно утре да му се фръцна на пияната кратуна отгоре (щото той вместо да се сети да ми звънне, както ми обеща, в момента запива и се кълчи в 1 русенско клубче) и да му кажа, че тая седмица никоде не отивам! А за другата седмица може и да го измислим. :D
Продължението ще е утре, за Средна гора не ни смятайте! :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот Марин » Нед Ное 06, 2011 6:55 pm

Понапрегнахме се , колкото можахме . Както винаги каранията при Силвестров са безупречни , но изискват добра физеческа подготовка , което е добър стимулатор . Отношението към участниците е съобразено с възможностите им и най - вече с необходимостите , винаги в положителна посока . Независимо от това , че ми е трудно да карам с неговите групи винаги участваме с удоволствие .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот kreator76 » Нед Ное 06, 2011 7:29 pm

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 904d94e059 Малко но сърце ,карането се получи много добре Андро ни прекара по нов маршрут :beer: А храсталясването което се получи беше на ниво хареса ми ,а пътечката на финалното спускане :eyebrow:
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот LandShark » Нед Ное 06, 2011 8:19 pm

Като се прибрах велокомпютъра ми отчиташе само 60км. Приятно каране се получи, надявам се хареса се. Няколко леки изкачвания, няколко бързи спускания, едно леко храсталясване с елементи на изгубване и намиране - за което се извинявам. Посетихме и туристически забележителности... И разбира се, игривата пътечка на Деско за финал. А в района има още много за каране... надявам се, в бъдеще, пак да организираме подобни разходки.
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Ное 06, 2011 8:55 pm

Предишните постове са достатъчни ,за се обясни това което се получи днес . Много добре си мина всичко, дори и веселото изгубване. Впрочем изгубване е твърде силна дума, защото през цялото време знаехме приблизително къде се намираме. Просто трябваше да се пообиколи за нови пътечки.Всичко в крайна сметка си беше окей , и си изкарахме прекрасно.Благодаря на всички присъствали, и най вече на Андро за поредния маршрут-изненада .Ето снимките от деня.https://picasaweb.google.com/117033687189002540173/2011_11_06?authkey=Gv1sRgCLWDudPM2KnW1QE#
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот botroid » Нед Ное 06, 2011 10:15 pm

Silvestroff Gabrovo написа:изгубване е твърде силна дума

Така е, когато посоката пред теб е неизвестна, но пък знаеш обратния път, значи не си се загубил :)

LandShark написа:Като се прибрах велокомпютъра ми отчиташе само 60 км. А в района има още много за каране... надявам се, в бъдеще, пак да организираме подобни разходки.

Не само района, но и цялата Сърнена гора, предлага много за каране и маршрут с дължина само 50-60 км., наистина може да се окаже недостатъчен и незадоволителен като натоварване за някои хора. Причината е, че планината е ниска, гостоприемна, наклоните умерени и придвижването по хубавите, широки и преобладаващо сухи черни пътища става доста бързо. Няма го това усещане, че планината те "смазва", което е характерно за средните части на Балкана например. Така че, надявам се, в бъдеще да организираме разходки с двойно повече километри ;)
Гвоздея на програмата днес беше пътеката за спускане от мегалита до Бузовград. Миналата година й бях правил оглед, но не остана време да я пусна. Сега имах този късмет и съм доста впечатлен. Кратка, но скоростна, с масивни каменни прагове и падове и адреналина те блъска като с чук. Намирам я за уникална и специална, защото другаде такава не съм виждал. Заричам се, живот и здраве, догодина рано напролет, да отида дотам специално за нея, да я пусна 5-6 пъти и тотално да се омажа от кеф :eyebrow:
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Неделно в Средна гора

Мнениеот penmark » Пет Ное 02, 2012 12:59 am

Тея дни става точно 1 година от предното каране. Да вземем да се съберем пак да покараме, а? :)
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта