Обичате ли серпентинки?

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Пон Юли 03, 2017 9:38 am

Admin написа:За тези, които пропуснаха забавата, ето GPS следа:
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... serpentini

На съседното ребро (спускайки се пада от ляво) има още една пътека със серпентини :D ... по лесни и бързи, но пък с повече малки подвижни камъни. Всъщност най вероятно от основната пътека на едно място се отбива една, която подисчайки едно връхче прехвърля на една махала на съседното ребро и там почва тая другата въпросна пътека. (има я на BGмаунтинс картата). Това подсичане не знам доколко е налично все още или караемо, но самата пътека може да се избута отдолу нагоре до махалата и да се сурне. Струва си.

п.п. малко зимни и летни пейзажи от пътеката ... https://flic.kr/s/aHskM9y1sZ
Прикачени файлове
2017-07-03_103451.jpg
2017-07-03_103451.jpg (152.98 KiB) Прегледано 9365 пъти
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот kolaboratsionist » Вто Юли 04, 2017 2:29 pm

Преди 2 седмици, при преход от хижа Здравец за село Дедево, случайно попаднахме на доста стръмна пътека с много серпентини (не ги броих, но бяха поне 20). Препоръчвам я горещо на всички любители ;)
Бонус: финала е на речен вир, подходящ за плаж
kolaboratsionist
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 3:09 pm
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Вто Юли 04, 2017 5:50 pm

kolaboratsionist написа:Преди 2 седмици, при преход от хижа Здравец за село Дедево, случайно попаднахме на доста стръмна пътека с много серпентини (не ги броих, но бяха поне 20). Препоръчвам я горещо на всички любители ;)
Бонус: финала е на речен вир, подходящ за плаж

Тая е известна :) .... тя си е официално маркирана туристическа пътека. Маршрута е Здравец-Дедево-Бойково-Храбрино и ако има сили за повече -Марково
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Admin » Вто Юли 04, 2017 6:50 pm

Аз пък препоръчвам на тези, които обичат карането по серпентини, но по една или друга причина не се включиха, следващия път да са на линия! Ето защо:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... cks-report
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот kvelikov » Вто Юли 04, 2017 8:02 pm

Абе, като го прочетох веднъж, а после още веднъж и "лиричното отклонение", оставам с впечатлението, че едва ли не е имало неосъществени очаквания... ;)
Който е търсил масовка при тази прогноза и това представяне на пътеката, много е объркал сметките.
Криви, Нака и който и е друг трудно могат да навържат логично в едно изречение състезание-масовост-игра-etc... пък и пътеката да остане девствена.
Радвайте се, че не са дошли 100 и нагоре участници, че вече щеше да е магистрала, а догодина и ерозирал сипей.

Кой се радвал - радвал се.
Кой участвал - също.
Надявам се това откритие да стане поредната много добра родопска чудесия, на която да се учим и кефим посветените. В тази връзка, благодарско за трака. :agree:
В понеделник сме на терен и на фона на щурци, пойни птици и билков аромат ще проверим описаното. :magnify:

:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Вто Юли 04, 2017 9:29 pm

Любо според мен визира едни конкретни 15-20 човека, които не дойдоха ... а ако бяха дошли, щяха да се изкефят. Ама те си знаят.
Така или иначе мероприятието като замисъл е за доста тесен кръг участници и стана почти "състезание за несъстезатели" каквато донякъде беше и идеята :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Admin » Сря Юли 05, 2017 9:05 am

outfaced написа:Любо според мен визира едни конкретни 15-20 човека, които не дойдоха ... а ако бяха дошли, щяха да се изкефят. Ама те си знаят.

Така е. Не мога да говоря нищо за очакванията на организаторите, пък и форматът изначално е ограничен до 60 човека. Просто за себе си, с оглед на много хора, с които сме карали по какви ли не пътеки и серпентини и знам, че им допада такова каране, останах изненадан (и дори леко разочарован), че не ги видях, защото в крайна сметка такова мероприятие е насочено точно към тях, НО съм далеч от всякаква мисъл да съдя или критикувам някого. Моите очаквания са си мой проблем и никой не е длъжен да отговаря на тях, пък и аз не смятам да страдам по темата. :D Който дойде, мисля, че се изкефи.
На мен лично състезателният елемент в мероприятието ми даде стимул да се опитвам до максимума си да преодолея всяка една серпентина. Ако не беше състезание, нито щях да имам енергията да се връщам по няколко пъти за най-трудните, нито волята да опитвам докрай да взема всяка една, защото ако знам, че няма какво да загубя, хич не бих се напъвал до последно да не се подпра. Т.е. този елемент на "наказване", който превърна карането в игра, всъщност ме стимулира да преодолея вродения си мързел и прекомерен инстинкт за самосъхранение. :D Пак казвам, не беше важно самото състезаване с другите, а това, че се опитваш за самия себе си да постигнеш по-добро каране, за да получиш по-малко наказателни точки. При обикновено каране за половината от трудните серпентини изобщо не бих се напъвал или връщал повече от веднъж.
На мен лично 101 Sерпентини ми бяха много полезни с това, че ми помогнаха да открия някои граници и проблеми. Например кой тип серпентини мога да преодолея, но с голям риск от падане (извод - да не се опитвам на пътеки с пропаст от външната страна), поизчистих си доста някои неща във връзка с други серпентини (които не са рискови откъм падане, но просто са много остри) и си открих някои слабости и мегдан за подобрения. Така че освен че се изкефих, мисля, че и доста опит натрупах, въпреки некадърното финално спускане. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот kvelikov » Сря Юли 05, 2017 11:29 am

Admin написа: ... защото ако знам, че няма какво да загубя...


Споко, Любчо - ако загубиш, губиш само себе си! :D
Те в жълтия цитат по-горе е цялата философия на "кампанията" ми с колегата Жан Мишел.
Това е и разликата между състезатели и състеЗнатели - вторите просто знаят, че нищо не губят, защото не са там за да спечелят.
Темата я дъвкахме достатъчно, а твоите разочарования са продукт точно на повечето от доводите ми... ;)

Самият формат изисква малка и компактна група от участници. Хора, които изповядват обща визия за девствените пътеки и опазването им.
Още оттук лъха на оксиморон...

Ети ти един НЕоксиморонен вариант.
Я си представи как макс 20-30 човека се мятат надолу и се спира на ВСЯКА трудна серпентина, за да се огледа, упражни и демонстрира минаването ѝ от най-опитните.
Така до самия край - имаш опита от уроците за начинаещи. Отива цял ден, всички са попили по нещо, падали, ставали, а вечерта лагер, огън, лакардии.
И щом толкова много им се иска на някои хора да правят състезание (пардон - игра), неделята се определят примерно 15-20 участъка (от най-интересните :smash: ) и се времеизмерва преминаването им + грешките.
Те ти публика, липса на маршали, атмосфера и надъхване да се представиш добре. Цялата група се придвижва ЗАЕДНО по пътеката, като същевременно тече и "пишкомера"... така всеки ще е доволен.
Да не забравяме и прозрачността - няма да има НИКАКВИ съмнения за пристрастност на маршалите, защото всички ще са свидетели на всички преминавания.

Разбира се, бест сценарио щеше да е едно двудневно микро-фестче без ник'ви мерения и себедоказвания, развития на планинското колоездене и маршове по ръба на планината... :blush:
Интимният характер на пътеката изисква интимен състав.
Разбира се, най-вероятно греша.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот GF » Сря Юли 05, 2017 1:14 pm

Тази тема не е дискусионна, не трябва да се цапа и ако някой има идеи, то нека си отвори нова тема и да си организира състезание, състезнание, фестче или каквото си иска. Няма по-непотребно нещо от непоискан съвет :D
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот moz » Сря Юли 05, 2017 1:38 pm

Има си и други теми, но нещо не се радват на интерес, та се налага да се налазва раздел "СЪСТЕЗАНИЯ" :rofl:
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот abs » Сря Юли 05, 2017 2:45 pm

- НЕма по-уба'а планина от Витоша, нЕма и кък да има!
- Е па ти, дедо, 'одил ли си другаде?
- Че па не!
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот 4getcredo » Сря Юли 05, 2017 2:56 pm

kvelikov написа:
Admin написа:
Ети ти един НЕоксиморонен вариант.
Я си представи как макс 20-30 човека се мятат надолу и се спира на ВСЯКА трудна серпентина, за да се огледа, упражни и демонстрира минаването ѝ от най-опитните.
Така до самия край - имаш опита от уроците за начинаещи. Отива цял ден, всички са попили по нещо, падали, ставали, а вечерта лагер, огън, лакардии.
И щом толкова много им се иска на някои хора да правят състезание (пардон - игра), неделята се определят примерно 15-20 участъка (от най-интересните :smash: ) и се времеизмерва преминаването им + грешките.
Те ти публика, липса на маршали, атмосфера и надъхване да се представиш добре. Цялата група се придвижва ЗАЕДНО по пътеката, като същевременно тече и "пишкомера"... така всеки ще е доволен.
Да не забравяме и прозрачността - няма да има НИКАКВИ съмнения за пристрастност на маршалите, защото всички ще са свидетели на всички преминавания.



Бързам да те успокоя! Не грешиш. Случи се точно така, както го описваш. Сякаш си бил там :agree: :

- първия ден карахме на групички, но от по 4-5 човека макс, защото все пак пътеката е тясна и стръмна... няма как 20 човека да вървят в пакет по нея; Доста неща пробвахме и научихме. Предполагам важи за повечето участници. Аз говоря за моята гледна точка.
- вечерта - лагерен огън... лакардии (не знам), Щипков да каже, но знам, че Конушлиев нещо не му горяха добре дървата и трябваше да го разпаля ;) Белият бус също беше там.
- в неделята се определиха 17 участъка и се караха с времеизмерване + грешките...
- само последното не стана... ама как едновременно ще карат всички в пакет и ще им се времеизмерва? :dontknow: Имаше и маршали. Язък!

Само за едно съжалявам - че Краси Великов не го измисли тоя формат!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот kvelikov » Сря Юли 05, 2017 5:08 pm

Великов е педераст!
Доказан факт.
Фъргайте камън'те и продължавайте напред. :agree:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Admin » Сря Юли 05, 2017 5:26 pm

Абе надявам се да не е... :D
Въпросът е защо така си се фиксирал върху това да отричаш всичко що има състезание в името си?
Към казаното от Щуров мога да добавя само, че докато се случваше описаното от самия теб, никой не е умувал дали е състезание, състеЗнание, пишкомерене, гъбоберене или нещо друго. ;)
Просто си карахме и си гледахме кефа. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот moz » Чет Юли 06, 2017 8:50 am

Камъните новият кръст ли са?
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот kvelikov » Чет Юли 20, 2017 10:19 am

Все забравям да поздравя компанията...

Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот GF » Пет Юли 21, 2017 1:43 pm

Много готино клипче :hbang: Изкефихте ли се на пътеката?
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Бат'Весо » Пет Юли 21, 2017 5:48 pm

След като изгледах на Краси клипчето , смея да твърдя , че името на това мероприятие не е подходящо да бъде състезание . На мен и за това не ми се идваше .
В думата състезание има порочност и дори обидност от комерсиалноста . Самото обявяване на такси за участие ми развапя кефа много и започнах да пропускам карания с печалбарски елементи т.е. щом няма да има награден фонд нека да няма и такси за участие . :D
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот kvelikov » Пет Юли 21, 2017 6:21 pm

Бат Весо, стига спами - аз достатъчно окендзах каквото можах... :blush:
Остави ги хората да правят каквото са решили да правят. За всеки влак има пътници, дори и за твоя! :agree:
Пътеката е разкошна и определено не е за всеки.
Вече писах какво бих направил аз по нея, но както бе споменато по-горе, "Няма по-непотребно нещо от непоискан съвет".
Е, понякога "добронамерен съвет железни врати отваря", ма кой ти гледа.

Бегам, че онзи педераст Великов ш'мъ надуши и ще доокендза всичко...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Пон Юли 24, 2017 4:25 pm

Бат'Весо написа:... Самото обявяване на такси за участие ми развапя кефа много и започнах да пропускам карания с печалбарски елементи т.е. щом няма да има награден фонд нека да няма и такси за участие . :D


Отговарям само, защото не си единствения с това абсурдно становище (не за състезанията, а за таксите).
Едно такова мероприятие за да се случи трябва 5-8 човека поне 5-6 пъти да идат на терен, поне 3-4 пъти да се съберат на работни срещи, да се срещнат с кметове, полиция, горско, да се осигури транспорт, да се подготвят някои материали свързани с организацията, да се осигурят 15-20 помощници/маршали. Таксата е само 20-30лв. защото всичко отива за оперативни разходи и никой не разчита на някакъв приход от това или да си "избие" по някакъв начин личното време. Т.е. всеки работи и нещо друго. Иначе щеше да струва поне двойно.
Както правилно си забелязал награден фонд нямаше. Спонсори също ;) Никой не са му липсвали. Явно хората дошли там са разбрали какъв е бил замисъла.

Също така, както знаем има значение КОЙ. Крива спица е СНЦ. Някои други мероприятия като байкпарка, обучения на деца и прочие са чист разход. Смисъла на "печалбарски елементи" (когато ги има) е да се набират средства за каузи залегнали в устава като "популяризиране на планинското колоездене". Така функционират нестопанските организации, когато наистина се опитват да правят нещо, а не да "усвояват едни пари". :peace:

Стопанските вече са друга тема и там печалбата може да си е официална цел и в това отново няма нищо сбъркано или нередно.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Бат'Весо » Пон Юли 24, 2017 7:40 pm

Логиката , тогава сочи , че Краси е прав и състезанията са само излишни напъвации . Колко ми беше приятно , когато на времето се разхождахме с колелата тук и там ей тъй само заради удоволствието ! :agree:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Петър Велков » Пон Юли 24, 2017 8:29 pm

Сред цялата гмеж от пишман-ХС спонсорирани пикници един път едни хора направиха нещо интересно и вие не се спряхте да хейтите...
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот moz » Вто Юли 25, 2017 3:31 pm

Бат'Весо написа:Колко ми беше приятно , когато на времето се разхождахме с колелата тук и там ей тъй само заради удоволствието ! :agree:

Ей,кво каране беше преди да почнем да те задъжаваме да плашаш такси.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот joropc » Сря Юли 26, 2017 7:50 pm

outfaced написа:Отговарям само, защото....

Аз пък направо ти се чудя, защо го правиш. Въпреки обяснението ти.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот bikezilla » Чет Сеп 07, 2017 9:38 am

Не чета този форум, но дочух че е имало коментари за печалбарство и такси. Не съм чел и темата, щото нямам време, но държа да пейстна следните две неща от счетоводството на Крива спица:
Screen Shot 2017-09-07 at 10.31.40.png
(188.64 KiB) 283 пъти

Screen Shot 2017-09-07 at 10.32.36.png
Screen Shot 2017-09-07 at 10.32.36.png (30.41 KiB) Прегледано 5975 пъти


Не са отразени някои разходи по транспорт, щото вървят по перо "бус", но най-общо сме 200лв надолу. Ако бяха дошли всички регистрирани, щяхме да сме точно на 0. Иначе, го правихме за густо и се накефихме. Толкоз от мен.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта