Дразнещо скърцане.....

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Дразнещо скърцане.....

Мнениеот boi4ka » Пет Юни 17, 2005 4:45 pm

Ето и проблема:
сглобих си ново колело,всичко си пасна идеално и си го настроих и регулирах точно както обичам да си го карам:D.............но,се появи едно малко нежно и много дразнещо скърцане:bigeyes::confused:Идва от средното движение някъде и така и не мога да разбера точно от къде?!?!?!?!?!?!?!?
Да поясня,че не става въпрос за тракане,стържене или нещо от сорта,а просто сякаш нещо мъничко се търкаля в рамката:(!:и то само когато съм на педали,ако си въртя без много натиск не скърца.Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели,къде да смажа,какво да позатегна?!?!?!?!?Благодаря ви предварително:beer:
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот SPA » Пет Юни 17, 2005 4:56 pm

[quote="boi4ka"]

Ето и проблема:
сглобих си ново колело,всичко си пасна идеално и си го настроих и регулирах точно както обичам да си го карам:D.............но,се появи едно малко нежно и много дразнещо скърцане:bigeyes::confused:Идва от средното движение някъде и така и не мога да разбера точно от къде?!?!?!?!?!?!?!?
Да поясня,че не става въпрос за тракане,стържене или нещо от сорта,а просто сякаш нещо мъничко се търкаля в рамката:(!:и то само когато съм на педали,ако си въртя без много натиск не скърца.Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели,къде да смажа,какво да позатегна?!?!?!?!?Благодаря ви предварително:beer:
[/quote]

Като слага корбелите сложи ли грес? Проблема може да е и от педалите, но по голма вероятност е корбела. 3-ти най малко верятен вариант е касетката да ти прави номера.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boi4ka » Пет Юни 17, 2005 6:05 pm

[quote="SPA"]

[quote="boi4ka"]

Ето и проблема:
сглобих си ново колело,всичко си пасна идеално и си го настроих и регулирах точно както обичам да си го карам:D.............но,се появи едно малко нежно и много дразнещо скърцане:bigeyes::confused:Идва от средното движение някъде и така и не мога да разбера точно от къде?!?!?!?!?!?!?!?
Да поясня,че не става въпрос за тракане,стържене или нещо от сорта,а просто сякаш нещо мъничко се търкаля в рамката:(!:и то само когато съм на педали,ако си въртя без много натиск не скърца.Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели,къде да смажа,какво да позатегна?!?!?!?!?Благодаря ви предварително:beer:
[/quote]

Като слага корбелите сложи ли грес? Проблема може да е и от педалите, но по голма вероятност е корбела. 3-ти най малко верятен вариант е касетката да ти прави номера.
[/quote]




Мисля,че граста я пропуснах:banghead: най-вероятно ми се струва и на мен да е от курбелите,защото като ги понатегна и леко се губи скрибуцането,мерси за съвета,бирата е от мен,бегам да свалям курбелите:hbang2:
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот brum » Съб Юни 18, 2005 6:06 pm

Каква е оста на средното? Квадрат?
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boi4ka » Чет Юни 23, 2005 2:34 pm

[quote="brum"]

Каква е оста на средното? Квадрат?
[/quote]



Да кавдарат е,но са доста нови и корбелите и касетата,не вярвам да се е износило нещо:^:
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот caviara » Чет Юни 23, 2005 3:21 pm

ако са разглобяеми венците (а не занитени), провери дали са добре затегнати.
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boi4ka » Чет Юни 23, 2005 6:48 pm

[quote="caviara"]

ако са разглобяеми венците (а не занитени), провери дали са добре затегнати.
[/quote]




Благодаря много,изобщо не ми мина през главата:banghead:
Caviara,бирата от мен,та било то и виртуална:beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот dhman » Чет Юни 23, 2005 9:46 pm

аз имах същия проблем...пука касетата...трябва да отидещ в някой сервиз, където да стегнат касетата.
:bigeyes:
Всеки, който е карал колело знае и ще ти каже, че колкото по-бързо се движиш, толкова е по-трудно да паднеш!
dhman
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ilinkolov » Съб Юни 25, 2005 4:57 pm

а може ли да се слага грес на квадрата? защото аз също имам такъв проблем и като четох по форумите и в упътването на труватив пишеше да не се слага. фатално ли ще е ако се сложи?
от всичко по нещо и от нищо достатъчно
Аватар
ilinkolov
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 11:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Юни 27, 2005 9:49 am

[quote="ilinkolov"]

а може ли да се слага грес на квадрата? защото аз също имам такъв проблем и като четох по форумите и в упътването на труватив пишеше да не се слага. фатално ли ще е ако се сложи?
[/quote]

Ами това е спорен въпос май. Има различни мнения. Аз лично слагам винаги много тънък слой. Иначе после трудно се свалят. Разбира се трябва да се внимава с натягането, че ако има повече грес може по лесно да пренатегнеш и набийш курбела навътре.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron