Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kalts » Сря Юни 12, 2019 3:39 pm

Мерси... ще пробвам и ще пиша за резултата :beer:
Kalts
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 9:37 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот marsa » Чет Юни 13, 2019 10:41 pm

WTB SX21 става само гето вариант с бандаж изрязан от вътрешна гума, или conversion kit със същата функция - увеличаване диаметъра на шината. С обикновена тюблес лента не става.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Иван Нончев » Пет Юни 14, 2019 11:20 am

Аз с подобни шини нисък клас дотук най-голям успех имам с Горила тейп + Станска боза. И гумата си е важна де, защото един Nobby Nic Performance, който НЕ беше tubeless съвместим, така и не успях да го накарам да не пуска през борда. Държеше максимум по 2-3 дни. Принципно всяка шина става за безкамерна, но всяка гума - определено не.
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот mihal » Нед Юни 30, 2019 8:00 am

Привет ! Някой може ли да ме посъветва дали гумите WTB Ranger COMP които не са TCS стават за безкамерни.
С тази шина съм, колко широка лента ще ми трябва?
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (74.61 KiB) Прегледано 6048 пъти
Аватар
mihal
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 04, 2016 5:00 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Нед Юни 30, 2019 11:38 pm

Покрай петричкото ендуро си взех наливна боза от Bela Extreme в Петрич. Наливаха я от бяла 5 литрова туба, бозата беше оранжева на цвят, без амоняк, но за съжаление не запомних производителя. Няма я на сайта :( Някой ако знае коя е, да каже.

Във всеки случай съм мноооого впечатлен как запушва. Моментално се образува едро здраво твърдо парче по пробойните. Значително и осезаемо по-добре от Стан, каквато ползвам от години, по-добре и от бъркочите със суровина от Бяла.
За съжаление я пресякох от надуване с СО2 и моментално стана на "омлет" - цяло оранжево парче в гумата. Със Стан не ми се е случвало, а доста пъти съм надувал със СО2.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот damon » Пон Юли 01, 2019 3:55 pm

mihal написа:Привет ! Някой може ли да ме посъветва дали гумите WTB Ranger COMP които не са TCS стават за безкамерни.
С тази шина съм, колко широка лента ще ми трябва?


TCS e другото име на безкамерна шина според WTB. Малко по-нагоре е отговорът на въпроса ти, щом няма TCS:

marsa написа:... става само гето вариант с бандаж изрязан от вътрешна гума, или conversion kit със същата функция - увеличаване диаметъра на шината. С обикновена тюблес лента не става.
damon
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 4:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот mihal » Вто Юли 02, 2019 7:28 am

Но моята шина е друга - за безкамерни гуми . Снимка даже съм публикувал. Въпросът е дали с обикновени гуми ще стане като хората.
Аватар
mihal
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 04, 2016 5:00 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Вто Юли 02, 2019 7:31 am

ако си чел поне отгоре-отгоре темата ще си си отговорил на тоя въпрос - някои гуми стават ,други пускат през борда шанса е между 30 и 60% в зависимост от марка/модел .. вземи си тюблес гуми .. относно тиксото - на 23мм шина се слага 25мм тиксо ( ако загледаш чертежа ,ще видиш ,че вътрешната ширина на шината е измерена там при издадените навътре ръбове и това важи за всяка шина ) :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот damon » Вто Юли 02, 2019 1:26 pm

mihal написа:Но моята шина е друга - за безкамерни гуми . Снимка даже съм публикувал. Въпросът е дали с обикновени гуми ще стане като хората.


Да, сега видях, че TCS има на шината но не и гумите. Ами аз съм правил Conti гуми от тези които не са tubeless ready, и стават но зависи. Най.сигурно е с гуми които са направени за tubeless, но не пречи да се пробваш.
damon
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 4:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот mihal » Сря Юли 03, 2019 7:28 am

Alexi написа:.....някои гуми стават ,други пускат през борда шанса е между 30 и 60% в зависимост от марка/модел .. вземи си тюблес гуми .. относно тиксото - на 23мм шина се слага 25мм тиксо ( ако загледаш чертежа ,ще видиш ,че вътрешната ширина на шината е измерена там при издадените навътре ръбове и това важи за всяка шина ) :beer:


damon написа:.....Ами аз съм правил Conti гуми от тези които не са tubeless ready, и стават но зависи. Най.сигурно е с гуми които са направени за tubeless, но не пречи да се пробваш.


Благодаря ви за отговорите мисля, че всичко което ме интересува е ясно вече. Най-вероятно при смяна на външни гуми ще мина на TUBELESS , до тогава ако не се съдера от пукане ще си карам с вътрешни

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :beer: :wavey:
Аватар
mihal
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 04, 2016 5:00 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот HHristov » Пет Юли 05, 2019 9:46 am

moridinbg написа:Покрай петричкото ендуро си взех наливна боза от Bela Extreme в Петрич. Наливаха я от бяла 5 литрова туба, бозата беше оранжева на цвят, без амоняк, но за съжаление не запомних производителя. Няма я на сайта :( Някой ако знае коя е, да каже.

Във всеки случай съм мноооого впечатлен как запушва. Моментално се образува едро здраво твърдо парче по пробойните. Значително и осезаемо по-добре от Стан, каквато ползвам от години, по-добре и от бъркочите със суровина от Бяла.
За съжаление я пресякох от надуване с СО2 и моментално стана на "омлет" - цяло оранжево парче в гумата. Със Стан не ми се е случвало, а доста пъти съм надувал със СО2.

Най-вероятно е тази: https://niko.bike/product/nrg-sealant/ Ползвал съм я и наистина запушва добре, без амоняк е и приятел я е пресичал по същият начин с СО2
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот I.nfraR.ed » Съб Юли 06, 2019 5:24 pm

Ако е тя, аз също съм я пробвал.
Действително запушва добре, но и много бързо спича вътре в гумата, та трябва често да се чисти и долива.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Нед Юли 07, 2019 9:16 am

Тази е! Бързото спичане вероятно има общо с амоняка, който по принцип се слага... За да не спича бързо :D
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот iPop » Сря Юли 10, 2019 2:45 pm

Някой има ли наблюдение над този инсърт: Pepi's Tire Noodle - Rokkline 27.5
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Ozzie » Нед Юли 14, 2019 12:39 pm

яяяяя, темата била още жива :D
KENDA NEVEGAL Stick-E, карана като безкамерна мнооооого дълго време с "бозата" на Стан
Изображение

новото попълнение в гето редиците на безкамерните гуми:
- шина WTB TRAIL Laser Disk (на ~ 10 години)
- гума MAXXIS IKON 26х2,2, телен борд, някаква за има- няма 40 лв. Стори ми се достатъчно лека, в сравнение с другите гуми които бях гледал преди това в други магазини, та не се сетих да я сложа на кантара, а и грайфера сякаш най- много се доближаваше до това което търсех за предна гума. Както се казва, любов от пръФФ поглед, почти. :lol:
Казано накратко - получи се от първия път, с малко подпомагане, не изпуска, не избива "боза" отстрани.
Сега остава само да се кара.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Чет Юли 18, 2019 2:12 pm

Коя е най-добрата цена, която сте срещали за 20гр СО2?
По 16гр има 30 за £18, което е по ~1.30лв/бр, но 20 грама не мога да намеря никъде, така че да се вържат под 6-7лв бройката...
16гр не стигат за 27.5 гума - пълнят я до към 1.0 бар...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Zayphod » Чет Юли 18, 2019 4:04 pm

В Декатлон има по 4.50лв на патрон.
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Чет Юли 18, 2019 4:07 pm

Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Сря Юли 24, 2019 1:10 pm

Rimpact

Изображение

Дооста е дебел тоя инсърт. Наложен спрямо Minion DHF 2.5
Много е лек, от доста плътна пяна. Поддава, но малко. Цената е скандално ниска - £37 за чифт - по-ниско и от на Пепи нудъла, който напоследък стана популярен тук. Взех го за предната, която съм пробивал може би 2 пъти за последните 2-3 години.


Rimpact спрямо Cushcore

Изображение

Cush-a е видимо по-тънък, но е много по-плътен. Все пак поддава при стискане с пръсти. Тежи 255гр, спрямо 95 за римпакта. 1 брой е €80 - 4 пъти по-скъп от римпакта. изглежда обаче държи много повече на бой и подпира гумата отвътре по-добре. Взех го за задната, която всеки сезон (нова) шия, подлепям и тъпча с фитили по 5-6 пъти.
Тия дни ще се мъча да ги инсталирам, пък ще видим след това.

На пепи нудъла го гледах, но не ме кефи. От това, което четох в нета и хора, с които си говорих тук - нацепва се лесно при удъри и понеже е кръгъл и гладък, гумата се пързаля и суче по него, когато я притисне нещо (камък, ръб и т.н.) Също така не притиска хубаво борда към шината.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юли 25, 2019 9:31 am

Добра комбинация! Ще ми е интересно дали се срязва лесно и смуче ли боза след това. Отпред съм с Huck Norris DH и е доста здрав, но пък не подпира така добре стените като Rimpact.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Нед Юли 28, 2019 10:50 am

Това с инсъртите е един от най-яките ъпгрейди, които съм си правил по колелото, след минаването на мека рамка! :peace:
Вчера цял ден на Боровец съм карал на 1.25 отпред и отзад, без и помен от отлепяне на борд, сучене на гумата или нещо такова. Нарочно влизах грубиански по корени и камъни - всичко отива в инсърта. Осезаемо подобрение в сцеплението и карането.

Къшкорът е МНОГО по-труден за монтаж. 31 минути. Трудно се нахлузва на шината, а после гумата се слага дяволски трудно. Накрая почнах да привързвам гумата и инсърта със свински опашки и подложки, където вече е влязла, за да продължавам да натъпквам, иначе излизаше обратно. С някакви пластмасови дърводелски стеги също ще стане. Ползвах и метални щанги. Ако някога за нещо ми се наложи това нещо да го отворя на пътеката, извън комфорта на своята работилница, просто ще заеба колелото в някой храст и ще си тръгна......

Изображение

Изображение

Rimpact-ът за сметка на това влиза без никакви проблеми. 4 минути по часовник от отваряне на досегашния тюблес, пъхване на инсърта и надуване на гумата. По-тесен е от къша и не се пречка толкова на натъпкването на гумата. По-хлабав е и не се опъва на нахлузване на шината. Но както отбелязах е доста по-поддаващ.

Един друг много голям плюс за мен - с инсъртите 2.4" 27.5 гума се изпомпва на 1.45 атмосфери с 16г CO2. Без инсърта прави само 1.0
А както се оказа 20 грамовите са значително по-скъпи от 16гр
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот windv » Пон Юли 29, 2019 7:54 am

Rimpactът дали ше може да се набута в 26" гума според вас?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот iPop » Пон Юли 29, 2019 8:52 am

windv написа:Rimpactът дали ше може да се набута в 26" гума според вас?


Има го и във версия за 26 гуми :beer:
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юли 29, 2019 9:18 am

@moridinbg - сръчен си, 31 минути за Cushcore са доста добре. С металните щанги успях да пробия бандажа и айде пак отначало. Под 1.5 отзад не смея, за да е по-добре защитена гумата от огъване по остри камъни

moridinbg написа:Това с инсъртите е един от най-яките ъпгрейди, които съм си правил по колелото, след минаването на мека рамка!

Ooooo, да!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот windv » Пон Юли 29, 2019 9:33 am

А пробвали ли сте с някакви дунапрени от изолации за тръби или нещо друго?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот iPop » Пон Юли 29, 2019 9:37 am

Тук има доста инфо и варианти, но като гледам доста често резултатът е това:
Изображение
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юли 29, 2019 11:46 am

Потвърждавам и аз от първа ръка - точно това е резултатът, а и тежеше сигурно повече от полвин кило. Успешен гето Хък Норис се правят хората от йога килимчета.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот dzvonko » Сря Юли 31, 2019 2:09 pm

Може ли да споделите мнение дали следната конфигурация ще работи:
Шината е Mach1 Neuro disc 19c. Повече за шината като профил има на 26та страница от този PDF: http://www.mach1.fr/fichiers/Catalogue_Mach1_2019.pdf (нямам опция да сменям шини в момента)
Ще сложа лента - Gorilla tape
Вентил от вътрешната (или ако не стане ще се изръся с 30тина лв за комплект tubeless вентили)
Гуми - Continental TR ready
Боза - Continental или някоя друга ако препоръчате.

Останах с впечатлението, че просто сваям всичко, почиствам хубаво, слагам горила лентата, изрязвам вентила (както е показано из много клипчета в ютюб), слагам гумата и наливам през борда нужното количество боза, хубаво напасвам гумата и после с компресор се надува без проблеми.
Поправете ме ако греша в някоя от стъпките. Просто ми се вижда доста лесно из клипчетата и се чудя бъркам ли нещо или наистина е точно толкова лесно.

Предпочитам да карам на 3-3.5 bar (~42-50psi). Нали не е проблем за бозата това и пак ще запушва дупките?
dzvonko
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 14, 2015 4:20 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот iPop » Сря Юли 31, 2019 2:25 pm

dzvonko написа:Може ли да споделите мнение дали следната конфигурация ще работи:
Шината е Mach1 Neuro disc 19c. Повече за шината като профил има на 26та страница от този PDF: http://www.mach1.fr/fichiers/Catalogue_Mach1_2019.pdf (нямам опция да сменям шини в момента)
Ще сложа лента - Gorilla tape
Вентил от вътрешната (или ако не стане ще се изръся с 30тина лв за комплект tubeless вентили)
Гуми - Continental TR ready
Боза - Continental или някоя друга ако препоръчате.

Останах с впечатлението, че просто сваям всичко, почиствам хубаво, слагам горила лентата, изрязвам вентила (както е показано из много клипчета в ютюб), слагам гумата и наливам през борда нужното количество боза, хубаво напасвам гумата и после с компресор се надува без проблеми.
Поправете ме ако греша в някоя от стъпките. Просто ми се вижда доста лесно из клипчетата и се чудя бъркам ли нещо или наистина е точно толкова лесно.

Предпочитам да карам на 3-3.5 bar (~42-50psi). Нали не е проблем за бозата това и пак ще запушва дупките?


Правилно си разбрал стъпките. Аз карах така - с не-tubeless капли и с изолирбанд вместо горила тейп и нямах никакви грижи :) Вентили ползвах от стари вътрешни гуми. Бих те посъветвал да намотаеш малко тефлонова лента в основата им за повече уплътняване.
Сега съм с тюблес капли и тюблес ленти поради ъпгрейд на wheelset-a.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот iPop » Сря Юли 31, 2019 2:27 pm

Изображение
Някой тествал ли е такава боза и има ли впечатления как се държи спрямо бозата на Stan?
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bi11y, Morbid Angel и 9 госта