Превъртял болт на ротор...проблем?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Превъртял болт на ротор...проблем?

Мнениеот brum » Пон Мар 28, 2005 6:58 pm

Като слагах ротора и малко се престарах с единия болт и превъртя...сериозен ли е много проблема? другите са си наред. Вилка - mz comp, главина br475, спирачка - hope mono mini

Ако е сериозно какво може да се направи за да не сменям главината...че е на по-малко от месец
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Мар 28, 2005 7:05 pm

по-добре го махни и го подмени с нов с по-здрава глава , която няма да превърти ;) ... добрече задната ми главина се счупи , защото имах същия проблем и неможех да го махна.... сега и на предния ми са превъртяли 2 болта и ще пробвам да им направя цепка и с отверка да ги махна... ако не стане -> новата главина ме очаква... тази е капсолована и леко разбива... лек късмет имам :) аз си сложих болтове с по-висока глава и си купих нови ХУБАВИ шестограми да не ми превъртат... Италянски и немски от 0.80-1.50 бр. а болтчетата за някви стотинки ги взех ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот brum » Пон Мар 28, 2005 7:13 pm

Не главата на болта - резбата превъртя, тя ко беше главата кви проблеми, само по зорно махане щеше да има:)
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Мар 28, 2005 7:17 pm

ммм аз си помислих че главата... мм зависи... ако е запецнал и е с къса галва и яко превъртял (като моите) няма отвъртане :(
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот nikitzo » Пон Мар 28, 2005 7:42 pm

Ако няма да сваляш ротора скоро сложи му я ЛОКТАЙТ (LOCTITE) я ПОКСИПОЛ (POXIPOL):eyebrow: за последното гарантирам, че ефекта е като в рекламата:evil:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Мар 29, 2005 10:20 am

[quote="nikitzo"]

Ако няма да сваляш ротора скоро сложи му я ЛОКТАЙТ (LOCTITE) я ПОКСИПОЛ (POXIPOL):eyebrow: за последното гарантирам, че ефекта е като в рекламата:evil:
[/quote]


мисля че ротора ще се изкриви...
по принцип главината е фира...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот brum » Вто Мар 29, 2005 3:11 pm

С малко акъл от по разбирашите имам 2 решениq:)

за сега ще карам с locktite, ако мръдне болта - с по дълъг, оказа че резбата влиза още доста навътре, самите болтове са доста къси и хващат само в началото и, затова така е превъртqло.

bikerider - v federaciqta kazaha che nishto i nqma na glavinata:) Ne bilo tolko fatalno. Drug variant za opravqne bil da se sloji bolt s po golqm razmer ( kato debelina ).
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Мар 29, 2005 5:57 pm

първо - loctite ще сложиш къде? на резбата? която няма как да стегнеш? спокойно можеш да не хабиш loctite, защото няма да стегне изобщо, нито ще ти помогне.

второ, ако има още резба навътре добре, а колко точно е? трябват ти минимум 5 мм. ако имаш, хубаво, ще минеш с по-дълъг болт.
ако ги нямаш, отпиши този болт, щото не може да се стегне читаво. а ако нямаш този болт, диска задължително ще се изкриви след време точно там по радиус от центъра през болта. гаранция франция... :D

не съм ти виждал главината, но все си мисля че за болт с по-голяма резба можеш да забравиш, защото няма достатъчно материал около болтовете. главините все пак се правят да са леки... проектирани са за 6мм болтове и това е... как ще сложиш осмица ти си знаеш...

та ако минеш с по-дълъг болт, хубаво, късмет...
но по принцип главината е фира, колко живот можеш да изстискаш от нея е друг въпрос... това имах предвид. че може да се кара на 5 болта, може...
въпрос на гледна точка.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот chiMol » Вто Мар 29, 2005 6:38 pm

Време е и аз да си кажа мнението .За то ва с дългия болт съм съгласен че ако има резба ще стане ,ОБАЧЕ ЗА ТАВА С ПО ГОЛЕМИЯ БОЛТ:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:дори и главината да го понесе (което е твьрде възможно) ЩЕ ТРЯБВА ДА РАЗПРОБИЕШ ОТВОРА НА РОТОРА КОЙТО Е ЗАКАЛЕН МАЛКО ИЛИ МНОГО от което пък СЛЕДВА че този ротор ще върви само с тази главина ЗАМИСЛИ СЕ СТРУВА ЛИ СЕ .........А сга идва време и за моето предложение ако отвора ти е глух и има мисто му него и спиците можеш са мушнеш 1 гайка и да го стегнеш ..... аре УСПЕХ С РЕМОНТИТЕ.............:flamethr:
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот brum » Вто Мар 29, 2005 7:55 pm

Не е чак толко преебана резбата че да не хваща, ма не се затяга кои знае колко. Отвива се и се завива нормално, обаче ко проваш да натягаш с лекота ще го прврътиш и тогава вече хич няма да хваща.

За резби...не сичко е стандарт ( 8 мм !!! ), има ени хувави болчета с голяма резба,и с малко тяло ( ако така се казва, пак и маи са по скоро видии , за метал са ). Треа малко въображение:) И да - има някаде около 3мм навътре, ще хване спокоино ( ма не знам колко здраво ). С гайка варианта не става, задната ( главина ) е с глухи отвори, предната - не.

Ае Тони каза че няма да има проблеми, пък не знам що, ма на него му вярвам...
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот giro » Вто Мар 29, 2005 8:41 pm

Vuv velomania ima glavini formula za 16 leva i ako znae6 sam da si naplita6 kapla si gotov!
Аватар
giro
 
Мнения: 429
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 3:58 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Мар 30, 2005 1:08 pm

[quote="brum"]

Не е чак толко преебана резбата че да не хваща, ма не се затяга кои знае колко. Отвива се и се завива нормално, обаче ко проваш да натягаш с лекота ще го прврътиш и тогава вече хич няма да хваща.
[/quote]

Е ти ако на това не казваш преебана резба, чудя се на кое казваш???? :dunno:

[quote="brum"]
За резби...не сичко е стандарт ( 8 мм !!! ), има ени хувави болчета с голяма резба,и с малко тяло ( ако така се казва, пак и маи са по скоро видии , за метал са ). Треа малко въображение:)
[/quote]

Бурно въображение имаш...


Както и да е де - късмет с 5-те болта и стандартите... :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта