Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот ianiovski » Нед Май 29, 2022 2:55 pm

Извинявам се за повторните мнения ,но след определено време не мога да си редактирам мненията . Видях от къде идва проблема ,нямам никакво разстояние между 4 и 5 венец ,но на 8 изглежда добре , но от там явно се разместват скоростите отдолу и на 8 така ми го прехвърля първо на 9 и после го връща на 8 и почва да трака леко ,което ви бях споменал по-рано . Ето вижте :

Моето

Изображение

На моят приятел:

Изображение






Не знам от какво се е получило така и направо предполагам трябва да ми се смени с ново ,а не да се ремонтира това .
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот the_rookie » Нед Май 29, 2022 3:34 pm

Първите 4 са общ пакет, после дистанционер и 5 зъбчатка. Сигурно дистанционера не отговаря. Някой измекяр не си е свършил работата, но си е взел парата!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот ianiovski » Нед Май 29, 2022 3:52 pm

Това в Bike Center ли го правят или просто си идва касетата готова и те я слагат ? И какво могат те да направят в такъв случай ? Аз й звънях в магазина на Витоша и ми казаха ,че трябва на място да видят за да кажат какво ще се прави . Въпроса ми е дали ще ми сменят цялата касета или сменят тоя дистанционер ? Но той вече ми е ожулил 4 венец от първия пакет . Иначе гледах в DragZone такава касета е 200 лв ,не е изобщо евтина . От там идва целият проблем и скоростите не включват добре и се разминават ,но защо трябва аз да си блъскам главата да намирам къде е проблема ,а не Механиците от техните й магазини .......
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот Alexi » Нед Май 29, 2022 4:09 pm

спейсърите на тая касета са еднакви всичките .. свали я и ги сравни ( най добре с шублер )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот ianiovski » Нед Май 29, 2022 4:37 pm

Не искам да пипам аз за да не кажат,че аз съм направил нещо ,иначе съм си сменявал касета на старото колело .То в такъв случай значи само ще ми сложат правилният спейсър и това ще е ремонта
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот the_rookie » Нед Май 29, 2022 10:22 pm

ianiovski написа:Това в Bike Center ли го правят или просто си идва касетата готова и те я слагат ? И какво могат те да направят в такъв случай ? .... Въпроса ми е дали ще ми сменят цялата касета или сменят тоя дистанционер ? ...

За да работи пазара истински в полза на потребителя, като свързващо звено по веригата "прозводител - клиент" за което получават част от платената цена, е логично от Байк център да понесат негативите! Ако не са минали 6 месеца от покупката, според гаранционите условия се приема че дефекта е съществувал при доставката, следователно няма как износването да е в причинено само от нормална употреба - налично е увреждане! Дори ако с ремонт (смяна на дистанционера, ако причината е в него) се възстанови към момента функционалноста, вследствие на увреждането касетата няма да покрие проектния ресурс и ще се наложи по-ранната и подмяна вече за твоя сметка! Отстоявай културно искането за подмяна на повредените вследствие на дефекта елементи и мисля че ще постъпят разумно ,...тоест коректно.
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот Alexi » Пон Май 30, 2022 5:59 am

касетата нищо и няма това е козметично ожулване на боята .. даже не знам що ги боядисват от Срам ,след 1-2 месеца каране изглеждат ужасно касетките им
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот zmei » Пон Май 30, 2022 7:43 am

Моята касетра и след две години изглежда добре. Карам много, но айляк. Иначе байк-центъра имат добра политика за връщане на неща, даже и година след покупка. Поне на мен ми сменихa с нов строшен дерайльор NX, верно чаках месец, но с тия доставки няма как. Купих си един GX, който е в пъти по-добър. SX и NX са един дол дренки и пълни боклуци. Колелцата отдолу са на втулки?!? NX-a , който ми дадоха от байк центъра стои в кутията на тавана за резерва, докато евентуално пак си купя GX. Отиди и ще ти оправят касетата, или направо ще я сменят ако трябва. Отиваш, пишеш си рекламацията и готово. Може да си купиш и касета да караш (има и SunRace, която става за тези главини, даже е по-лека - http://jordan-bikeshop.com/SunRace-MZ90 ... ette-11-50), защото както казах ако ще ти я сменят е до месец.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот ianiovski » Пон Май 30, 2022 8:24 am

Ще държа да ми я сменят, иначе видях въпросният спейсър от клипа . Явно в него е проблема или не е монтиран правилно или не е сложен този който трябва ,лошото е че и да искам да ми я сменят с нова касета в момента я нямат в наличност на сайта и ще чакам поне 1 месец . Мисля тази седмица да си взема отпуска и да им закарам колелото и то на Витоша от където съм го купил ,защото в Младост ми се стори голяма лудница ,много хора идват за поправяне на колелета и не ти обръщат достатъчно внимание .

https://www.youtube.com/watch?v=G5KcsKRGvNU
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот the_rookie » Пон Май 30, 2022 8:26 am

Alexi, в случая не е важно дали ожулването е козметично или не! Разбирам че е много е удобно тарикатски да си вземаш своето, докато се оправдаваш с "проблеми в доставките" на "малкия пазар в Бг на който от нас не зависи нищо"! За мен като потребител обаче е по-важно този който дава заявка за изключително професионално отношение, да компенсира някак щетите (2 пътувания Враца-София) причинени ми от недоглеждане и липса на контрол за своя сметка! Така в "стремежа си да предложи и най-доброто обслужване на своите клиенти" следващия път ще си отваря повече очичките, когато реши да ми предлага "първи най-новите технологии и да представлява най-големите марки в бранша."
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот Alexi » Пон Май 30, 2022 11:05 am

съгласен съм с теб но сме в БГ ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот ianiovski » Сря Юни 01, 2022 8:21 am

Един въпрос ,понеже Bike Center ми казват ,че може колелото да остане при тях ,докато го ремонтират и после могли да ми го пратят по еконт.Обаче колелото не е в кашон по разбираеми причини и не знам как ще ми го опаковат и какво ще стане при транспортирането ,някой налагало ли му се е така да си взима колелото и как изобщо са го опаковали преди да го изпратят в Еконт ?
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот zmei » Сря Юни 01, 2022 8:25 am

Незнам защо не си свалиш касетата и да им я дадеш да я оправят. Питай ги дали са съгласни, мисля че ще ги улесниш сигурно. Касета се сваля за минута. Аз си занесох дерайлоьора свален и ми дадоха нов. През това време си купих по-добър и си карах с него.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот Lucky Loser » Сря Юни 01, 2022 8:56 am

ianiovski написа:Един въпрос ,понеже Bike Center ми казват ,че може колелото да остане при тях ,докато го ремонтират и после могли да ми го пратят по еконт.Обаче колелото не е в кашон по разбираеми причини и не знам как ще ми го опаковат и какво ще стане при транспортирането ,някой налагало ли му се е така да си взима колелото и как изобщо са го опаковали преди да го изпратят в Еконт ?

Много пъти съм си пращал велосипеда по Еконт - опаковат ги достатъчно добре, поне преди беше така!
П.С. Преди, когато се изпращаше "велосипед", струваше 10-12 лв, повече от това не съм плащал. След като го направиха на обем/размери или там както го видят обаче цената резко скочи, така че да не ти излезе златно :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот stanjo » Пон Юни 13, 2022 4:04 pm

Използвам случая да се присламча към темата с ухо-то за дерейльор:

Изкривих си моето, колелото ми е RAM AM (2009) и сега се чудя откъде мога да си купя ново.
Прилагам снимка: https://photos.app.goo.gl/hNoxZZAgGWuq5rqn6

Помогнете с информация, моля!
stanjo
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 13, 2022 3:49 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот Yash » Пон Юни 13, 2022 4:33 pm

Провери тук.
Най-добре на място. Има три уши с почти еднаква форма.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот K99k » Пон Юни 13, 2022 4:35 pm

K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот nature » Вто Юни 21, 2022 9:27 am

Доволни ли сте иначе от Cube Analog като изключим този проблем с настройката?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Настройка на скорости на Cube Analog 2022

Мнениеот nature » Вто Юни 21, 2022 10:03 pm

Cube Analog изглежда много добре, разгледах модела, но за тези пари доста критики получава системата Sram GX, иначе е с многото скорости модерните, с толкова скорости за тия пари да намериш много трудно, явно от там идва цената, ако другите му елементи са слаб клас, поне от това, което чета, иначе изглежда супер байка.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 105 госта