Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Мнениеот pcconsult » Съб Юли 20, 2019 10:09 pm

На моето NS Bikes Djambo 2 май е тръгнало да се скапва средното движение та ме напъва идеята да сложа по висок клас средно, курбел и плоча. Таркалото ми е плюсово - 27.5+. Отначало като го купих изглеждаше така: https://dragzone.bg/velosiped-ns-eccentric-djambo-2-275-2017. След това байка ми претърпя доста модификации. Това средно издържа година и половина градско каране и отскоро цъка при всяко по сериозно натискане на педала. Надявам се да ми дадете полезни насоки.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Мнениеот evilzet » Съб Юли 20, 2019 10:37 pm

Извинявай, че мнението ми не съдържа насоки, но ебахти средното. На скота ми '98 го смених на 7500км предимно асфалтово каране преди 7-8г.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Мнениеот Alexi » Нед Юли 21, 2019 7:14 am

и аз мисля че не е от средното шума ти ,особено ако не си карал в дъжд няма как да замине така бързо .. насочи се към педали/разхлабен курбел/колче/седалка са обичайните заподозрени
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Мнениеот pcconsult » Нед Юли 21, 2019 11:18 pm

Alexi написа:и аз мисля че не е от средното шума ти ,особено ако не си карал в дъжд няма как да замине така бързо .. насочи се към педали/разхлабен курбел/колче/седалка са обичайните заподозрени

Пробвах - махнах седалката заедно с колчето, направих тестово къгче и познай - пак цъка. За каране в як дъжд - карал съм два, три пъти. Курбела и средното бяха разхлабени заедно с плочата, но стягането им не промени звука, даже май се засили.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пон Юли 22, 2019 8:26 am

pcconsult написа:
Alexi написа:и аз мисля че не е от средното шума ти ,особено ако не си карал в дъжд няма как да замине така бързо .. насочи се към педали/разхлабен курбел/колче/седалка са обичайните заподозрени

Пробвах - махнах седалката заедно с колчето, направих тестово къгче и познай - пак цъка. За каране в як дъжд - карал съм два, три пъти. Курбела и средното бяха разхлабени заедно с плочата, но стягането им не промени звука, даже май се засили.


...ние българчетата сме специалисти по даване на акъл... та за тва и аз да се изкажа...купи си два нови пластмасови педала / 4 - 6 лв / смени старите -само за проба- и ако пак цъка, тогава сменяй средното... :wavey:


ПП Съветът е за по-бедни велосипедисти.
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Мнениеот compira » Пон Юли 22, 2019 11:25 am

MIKEY MOUSE написа:
ПП Съветът е за по-бедни велосипедисти.


За още по-бедни вземи от приятел едни други педали за тест!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Мнениеот Вилката » Пон Юли 22, 2019 12:18 pm

pcconsult написа: Курбела и средното бяха разхлабени заедно с плочата, но стягането им не промени звука, даже май се засили.
Много вероятно е това ,че си карал доста време с разхлабени курбел и средно вече да е нанесло щети на лагерите и шлиците.
За подмяна конкретен съвет няма да дам, само ти предлагам да минеш на стандартите с куха ос и изнесени лагери - GXP на SRAM, Hollotech II на Shimano... При подмяната гледай и малко в бъдеще - кой стандарт ти предлага повече избор и по-добри цени на плочата - все пак тя е консуматив и ще я мениш от време на време. Аз например карам със SRAM команди и дерайльори, но предни и задни венци сложих Shimano, заради по-добрите им цени.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Препоръчайте ми средно движение, курбел за 36Т?

Мнениеот pcconsult » Пон Юли 22, 2019 8:57 pm

Мисля си за Shimano Zee... хем сравнително евтин, хем здрав. Пък и новите спирачки са Zee. Само да събера $$$. Разбира се, че няма да го ползвам с оригиналната плоча. Ще трябва да му измисля хубава, черна 36Т плоча.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта