Възстановяване на стар велосипед

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Възстановяване на стар велосипед

Мнениеот billclinton » Чет Май 09, 2019 9:04 pm

ogun написа:Пичове, моля ви. Няма значение кой какъв е.

Реално погледнато. Ако имаш рамка и капли с гуми и се подмени всичко неработещо както трябва с евтини части, няма да е по-лошо колело отколкото ново в диапазона на 300-450лв примерно, нали? И ще излезе доста по-евтино...


ОК
Извинявам се,спирам да ти пиша в темата за да не плещя и аз повече глупости.
Признавам си не съм компетентен и никога не съм слагал на мой велосипед толкова евтини части.
Щом "експерта" по каплите твърди...значи е възможно
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Възстановяване на стар велосипед

Мнениеот fu4ko » Чет Май 09, 2019 9:56 pm

Явно няма да убедим господин Клинтън,че това също е велосипед и има евтини части за него.Аз също карам такъв.Незаменим помощник ми е в работата като пощальон
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Възстановяване на стар велосипед

Мнениеот ogun » Пет Юли 05, 2019 2:43 pm

След като минах към 800км след привеждането в приличен вид, забелязах че има проблем с предната ос. Много трудно се върти и засича леко на моменти. Не се усеща при каране, но я свалих да сменям гума и го забелязах.
Сега въпроса е дали да сменя само оста или да сменя цялата капла с нова, при положение, че сегашната е и съвсем леко крива? Има ли смисъл да е двустенна, едностенна ще издържи ли за каране по паветатата в града и чат пат джаскане в някои бордюри?
ogun
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Дек 28, 2018 7:28 pm

Re: Възстановяване на стар велосипед

Мнениеот fu4ko » Пет Юли 05, 2019 9:53 pm

Сменяш оста и ако може се изправя каплата.Ако има накопани съчми се сменят, или направо всички с нови. Ако пак изметне сменяш с аеро.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron