Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот realprofesora » Вто Мар 12, 2019 7:19 pm

Колеги здравейте. С какво и как избивате втулките на рамата на кормилната колонка. ...но така, че да не се повредят?
realprofesora
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 12:15 am

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот cls6666 » Вто Мар 12, 2019 8:11 pm

realprofesora написа:Колеги здравейте. С какво и как избивате втулките на рамата на кормилната колонка. ...но така, че да не се повредят?

Aз съм избивал два пъти един път външни и един път полуинтегрирани с удължение от гедоре и почукване с чук от обратната страна без повреди и подбивания.
cls6666
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Окт 14, 2017 7:40 pm

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот Alexi » Вто Мар 12, 2019 8:50 pm

по принцип има подходящ инструмент ,но става и без него - с повечко сила и "мамата" ,чашките са стоманени и няма голяма вероятност да ги увредиш :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот MIKEY MOUSE » Сря Мар 13, 2019 8:47 am

... по принцип с " по - мек " материал от този , който избиваш - дорник / прът , стержен / с подходящ диаметър , най -добре -бронз , или мед... :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот IvanTheMan » Сря Мар 13, 2019 3:58 pm

Колегата събира търкалета от боклука в Норга и с питане във Форума, малко по-малко ще стане Професор по поправяне на колелелета....
IvanTheMan
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 10:27 am

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот Alexi » Сря Мар 13, 2019 4:09 pm

лошо няма ,щом го влече .. :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот realprofesora » Сря Мар 13, 2019 11:40 pm

IvanTheMan написа:Колегата събира търкалета от боклука в Норга и с питане във Форума, малко по-малко ще стане Професор по поправяне на колелелета....

Kakви поправяния бе човек, аз тука на бизнес го обърнах. Имам продадени вече 3 колела и още 2 чакат купувачи. Еми не стигат за бира тее пусти крони. Една бира е 3 евро., направо не се издържа. Е верно по 50-60 евра им вземам, но пък и умения добивам и за бира и снакс да има...а снакса хубавия е 2евра...направо ядеш и ревеш. Без майтап колеги, много съм ви благодарен и постоянно си мисля за вас, как ми помагате със знанията си. Като си бях в Майка България се занимавах с диагностика и ремонти на автомобили, пране на тапицерии, пастиране, кърпежи на ръждясали коли и преинсталации на компютри, ремонт на перални печки и др, сглобяване на мебели, заваряне, отпушване на мръсни канали, шпакловка, тапети и какво ли не... като хоби, а иначе си работех а Загорка(познайте от къде съм), като оператор на котли с високо налягане и хладилни и компресорни инсталации. Сега съм в Норвегия -суши шеф в ресторант за суши(спокойно не сме японци, държат го българи). Донесох си и диагностичните кабели и уреди, но нещо не мога да развия тази сфера, затова се насочих към велосипедите...оказаха се сложни машини, но с ваша помощ се справям чудесно....и мамата.....псувам си на воля и на висок глас, тук не разбират какво казвам, пък и да им обясня пак не ме разбират, просто тук хората си нямат псувни, хаххаххаххаа. Със здраве колеги и Наздраве от Танангер, Норвегия!
Това е линк към една от обявите ми в finn.no просто информативно да си имате представа за какво иде реч
https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html ... =142274902
realprofesora
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 12:15 am

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот Alexi » Сря Мар 13, 2019 11:47 pm

3 евра на магазина ,ако седнеш на заведение отива на до 15 евра биричката .. не е за туристи там ,ако се мъчиш да живееш с под 5000 евра на месец и плащаш квартира в голям град ( 2-3к евра ) - съболезнования :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Мар 14, 2019 10:42 am

Щом се занимваш с това е добре да си купиш необходимите специфични инструменти - много лесно е с тях.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избиване на леглата на рамата на лагерите на кормилото

Мнениеот realprofesora » Чет Мар 14, 2019 9:50 pm

Alexi написа:3 евра на магазина ,ако седнеш на заведение отива на до 15 евра биричката .. не е за туристи там ,ако се мъчиш да живееш с под 5000 евра на месец и плащаш квартира в голям град ( 2-3к евра ) - съболезнования :beer:

В нашия ресторант е 5.80 евро бирата, пил съм и по 8 евро-400мл в едно барче. Квартирата е 760евро с две спални, огромен хол с кухненски кът, килер,огромна баня с душ кабина, пералня, сушилня, изобщо всичко обзаведено от лъжичката за кафе, до 107см плазма, кожени дивани ....ютия прахосмукачка мопове, чак куфарче с инструменти има , свещи, кибрит, резервни крушки, чинии, отварачки, ножове, изобщо каквото си помислиш в една кухня го има и тук, отвън си имам 25 квадрата място, което е закътано и скрито от чужди погледи и си барам велосипедите, та се ядва и със заплата от 1600евро след таксите( жена ми взема доста над мен, но пък и работи доста...).
Колкото по темата- Да взел съм си инструменти и в ход набавям още. Трябва да се занимава човек с нещо във свободното си време..освен с пиене на бира :beer:
realprofesora
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 12:15 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта