Подмяна на части

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Подмяна на части

Мнениеот kxena » Чет Фев 28, 2019 7:09 pm

Въпросче ще има ли проблем ако сменя задната капла с такава която е със венец касета на шлици, а не на резба както старата?
kxena
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:55 am

Re: Подмяна на части

Мнениеот Alexi » Чет Фев 28, 2019 8:16 pm

няма да има проблем да я сложиш на рамката ,но ще имаш други проблеми .. до колкото виждам си със 6 скоростна касета ,такива на шлиц няма - ще трябва да минеш на 7 ( редки са ) или направо на 8 скорости ,което значи нов дерайльор ,команда ,касета ,верига .. подобен ъпгрейд на тоя велосипед е просто пари на вятъра
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Подмяна на части

Мнениеот kxena » Чет Фев 28, 2019 8:39 pm

Не със седмица съм.
kxena
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:55 am

Re: Подмяна на части

Мнениеот kxena » Чет Фев 28, 2019 8:42 pm

Очудващо на на Лос четата пише обаче пише 3 x 8.
kxena
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:55 am

Re: Подмяна на части

Мнениеот koopss » Чет Фев 28, 2019 9:22 pm

Здрасти kxena,

Започвам няколко пъти да пиша и спирам, защото ме потриса начина на отговаряне във форума (това не се е променило особенно, незаивисимо от водещите участници в него, което е така от около 20-тина години), където админ винаги се опитва да отговори подобаващо на подобни теми, за да покаже малко здрав разум (адмирации за което към него).

На практика - можеш да смениш всичко (както съм правил н-на брои пъти, но само след като съм си направил сметката, и най-важното - забравил съм за цялата сметка на края на начинанието предварително) - ако нямаш пари в излишък, ако ме питаш мен - не е целе и финансово-съобразно
По моему, на този велосипед му е нужен цялостен инспектаж (всички лагари - разглобяване, почистване, смазване, затваряне и регулиране).

Текущата скоростна система е подходяща за него, като по въпроса, аз бих направил:

1 - Почистване на задни венци (венец касета). Впредвид състоянието и - мазане с четка на слой преобразувател за ръжда, след като изсъхне почистване със суха четка, пръскане няколко ръце черен спрей (при свалено задно колело, и сложена хартия залепена/облепена старателно с хартиено тиксо за предпазване на остналата част от каплата). Същата процедура на всеки ръждясъл детайл (обляпяме с хартиено тиксо преди пръскането, за да не омажем околните части). (казвам тук черен спрей, защото съм пробвал и оксидиране с масло/мас и горелка - не се държи по-добре).

2 - Смяна на верига (нова 8 скоростна струва 10лв) (според мен старата си е изпяла песентта - по принцип това се води консуматив (какато и венец касетата), но с изглед на състоянието на твоята - ще изкара още.

3 - Центроване на капли (най-добре при вело механник - цените ще ги договориш на място - провери преди това в интернет колко би струвало това). (малко офтопик тука - не давам съвет за правене сам, защото аз никога досега не съм ползвал веломеханник за това - винаги аз си наплитам и центровам каплите. Но това съм си аз, не е нормално и естествено всеки да се мъчи като мен).

Адмирации за самоиницативата и желанието ти да направиш нещо сама!
Машината към днешния момент е евтина и стара, но това не бива да те сприра да я караш с гордост след като я стегнеш и се радваш на постигнатото сама докато я караш!

Поздрави!

Едит:
Предния дерейльор има нужда определено от сваляне надолу, и центриране. Ако имащ въпроси, мога да ти отговоря тук или на лични без никакъв проблем.
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта