Боза за вътрешна гума за 1лв

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Боза за вътрешна гума за 1лв

Мнениеот ZAXES » Сря Окт 17, 2018 8:47 am

Здравейте колеги.

Накратко рецептата е 70мл грунд розов (задължително) боро контакт и 2 супени лъжици настъргана вътрешна гума - дозата е за едната гума.
Смесват се заедно, иска много бъркане защото първаноначално гумата на прах само плува на повърхността, аз смесвам с дрелка и миша опашка на нея.
Гумата я стържа за 10 мин на дрелката слагам диск и шкурка 100 и едно парче от вътрешна гума.
Може да се комбинира силата на натиск за да се постигнат и дребни и едри частици гума за всякакъв вид дупки.
След това аз вкарвам бозата със спринцовка, защото тубички и други се запушва маркуча и няма сила тубичката а спинцовката може да се приложи повече сила и налягане.
Трябва по вереме на стърженето да се махнат едрите частици гума, защото може да запушат маркуча при вкарването на бозата.

Има само няколко особенности при употребата:

След като гумата се спука от трън или кабарче, пирон, какво е там, след като го извадите трябва да завъртите гумата 10-20 пъти.
Ако е по време на колоездене, около тръна избива леко пяна и е добре да се извади и да се кара напред да се върти гумата.
Ако го видите и извадите вкъщи на другия ден, защото пак когато има трън се запушва дупката и не се забелязва всеки път,
след вадене пак въртете на място 10-20 пъти. Иначе само излиза розова пяна и няма кое да запуши дупката.
Бозата си работи като истинска и няма други проблеми.

Тази боза става за всички вътрешни гуми, на големи велосипеди, детски велосипеди които са особено с вътрешна гума и др.
Бозата е на водна основа и няма опаснонст да втвърди в гумата.
След като частиците гума запушат, течноста втвърдява при дупката но запазва своята еластичност, благодарение на полимерните лепиза в борото.
Аз използвам най-евтините вътрешни гуми.
Не съм сигурен, но като гледам ефекта мисля че бозата може да се използва и за безкамерни гуми.

Който иска може да пита. :D

Поздрави.
Прикачени файлове
IMG-c2b82bd52bd488b6e2c6653d6aa825e3-V.jpg
(236.06 KiB) 346 пъти
ZAXES
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 15, 2018 9:04 pm

Re: Боза за вътрешна гума за 1лв

Мнениеот moridinbg » Сря Окт 17, 2018 3:09 pm

Been there, done that.
Вземи си нормална готова боза или суров каучуков латекс и спри да се плескаш с грундове.
Запушва много по-добре, съхне много по-малко, чисти се много по-лесно.

В голямата безкамерна тема има обсъждано доста за забърканите бози.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Боза за вътрешна гума за 1лв

Мнениеот ZAXES » Вто Окт 30, 2018 8:52 am

Някой пробва ли да каже как е?

Аз вадя по 3-5 тръна на гума на едно каране, че не подбирам от къде минавам. :roll2:
Вадя ги чак вкъщи, не се занимавам на пътя и гумите не спадат даже със забити тръни на тях.
ZAXES
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 15, 2018 9:04 pm

Re: Боза за вътрешна гума за 1лв

Мнениеот moridinbg » Вто Окт 30, 2018 10:23 am

Пробвал съм. Омазваш гумата и шината, чисти се трудно, запушва зле, изсъхва бързо.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Боза за вътрешна гума за 1лв

Мнениеот ZAXES » Вто Окт 30, 2018 10:27 am

Това за безкамерна ли става въпрос?
ZAXES
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 15, 2018 9:04 pm

Re: Боза за вътрешна гума за 1лв

Мнениеот ZAXES » Вто Май 28, 2019 8:34 am

Някой да е пробвал да каже как е?
При мен една година вече и с по 12 дупки на гума, може би и повече и няма проблеми.
Бозата не изсъхва и не е сменяна.
ZAXES
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 15, 2018 9:04 pm

Re: Боза за вътрешна гума за 1лв

Мнениеот ZAXES » Нед Май 24, 2020 8:17 am

Вече година и половина няма проблеми. Помпил съм 2-3 пъти, държи въздух добре. Не съм сменял вътрешната гума, същата си е, не съм доливал боза.
Гумите имат дупки, броях до 12 и след това им изгубих бройката. Обикновено са от тръни, 4-5 пъти съм дупчил с игла да направя реклама на грунда.
Сега като се изтрие външната гума, ще ги сменя и двете.
ZAXES
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 15, 2018 9:04 pm

Re: Боза за вътрешна гума за 1лв

Мнениеот bratlence » Вто Май 26, 2020 10:15 am

Едно аверче кара с някакъв грунд в гумите и върши работа. Даже съм вадил пирон от гумата и я чакахме половин час да залепне (накрая напъхах малко тел в дупката), но стана. Работи си схемата. Няма настъргани гуми, само някакъв грунд за 5-6 лв на литър или нещо подобно. Бял цвят е...
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта