Пребоядисване на рамка.

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Пребоядисване на рамка.

Мнениеот niki292002 » Сря Май 16, 2018 8:17 pm

Така, разполагам с една рамка Iron Horse Sunday, класическа рамка, много добра за парите си. :) Но козметично е доста зле. Въпроса ми към вас е - как да я пребоядисам най-добре ? Разполагам с компресор и пистолет за боядисване, както и проветриво, но затворено помещение. Бих могъл да я пребоядисам и сам (избягвам праховото, рамката се пече и не ми харесва идеята за отхлабване на здравината на алуминия), но въпроса ми е с какво ? Искам да постигна цвят Candy Red, като в същото време да е издръжливо. Бихте ли препоръчали марки и по-специално бои, или техники с които да постигна желания цвят ? Ще съм адски благодарен на всеки включил се, който е имал опит с подобни занимания. :)
niki292002
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 19, 2018 2:18 am

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот КоlЮ » Чет Май 17, 2018 7:18 am

Ето един Ютъб канал: https://www.youtube.com/channel/UCj-WTJ ... mNComCIZtw ,човека показва доста впечатляващи неща.
Авто боя с хубав грунд от долу. Относно марки Мипа не е зле като марка за боя.
Поздрави.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот ЕAngel » Чет Май 17, 2018 4:06 pm

niki292002 написа: (избягвам праховото, рамката се пече и не ми харесва идеята за отхлабване на здравината на алуминия),


Няма опасност да го отхлабиш алуминия на 200 градуса печка.
ЕAngel
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 8:58 am

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот cls6666 » Чет Май 17, 2018 8:45 pm

Здравейте аз може да съм най-полезен в момента ,работата ми е свързана с изчукване ,подготвяне и боядисване на автомобили,при автомобилите също има детайли от алуминий,техниката не е много проста ,но не е и ядрена физика,подготовката и търпението са много важни,нека започна от началото ...
1.обезмасляване и измиване на рамката с обезмаслител ,вода и сапун,спирт.
2.шкурене ,ако има окиси по детайла с по едри шкурки 150-180 ,след това и там където трябва просто матиране и финни драскотини 240-320-400,целта е 400 на сухо
3.основата (грунда) също е важна стъпка при детайлите от алуминий и цинк се използа грунд праймер на епоксидна или фосфатна основа,след това най често мокро в мокро (около 10-15 мин.)най доброто са двукомпонентните филери 3:1,4:1,5:1 ,тук не съм споменал китването (с полиестерен кит) може и да има нужда,прави се преди основата и то с кит подходящ за цинк и алуминий.
4 пак шлайфане с суха шкурка около 500 или водна 800 -1000.
5 боята ...акрилни 2к или база и лак (това са металиците основно,но има и неметалици бояджиите им казват уни)),обезмаслява се преди пръскане ,восъчна кърпа -спазва се хигиена ...прах ,мазно ,вода ,околна температура всичко е важно.
стъпките са много ,няма как да се научи човек от първия път,това е основното,колкото по-качествени материали се ползват ,толкова резултата ще е уау,марки са glasurit,sikkens,dupont(axalta),ppg,standox ,препоръчвам по-бюджетни марки body,sprint,novol,de beer,mipa много са доста не съм споменал.
това е доста накратко за бояджийския занаят-нужни са мн нерви и постоянство.
УСПЕХ на тези които решат да си боядисват рамките.
cls6666
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Окт 14, 2017 7:40 pm

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот Lucky Loser » Чет Май 17, 2018 10:21 pm

Въпрос към автора: задължително ли е сам да си я боядисаш т.е. така си си решил за себе си или би я дал някъде да го направят вместо теб ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот niki292002 » Пет Май 18, 2018 12:47 am

cls6666 написа:Здравейте аз може да съм най-полезен в момента ,работата ми е свързана с изчукване ,подготвяне и боядисване на автомобили,при автомобилите също има детайли от алуминий,техниката не е много проста ,но не е и ядрена физика,подготовката и търпението са много важни,нека започна от началото ...
1.обезмасляване и измиване на рамката с обезмаслител ,вода и сапун,спирт.
2.шкурене ,ако има окиси по детайла с по едри шкурки 150-180 ,след това и там където трябва просто матиране и финни драскотини 240-320-400,целта е 400 на сухо
3.основата (грунда) също е важна стъпка при детайлите от алуминий и цинк се използа грунд праймер на епоксидна или фосфатна основа,след това най често мокро в мокро (около 10-15 мин.)най доброто са двукомпонентните филери 3:1,4:1,5:1 ,тук не съм споменал китването (с полиестерен кит) може и да има нужда,прави се преди основата и то с кит подходящ за цинк и алуминий.
4 пак шлайфане с суха шкурка около 500 или водна 800 -1000.
5 боята ...акрилни 2к или база и лак (това са металиците основно,но има и неметалици бояджиите им казват уни)),обезмаслява се преди пръскане ,восъчна кърпа -спазва се хигиена ...прах ,мазно ,вода ,околна температура всичко е важно.
стъпките са много ,няма как да се научи човек от първия път,това е основното,колкото по-качествени материали се ползват ,толкова резултата ще е уау,марки са glasurit,sikkens,dupont(axalta),ppg,standox ,препоръчвам по-бюджетни марки body,sprint,novol,de beer,mipa много са доста не съм споменал.
това е доста накратко за бояджийския занаят-нужни са мн нерви и постоянство.
УСПЕХ на тези които решат да си боядисват рамките.


Евала човек, едно много голямо благодаря. И преди съм боядисвал, но все с евтините спрейчета и боята до максимум 2 месеца започва да пада... Тази информация ми е много полезна, благодаря ти отново. :)
niki292002
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 19, 2018 2:18 am

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот niki292002 » Пет Май 18, 2018 12:48 am

Lucky Loser написа:Въпрос към автора: задължително ли е сам да си я боядисаш т.е. така си си решил за себе си или би я дал някъде да го направят вместо теб ?


Предпочитам сам, тъй като навсякъде където отидох ми искаха по 200-250 лева...
niki292002
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 19, 2018 2:18 am

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот Lilkovski » Сря Апр 24, 2019 2:40 pm

Здравейте, имам същия "проблем" с кофти боя на рамката( Iron Horse Sunday ) . Можете ли да ми препоръчате някой ,който се занимава с пребоядисване на рамки в София и каква сума нормално вървят тези услуги.

Поздрави
Аватар
Lilkovski
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 12, 2017 3:10 pm

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот Boyan1984 » Сря Апр 24, 2019 6:37 pm

Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Пребоядисване на рамка.

Мнениеот nonkapo » Съб Дек 07, 2019 8:19 pm

Абе да не са затворили Уанбайк? Или само са се преместили в Дряново?!?!? Сайта не се отваря, поне при мене.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта