Какво се има предвид Low rise

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Какво се има предвид Low rise

Мнениеот nonkapo » Пет Яну 12, 2018 8:45 pm

Добър вечер на всички. Какво се има предвид Low rise при кормилата? Гледам че в повечето магазини отбелязват издигането в милиметри, докато в спецификациите на моето колело пише просто Лоу райз? Това на колко милиметра издигане би трябвало да се равнява? Ясно че ако е флат ще е 0 , това лоу райз 10 или 20 мм ще е или нещо друго?
Благодаря.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Какво се има предвид Low rise

Мнениеот КоlЮ » Съб Яну 13, 2018 1:37 am

Kaто цяло няма точно определен стандарт за "low rise" или поне аз не съм срещал. Най-лесно е да се види модела и марката на кормилото в някой западен сайт с повече информация за продукта . Иначе може да се премери колко е издигането като се премери от центъра на гормилото при лапата ( захвата ) до центъра на издигнатата част на кормилото .
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Какво се има предвид Low rise

Мнениеот Admin » Съб Яну 20, 2018 10:34 am

Под Low Rise обикновено се има предвид до 20 мм издигане. Но наистина това е най-добре да потърсиш точните спецификации.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Какво се има предвид Low rise

Мнениеот nonkapo » Съб Яну 20, 2018 9:39 pm

Благодаря. От всичко изчетено и аз с такова впечатление останах(лоу райз до 20мм), само че в спецификациите на Паркъра, гадините не са го написали. Цялата идея е че ще преминавам на по къс стем с по голямо издигане и евентуално кормило с по голямо издигане, за да остане на същата височина изтеглено по назад(наболява ме гърба в сегашното положение). Междувременно поръчах всичко. Иска ми се кол с малко по голям офсет, но не виждам нищо подходящо на което да се има доверие и по възможност да не е "златно". Някакви идеи?
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта