⊥ ∞ 4 ...

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот 4getcredo » Сря Авг 18, 2010 4:24 pm

Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот pavle » Сря Авг 18, 2010 5:19 pm

Отивам за 4-5 дни на Беглика, че не се издържа в тая другата реалност :P
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Сря Авг 18, 2010 7:04 pm

:banghead: :bawling: :banghead: :bawling: ....... :xx(: - айде, трийте ми мнението, щото видиш ли - прекалил съм с емотиконите....

И като сте го направили толкова избирателно откъм колектив - що не се разбрахте на лични и на скайпове и на други подобни ....., ами се правите на интересни и "специални" и пускате публична тема :(!: Ами не, не знам и аз каква е тая "абревиатура" от символи, дето сте озаглавили темата с нея, а бих искал да науча - както и други хора предполагам :nono: - карайте си "подбраните" и "богоизбраните" тогава ! Не, че щях да мога да дойда :xx(: , но ако можех.....пък и други "непросветени" може би щяха :(!:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот did » Сря Авг 18, 2010 8:30 pm

Нищо няма да трием и не сме богоизбрани.

Колкото до абревиатурата, тя е популярна тук от 4 години. Виж

http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... -travel035

и

http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... -travel042
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот Crimson » Сря Авг 18, 2010 8:43 pm

did написа:Нищо няма да трием и не сме богоизбрани.



сте сте :eyebrow: :nuts: Въпроса е кой го разбира хехехех
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Авг 18, 2010 8:56 pm

Crimson написа:
did написа:Нищо няма да трием и не сме богоизбрани.



сте сте :eyebrow: :nuts: Въпроса е кой го разбира хехехех


Абе кривоизбрани сме!
Последна промяна HepBeH_XaMcTep на Сря Авг 18, 2010 9:53 pm, променена общо 1 път
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот abs » Сря Авг 18, 2010 9:41 pm

no comment... :grumpy:
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот Alien » Сря Авг 18, 2010 11:13 pm

Аз лично прекарах едни от най-невероятните 5 дни от живота си. Отново. Незабравими места, неописуеми гледки, пътечките... да ги коментирам ли? Врякането ми от кеф, мисля, е достатъчно. Ако не е - трите най-велики пътечки сред тия, които съм карал - а такива, смея да твърдя, има безкрайно много - бяха от това каране. Благодарностите, разбира се, са за организаторите ( :bowdown: ), както и на всички участници! Вие сте баси яките хора, честно!
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот azsa-bachinito » Сря Авг 18, 2010 11:48 pm

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа::banghead: :bawling: :banghead: :bawling: ....... :xx(: - айде, трийте ми мнението, щото видиш ли - прекалил съм с емотиконите....

И като сте го направили толкова избирателно откъм колектив - що не се разбрахте на лични и на скайпове и на други подобни ....., ами се правите на интересни и "специални" и пускате публична тема :(!: Ами не, не знам и аз каква е тая "абревиатура" от символи, дето сте озаглавили темата с нея, а бих искал да науча - както и други хора предполагам :nono: - карайте си "подбраните" и "богоизбраните" тогава ! Не, че щях да мога да дойда :xx(: , но ако можех.....пък и други "непросветени" може би щяха :(!:

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Напълно подкрепям. Тази тема за пореден път обижда цялата останала МТБ-общност в България и не отива на клуб с реномето на Крива спица.
Най-малкото и самия метод на селекция е много съмнителен. Като е затворено събитие, защо дразните всички останали с тази тема. Другите явно не са хора, не са колоездачи?
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот Alpina » Чет Авг 19, 2010 12:13 am

Това не е каране за богоизбрани, ами за хора за които се знае, че ще подходят сериозно, имат сподобностите, екипировката и всичко нужно за карането.
Не знам защо се държите по този начин. Нормално е на 5 дневно каране - участниците да бъдат подбрани... особено когато не е просто каране в планината, ами на места където се изисква повече от средното ниво на владеене на колелото...
Също така ако беше отворено - 100% организаторите щяха да имат огромни проблеми с хора, които идея си нямат къде са тръгнали... инциденти и много неприятни моменти, които щяха само да помрачат преживяването на всички...

За това че са направили тази тема - това си е тяхно решение...
Според мен обаче по-удачно е да е в Общ форум :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот outfaced » Чет Авг 19, 2010 12:25 am

Изображение Изображение
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот nahi » Чет Авг 19, 2010 1:18 am

Ех бре! Банда като гледам сте се Изкривили да папкате боровинки и малинки :D
Не може така!
В знак на граждански протест си събиргам палатката и отивам на Голям Беглик за една седмица :beer:
Аватар
nahi
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:12 am
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот naka76 » Чет Авг 19, 2010 6:43 am

azsa-bachinito написа: Напълно подкрепям. Тази тема за пореден път обижда цялата останала МТБ-общност в България и не отива на клуб с реномето на Крива спица.
Най-малкото и самия метод на селекция е много съмнителен. Като е затворено събитие, защо дразните всички останали с тази тема. Другите явно не са хора, не са колоездачи?


Искам да изясним някой неща. За толкова години не сме отказали покана на нито един желаещ да участва. Просто който НАИСТИНА е искал да дойде е намирал начин да се уреди с покана.
"Защо са тези покани ще попитате?"!
През 2004 г на първото състезание Паралелна вселена което беше без покани имаше един учасатник който малко след старта решава че не му се кара по трасето и без да се обади тръгва към Бачково да покара там. След няколко часово издирване го намираме.
През 2005 г пчти същата история Баща и син с изключени телефони се отказват и си тръгват към Шумен и малко след Шипка се свързваме с тях а аз седя 3 часа контрола да ги търся след последния минал състезател.
Въпреки че и тази година беше с покани някой образи подават заявление казват че ще платят на място ние им правим застраховки и други неща, а те нямат доблеста да се обадят и да кажат че няма да дойдат. Същото беше и на искачването на в.Богдан аз навъртях 10 тел за да издирвам участници.
А колко от тези които ще дойдат ще са достъчно подготвени за да минат маршрута? Тази година имаше вариант за подсичане, но миналата нямаше. И какво правим? Спим при мечките ли? Че ги има много! Или организаторите да се оправят, те трябва да им осигорят безпроблемното стигане до финала.
"А за каво е тази тема, тогава?!"
За да пополяризираме тези маршрути. Това че не сте били с нас не означава че не можете да идите да покарате по тези места. Не е задължително Крива спица да води.Можете и сами!
А и друго. Как ще си набавим нови желаещи за догодина ако я няма тази тема?



Аз съм до тук по впроса, но не мисля че има основание за сърдене.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот Antares » Чет Авг 19, 2010 6:57 am

Хора, не се сърдете. Това определено не беше за всеки. Това каране си беше тест на възможностите и с ръка на сърцето си казвам, ако знаех какво ме чака - можеше и да се уплаша и да не отида. Не, че съжалявам, но имаше места, по които ме беше страх да влача колелото. Имаше бутане, носене, влачене, дърпане и то не за педесе-сто метра. Имаше места, които могат да убият желанието за планинско колоездене с избруталяването си за човек, който няма уменията да ги преодолее.

Пазя много позитивни спомени и за петте дни, но питайте останалите в какво настроение и състояние бях, след като се прибрах в лагера след втория ден...

Да, и ще използвам темата да се извиня на всички, с които съм се държал противно в този конкретно ден. Съжалявам и благодаря за търпението!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот Daniel Panev » Чет Авг 19, 2010 8:23 am

:offtopic:
@naka76 - как точно съществуването на покани, с които, по твои думи, "всеки, който е искал да дойде намира начин да се уреди" предотвратява описаните от теб инциденти от предни години?
P.S. Нищо лично, ама на мен практиката на "уреждане с покани" (а и каквото и да е друго) ми е крайно отвратителна...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Чет Авг 19, 2010 8:32 am

Повече няма да се обадя в тема, в която нямам какво да кажа ! :peace:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот THEZOGGO » Чет Авг 19, 2010 8:40 am

Alpina написа:Това не е каране за богоизбрани, ами за хора за които се знае, че ще подходят сериозно, имат сподобностите, екипировката и всичко нужно за карането.
Не знам защо се държите по този начин. Нормално е на 5 дневно каране - участниците да бъдат подбрани... особено когато не е просто каране в планината, ами на места където се изисква повече от средното ниво на владеене на колелото...
Също така ако беше отворено - 100% организаторите щяха да имат огромни проблеми с хора, които идея си нямат къде са тръгнали... инциденти и много неприятни моменти, които щяха само да помрачат преживяването на всички...


За това че са направили тази тема - това си е тяхно решение...
Според мен обаче по-удачно е да е в Общ форум :beer:

Напълно съм съгласен. :^: :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот bikezilla » Чет Авг 19, 2010 8:49 am

Пичуи, няма нужда от такава драма ;)
"Мрежовият маркетинг" :D който използваме за селекцията може и да не е най-доброто решение, но е решение. Ако някой има предложение за туй как да става подбора на хора, достатъчно подготвени за такова нещо - моля да се изкаже.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот Daniel Panev » Чет Авг 19, 2010 9:04 am

bikezilla написа:Пичуи, няма нужда от такава драма ;)
"Мрежовият маркетинг" :D който използваме за селекцията може и да не е най-доброто решение, но е решение. Ако някой има предложение за туй как да става подбора на хора, достатъчно подготвени за такова нещо - моля да се изкаже.

Е тва па е елементарно!
От всеки кандидат се иска покриване на тест за физическа пригодност пред комисия от "Крива спица" :) А за да няма самоотлъчки - от всеки кандидат се взема паричен депозит (най-добре е още при провеждане на теста), който се възстановява чак след успешно приключване на мероприятието :evil:
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот evilzet » Чет Авг 19, 2010 9:19 am

naka76 написа:За да пополяризираме тези маршрути. Това че не сте били с нас не означава че не можете да идите да покарате по тези места. Не е задължително Крива спица да води.Можете и сами!

А тракове има ли или са copyright. Винаги ми се е искало да покарам в Родопите.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот did » Чет Авг 19, 2010 9:42 am

evilzet написа:А тракове има ли или са copyright. Винаги ми се е искало да покарам в Родопите.


Ето го трака:

PU4.zip
Неоптимизиран трак на ПВ4 в GDB формат
(100.61 KiB) 171 пъти


Същият трак, но оптимизиран за приемници, в които не могат да се качват тракове с повече от 500 точки (например 60CSX) e тук:

pu4-edited.zip
Трак на ПВ4 в GDB и GPX формати, оптимизиран за приемници с ограничение за броя точки в един трак
(104.82 KiB) 167 пъти
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот F1-MAN » Чет Авг 19, 2010 9:43 am

В статията за мероприятието от миналата година бяха публикувани траковете. Предполагам, че и сега ще бъде така.

Оп, горното вече не е актуално.

Не му е тук мястото да се обсъжда дали перпендикулярната да бъде обявявана публично, имаше тема(скрита) за това, не малко се изписа. Организаторите са тези, които правят карането възможно и преценката, и крайната дума е тяхна.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот Daniel Panev » Чет Авг 19, 2010 9:46 am

F1-MAN написа:Не му е тук мястото да се обсъжда дали перпендикулярната да бъде обявявана публично, имаше тема(скрита) за това, не малко се изписа.

А къде е мястото? В скритата тема, може би? :D
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот did » Чет Авг 19, 2010 9:58 am

Daniel Panev написа:
F1-MAN написа:Не му е тук мястото да се обсъжда дали перпендикулярната да бъде обявявана публично, имаше тема(скрита) за това, не малко се изписа.

А къде е мястото? В скритата тема, може би? :D

Тази дискусия се води отдавна между хората в клуба и досегашните участници, при това много драматично. Нека не повтаряме сега отново неща, които са били много сериозно дискутирани. Желанието за отваряне на мероприятието е налице. Препоръки за начина на провеждане са винаги добре дошли, особено от хора, които имат опит в организирането на 5 дневни преходи за 70 колоездача по тежки и технични маршрути.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот hitar_potter » Чет Авг 19, 2010 10:05 am

Daniel Panev написа:
bikezilla написа:Пичуи, няма нужда от такава драма ;)
"Мрежовият маркетинг" :D който използваме за селекцията може и да не е най-доброто решение, но е решение. Ако някой има предложение за туй как да става подбора на хора, достатъчно подготвени за такова нещо - моля да се изкаже.

Е тва па е елементарно!
От всеки кандидат се иска покриване на тест за физическа пригодност пред комисия от "Крива спица" :) А за да няма самоотлъчки - от всеки кандидат се взема паричен депозит (най-добре е още при провеждане на теста), който се възстановява чак след успешно приключване на мероприятието :evil:

Искам да видя как ще направиш такъв тест на 70 човека от различни градове преди мероприятието.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот TheAnimal » Чет Авг 19, 2010 10:21 am

Daniel Panev написа::offtopic:
@naka76 - как точно съществуването на покани, с които, по твои думи, "всеки, който е искал да дойде намира начин да се уреди" предотвратява описаните от теб инциденти от предни години?

Дани, ако беше решил да дойдеш, аз щях да те "препоръчам" и да си заложа козинката и името, че ти ще успееш да се справиш с натоварването. Демек гарантирам, че не си лигльо и няма да точиш сълзи и сополи. На този принцип се получават покани, когато някой запознат с трудността на мероприятието е сигурен , че ти ще се справиш и че имаш елементарно възпитание за "работа" в екип.
На мнение съм ,че мероприятието трябва да си остане с покани, защото не е за всеки. Както и тази година имаше хора които мястоти им не беше там (според мен) представям си какво ще стане ако стане отворено мероприятие. Както и да е, не искам да развалям добрият тон на темата, както някои индивиди по-нагоре и за това ще си спестя основното изявление към тях. :peace:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот abs » Чет Авг 19, 2010 10:24 am

bikezilla написа:Пичуи, няма нужда от такава драма ;)
"Мрежовият маркетинг" :D който използваме за селекцията може и да не е най-доброто решение, но е решение. Ако някой има предложение за туй как да става подбора на хора, достатъчно подготвени за такова нещо - моля да се изкаже.


И ето как омагьосаният кръг пак се затвори, а стените си слушат ли, слушат.... :Р
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот gdude » Чет Авг 19, 2010 10:36 am

Аве сърдитите давате ли си сметка какви усилия са нужни за да се организира подобно мероприятие ?!
Да не би да е лесно да се следят 70 оФци с разлика във времето на първите и последните от няколко часа ?
Тази наистина уникална възможност я е получил всеки пожелал я :)
А специално azsa-bachinito въобще няма причина да се обажда !!!!
gdude
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 8:24 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот did » Чет Авг 19, 2010 10:42 am

outfaced написа:Изображение Изображение


Не отваряйте линка с галерията! Сайтът bplaced.net ще се опита да ви вкара буби в компютъра.
Пък Владо е крайно време да спре да слага там каквото и да е.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 4 ...

Мнениеот TheAnimal » Чет Авг 19, 2010 10:43 am

Може ли тогава, някой да ги качи на друго място?
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

ПредишнаСледваща

Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта