Моят твърдак GRX8

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Вто Сеп 08, 2015 10:16 pm

При почистване и смазване на веригата внимаваш да не пръска много към диска/спирачката. Аз свалям веригата и този момент го няма, може също да минеш през някакъв мазгоч и от него да опръска диска, ако бърникаш спирачките и маркучите, по някаква причина, може да тече от някъде, но това лесно се разбира като почне да се държи странно спирачката. За друг начин на омазняване не се сещам, по скоро мръсотия като влезе и може 1-2 часа да е по различно спирането. Ако имаш съмнение за омазняване веднага миеш диска (обезмаслител меглио става), накладките както казах няма как :D.

А я кажи за това на 20ти знаеш ли нещо повече от написаното във фейсбук, че почивам и може да пробвам как е по състезанията.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Сеп 09, 2015 6:29 am

Омасляването става по доста причини ето няколко за които се сещам:
1. Теч от апарата
2. Неправилно боравене с диска/накладките(пипане с мазни ръце) .
3. При смазване на верига/касета да е пръснало по диска и по диска после и накладките.

От кал малко трудно чак там да проникне и дори да стигне до там не мисля че ще направи чак такива поражения.

Ех не видях че има и друга страница, който бърза.... :banghead:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Сеп 09, 2015 9:58 am

:D Благодаря ви много наистина :) Принцпино не съм такъв човек, не бутам, защото не разбирам :rofl: та състезанието е на 20 септември ето линк към фб страницата, все още информацията е доста оскъдна, но имам информация, че до 1-2 дена ще можем да се записваме чрез сайт :) https://www.facebook.com/events/475132502663968/ Ако ще сте там може да се видим вече знаете, че карам бял кросак :eyebrow:

П.П Хайде честито http://zelenmaraton.com/%D1%80%D0%B5%D0 ... %B8%D1%8F/ :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Сеп 10, 2015 3:32 pm

Джани, какво стана, оправиха ли ти спирачката?
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Сеп 10, 2015 7:19 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Джани, какво стана, оправиха ли ти спирачката?

оо да отдавна :D Вече дори байка си го прибрах на село и си го джиткам, но днес вали и не успях да покарам :look:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Сеп 11, 2015 8:59 am

Мислех да ти пратя мойта спирачка да видиш дали с нея ще стане ралтата ама щом сичко е наред :beer:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Сеп 11, 2015 9:15 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Мислех да ти пратя мойта спирачка да видиш дали с нея ще стане ралтата ама щом сичко е наред :beer:

Всичко е 6 :eyebrow: Благодаря :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Сеп 16, 2015 4:35 pm

Ще се видя ли с някой от форума на Зеленият маратон? :wavey:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Сря Сеп 16, 2015 9:41 pm

За сега аз ще ходя, но не съм платил таксата още иначе се регистрирах.
Спринт аполон черно с червено.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Сеп 20, 2015 7:20 pm

Здравейте! Нека да ви разкажа как мина зеленият маратон и ще публикувам няколко снимки ;) Значи..стартът беше групов - 10км,20км,40 + бегачите и колоездачите на един път :dontknow: На един гаден завой с много камани се хвърлих в храсталаците заради един пред мен, който ме блокира :D Та байкът е жив и здрав, не очаквах да остане здрав след такова каране... 15-20 човека бяха ужилени от стършели, за щастие аз не бях от тях :beer: Завъришх на второ място - класация 12-15г. 10км Може би утре ще кача още снимки :agree:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Нед Сеп 20, 2015 8:37 pm

Браво,само че не те видях, за малко и аз да се метна в храстите, но успях да прескоча човека който падна пред мен (за жалост събори и един железен малчуган на 8-10 години). Посме стигнах до стършелите и докато ги чуя ми набиха две инжекций в задника и една в ръката и за капак изгубих маркировкта на два пъти за по 15 минути :D и последните 20-30 метра преди финала ги бутах :(
Като за първо състезание ми хареса ама много далече, аз май не си падам много крос кънтри карач.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Сеп 21, 2015 8:17 am

half написа:Браво,само че не те видях, за малко и аз да се метна в храстите, но успях да прескоча човека който падна пред мен (за жалост събори и един железен малчуган на 8-10 години). Посме стигнах до стършелите и докато ги чуя ми набиха две инжекций в задника и една в ръката и за капак изгубих маркировкта на два пъти за по 15 минути :D и последните 20-30 метра преди финала ги бутах :(
Като за първо състезание ми хареса ама много далече, аз май не си падам много крос кънтри карач.

Жалко, че не се видяхме, какъв номер бяхте? Аз също го бутах на стълбичките до чешмата, но после го карах :) Аз не бях ужилен от стършелите, но паднах заради един на каманите щото ме блокира..Ако си видял някой да се търкаля по камъните бях аз :rofl: Някакъв с C1 се навря в храстите, а аз бях тръгнал да го вземам външно завоя и стана белята, поне завърших втори :) :beer: Ако не се сещаш бях 4-ти номер
Изображение
И няколко видеа от Дон
https://www.youtube.com/watch?v=IxAYrzsLEeg
https://www.youtube.com/watch?v=qwZD57r3gFs
https://www.youtube.com/watch?v=5q70lYcRLIA
https://www.youtube.com/watch?v=DGgRLEZ1ay0
https://www.youtube.com/watch?v=KI6RCwSTEs4
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Окт 05, 2015 4:20 pm

Здравейте! Темата не мърда от много време..Няма никакво развитие.. Имам един въпрос към вас. Вчера покарах байка, но нещо ми се видя много твърда вилката, от какво може да е? Възможно ли е да е от студ? И още един въпрос имам планове да си закупя гума kenda 26x2.35 струва ли си, има ли минус и плюсове и дали ще ми пасне на шината Crosser X6 ? :beer:

П.П Ако си обърна лапата ще има ли проблеми?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Окт 06, 2015 9:15 am

Виж на рамката колко пише че е допустимо. То шините ще я поберат. Относно лапата, никви проблеми нямаш.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Окт 06, 2015 11:01 am

ЧестоНеадвкватен написа:Виж на рамката колко пише че е допустимо. То шините ще я поберат. Относно лапата, никви проблеми нямаш.

Ето такъв отговор чаках :agree: А да попитам винаги ли когато изкарам каплата трябва да си намествам спирачният апарат или може ли да направи нещо, да не го настройвам, защото не знам как става, а байкът е на 50км от Варна..
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот hatamoto » Вто Окт 06, 2015 11:33 am

Относно вилката - много е вероятно да е поради ниските температури.
Спирачката можеш да си я нагласиш и сам. От болтовете, с които е за хваната за вилката.
Продължавай в същият дух! Първото ми по-сериозно колело бе GRX8.
Поздрави!
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Окт 06, 2015 12:14 pm

hatamoto написа:Относно вилката - много е вероятно да е поради ниските температури.
Спирачката можеш да си я нагласиш и сам. От болтовете, с които е за хваната за вилката.
Продължавай в същият дух! Първото ми по-сериозно колело бе GRX8.
Поздрави!

Благодаря за информацията :) Също така и моето първо колело (по-сериозно) е GRX8 за сега нямам сериозни проблеми с него, а съм минал 1500км :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Окт 07, 2015 7:22 am

Ако си вкарал каплата докрайне не би трябвало всеки път да настройваш спирачния апарат но е възможно докато си стягал QR'a да се е разместил малко и за това.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Окт 07, 2015 7:29 am

ЧестоНеадвкватен написа:Ако си вкарал каплата докрайне не би трябвало всеки път да настройваш спирачния апарат но е възможно докато си стягал QR'a да се е разместил малко и за това.

Благодаря много :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Съб Ное 14, 2015 8:15 am

Здравейте! От много време не съм писал, от много време не съм карал, нямам време :( Само събота мога да карам... Един въпрос ми се върти из главата, да обърна ли лапата или не? Дали би станало по-удобно за каране? Може ли да се получат някакви луфтове след обръщането и трябва ли да махна някой друг спейсър (ако не се лъжа съм с 2)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот hatamoto » Съб Ное 14, 2015 9:20 am

Джани, що не пробваш да видиш дали ще ти бъде удобно. Внимавай само да не разместиш чашките на вилката. Подпри колелото така, че да е стабилно. Развиваш болта на капачка та на вилката, развиваш болтовете на кормилото и на стрежена и действаш. Със спейсърите също пробвай, като ги местиш над и под лавата. Шайбата над челната конусна тръба само не питай. Спейсърите бе ги премахвайки, просто ги мести.
Поздрави!
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Съб Ное 14, 2015 9:25 am

hatamoto написа:Джани, що не пробваш да видиш дали ще ти бъде удобно. Внимавай само да не разместиш чашките на вилката. Подпри колелото така, че да е стабилно. Развиваш болта на капачка та на вилката, развиваш болтовете на кормилото и на стрежена и действаш. Със спейсърите също пробвай, като ги местиш над и под лавата. Шайбата над челната конусна тръба само не питай. Спейсърите бе ги премахвайки, просто ги мести.
Поздрави!

Ясно Благодаря много :) Първо мисля да махна кормилото след това както ти каза болта на капачката, но какво би станало ако без да искам разместя чашките на вилката?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Съб Ное 14, 2015 6:15 pm

нищо особено .. после трябва да се регулира хлабината - нещо което така или иначе трябва да се прави ако развиеш лапата
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Съб Ное 14, 2015 9:49 pm

Alexi написа:нищо особено .. после трябва да се регулира хлабината - нещо което така или иначе трябва да се прави ако развиеш лапата

Може ли да обясниш как става това?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Съб Ное 14, 2015 9:57 pm

нищо сложно няма ,с натягане на централния болт при развита лапа регулираш хлабината на вилката в чашките така ,че да няма луфт но и да не се върти с усилие след което стягаш лапата и вече лапата държи стержена на вилката в това положение .. внимавай със стягането щото лапата е алуминиева и ако превърти някой болт става за изхвърляне или ремонт при стругар
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Ное 15, 2015 8:24 am

Alexi написа:нищо сложно няма ,с натягане на централния болт при развита лапа регулираш хлабината на вилката в чашките така ,че да няма луфт но и да не се върти с усилие след което стягаш лапата и вече лапата държи стержена на вилката в това положение .. внимавай със стягането щото лапата е алуминиева и ако превърти някой болт става за изхвърляне или ремонт при стругар

Благодаря за информацията :)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Дек 27, 2015 11:01 am

Здравейте! Имам проблем с велокомпютърът ми. Не ми отчита вярно, не бях карал байка около 1 седмица, карам го вече 4-5 дена и забелязвам, че ако карам с 30km/h ми показва 12-15km/h. От какво може да е?
Ето го километража (снимката е стара) В момента съм на 1400км, да не би да има някакъв живот магнита, който се закрепя към спиците? :D Или пък нещо от студ, но мисля, че магнитът не се влие от температурите..
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот joroblob » Нед Дек 27, 2015 4:32 pm

За магнита забрави! Никакъв шанс проблема да е в него! Ако те разбирам правилно - отчита си правилно но само при 30км/ч ти дава грешка? Ако е така ми звучи по скоро като софтуерен проблем отколкото нещо в хардуера!?! Иначе ако не си сменял батерията досега по-добре го направи! Средния живот на батерията - поне за моите "сигми" е около година! Само внимавай ако искаш да си запазиш общите данни (км. време) си ги запиши преди да сменяш батерията, защото е възможно да нямаш флаш памет и да се нулира с изваждането на батерията! Пък ако има и копче за ресет ползвай го (данните се истриват!) нали знаеш за уиндоуса - рестатртирай и ще се оправи! Иначе за друг възможен проблем се сещам (който имах аз) е да ти е инертен сензора (ампулката срещу магнита) при мен се проявяваше над 35-40км/ч почваше така да отчита все различни и все по малко над тези скорости! Тук единственото каквото може да направиш е да го замениш с друг или ако си достатъчно сръчен да го замениш с такъв от някоя стара клавиатура (почти същата е ампулката на копчетата).
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Дек 27, 2015 5:47 pm

joroblob написа:За магнита забрави! Никакъв шанс проблема да е в него! Ако те разбирам правилно - отчита си правилно но само при 30км/ч ти дава грешка? Ако е така ми звучи по скоро като софтуерен проблем отколкото нещо в хардуера!?! Иначе ако не си сменял батерията досега по-добре го направи! Средния живот на батерията - поне за моите "сигми" е около година! Само внимавай ако искаш да си запазиш общите данни (км. време) си ги запиши преди да сменяш батерията, защото е възможно да нямаш флаш памет и да се нулира с изваждането на батерията! Пък ако има и копче за ресет ползвай го (данните се истриват!) нали знаеш за уиндоуса - рестатртирай и ще се оправи! Иначе за друг възможен проблем се сещам (който имах аз) е да ти е инертен сензора (ампулката срещу магнита) при мен се проявяваше над 35-40км/ч почваше така да отчита все различни и все по малко над тези скорости! Тук единственото каквото може да направиш е да го замениш с друг или ако си достатъчно сръчен да го замениш с такъв от някоя стара клавиатура (почти същата е ампулката на копчетата).

Благодаря, но проблемът не е само при 30км, а като цяло карам си примерно с 10км, а там ми показва 6-7..
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот kaliopo » Нед Дек 27, 2015 6:22 pm

Смени си батерията. Най-вероятно това ще реши проблема. Компютърът безжичен ли е? Ако е безжичен смени батерията на сензора за скорост, а не на самия компютър.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта