Съвет за размер на рамка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за размер на рамка

Мнениеот 5koff » Чет Май 09, 2019 4:33 pm

Здравейте,

Дилемата е следната: Велосипед Cross Traction G27, гуми 29", размер на рамка 560 мм. Аз съм висок 187 мм. Колелото е уникално, чувствам се добре на него, цената е добра (имам възможност да го покарам, преди да го купя, евентуално). Притесняваме това, че рамката ми идва малко голяма. Когато се изправя надкрачил я, разстоянието на горната тръба до чатала е 2 пръста, а до колкото четох е целателно да е поне 5 см.
Та въпроса е дали рамката ще ми създава други неудоства в бъдеще, освен опасността, да си застраша топките при определена ситуация :lol: .
Колелото ще се кара предимно в града и евентуално малко извън пътя. Та ще съм благодарен за съвет, понеже нямам голям опит с такъв клас велосипеди.

Благодаря!
5koff
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 09, 2019 12:39 pm

Re: Съвет за размер на рамка

Мнениеот Lucky Loser » Чет Май 09, 2019 4:46 pm

Ако не се лъжа, това се води 22 инча рамка т.е. за доста по-високи хора. Аз лично не бих закупил.
Няма ли начин да вземеш рамка за твоя ръст ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвет за размер на рамка

Мнениеот 5koff » Чет Май 09, 2019 4:52 pm

Не уточних, че е от човек, употребявано е, но е в отлично ъстояние и на добра цена, та за това е дилемата.
5koff
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 09, 2019 12:39 pm

Re: Съвет за размер на рамка

Мнениеот Alexi » Чет Май 09, 2019 4:57 pm

модела е доволно къс ( геометрията наподобява шосейна рамка ) така че ако чатала ти не опира то вероятно ще ти е удобен :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за размер на рамка

Мнениеот 5koff » Пет Май 10, 2019 5:19 pm

Удобно ми е да. Карам го вече седмица, но на не толкова продължителни преходи и го чувствам много добре. Потърсих мнения, защото не знам дали няма да ми създаде някакъв проблем при по продължително каране и дали има някакви специфики, на които да обърна внимание, при това че рамката ня теория не е за мен.
Благодаря за отговорите!
5koff
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 09, 2019 12:39 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта