Избор на колело за каране на село през лятото

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Чет Апр 11, 2019 12:45 am

Добре ако пренебрегнем скоростта и гледаме Cross Quest и Cross Extreme кое от двете колела има по-здрави части като рамка вилка седалка все пак както казах съм над 110 килограма и карам средно по 15 километра на ден да не земе да се разскрибуца още на втората седмица :lol2: вие тука сте някви скакалци 60-70 кила и броите даже колко е тежко колелото при мене няма да има никакво значение дали колелото е 20 килограма или 10 :lol2:
гледам че са различни вилките едната е сентуро другата е рощок нещо си на едното гумите са continental има и schwalbe кои са по-добри? и седалката коя е по-добра тия седалки ги прават супер твърди аз имам една от 15 години мека и я слагам нея за удобство :D
Последна промяна x33mmm на Чет Апр 11, 2019 12:50 am, променена общо 1 път
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Чет Апр 11, 2019 12:49 am

И се чуда за кво прават 10 различни модела вместо 1-2 да се чуди човек кво да избира :lol2:
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот carmo » Чет Апр 11, 2019 8:18 pm

Последното трябва да им го предложиш. :D
Иначе, почваш да ме развеселяваш все повече, като чета написаното от теб. Не ти се присмивам на въпросите, но граматиката ...
Никой не се е родил научен, а повечето поназнайваме туй - онуй от личен опит и контузии, обаче и ти си тръгнал натам с твоето старо колело и 50км/ч по надолнището. От терасата ще вдигне още повече.
Сега - сериозно:
Седалката трябва да е твърда за големите разстояния или няколко часово каране. Меката седалка е смърт за задника при повече колоездене. Ако не си го усетил по себе си, значи нищо не си карал.
Което и от 2-те да избереш, усилието минава през аналогични спици, нипли и главини, само дето на МТВ-то гумите са по-балонни и ако ги караш с нормално за тях и твоето тегло налягане, ще омекотяват малко по-добре. Ти обаче (като мнозина други) ще ги наблъскаш на 4 атмосфери, защото ще караш предимно по асфалт (и ще искаш да хвърчиш), а това ще ги износи бързо, понеже гумите са за оф-роуд и са меки като материал, за да имат добро сцепление с почвата.
Вилките са различен тип и клас, а в случая и различни марки. Да, "Рощока" е по-добра.
Почвам да си мисля че и двете колелета не са за теб. Не че ще се разскърцат от 110 кила (оставот още 20 резерв). Има специални серии за едри колоездачи и може би ще си по-спокоен с нещо такова: http://www.crosscycle.com/en/catalog/xx ... 9-250.html Доста от компонентите му са преоразмерени и е създадено за масивните люде от северна Европа. Като наличност не е лесен за откриване, но примерно тук: https://www.get.bg/cross-velosiped-28-p ... l-trekking
Не те агитирам за него (може да ти се стори пенсионерско), но обмисли и този вариант.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Чет Апр 11, 2019 8:29 pm

намерих от една обява някво подобно на това дет си предложил - Cross QUEST Man Trekking 28" , ново цената му е около 1500 тоя го продава за 850 как ти се струва ? има скорости shimano deore да го взимам ли или има няква уловка нещо да е развалено иначе цената е доста добра
https://www.olx.bg/ad/cross-quest-man-t ... 6K4gZ.html
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Чет Апр 11, 2019 9:40 pm

Има някакво супер разминаване в информацията за тия велосипеди начи в единия сайт Cross Quest е 999 лв скоростите са delivio acera нещо си в другия сайт гледам Cross Quest пак само че 1250 лв със скорости Deore изглеждат еднакви... последно на кое да вярвам

https://kadenas.bg/CROSS-QUEST-28

http://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1% ... est-man-28

у интернета има 5 вида cross quest и насекъде пишат различни работи за скорости гуми спирачки 1 към 1 не си приличат са последно мама му стара кое е истинския cross quest и кви са му параметрите същото колело на снимката и в двата сайта различни данни и цени :lol2:
насекъде измамници само лъжат народа тия търговци...
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот victortrt » Пет Апр 12, 2019 10:35 am

Значи между Деоре и Деоре ХТ има известна разлика, моделите са с едно име, но различни модификации и години на производство.
Просто ги виж на живо тези Куест и Екстрем и което ти хареса.
Форумът не може да ти помогне, защото, което и да избереш, все има риск да не си доволен.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот carmo » Пет Апр 12, 2019 12:50 pm

Куеста от ОЛХ е на доста добра цена, но реалната снимка долу (с кучето) показва че рамката му е с височина 50см. Може да ти е малко.
Това с меката вилка (от 999лв) е с размер 60см - ще ти е добре, ако от чатала до земята си поне 93см. Принципно най-добре ще ти върши работа за разбит асвалт и сух черен път.
Варианта от 1259лв е ътбън тип, с твърда вилка и по-висок клас компоненти, и ако го караш по нормални шосета, принципно е по-добър от този с меката вилка и е еднакъв с този от обявата в ОЛХ, който е трекинг тип, тоест има калници, багажник и осветителен комплект.
Не виждам измама, просто са различни варианти на една и съща рамка и съответно името е аналогично.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот Alexi » Пет Апр 12, 2019 12:54 pm

тоя от ОЛХ бих взел аз.. и без това вилка в тоя ценови сегмент не работи добре и само тежи ,а и останалите компоненти са доста по добри велосипеда ще е поне 2 кила по лек ( след махане на калници и багажник ) .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Пет Апр 12, 2019 2:21 pm

добре ае са да видим размера на рамката какъв да е както казах съм на височина около 180см височината от земята до хуя не можах много свестно да я премеря ама е май 82-84 сантиметра там някъде дължината на краката до чатала ;
в такъв случай ако закръглим максимум 85 см колко трябва да е размера на колелото в милиметри? carno спомена нещо че се вади 34 см начи би трябвало 48-50 см да е рамката от седалката до педалите така ли беше ?

още едно нещо ако се земе от olx трябва ли да си искам всичките там документи касови бележки за велосипеда и ако кажат че са ги изхвърлили ко праим ? шото след време може да решат да го обяват за откраднат ако документите са при тях и ако го намерат при мен а аз нямам документи полицията ше кажат че съм го откраднал и нищо не мога да докажа
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот Lucky Loser » Пет Апр 12, 2019 2:31 pm

Малко да се усетиш да си мериш приказките ?

Да си видял някой друг да използва изрази като теб ?

Бива, бива ама чак толкова...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот DungeonHunter » Пет Апр 12, 2019 2:34 pm

x33mmm написа: от земята до хуя не можах много свестно да я премеря

викаш нямаш микроскоп да го видиш къде започва а :rofl:
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Пет Апр 12, 2019 2:36 pm

Lucky Loser написа:Малко да се усетиш да си мериш приказките ?

Да си видял някой друг да използва изрази като теб ?

Бива, бива ама чак толкова...

е кви изрази използвам чак па толко ? :lol2:
питам за височина на рамката в нета дават различна информацияна за шосеен и планински
https://www.dimibike.com/info/razmerni-tablici.htm
при дължина на крака 82-85 см колко тряа да е размката;

DungeonHunter написа:
x33mmm написа: от земята до хуя не можах много свестно да я премеря

викаш нямаш микроскоп да го видиш къде започва а :rofl:

понеже стига до колената и като го дигна с дървения метър не може да се премери точно :lol2: :lol2:
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Сря Апр 17, 2019 6:49 pm

Купих си тва колело от обявата в olx Cross Quest Trekking ; като ново е личи си че не е карано даже прашасало леко и аз го лъснах ; и лепенките си седат ; колелото е доста леко и засега много ми харесва по асвалт върви супер гладко гумите са тънки и гладки има 30 скорости и като набере инерция се движи доста бързо , спирачките и скоростите са shimano deore
единстветия проблем който открих е че не мога да си изключа задния фар :D то има преден и заден и те са свързани кабела влиза във вилката и има някво динамо май някой знае ли как може да се изключи няма никъде копчета може би като караш и се зарежда и като спреш спира да свети и сигурно не се изключва
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот victortrt » Чет Апр 18, 2019 6:31 am

Не го изключвам или дрехи жицата :rofl:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот victortrt » Чет Апр 18, 2019 8:30 am

victortrt написа:Не го изключвай или срежи жицата :rofl:

Телефонът се мисли за много умен, ама не е. Сега сериозно. Светините ти са с динамо-главина и идеята им е да светят като караш от съображения за безопастност. Вярно като спреш, и те изгасват, може не веднага пак от съображения за безопасност.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Съб Апр 20, 2019 7:47 am

Колелото го покарах малко върви леко и бързо обаче яко друса на неравни пътища :D ... гумите са тънки и гладки и няма амортисьори и на неравностите е малко кофти тука има доста разбити улици и шосета и май тва колело не е за мен ... не знам дали ако сменя гумите с дебели ше се промени нещо или може би да го продам и да взема някво планинско или хибрид дето да вози по-меко ако има желаещи да го купят може да ми пишат аз ше си помисля дали да го продавам;
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот Alexi » Съб Апр 20, 2019 7:53 am

гумите са 40с ,не са особено тънки намали им налягането комфорта доста ще се подобри .. експериментирай .. отпред не бих надвишил 2 бара ,отзад около 2.5 за проба :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Съб Апр 20, 2019 8:14 am

ако се сменят гумите може ли само външните да се сменят или трябва цялата капла барабар със спиците да се сменя дали тия капли ше станат за по широки гуми ?
а и може би така ми се струва временно че вози твърдо понеже не бях карал колело с твърда рамка 5 години някъде сигурно с времето се свиква ;
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот Alexi » Съб Апр 20, 2019 8:20 am

стига във вилката и чейнстея да се побират по широки гуми няма проблем да смениш само тях ,примерно с 50мм което вече е планинска гума 2.0 - избор от гуми има голям ,но за возията не е достатъчно само да е широка - трябва да е качествена гума с меки бордове и на адекватно налягане
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Сря Апр 24, 2019 7:54 am

Предната гума няма много инерция като се завърти на ръка прави 5 оборота и спира сигурно е заради вграденото динамо нещо и се чудя дали при движение не пречи и не намаля скоростта ?
Ако реша да ги сменям какви точно капли и гуми да си сложа може ли да ми препоръчате от някой сайт ? ше зема да мана и калниците багажника и фаровете и може да си го направя като истински хибрид ше си оставя скоростите и спирачките щото са хубави само ако може да ми кажете кви джанти и универсални гуми да се турат ;
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот Alexi » Сря Апр 24, 2019 7:58 am

е нали си го обявил за продажба с 200 лв горница ,защо ще го разваляш :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Сря Апр 24, 2019 8:15 am

Alexi написа:е нали си го обявил за продажба с 200 лв горница ,защо ще го разваляш :D

чуда се дали да го продавам от една страна ми харесва че върви леко и има хубави части от друга страна малко друса и тва динамо фарове калници багажник не ми тряат :D са търса некви капли и гуми свестни
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот Alexi » Сря Апр 24, 2019 8:25 am

имам много леки сгъваеми гуми ако те интересуват ЛС :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот x33mmm » Сря Апр 24, 2019 8:34 am

а капли? я предложи нещо искам некви без динамо и глупости и най-вече да са здрави да не се криват лесно и да побират универсални гуми както за шосе така и за планина
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за каране на село през лятото

Мнениеот Alexi » Сря Апр 24, 2019 8:42 am

капли най изгодно е да си сглобиш сам - да си намериш подходящи шини ,главини и майстор да ти ги оплете .. вече ако искаш марков лек и качествен сет - това струва повечко пари :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта