Съвет за избор на велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за избор на велосипед

Мнениеот georgelino » Нед Мар 31, 2019 9:21 am

Здравейте. Отново съм се запалил по колоезденето! Откакто следя форума разбрах, защо когато сме се съзтезавали като малки са ме минавали, от тема в която прочетох, че планинско колело със заден амортисьор те забавя и не служи за нищо ако караш само градско. :clap: Научих си урока и съм се ориентирал към трекинг или хибриден велосипед. Ще го карам главно извън града и 5% черен път.

Но не знам, дали втора употреба или ново. Бюджет: 650 лв. Това са някои, които си харесах:

https://www.olx.bg/ad/bergamont-sponsor ... 00c094091c
https://www.olx.bg/ad/gradski-velosiped ... 60bd1dcd96
https://www.olx.bg/ad/gradski-velosiped ... a5db129366
georgelino
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 30, 2019 3:47 pm

Re: Съвет за избор на велосипед

Мнениеот breackkz » Нед Мар 31, 2019 10:19 am

Здрасти!
За самите велосипеди мнение немога да дам, обаче първият линк на потребител ( Велоспектра) от олх изобщо не го гледай! Много некоректен търговец! Набутах се жестоко с велосипед от него...
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Съвет за избор на велосипед

Мнениеот bb_king » Нед Мар 31, 2019 12:24 pm

georgelino написа: прочетох, че планинско колело със заден амортисьор те забавя и не служи за нищо ако караш само градско. :clap: Научих си урока и съм се ориентирал към трекинг или хибриден велосипед. Ще го карам главно извън града и 5% черен път.


Колега,това че си имал някаква тежка 25кг желязна бангия с пружина отзад не прави всички планински велосипеди еднакви.Даже напротив,разликата е космическа с нещо качествено.Аз бих казал,че в града един алуминиев велосипед МТБ с курбел 42/32/22 си е напълно достатъчен,като ти дава сигурноста на здравата рамка,силните хидравлични спирачки и меката возия,все пак не сме Холандия.Знаем какви са ни пътищата,а в града с бордюри шахти и какви ли не още препятствия МТБ-то си има своите предимства.
Тези трекинг стари колела от линковете возят твърдо,имай го в предвид.
Но,все пак велосипед не се избира по картинка.Не си споменал какви са твоите телесни мерки,а от там се започва.Велосипедите в линковете изглеждат с голям размер рамки,а това е много важно при избора,по-важно от компонентите дори.Друг фактор е,че тези велосипеди са в незнайно техническо състояние и съм сигурен,че ще се наложи да се вложи сума в тях(понякога сериозна) за да се приведат в сигурно и надеждно състояние.Поради това не е добра идея да се закупуват на сляпо онлайн.Задължително при покупка на стар велосипед е човека който ще го огледа да е технически запознат с устройството и начина на работа на компонентите за да отсее това което си струва от масовата скрап с която е залят пазара,като отново не е сигурно че няма да попадне на подводни камъни,като цепнатини в рамката,невидими с просто око и т.н.
Лично за себе си съм решил да не се занимавам с изхвърлената европейска скрап,докарана в България с белите бусчета и продавана на безумни цени.Всеки си преценя сам са себе си.Успех
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Съвет за избор на велосипед

Мнениеот georgelino » Нед Мар 31, 2019 12:33 pm

breackkz написа:Здрасти!
За самите велосипеди мнение немога да дам, обаче първият линк на потребител ( Велоспектра) от олх изобщо не го гледай! Много некоректен търговец! Набутах се жестоко с велосипед от него...


Благодаря за съвета! Също изключвам последния линк, защото рамката е 60 см а моите мерки са 177 см, дължина на краката 82 см. Варианти са и: https://kadenas.bg/Velosipedi/MTB/Trekki ... AN-28-2018
https://kadenas.bg/Velosipedi/MTB/Trekki ... ROSS-AREAL
georgelino
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 30, 2019 3:47 pm

Re: Съвет за избор на велосипед

Мнениеот georgelino » Нед Мар 31, 2019 12:38 pm

bb_king написа:
georgelino написа: прочетох, че планинско колело със заден амортисьор те забавя и не служи за нищо ако караш само градско. :clap: Научих си урока и съм се ориентирал към трекинг или хибриден велосипед. Ще го карам главно извън града и 5% черен път.


Колега,това че си имал някаква тежка 25кг желязна бангия с пружина отзад не прави всички планински велосипеди еднакви.Даже напротив,разликата е космическа с нещо качествено.Аз бих казал,че в града един алуминиев велосипед МТБ с курбел 42/32/22 си е напълно достатъчен,като ти дава сигурноста на здравата рамка,силните хидравлични спирачки и меката возия,все пак не сме Холандия.Знаем какви са ни пътищата,а в града с бордюри шахти и какви ли не още препятствия МТБ-то си има своите предимства.
Тези трекинг стари колела от линковете возят твърдо,имай го в предвид.
Но,все пак велосипед не се избира по картинка.Не си споменал какви са твоите телесни мерки,а от там се започва.Велосипедите в линковете изглеждат с голям размер рамки,а това е много важно при избора,по-важно от компонентите дори.Друг фактор е,че тези велосипеди са в незнайно техническо състояние и съм сигурен,че ще се наложи да се вложи сума в тях(понякога сериозна) за да се приведат в сигурно и надеждно състояние.Поради това не е добра идея да се закупуват на сляпо онлайн.Задължително при покупка на стар велосипед е човека който ще го огледа да е технически запознат с устройството и начина на работа на компонентите за да отсее това което си струва от масовата скрап с която е залят пазара,като отново не е сигурно че няма да попадне на подводни камъни,като цепнатини в рамката,невидими с просто око и т.н.
Лично за себе си съм решил да не се занимавам с изхвърлената европейска скрап,докарана в България с белите бусчета и продавана на безумни цени.Всеки си преценя сам са себе си.Успех


Да, казвах за "планинско колело" за 300 лв. А за ново колело, това е вариант: https://kadenas.bg/Velosipedi/MTB/Trekki ... AVALON-MAN Мерките са ми 82 см дължина на крака, 177 см височина, 76 кг.
georgelino
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 30, 2019 3:47 pm

Re: Съвет за избор на велосипед

Мнениеот bb_king » Нед Мар 31, 2019 12:53 pm

Велосипед с Ви брейк спирачки не бих взел.Чувствителни са на замърсяване по шината,при кривини на каплата започва да бие в колодките и се налага да се отпусне натягането за да не опира,като така губиш ход на лостчето и спирачна сила.Също и на мокро не се представят никак добре.През 2019г не са адекватен избор,това е положението. :agree:
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Съвет за избор на велосипед

Мнениеот georgelino » Нед Мар 31, 2019 5:10 pm

Това е с рамка 48 см https://www.olx.bg/ad/prodavam-gradski- ... 00db67a2b0 Ново е 900 лв.
georgelino
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 30, 2019 3:47 pm

Re: Съвет за избор на велосипед

Мнениеот carmo » Нед Мар 31, 2019 8:03 pm

За твоят ръст (по-скоро крак) е подходящо и ако е в нормално състояние, офертата е добра, а моделът достоен.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта