Закупуване на ново колело Cross 29"

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот kibrorgat » Чет Юли 18, 2019 1:16 pm

аз моята след почистване с мрт от старата смазка и боклуци слагам по една капка на звено и след няколко минути избърсвам излишното. мисля че някаква керамична на finish line ползвам. и пази дискове/накладки от пръски по време на чистене :D
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот ianiovski » Чет Юли 18, 2019 1:36 pm

Ами мен ми трябва за първо смазване нещо ,не за почистване :D
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот victortrt » Чет Юли 18, 2019 5:26 pm

На новите колела веригата е добре смазана фабрично с разтопена грес та на първо време едва ли ще има нужда.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот ianiovski » Чет Юли 18, 2019 8:43 pm

Ааа не знаех ,че е смазано свикнал веригата да ми е черна :D . Сглобих колелото ,обаче предната капла като я сложих диска опира в едната нагладка и не се върти свободно ,явно трябва да се регулра , многократно я разхлабвах и намествах ,обаче не става . Как се реуглират ?

Изображение

Изображение

Изображение

Иначе рамката ми идва добре ,дори в това положение от снимката седалката ми е доста висока ,добре че не си взех 50 см .

П.С. Май се сетих защо така става мисля ,че и двете пружинки се намират от едната страна на оста на каплата (при палчето дето се заключва) :dontknow: Утре ще я разглобя .
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот ianiovski » Пет Юли 19, 2019 8:42 pm

Днес ходих до магазина и се оказа крив преден диск ,с клещите го изправи :D пак пожулва леко ,но не е така както беше . Обаче при въртене на педалите в средното движение усещам нещо като леко пукане или нещо подобно не мога да го определя ,това нормално ли е като е ново до като се разработи ? Другия му кусор,който намирам е че задната капла замята (крива е) ,за да ми я изправят трябва ли да се свали каплата от колелото или може и на място както си е ?
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот georgibochev » Пон Юли 22, 2019 9:41 am

ianiovski написа:Днес ходих до магазина и се оказа крив преден диск ,с клещите го изправи :D пак пожулва леко ,но не е така както беше . Обаче при въртене на педалите в средното движение усещам нещо като леко пукане или нещо подобно не мога да го определя ,това нормално ли е като е ново до като се разработи ? Другия му кусор,който намирам е че задната капла замята (крива е) ,за да ми я изправят трябва ли да се свали каплата от колелото или може и на място както си е ?

Ново или втора ръка си си купил?
georgibochev
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Мар 27, 2019 10:45 am

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот billclinton » Пон Юли 22, 2019 12:38 pm

georgibochev написа:
ianiovski написа:това нормално ли е като е ново до като се разработи ?

Ново или втора ръка си си купил?


:D
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот ianiovski » Пет Авг 16, 2019 7:54 pm

Здравейте ,искам да ви споделя и моят опит с въпросното колело . Колелото пристигна в кашон и трябваше да му сглобя предната гума и кормилото . След като го сглобих забелязах ,че предния диск е крив и опира в накладките . Закарах колелото в магазина във Враца и човека там ми го изправи "уж" с клещите ,прибрах се в нас и видях ,че пак на моменти опира в накладките ,но реших да го покарам така . При каранаето забелязах и другите два дефекта , единия е че задната капла мяташе все едно бях скачал от стълби с години,а вторият е че скоростите не се превключваха добре и опираше веригата в предния дерайльор .Върнах пак колелото в магазина и от там ми каза ,че за първи път вижда предният дерайльор да е бил толкова свален надолу ,а за гумата ми каза ,че уж било нормално така да замята ,че гумите идвали доста често криви ,защото били без телове при което пак ми стана странно ,но вече не знаех за какво да се захвана и това го оставих за по-натам . Започнах да тествам скоростите и като включа от пред на най-големият венец и от зад на най-малкия венец веригата опираше в предния дерайльор . Ядосах се и го закарах при двама други майстори ,които ми твърдяха ,че скоростите са ги настройли и било нормално да опира в най-горен или на най-долен венец . Започнах да чета и да гледам клипчета и си настройх предния дерайльор ,но задния много кофти превключваше веригата и с него си играх ,но някак си не можеше да се направи гладко да превключва скоростите . Бях се разбрал да ми сменят предния диск ,но вече ми писна тотално и реших да се възползвам от правото си като съм го поръчал от интернет да си го върна в 14 дневен срок . Писах и имейл и обясних причините заради ,които искам да го върна при което ми се обадиха да ме убеждават ,че техният човек от магазина ще ми го оправи ,но аз отказах и исках да ми се върнат парите . Накараха ме да отида в магазина да ми напишат протокол ,които до момента никога не бяха писали ,защото никой не се беше възползвал от това право (дори и тези от сайта не знаеха как да процедират) и там ми описаха ,че съм износил до някаква степен гумите,накладките и педалите :rofl: ,аз нямаше и 1 км да го бях карал за 10 дена ,а гумите ги бях измил с обезмаслител и го бях опаковал както си беше фабрично . Всеки ден идвал камион с доставка до магазина във Враца ,но въпросните хора от сайта ме накараха да им го пратя по Еконт до адрес на склада им във Видин за моя сметка . Излезе ми 50 лв доставката и ми приспаднаха 60 лв от цената заради "износените консумативи" . Върнаха ми парите след 1 седмица и съм назад с 110 лв .Повече никога няма да си купя колело онлайн и най-вече Cross като разбрах ,че всичките части са китайски и просто в Монтана ги сглобяват .По натам ще се ориентирам към немската марка Cube и ще си го взимам лично от магазин . 15 дена се видях в приключение с него :banghead:
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот mce » Пет Дек 06, 2019 12:12 pm

Здравейте,
Избирам байк докъм 850 лв., 27,5". Моля за мнение - Cross Fusion 2019 vs. Cube AIM Pro:

https://www.bikecenter.bg/velosiped-275-cross-fusion/

https://www.bikecenter.bg/velosiped-27- ... -grn-irdm/

Кросът ми харесва много повече на външен вид, но след написаното от колегата за качеството, се чудя..

Ако имате и други предложения в тоя ценови клас, са добре дошли.
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Закупуване на ново колело Cross 29"

Мнениеот jane » Пет Дек 06, 2019 12:32 pm

Аз вече няколко месеца ползвам Cross Fusion, 2016 или 2017 година модел, с доста добри части е и съм много доволен. Седалката не ми допада много, но на пролет ще я сменя.
Карам го по асфалта, по черно, не го жаля много, но до сега не съм забелязал никакви проблеми.
jane
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 05, 2019 12:27 am

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта