Избор на хибрид до 1000 лева

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на хибрид до 1000 лева

Мнениеот greenmtb » Нед Мар 03, 2019 2:37 pm

Здравейте,

Новобранец съм в темата и затова имам нужда от вашите компетентни мнения и съвети. Дълго време не бях карал колело, но в последните години пак се запалих и карам едно старичко mtb. Сега искам да го сменя с нещо по-добро и по-ново.

Карам основно по асфалт в града и извън него, но понякога излизам и малко offroad в гората по утъпкани пътища и пътеки, нищо екстремно. Искам що-годе бързо и леко вървящо колело, но с което да нямам проблем, когато реша, че ми се кара в гората или по много лоши пътища. От това което съм чел от вас във форума съм се спрял на хибрид. Висок съм 168 см., дължина на крака около 77 см. и тежа 68 килограма. Спрял съм се на тези два подобни модела и се колебая между тях, като в момента са налични само в S размер:

Този Shockblaze Croxer man Deore/Alivio: https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html

И този Shockblaze Croxer man XT 2015: https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... XT-Bg.html

Първо какво мислите за марката Shokblaze? Заслужават ли си парите двата модела, предвид компонентите, които са използвани и качеството на изработка? И подходящи ли са предвид моите изисквания и като размер дали ще ми паснат, защото за съжление в моят град, няма да мога да ги видя на живо и да ги пробвам? Каква е разликата между тях и заслужава ли си вторият 100 лева повече? Защото макар, че не разбирам много, ми изглежда като и двата да имат своите предимства. Първият Croxer man Deore/Alivio има, като че ли малко по-добра вилка, а и рамката ми изглежда по-добре, въреки че не разбирам нищо от геометрия. Вторият Croxer man XT 2015 има по-добри спирачки и комплектовка предвид, че използваните компоненти са Deore и XT! И значи ли това 2015 в името на Croxer man XT 2015, че е 2015 година модел и заслужава ли си през 2019, да си купувам 2015 година модел? Двата модела поддържат ли boost standart и това има ли някава значение за моите изисквания? И последно как е гаранционното обслужване на Shockblaze, предвид че се продават основно в интернет?

Общо взето това са моите дилеми. Ще се радвам, колкото се може повече от вас да си кажат мнението за двата модела, приемам и обосновани други предложения, които ми влизат в бюджета.

Благодаря предварително на всички, които ще отделят от времето си и ще се занимават с моите дилеми ;)
greenmtb
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 01, 2019 5:45 pm

Re: Избор на хибрид до 1000 лева

Мнениеот carmo » Нед Мар 03, 2019 6:40 pm

Рамка 480мм ще ти стане. Относно вариантите ти - бих взел версията 2015-та. Това е 1 от случаите когато "старата реколта" е по-добра.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на хибрид до 1000 лева

Мнениеот n4s » Нед Мар 03, 2019 9:33 pm

Байк център имат - 20% на всички велосипеди до 4-ти.
Може и там да погледнеш за нещо.
n4s
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Ное 01, 2018 9:51 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта