Първи велосипед...

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Първи велосипед...

Мнениеот vmsh » Пон Фев 25, 2019 10:04 pm

Здравейте.
Синът ми е висок 173 см / 50 килограма / чатал 80 см. и си е харесал това колело:
https://bazar.bg/obiava-22936558/velosi ... uper-tsena
Харесал си го е по снимките. Не съм в час с велосипедите, поразгледах в нета за тази марка и открих само в руския олх да се продават няколко. Там пишеше, че е с алуминиева рамка.
Колелото ще се кара основно на асфалт и черните пътища около града.
Според вас заслужава ли си? Цената хем ми допада и в същото време ме притеснява (сякаш прекалено евтино ми се струва)...
Благодаря Ви предварително.
vmsh
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 23, 2019 5:24 pm

Re: Първи велосипед...

Мнениеот Da Nail » Пон Фев 25, 2019 10:38 pm

Пълен боклук е това - касета на винт SHIMANG, не Shimano, (най-вероятно) обърнати спирачки и така нататък. Всичко в това колело е имитация на гъдулка. Един познат си взе и след получаването му по куриер, веднага влезе в сервиз за крив дерайльор, обръщане на спирачки и разни други дебилски недодяланици.
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Първи велосипед...

Мнениеот Gworan » Вто Фев 26, 2019 7:40 am

Dodge Viper, наистина се засмях. Иначе преди се казваха Biser, явно човека може да си поръча от кирай как да му ги брандират. Иначе, да, това е възможно най-китайското колело. Ще цитирам единия пич, дето работи в сервиза тук в града, относно тези колела - "няма настройване".
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Първи велосипед...

Мнениеот vmsh » Вто Фев 26, 2019 10:59 am

По-добре човек да попита, отколкото после да си бие главата.....
Благодаря Ви. И без да разбирам, бях сигурен, че нещо не е както трябва в тези обяви :beer:

Преди 2 години взехме колело от Спорт депо, тогава беше на промоция. Кормилото след първата година започна да ръждясва. Скоростите и те след около година започнаха да прескачат, карах го на две места да го настройват и... нищо.
Бюджета ми е много нисък 400 (максимум 450 лева).
Като чета темите около моята попаднах на това колело, което влиза в бюджета:
https://velosiped.bg/ultra-nitro-29.html
Но като пълен лайк, да ме насочите, подходящо ли е за размерите на синковеца (в първият пост ги написах), като колело бива ли, евентуално за последващи подобрения - дали е подходящо. В някой случай подмяната на част или две е за предпочитане отколкото закупуването на нов велосипед...

п.с: Не знам защо иска 29 инча гуми. Може би защото около него приятелите му са с такива, за дисковите спирачки ясно, това е модерно, изглежда яко.... :look:
vmsh
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 23, 2019 5:24 pm

Re: Първи велосипед...

Мнениеот billclinton » Вто Фев 26, 2019 11:08 am

Велосипед под 1000лв няма какво да му се обсъжда - квото и да вземеш все ще е дърво.
Щом тва ти е макс бюджета...грабвай го - да се вози момчето.
С времето ще почнеш да подменяш някои неща - всички сме минали от там
Ако взимаш гледай да е размер 480мм

Ако може да отделиш някой лев отгоре - https://velosiped.bg/cross-traction-sl3-29.html - поне е с хидравлични спирачки(което е голямо предимство) и 27 скорости
Последна промяна billclinton на Вто Фев 26, 2019 11:17 am, променена общо 1 път
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Първи велосипед...

Мнениеот vmsh » Вто Фев 26, 2019 11:16 am

billclinton написа:Велосипед под 1000лв няма какво да му се обсъжда - квото и да вземеш все ще е дърво.
Щом тва ти е макс бюджета...грабвай го - да се вози момчето.
С времето ще почнеш да подменяш някои неща - всички сме минали от там
Ако взимаш гледай да е размер 480мм


Благодаря.
Само едно питане. В същия магазин има същото колело за същите пари но с гуми 27,5".
Или щом иска 29" да не му "чупя" хатъра!!!
vmsh
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 23, 2019 5:24 pm

Re: Първи велосипед...

Мнениеот billclinton » Вто Фев 26, 2019 11:19 am

vmsh написа:
billclinton написа:Благодаря.
Само едно питане. В същия магазин има същото колело за същите пари но с гуми 27,5".
Или щом иска 29" да не му "чупя" хатъра!!!


За мен лично 29" е по добре
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Първи велосипед...

Мнениеот Da Nail » Вто Фев 26, 2019 11:23 am

Напротив, има какво да се обсъжда. Човекът е с нисък бюджет, и търси съвети за максимално прецизен избор.
За 450 лева може случайно да се намери нещо, което да е малко по-добро от този Ultra Nitro, но ще бъде втора ръка.
Ултра-та има вилка - дърво. Хубавото е, че челната тръба е 1 1/8, което е благоприятно, ако синът съпере малко пари да я подмени с нещо по-хубавко. Спирачките му са дискови, но механични дискови. Поверието е следното - "по-добре хубави v-brake спирачки, отколкото механични дискови". Не съм сигурен дали скоростите могат да се ъпгрейднат безболезнено, тъй като не мога да кажа, дали касетата отзад (венците) се монтират на винт, или на шлици. Ако детето ще загуби бързо интерес - това е колелото. Обаче, ако му стане интересно, ще се наложи в един момент нов велосипед.
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Първи велосипед...

Мнениеот vmsh » Вто Фев 26, 2019 12:35 pm

Da Nail написа:Напротив, има какво да се обсъжда. Човекът е с нисък бюджет, и търси съвети за максимално прецизен избор.
За 450 лева може случайно да се намери нещо, което да е малко по-добро от този Ultra Nitro, но ще бъде втора ръка.


Вярвам, че има добри неща втора употреба, но е за хора които са в ЧАС и знаят какво търсят, знаят и какво да гледат. Определено аз не съм от тях в случаят :banghead:
Чувал съм нещо подобно за дисковите спирачки и щом го казвате мисля да се съобразя с това. Все пак ще го кара хлапе, което колкото и да е отговорно, все пак е хлапе. Кросът е много добър (особено цветово мен ме радва), но отива на 700 лева :boggled:
Това:
https://sportensklad.bg/velosiped-solid ... bk18so0150
какво Ви е мнението (предполагам тези 100 лева са заради хидравличните спирачки). Гледам и рамката да е както ме посъветвахте 480mm.

п.с: Като прочетох PITSTOP, се сетих за мотокарчето където сменяше гумите на Макуйн Светкавицата :D
vmsh
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 23, 2019 5:24 pm

Re: Първи велосипед...

Мнениеот Da Nail » Вто Фев 26, 2019 1:06 pm

Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Първи велосипед...

Мнениеот billclinton » Вто Фев 26, 2019 1:50 pm

На твое място бих взел тоя Cross Traction G27 който ти е посочил Da Nail.
Пазари се да ти смъкне на 500лв и го грабвай. По добре е от всички предложения досега - на 1 г е практически нов
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Първи велосипед...

Мнениеот victortrt » Вто Фев 26, 2019 5:44 pm

Тоя Тракшън си струва и на тази цена. Това е колелото като цяло. В пъти е по добре от други алтернативи.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Първи велосипед...

Мнениеот vmsh » Нед Мар 03, 2019 7:18 pm

victortrt написа:Тоя Тракшън си струва и на тази цена. Това е колелото като цяло. В пъти е по добре от други алтернативи.


Честит празник!!!
Момчета, не Ви благодарих веднага за коментарите (съветите)... Просто си дадох малко време за размисъл и ровене по магазините....
И днес гледам в Б...к център, промоция на всички велосипеди по случай трети март :D
Чисто нов "ВЕЛОСИПЕД 29 CROSS TRACTION SL3 BLACK WHITE M" на цена 560 лева... Не се и замислях повече, а направо го поръчах.

п.с. Дано само размера на рамката да съм уцелил. По разни картинки от нета, ако правилно съм разбрал размер М = 480mm.
vmsh
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 23, 2019 5:24 pm

Re: Първи велосипед...

Мнениеот vmsh » Чет Мар 07, 2019 9:27 am

Здравейте отново.
Искам да попитам колегите които са си купували велосипеди от Байк център, колелата готови за употреба ли идват, или е необходимо да се правят настройки по тях?
Благодаря Ви предварително.
vmsh
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 23, 2019 5:24 pm

Re: Първи велосипед...

Мнениеот Gworan » Чет Мар 07, 2019 10:10 am

Като си поръчах колело от онлайн магазина на байк центъра, като ми се обади човека, за да потвърдя поръчката, ми каза, че ще го получа сглобено и готово за каране. И така беше, колелото дойде цяло, обвито със доста стреч найлон, и като го разопаковаш е "качваш се и караш".
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта