Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот n4s » Съб Ное 10, 2018 7:03 pm

След като писах в темата на Коце за избор на велосипед се оказа,че избора ми не е много удачен и не малко хора тук ми го казаха.
За това реших да покарам въпросното колело днес от познат който случайно имаше такова.
Отказвам се от Орикса(ORYX NINE X22 29") който бях решил да вземам. Покарах от един познат с тях еми тегаво си е по асфалта с него на дълго.
Търся си качествен Хибрид.
Реших да направя моя тема да не омазвам неговата.
Концепцията се променя.
Търся си качествен Хибрид.
Със черното което ще карам се надявам Хибрида да се справи.
На 39 години съм 73 килограма 174 висок.
Като пълен новобранец започнах да чета и стигнах до извода, че ми трябва "твърдак" а вече и ,че ми трябва ЛЕК хибрид с 29" гуми
Ще карам чак пролетта, но ако сега е по-изгоден момента за покупка и са намаленията ще действам сега.
Търся най-изгодното съотношение цена-качество за мен.
Отворен съм и за поръчки от чужбина.
Очаквам съвети за колело какво от къде и кога е най-изгодно да се купува.
Благодаря предварително.
n4s
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Ное 01, 2018 9:51 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот evilzet » Съб Ное 10, 2018 7:24 pm

Хибридите са с 28" гуми.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот carmo » Нед Ное 11, 2018 8:24 am

Диаметърът на джантите е еднакъв, но 28" е класически размер, докато 29" е новоизлюпен, заради по-големия балон на гумата.
Към автора на темата:
Ето това е личен опит. Сега вече си наясно с МТВ-тата. Остава да намериш и някой благосклонен с хибрид, за да го пробваш по представите ти за "черно" и асфалт. Тогава вече ще прецениш кое е по-добро за твоя случай. Това пак опира до % черно и асфалт, но и двете са малко или много относителни понятия.
Другото е въпрос на удоволствие и умения. виждал съм по ХС състезания и хора с хибриди, които се справят чудесно с подчертано "черния" терен.
Относно височината на рамката - премери си вътрешната дължина на крака.
Предимството на хибридите е че в тях не се слагат прекалено скъпи части и цената им не е космическа, освен ако не залитнеш по нещо "марково", където компонентите пак са аналогични, но заради бренда сумата е по-висока. Има няколко български фирми които правят и този тип велосипеди и моделите им са достатъчно добри. Даже може да откриеш нещо от предишни реколти, което да ти върши чудесна работа. Примерно това https://www.bike.store.bg/p153742/trave ... d-28-.html , или дори това https://kadenas.bg/CROSS-TRAVEL-MAN-28-CROSS (ако го намериш някъде).
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот victortrt » Пон Ное 12, 2018 3:33 pm

Аз бих препоръчал ако е хибрид да е с вилка ncx, а не nex. За първата имам лични наблюдения като за много издържлива и работеща /с ви-брейк съм обаче/, а за втората има доста негативни отзиви за бързо разлуфтване и слаба работа, а разликата в цената на дребно не е много, но явно някой поръчва големи партиди на тънка цена.
Такъв модел е новият Куест, който е с дискови спирачки и курбели с куха ос и като цяло е доста добър откъм части. Ето - https://kadenas.bg/CROSS-QUEST-28
Само ми се струва, че е с излишно широки гуми като за асфалт, но нали е хибрид и трябва да става за навсякъде.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот carmo » Пон Ное 12, 2018 4:24 pm

Е, гуми се сменят (макар че тези са доста универсални), а останалото е наистина чудесно като за хибрид под хилядарка. Авторът на темата може и този Куест да има предвид при избора си.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот victortrt » Пон Ное 12, 2018 5:27 pm

Аз не разбрах бюджета как е, но за 999 лева май куеста е най-оферта при смяна на гумите с нещо циклокросово /твърда и относително гладка средна част и странични зъбери за сцепление и по-голяма площ по черен път, за асфалт е тежка и има по-голямо съпротивление/ или универсално /трекинг гума със средна част гладка и твърда и странични назъбени шарки, без да стърчат много, за асфалт е перфектна, а на черен път върви, но в кал си затъва/.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот n4s » Пон Ное 12, 2018 7:04 pm

Quest-a определено повече ми харесва.
Мисля,че това е моето колело.
Ще отида до Байк центъра утре да го видя на живо ако го имат докато са още в намаление :)
Ще погледна и другаде намаленията.
Благодаря много! :beer:
n4s
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Ное 01, 2018 9:51 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот Alexi » Сря Ное 14, 2018 5:47 pm

https://www.olx.bg/ad/radon-scart-light-CID618-ID7DrqI.html#19ba1fba1c
тва не е зле ,ако пасва размера на рамката
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот evilzet » Сря Ное 14, 2018 10:56 pm

Направо е супер :agree:
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот n4s » Съб Дек 01, 2018 12:55 pm

Да ви кажа каква я свърших.
Взех изгодно (според мен) ето този quest https://velosiped.bg/cross-quest-man-trekking-550mm-cheren-mat.html неразличим от нов. На половин цена.
Имам няколко питания. Искам да сменя вилката с въздушна и заключване на волана (ако може да е нещо леко) Можете ли да ми предложите вариант?
Проблем ли е, че в предната главина е с динамо?
n4s
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Ное 01, 2018 9:51 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот Alexi » Съб Дек 01, 2018 1:10 pm

Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот carmo » Вто Дек 04, 2018 9:31 am

n4s написа:Да ви кажа каква я свърших.
Взех изгодно (според мен) ето този quest https://velosiped.bg/cross-quest-man-trekking-550mm-cheren-mat.html неразличим от нов. На половин цена.
Имам няколко питания. Искам да сменя вилката с въздушна и заключване на волана (ако може да е нещо леко) Можете ли да ми предложите вариант?
Проблем ли е, че в предната главина е с динамо?


Значи, да уточним, ти искаше хибрид, но си взел трекинг тип велосипед? Принципно от вторият може да се направи първият тип, но ще ти трябват нерви и решителност. Сега е моментът да прецениш дали в този си вид не ти върши по-добра работа като ежедневно колело и дали наистина искаш да го трансформираш?
Принципно има трекинги с "мека" вилка и тя е малко по-различна от предложената по-горе. На нея има крепежни позиции за калника, фарчето и в твоя случай трябва да е за дискова спирачка. Ако обаче няма да запазваш калниците, багажника и осветителния комплект, ще стане и тя, а динамо главината няма да пречи на монтажа (просто ще тежи). Заключването от волана става с отделна команда и жило, не са включени в предложената вилка и се продават отделно.
Другият вариант е да изчакаш за устройващ те хибриден вариант от пазара втора ръка (или нов), а това без трансформации да продадеш. Покарай го така и прецени. Не е много комфортно за черен път (зависи и колко ще го ползваш там), но по асфалт е добро и меката вилка не е задължителна. Предната гума с адекватно налягане компенсира дребните неравности, а заради по-изправената стойка на торса, наличието на предно окачване рядко е полезно.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот n4s » Чет Дек 06, 2018 7:22 pm

Значи, да уточним, ти искаше хибрид, но си взел трекинг тип велосипед?

Мда мислех, че е изгодна зделка и частите са една идея по-добри от хибридния quest.
Принципно има трекинги с "мека" вилка и тя е малко по-различна от предложената по-горе.

Както казах съм новобранец и мислих, че с една смяна на вилката с мека и като махна багажника, калниците и фарчето ще стане приличен хибрид.
По принцип съм карал колелото само в града за сега. Ходих на работа 4 пъти и много леко върви харесва ми. Предполагам на черно няма да е така. Предпочитам да си го оставя и да си търся друг хибрид. Вече не искам да оставам без колело.
Благодаря и на Alexi, camo и victortrt за предложенията които ми изпращате. Ако видите някое пак ще съм ви благодарен да споделите. :beer:
n4s
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Ное 01, 2018 9:51 am

Re: Избор на "Хибрид" до 1500 лв.

Мнениеот L&R » Пет Дек 07, 2018 9:14 pm

Paragona е вилката в този стил.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта