Ново попълнение в клуба с Drag H2

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ново попълнение в клуба с Drag H2

Мнениеот SlipX » Пон Сеп 17, 2018 8:51 am

IMG_3361.JPG
(328.08 KiB) 359 пъти
Привет на всички :)
От известно време се каних да си взема някакво колело за парково и градско каране. Разбира се накрая се наканих. Винаги съм бил активно спортуващ във фитнес зали и прочие, но сега реших да се върна малко към детството. Разбира се след като започнах да разглеждам велосипедите и да чета за тях, виждам че нещата доста са се прменили с времето. Изискването ми беше да бъде леко колело с подходящ за мен размер. Висок съм 180 см, теглото ми варира между 80-90 кг. И започна дилемата... Скъпо колело или някакво посредствено. Ходих до Веломания магазините, впрочем живея в Добрич. И ми предлагаха някакъв Крос с 29 инчови гуми. Не беше лошо колелото, но когато се качих на него не беше моето колело. Сравнително висок съм и се почувствах малък на това колело. Отделно марката Крос ми напомня на детството, с такова колело прекарвах по цели лета и исках нещо по-различно. Спрях се на Drag, не за друго ами на външен вид доста ми допадат велосипедите. И започнах да разглеждам в ценовия диапазон до 650 лв. В крайна сметка колелата от 300 до 650 при драг нямат голяма разлика. Едните са уж с по-лека рамка. Четох за хакер-а доста и тук, гледам че го хвалехте. Исках нещо по леко, качих се на h1, нещо ми беше малка с 26 инчовите гуми. Качих се на h2, и ми пасна идеално. Отделно ми се струваше евтино обаче колелото. После разглеждах другите по скъпи модели... И прецених че не си заслужава да дам малко повече пари за колело с механични дискови спирачки. Изискването ми беше да е максимално опростено за поддръжка. В-брейк спирачки, палцови скорости и подходящ размер. Та така :) Сдобих се с h2. Никъде из форума не е писано за него. И започнах да карам в парка по 5-10 км след работа. След 2-3 седмици обаче, парка започна да ми идва малък и започнах да си правя едночасови трипчета по 15-20 км. И така вече си правя маршрути за по час и половина два - 30-35 км, изобщо не представляват проблем за мен. За сега колелото се държи страхотно, върви леко и приятно. Сложил съм му допълнително безжичен велокомпютър, светлини на батерия (не че го карам нощем), оборудвал съм се с раница и поръчал разни аксесоари от китайските сайтове. На този етап велосипеди ме удоволетворява, но започнах да се заглеждам по велосипеди с цени над 2-3000 лв.
IMG_3361.JPG
(328.08 KiB) 359 пъти

IMG_3360.JPG
(172.77 KiB) 283 пъти
Аватар
SlipX
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 8:40 pm
Местоположение: гр. Добрич

Re: Ново попълнение в клуба с Drag H2

Мнениеот Lucky Loser » Пон Сеп 17, 2018 10:39 am

Честито и дано кефь продължи все така :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта