Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Мнениеот Oshikuro » Чет Юни 07, 2018 3:31 pm

Здравейте,

Продадох си комютъра :) и търся следното колело:

Цели: Каране в града, малко в парка и малко скокове - bunny hop над 3-4 стълби.
Цена: Максимум 700лв.

Спрях се на Drag C1 comp след като четох много мнения тук и в един друг форум. Знам, че Pro версията е по оферта, но мисля, че за мойте цели и експлоатация и Comp става.

Аз съм висок 184см. Кракът ми до чатала, лол, го измерих около 86-87cm.

Знам, че по принцип колелото е за дърт и не е необходимо да ми пасва идеално, но аз мисля да карам и в града с него и затова задавам този въпрос. Със сигурност повече ще го карам в града и през няколко полянки от колкото да скачам и се чудя дали изобщо е за моя размер. В магазина ми казаха да не ми пука щото седалката се вдигала до небесата, но хората имат за цел да продават, а не да се съобразяват с глупости.

Ще се радвам ако някой сподели опит.

Мислех и върху следните варианти освен C1:

RAM MENTOR.2
Спринт Аполон 2016
и Ферини 3


Но те нали не стават за скачане.

Ако някой има някакви критики, идеи и други предложения ще се радвам да ги прочета.

Благодаря за помощта
Oshikuro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 8:47 pm

Re: Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Мнениеот carmo » Пет Юни 08, 2018 5:32 am

И ти (като мнозина други) имаш нормалната дилема - дали да си вземеш нещо което те кефи, или нещо практично. Проблема не е височината на седалката, а че ниските рамки са и къси, тоест няма да са ти удобни за каране, но пък са по-компактни и позволяват известна палавост. Относно здравината - все същите (като тип конструкция) главини, спици и т. н. компоненти, понасящи динамично претоварване. Тоест 1 нормално ХС МТВ ще е пак толкова здраво, но с подходяща за теб височина на рамката (51 - 53см) ще ти е удобно и за по-продължително каране. Отделен въпрос е че не е особено удачно за градски терени и асфалт. За там има други типове.
Така че въпросът ти не е технически, а житейски. Ако много те кефи, вземи си го, ще натрупаш лични впечатления и като разбереш (своята а не принципната истина) - сменяш с по-удачно. 3 месеца личен опит ще имат много по-голяма тежест за теб, отколкото 30 поста на хора които ще те подкрепят или порицават.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Мнениеот Oshikuro » Пет Юни 08, 2018 10:20 am

carmo написа:И ти (като мнозина други) имаш нормалната дилема - дали да си вземеш нещо което те кефи, или нещо практично. Проблема не е височината на седалката, а че ниските рамки са и къси, тоест няма да са ти удобни за каране, но пък са по-компактни и позволяват известна палавост. Относно здравината - все същите (като тип конструкция) главини, спици и т. н. компоненти, понасящи динамично претоварване. Тоест 1 нормално ХС МТВ ще е пак толкова здраво, но с подходяща за теб височина на рамката (51 - 53см) ще ти е удобно и за по-продължително каране. Отделен въпрос е че не е особено удачно за градски терени и асфалт. За там има други типове.
Така че въпросът ти не е технически, а житейски. Ако много те кефи, вземи си го, ще натрупаш лични впечатления и като разбереш (своята а не принципната истина) - сменяш с по-удачно. 3 месеца личен опит ще имат много по-голяма тежест за теб, отколкото 30 поста на хора които ще те подкрепят или порицават.


Благодаря за отговора. И на мен това ми се върти в главата. Ще оставя малко да ми отлежи идеята и после ще реша.
Oshikuro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 8:47 pm

Re: Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Мнениеот Oshikuro » Съб Юни 09, 2018 6:35 pm

Отидох в магазина пробвах Drag C1 и беше ок, но след това пробвах и ZX pro или както е там е и веднага усетих, че ми е по удобно.

Писна ми да мисля и взе ZX с по голямата рамка и 27.5 гуми въпреки,че е по-скъпо. Продавача каза, че вилката му е по-добра, защото се заключвала и т.н. и че е хубаво, че има дискови спирачки. Каза и че рамката му е по-слаба от Drag C1.

Карах го цял ден къде ли не в дъжда. Прибрах се кален като свиня, но такава свобода не бях усещал от години. Все едно бях дете отново.

Размазах се от кеф. Сега едва си стоя на краката.

Не мога да кача снимки, защото не бях със смартфона.

Благодаря за вниманието

Не съжалявам, че си продадох геймърския комп и сега пиша от една щайга. Тя ми е достатъчна.

Благодаря за вниманието и успех на всички.
Oshikuro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 8:47 pm

Re: Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Мнениеот carmo » Нед Юни 10, 2018 8:08 am

Еми, честито. :agree: Все едно виждам нахилено морната ти физиономия след тоя ден. Пожелавам ти още такива, а като "навлезеш в материята", ще прецениш дали ти трябва "по-геймърски байк" или и тая щайга ще ти доставя удоволствие. Апетитът идва с яденето. Важното е че си преориентирал времето си и освен пръстите, ще движиш и останалите части от тялото сред природата, а не във виртуалната реалност. :D
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Мнениеот Oshikuro » Пон Юни 11, 2018 8:13 pm

carmo написа:Еми, честито. :agree: Все едно виждам нахилено морната ти физиономия след тоя ден. Пожелавам ти още такива, а като "навлезеш в материята", ще прецениш дали ти трябва "по-геймърски байк" или и тая щайга ще ти доставя удоволствие. Апетитът идва с яденето. Важното е че си преориентирал времето си и освен пръстите, ще движиш и останалите части от тялото сред природата, а не във виртуалната реалност. :D


Благодаря. Вчера направих малко снимки, а днес си взех заден фар.

Изображение

Изображение

Колелото е добро за мойте цели.

Леко е и върви бързо и добре и по пресечен терен.

Разбира се времето ще си каже тежката дума.
Oshikuro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 8:47 pm

Re: Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Мнениеот Саймън » Чет Юли 12, 2018 1:23 pm

Здравей,
Много се радвам,и аз открих късно забравеното колоездене.
Прави ми впечатление,че ти е доста ниско седалката.Вдигни я,има из нета доста писано за стойката при каране.
Саймън
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 9:38 am

Re: Drag C1 Comp става ли за следните цели и по-високи хора?

Мнениеот Oshikuro » Чет Авг 30, 2018 8:11 am

UPDATE:

Ами, колелото е вече на над 1200км - не знам колко точно, защото когато си купих километраж вече бях минал много - поне 150. После ми се скъса километража на 850км и сега имам нов и е на около 200.

Карал съм най-много в града и съм мъчил трикове в едно училище - вече мога да правя бъни хоп около 15-20см. Знам, че колелото не е точно за това, но засега не съм имал проблем.

В началото слизах и по стълби чат пат, но после спрях - не виждам смисъл да се троша.

Понякога карам и по относителни лесни пътеки.

----------------

Направих следните ъпгрейди:

- смених гумите с градски защото карам адски много на асфалт и оригиналните само ги пилях без смисъл. Купих Big Ben 2.0 гуми. Много бързи. Стават и за леки пътеки. Още са ми нови и не съм ги тествал на дъжд обаче.
- километраж
- фар
- калници
- нови педали
- раница (хаха)

За щастие със самото колело не съм имал проблеми (да се надяваме, че и за напред ще е така)

Единствено по едно време предната спирачка почна да ми трие и се наложи да освобождавам диска (да настроя спирачката наново)

Наскоро нещо ми се прецака бандажа в едната гума и докато разбера какво е спуках 2 вътрешни гуми. Пъроначално мислех, че е спукване след удар в бордюр. После разбрах, че някоя спица е пукала гумата през бандажа - много е евтин. Смених бандажа и сега е ок.

Не съжалявам за избора си, но може би бих взел една идея по-голяма рамка.

Другото нещо, което не ми харесва в колелото е вилката - много е тежка и някак си груба. Мисля да я сменя скоро.

Благодаря за вниманието

Надявам се да съм бил полезен.
Oshikuro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 8:47 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта