Забраняват карането в горите и планините !???

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Фев 06, 2011 12:53 pm

Кофти работа - вместо да се върви напред... се приемат такива закони.

Пресен пример над Кресна - тежка верижна машина прави път за дръвосекачи - този път въобще регулиран ли е от някой и ако не то търпи ли санкции? А ние като минаваме по животниски пътеки подлежим ли на глоби?

Говорих си с еколожка от Троян миналата есен и тя сподели, че можем да се предвижвам в резервата само по пътеки без да влиая по никакъв начин на природата, което за мен означава без контри - дали все още съм прав?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот _SoRa_ » Нед Фев 06, 2011 3:24 pm

sos написа:Не прочетох никаде думичката "колело" в статията :dontknow:

"Дори любителите на конната езда и велосипедистите няма да могат вече да кръстосват горите безразборно, решиха още депутатите. " :deal:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот botroid » Пон Фев 07, 2011 12:03 am

Анелия написа:Каза, че в момента елените се размножават и е абсолютно забранено да се ходи с кола, каруца или велосипед, за да не се смущават животните. Съобразих се с това и не съм карала...

Имал е предвид, че разни търчащи насам-натам натопорчени и разгонени елени, биха могли да те сметнат за сърничка и да се фокусират върху теб като обект за размножаване и да те смущават :D

Анелия написа:Понякога сме имали конфликти с някои бабетки пишман туристки по пътеките, които се правят на уплашени и пискат, но това се единици


Радвам се на такива, ама да не са бабетки, а млади и се кефя как пискат и се разхвърчават настрани като уплашени кудкудякащи кокошки :evil: За целта се поддържа минимална дистанция и солидна скорост. Ако са възрастни обаче или мъже, няма тръпка в такива изпълнения и се намаля.

_SoRa_ написа:"Дори велосипедистите няма да могат вече да кръстосват горите безразборно, решиха още депутатите."


Те да си лапат кюфтетата и да не се занимават с хората кръстосващи горите, извършващи спортни, развлекателни и безвредни за обществото и природата дейности. Що не се заемат с тези, чиито мото е: "и ловец съм и рибар съм и на държавата мамата *бал съм? Сигурен съм, че всички те казват: "да ме фанат за к***". Същото ще кажа и аз обаче. Ще си кисна по горите колкото си ща и немеиве. Как ще се справят с ордите от мотористи, заради които Балкана ехти по цял ден от ревовете на орящите го мотори и животните бягат през девет планини в десета. Където минат огромните гуми - копани, после трева не никне. За превръщането на черните пътища и пътеки в грозни, дълбоко изровени коловози, да не говорим. Като тръгне водата по тях и се получават чудни ровове и оврази, ама мотористите не ги бърка, като една пътека вече не става за каране, мигрират на друга или създават нова. През последните 2-3 години са създали значително количество нови пътеки за оран през девствени гори. Опасали са големи райони от планината с маркировки, ама не скромни и трудно забележими, както колоездачните, а с големи веещи се ленти и не са сложени през километър-два, както нашите по състезания, а на всеки 50-60 метра. Това за мотористите е много полезно, но колко загрозява природата, това не ги интересува. Не вярвам закона да се занимае с тях сериозно, те така или иначе си имат специални маркирани маршрути за тях си. Колкото й бутафорни и проформа закони да измислят все тая, кервана си върви и т.н. а мотористите ще си карат. Най-големия проблем на България е намирането на ефективни начини за прилагането на законите в сила. При огромното количество нерешени проблеми от жизнено важен характер за държавата, не виждам кой действително ще се заеме да спре мото и вело карачите да кръстосват и да ги проверява какво правят, къде ходят, карат ли по маркирано или не.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот RedHawk » Пон Фев 07, 2011 11:42 am

botroid написа:.....
Радвам се на такива, ама да не са бабетки, а млади и се кефя как пискат и се разхвърчават настрани като уплашени кудкудякащи кокошки :evil: За целта се поддържа минимална дистанция и солидна скорост. Ако са възрастни обаче или мъже, няма тръпка в такива изпълнения и се намаля.
......


Надявам се че това го казваш на шега, защото това е един от многото фактори поради които логично се стигна до
сегашното положение и беше дискутиран и в другите теми с тази тематика.

Моралното правило е че този който има предимство / разбирай наличието на велосипед в случая / при конфликтна
ситуация е длъжен да пази този който би понесъл повече щети / пешеходеца в случая / и независимо дали това
става в планината или в града. Същото е както ние се възмущаваме на тези с моторите, че им дишаме праха и
ни засипват с хвърчащи камъни. Точно толкова неприятно е ако си пешеходец и някой да ти налети с бясна скорост.
Това доколко ще се спазва си зависи от конкретния човек, но за мен така е логично. Туристите са много повече от
нас и гласа им се чува, ловците и те - пък си имат и богати и властни приятели / доста често те самите са такива/.
В наш интерес е да бъдем в добри отношения с туристите / туристическите дружества /, общините, горските
стопанства, управите на природните паркове, а не напук на тях. Ловците не искам да ги коментирам - там положението
е трагично :banghead: . Ловът като средство за оцеляване е приемлив, ама като спорт и начин за развлечение е
:boggled:
А това кой как се отнася към другите си е въпрос на култура, възпитание и ред други неща - пример :
На един доста използван от туристи път се бях позасилил и малко се бях поувлякъл. Обикновено внимавам като има
туристи, че и с малки деца. Минавам малко по-бързо покрай група туристи с малко дете и то изведнъж се отдели от
тях - видя си нещо в храстите отстрани и се изтича натам, като попадна точно пред мен - успях да спра навреме, но
си беше неприятно само като си помисля какво можеше да стане. След това първо групата туристи ми се извиниха
за инцидента, а след това аз на тях, като в случая аз бях този който трябваше да внимава повече, защото за малките
деца всичко е на игра.
Това го споменах с идеята, че с туристите можем да не си пречим взаимно, а да се разбираме. Друг е въпроса и
че тези които карат в планината, и пряко ги засяга сегашното положение са малцинство за сега, и не им се чува гласа.
Броя колоездачи нараства, но повечето карат по шосетата и в градовете и нямат отношение към проблема.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот jd » Пон Фев 07, 2011 1:33 pm

Така, преди време писахме едно писмо, което чрез Българската Асоциация за Алтернативен Туризъм (БААТ) внесохме в Министерството. Ето и какво ни отговориха тогава:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пон Фев 07, 2011 1:45 pm

jd, нищо ново не каза.

Тогава беше въпрос на ЧАСОВЕ да се внесе всичко навреме, а ние се забавихме с МЕСЕЦИ.

Можеше да се постигне и повече и все още ... може би... може!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Runaway » Пон Фев 07, 2011 2:01 pm

Ще прозвучи като лозунг, но ще го кажа:
Ако сме единни, винаги има шанс!

А сега реалността:
Не сме единни...
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Admin » Пон Фев 07, 2011 4:24 pm

Какво значи да сме единни? По въпроса за ограниченията в Закона за горите вероятно почти всички сме на едно мнение (т.е. единни). В България обаче няма мощна, национална организация, която да представлява интересите на планинските колоездачи и да заяви това мнение, или да го подготви и координира между всички клубове, да търси сродни интереси извън нашите среди като подкрепа, да следи целия процес от до, да лобира, ако щеш...

Както каза did, и ние сме си виновни - едно, че се забавихме много (лятото е активен работен сезон за всеки, ангажиран с планинското колоездене), второ, че може би избрахме грешна стратегия (все пак никой от нас не се е занимавал до момента с подобна дейност). Само за пример - някои от организациите, до които е адресирано писмото, едва сега го виждаме, т.е. не всички получатели са го получили, но и това не е оправдание - истината е, че ни липсва необходимата степен на организираност. Когато такива неща зависят само от добрата воля и свободното време на отделните клубове, търговски дружества, граждани и т.н., грешките и пропуските са доста по-вероятни.

Та въпросът не е в това дали сме единни, а доколко сме представителни и организирани. Тъжната реалност е, че не сме. Тази тема, разбира се, също е разисквана още преди години, но явно още не сме узрели да имаме някаква обединяваща организация, която да работи професионално за защита на интересите ни. Професионално означава хората в нея да получават възнаграждение и да имат срещу това задължение да се информират, да координират, да аргументират и т.н. Все някога такава организация ще се появи - колкото повече подобни недомислици се появяват, толкова повече стават предпоставките за организираност сред нас, но от друга страна има и цял куп неща, които ме карат да бъда песимист.

С горното не искам да отмествам темата в посока създаване на подобна организация - това е въпрос, който изобщо няма как да се реши във форум. Просто е нещо, което виждам като проблем, включително и в контекста на новия Закон за горите, затова го и споменавам.

С did съм съгласен за това:
did написа:Подозирам, че забраната за каране на велосипед "извън маркираните маршрути" е точно заради конфликта с ловните стопанства и хората с много пари, които имат интереси там и са близки със сегашната власт.

Допълнен от subritual:
subritual написа:По средата сме ние и репутацията и численоста са от значение накъде ще се наклони везната.
В случая решават да подпомагат най-доходния и организиран горски туризъм-ловния.


С did не съм съгласен по това:
Никой нямаше да НИ забележи и да ни включи в закона, ако някои ИДИОТИ не бяха маркирали ТРАСЕТА са велосипеди, които са:
1. Незаконни и само устно договорени с управата на парка;
2. Основание да се твърди, че такива трасета и маршрути ИМА, когато се говори на ниво администрация.

Така хем нямаме законни трасета, хем даваме хлаб на тия, дето ни забраняват карането навсякъде. И това стана заради мераците да се правят незаконни трасета на витоша! Само и само заради това!

Аз лично, не виждам никаква връзка между желанието на управата на Природен парк "Витоша" да създаде улеснения под формата на маркирани маршрути за планинско колоездене, в повечето случаи споделени с пешеходните туристически пътеки (изключая евентуално трасе за спускане), и общата забрана в бъдещия Закон за горите. Най-малкото, Законът за горите изобщо не обхваща защитените територии, каквито са резерватите, националните и природните паркове. По отношение на защитените територии нас са ни забелязали отдавна и ни има в плановете за управлението им, къде под забранителен (например Пирин), къде под разрешителен режим или смесен режим.
За мен проблемът не е в създадените и маркирани маршрути за планинско колоездене, още по-малко в плановете за такива (цитираните намерения на ПП "Витоша" засега май са в застой, дали поради липса на средства, или заради друго, не зная). Причината да ни "забележат" много по-вероятно се крие в това на кого пречим с присъствието си (например на ловния туризъм), а най-вероятно става дума просто за преписване на текстове от чужди закони, т.е. черпене на чужд опит, само че идващ от държави, където ситуацията е съвсем различна и затова е имало нужда от подобни ограничения, разграничения и т.н.

@obelix
„Горски пътища” са временни или трайни съоръжения, необходими за стопанисване, опазване и защита на горските територии, добив на дървесина и недървесни горски продукти, стопанисване и ползване на дивеча.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот PtD » Пон Фев 07, 2011 5:23 pm

За този вариант на закона се подозира силен лобизъм от ловните дружества... А ловците, както знаем, са едни от най-големите отрепки :smash:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот obelix » Пон Фев 07, 2011 5:28 pm

Admin написа:@obelix
„Горски пътища” са временни или трайни съоръжения, необходими за стопанисване, опазване и защита на горските територии, добив на дървесина и недървесни горски продукти, стопанисване и ползване на дивеча.

Видях го това, но не виждам как на негова база може нещо да се каже. Т.е. гледам коловоза и/или пътека, които не съм ги аз "построил". Това път ли е или пътека или и двете или нито едното ?

Иначе, ловците не би ли трябвало да имат същия проблем и с пешеходните туристи ? На тях все още им е експлицитно разрешено да ходят навсякъде...
Аватар
obelix
 
Мнения: 206
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 4:49 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Пон Фев 07, 2011 6:00 pm

Admin написа:В България обаче няма мощна, национална организация, която да представлява интересите на планинските колоездачи и да заяви това мнение, или да го подготви и координира между всички клубове, да търси сродни интереси извън нашите среди като подкрепа, да следи целия процес от до, да лобира, ако щеш...

...

С горното не искам да отмествам темата в посока създаване на подобна организация - това е въпрос, който изобщо няма как да се реши във форум.


Абе, не е чак толкова трудно да се пусне във форума тема за набиране на членове за бъдещ съюз. Трудно е после да убедиш всеки един от тях защо членската му вноска е, да речем xx лева на месец... Само една проста сметка показва, че ако минимум 1000 регистрирани тук, активно каращи и с прилични доходи пропуснат един-два месеца глупостите като ъпгрейдване на пц-та, лаптопи, телефони и други ненужни разходи, ще се съберат средства за цяло трасе :) Кофтито е, че още се помни историята с пирамидите - вече никой не би дал без покритие стотина лева на другия, дори всеки ден да карат заедно.
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Admin » Пон Фев 07, 2011 6:17 pm

@deadahmed
Причините все още да няма подобна организация засега са повече от причините да я има. Това, което ти си посочил, е само една от тях. Но темата за подобна организация е толкова дълга и комплексна, че няма смисъл да я развиваме тук като офтопик. А и в отделна тема едва ли има смисъл - само ще изпишем пак тонове "виртуално мастило", без да се случи нещо от това.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Admin » Пон Фев 07, 2011 6:23 pm

obelix написа:Видях го това, но не виждам как на негова база може нещо да се каже. Т.е. гледам коловоза и/или пътека, които не съм ги аз "построил". Това път ли е или пътека или и двете или нито едното ?

Иначе, ловците не би ли трябвало да имат същия проблем и с пешеходните туристи ? На тях все още им е експлицитно разрешено да ходят навсякъде...


Трудно, макар и не невъзможно, е да се отървеш с тези доводи. Все пак всеки знае какво е път и какво е пътека.
Аз по-скоро бих се хванал за това какво е "пътека, обозначена за тази цел" или "обозначените туристически пътеки". Това обаче, доколкото се разбира от проектозакона, май трябва да бъде уредено тепърва с подзаконов нормативен акт, например наредба.
Защото какво означава обозначена туристическа пътека? Маркирана? Немаркираните какви са - не са ли туристически? По тях може или не може да се кара? А туристите могат ли да ходят по необозначени туристически пътеки? А наличието на пътеката на картата прави ли я обозначена и с каква цел е обозначена?
На тая серия въпроси отговор в проектозакона не виждам, което дава известни възможности за спор, но не е това решението - да спорим с всеки горски, когато иска да ни глоби.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот ivan_radev1 » Пон Фев 07, 2011 7:59 pm

Законът е приет. Въпросът е какво правим оттук нататък.

Първа възможност: гневим се във форума две-три седмици, а после забравяме и продължаваме да си караме както досега, нали в България законът е врата в полето (в нашия случай - врата в гората).

Втора възмоност: все пак реагираме по някакъв начин. Не си правя илюзии, че някой ще се затича да променя вече приет закон заради "шепа хора". Смятам обаче че е важно да се чуе гласът ни, да се види, че съществуваме и ние и че не сме съгласни горите да бъдат смятани за изконно владение на ловците. Освен това, както отбелязва Админ, доста неща ще се регулират с подзаконови нормативни актове, които тепърва ще се приемат, така че не е късно за реакция.

Аз съм журналист по професия и вероятно бих могъл да насоча интереса на поне няколко медии към проблема. Хубаво е обаче да постигнем някаква обща позиция, зад която да застанат поне няколко клуба. Сега разбирам, че през миналия септември е изпратено писмо до ИАГ и предполагам, че бихме могли да използваме това писмо като отправна точка, след като то вече е подписано от десетина организации.

Въпросът ми е най-вече към представителите на формалните и неформални организации, бихте ли подписали писмо до медиите, с което да изразим несъгласието си с така приетите текстове от закона и да направим конструктивни предложения?
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пон Фев 07, 2011 8:08 pm

"Крива спица" ще бъде активен участник в опитите да се променят сегашните текстове.

Редно е най-активни да са БКС, които даже май не са забелязали, че половината им дейност по закон (тази за планинското колоездене) е отрязана, но явно тях такива подробности не ги интересуват.

Понеже най-засегнати са велотуристите и хората, правещи преходи, би трябвало да се очаква активност и от туристическите организации, които имат вписана в устава си някаква дейност, слързана с колоезденето... т.е. - всички.

Беше грешка, че при предишното предложение заложихме на БААТ. Те нямат много общо с велотуризма.

Всяко медийно раздуване на проблема е добре дошло! Огледайте се за познати журналисти, информирайте ги за приетите лобистки текстове, засипете facebook, правете каквото можете! Никой канал за спам не е вреден на този етап.

Сега ще е добре да спрат форумните фермани и ако ще се прави нещо, да се прави, но без теми като тази.
Последна промяна did на Пон Фев 07, 2011 8:51 pm, променена общо 1 път
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот fall_out » Пон Фев 07, 2011 8:15 pm

Трябва да го направим! Имам предвид трябва да се обединим, ако сме повече, едва ли вноската ще е повече от 2лв. на месец. Говоря без да знам всички необходими неща и процедури. Опитвам се просто да кажа, че не трябва да се бавим и да подхождаме с песимизъм към това Admin.Незнам какво сте говорили преди 3 години в "скрития" форум, а и тогава не са ми попадали такива "закони" в полезрението, а и на 19 не съм се интересувал особено много. Лошото е, че чак когато сме засегнати директно започва да ни пука. Хората са правили далеч по нови, смели и иновативни неща само с вярата в себе си, а ние трябва да защитаваме интересите си първо като общност(МТБ) и после като общество вместо само да пишем тук. Какво трябва да направим? Съюз на българските планински колоездачи СБПЛК? :bigeyes: Неправителствена организация? Нямам идея, за това сме тук и сме много. Например аз със Пешо и Гошо нищо не мога да направя, понеже сме тъпи и сме малко. А всеки се е сблъсквал с нещо различно през живота, има различен опит и различни познания. Макар в България всеки да е специалист по всичко и винаги да си мисли, че е по умен от другия далеч не е така. Вече мисля, че сме критична маса и ако не направим нещо да се защитим ще сме интерес на бизнеса по един или друг начин. Аз лично няма да се съобразя с такъв закон, или ще съм "нелегален" или ще замина и аз някъде в чужбина. Имаме и друг избор - да си купим шосейки.

Edit:
@did Съгласен със спаменото, но трябва да го синхронизираме и да се подготвим, глупаво е да изкачаме напосоки в медийното пространство от различни места с различни аргументи и идеи. Трябва ни общо идея и план за действие, иначе ще се окажем в тоалетната без тоалетна хартия. Аахах извнинете за сравненията малко съм недоспал.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пон Фев 07, 2011 8:32 pm

fall_out написа:@did Съгласен със спаменото, но трябва да го синхронизираме и да се подготвим...

Не смятам, че такава синхронизация е възможна на този етап. Сега важно е да се вдигне шум.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот bikezilla » Пон Фев 07, 2011 10:52 pm

ivan_radev1 написа:...
Аз съм журналист по професия и вероятно бих могъл да насоча интереса на поне няколко медии към проблема. Хубаво е обаче да постигнем някаква обща позиция, зад която да застанат поне няколко клуба. Сега разбирам, че през миналия септември е изпратено писмо до ИАГ и предполагам, че бихме могли да използваме това писмо като отправна точка, след като то вече е подписано от десетина организации.

Въпросът ми е най-вече към представителите на формалните и неформални организации, бихте ли подписали писмо до медиите, с което да изразим несъгласието си с така приетите текстове от закона и да направим конструктивни предложения?


"Крива спица" ще застане зад такова писмо. Вече има изработено "мотивирано становище", което беше изпратено до където-уж-трябваше някъде през лятото. Може да се ползва като отправна точка, ако Любо е съгласен да го обнародва тук. Ако се появят и още "незнайни" воини като ivan_radev1 с възможност и желание за допринасяне към каузара - още по-добре.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот k0k0 » Пон Фев 07, 2011 11:02 pm

Някой по на ти да пише на Господари на Ефира или някъде другаде ?
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот mulltex » Вто Фев 08, 2011 11:25 am

Като, че ли единствения реален ефект, който ще постигне този закон е да консолидира МТБ обществото, което така или иначе трябва да се случи. Създалата се ситуация ще изиграе роля на катализатор на един вече започнал процес. :)

ПС: Тъй в крайна сметка се стига до момента някой да обикаля по държавните институции, я дайте някаква 'официална банкова сметка', за да може тези които не могат да вдигат шум и врява поне да помогнат финансово на тези които са отделили време. :)
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот veskoz » Вто Фев 08, 2011 11:38 am

:clap:
Лет'с стик тогедър бойс!
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Фев 08, 2011 12:40 pm

Нещата са прости - ще си плащаш на някого за да караш.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Daniel Panev » Вто Фев 08, 2011 2:18 pm

Аз пък се чудя дали да не стана ловец :dontknow: Едва ли е чак толкова сложно...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Фев 08, 2011 2:23 pm

Аз имам от 97 г. :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот konopr » Вто Фев 08, 2011 3:38 pm

интересно как горския или който там е, ще хване някого надолу по баира, за да му напише акт, най-много да успее да застане за едно "гепи 5" да направи, като минава, ей как ми се докара, като си го помислих :D
Последна промяна konopr на Вто Фев 08, 2011 3:43 pm, променена общо 1 път
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Другар » Вто Фев 08, 2011 3:40 pm

mulltex написа:Като, че ли единствения реален ефект, който ще постигне този закон е да консолидира МТБ обществото, което така или иначе трябва да се случи. Създалата се ситуация ще изиграе роля на катализатор на един вече започнал процес. :)

ПС: Тъй в крайна сметка се стига до момента някой да обикаля по държавните институции, я дайте някаква 'официална банкова сметка', за да може тези които не могат да вдигат шум и врява поне да помогнат финансово на тези които са отделили време. :)



Айде стига с тези банкови сметки.Всеки пуска СМС-и,праща ,превежда и парите потъват.
"Производителите" да се размърдат,ако искат някой да им купува продуктите.

Daniel Panev,и да станеш пак колело не може да караш :D .Аз лично нормален човек дето и е ловец не съм видял.Има нещо свирепо ,неудовлетворено в погледите им(темерути).Хора с проблеми.
Другар
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1146
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 5:08 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Фев 08, 2011 3:48 pm

Другар написа:
mulltex написа:Daniel Panev,и да станеш пак колело не може да караш :D .Аз лично нормален човек дето и е ловец не съм видял.Има нещо свирепо ,неудовлетворено в погледите им(темерути).Хора с проблеми.
КАТО ЗА ПЪРВИ ПОСТ ДОСТА ГЛУПОСТИ ГОВОРИШ!
:nono:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот gesh0898 » Вто Фев 08, 2011 4:34 pm

Вие пък ги изкарахте ловците супер глупавите хора...Вярно,една част са гадни,аз също не подкрепям това и не го смятам за удоволствие!Но има свестни хора :)
Единственият коментар,който мога да дам е:За мен това е едно необмислено решение,целящо отбиване на номера.Ако ще небето да пада,аз ще си карам.Като ме хванат-хванат. Не се правя на тарикат или нещо такова, просто не смятам да се откажа от такова чудесно хоби. :peace:
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот fall_out » Вто Фев 08, 2011 6:10 pm

Продължавате с глупостите без нищо смислено, има си теми за спам и т.н.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Admin » Вто Фев 08, 2011 7:05 pm

Спрете с офтопика за това какви били ловците - с нищо не е полезен по темата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 159 госта