Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alpina » Сря Май 28, 2014 9:42 am

Извинявам се за off-topic-a, но:
:roll2: :roll2: :roll2: :roll2: :roll2:

И за да не е напълно такъв.
1) Ако следвахме напълно инструкциите на производителите - щяхме да живеем в друга държава и.... да не подхващаме темата.
2) Това да няма разлика между 130 и 150 е малко грешно. Разхода на гориво не е праволинейна зависимост, нито вибрациите, нито още куп моменти. ;)
Само за пример - ако при 130 започнат да се появяват такива - то не е неочаквано при 150 отново да няма. :D

Инак - това с разхода на гориво е много трудна тема с колко точно - вдига се, после пада, после пак може да се вдигне. :)

Road Load Power = av + bv2 + cv3?
The a component comes mostly from the rolling resistance of the tires, and friction in the car’s components, like drag from the brake pads, or friction in the wheel bearings.
The b component also comes from friction in components, and from the rolling resistance in the tires. But it also comes from the power used by the various pumps in the car.
The c component comes mostly from things that affect aerodynamic drag like the frontal area, drag coefficient and density of the air.

Интересна графика, но общо взето винаги е близка до тази: http://www.fleetlocate.com/sites/defaul ... art-fl.gif

Но отново - не е коректно да се казва при еди какъв си монтаж е по-голям, от колкото при друг, защото има частни случаи за всеки отделен модел автомобил.
Отделно, може да се появят някакви шумове и вибрации при 120, но това в никакъв случай не значи, че при 140 ще са по-големи, напротив - може дори отново да няма такива.
Последна промяна Alpina на Сря Май 28, 2014 9:58 am, променена общо 3 пъти
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Morpher » Сря Май 28, 2014 9:56 am

Връзката между скоростта и въздушното съпротивление не е линейна и 10-15 процента повече скорост не са 10-15 процента повече съпротивление...
Тъй като скоростта е на квадрат при уравнението, увеличение от 15% при скорост 130 км/ч всъщност е 150 км/ч. Като се вдигне на квадрат - разликата в силите става 25%. Отделно при точно тази скорост нещо може да започне, да резонира, независимо че на 10 км/ч по-надолу ги е нямало...

П.С. Алпина ме е изпреварил :)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mariya » Сря Май 28, 2014 11:22 am

Идеята на поста ми е да изкажа фактите по отношение на личния ми опит за скоковете в разхода на гориво при покачване на скоростта, поради изказаните само предположения в по-горните постове, че вероятно се увеличава драстично. (Не споря дали решенията са ми здравословни или законни. Явно е, че не са :D )
Аватар
mariya
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 9:19 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот xargs » Сря Май 28, 2014 11:49 am

Освен това са грешни. Въздушното съпротивление се увеличава с квадрата на на скоростта (както са обяснили по-горе), но нужната мощност от двигателя, за да го преодолееш нараства с куба на скоростта (http://en.wikipedia.org/wiki/Drag_(physics)#Power). Следствието от тези формули е, че при повечето коли, от 120 нагоре, разхода нараства стремглаво (тъй като оптималният режим на работа на двигателя е в тесни граници, настроени предварително чрез предавателните числа на скоростната кутия ). Границите в които ще нарастне разхода съответно зависят от конкретния автомобил и предназначението му (пр. магистрален крузер с 3литров дизел и 250 коня няма да изпита същото нарастване на разхода от 120-160, колкото градски 3 цилиндров бензин с 75 коня).

Следствие от нарастващите нужди от мощност са и нарастващите вибрации и шум.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Сря Май 28, 2014 7:03 pm

'айде моля, стига писахте в тема от преди 3 години :lol:
исках само да знам, дали е нужно багажник за монтиране на теглич да има допълнителни ремъци
На първо четене, както каза Милко, не е нужно. Захващането наистина е много здраво. Колата се разклати напред / назад, но багажника не помръдна.
Това разбра се в статично положение, но смятам, че и в движение ще е достатъчно стабилно. Утре ще кача снимки.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот puleto » Сря Май 28, 2014 9:01 pm

Абе колеги с тия багажници отзад колелата не се ли освинват в дъжд и сняг или карате само лятото? И има ли случаи на откраднати колела независимо от вида багажник?
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот outfaced » Сря Май 28, 2014 9:57 pm

mariya написа:смятам, че дали караш с 130 или 150 няма особена разлика ...

Грешно смяташ ... в уравнението има ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот 0g0 » Сря Май 28, 2014 10:17 pm

Нямах време да изчета всички мнения, и може да повторя някого, но искам да споделя нещо от болезнен опит, за да спестя малко мъка на другите.
Аз имам багажник, който се монтира на петата врата, защото на покрива возя каяк и кутия.
1-во. Там където гумените тампони (подпорите) опират в колата, залепете тиксо!!! При мен за около седмица по морето, между тампоните и колата беше влязъл фин прах и пясък и от вибрациите си имам много приятно зашкурено стъкло и боя.
2-ро По възможност сваляйте багажника или моооооого внимателно отваряйте и затваряйте 5-тата врата, защото не изчислена за толкова допълнителна тежест и пантите поддават с всички произтичащи от това последици.
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Чет Май 29, 2014 4:38 pm

joropc написа:За кой багажник става въпрос....

Багажника е "no name" марка. За 35 лв. + 5 лв. за доставка, толкова.
IMG_20140529_155902.jpg
(391.25 KiB) 877 пъти

IMG_20140529_155926.jpg
(386.21 KiB) 762 пъти

На първата снимка се вижда какво представлява "топката", която се захваща на теглича. На втората снимка се вижда, къде заключва освобождаващия лост. Като се добави и подсигуряващия шплент, смятам, че няма опасност да се отвори.

joropc написа:....новите модели на Thule...

Признавам, правят хубави багажници. Но са някак над бюджета ми. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Sartor » Чет Май 29, 2014 6:38 pm

0g0 написа:Нямах време да изчета всички мнения, и може да повторя някого, но искам да споделя нещо от болезнен опит, за да спестя малко мъка на другите.
Аз имам багажник, който се монтира на петата врата, защото на покрива возя каяк и кутия.
1-во. Там където гумените тампони (подпорите) опират в колата, залепете тиксо!!! При мен за около седмица по морето, между тампоните и колата беше влязъл фин прах и пясък и от вибрациите си имам много приятно зашкурено стъкло и боя.
2-ро По възможност сваляйте багажника или моооооого внимателно отваряйте и затваряйте 5-тата врата, защото не изчислена за толкова допълнителна тежест и пантите поддават с всички произтичащи от това последици.


Съгласен съм и с двете, въпреки че стария ми багажник Thule захваштачите бяха гумени и нямаше одраскване по петата врата на колата (допълнително бях сложил хартиено тиксо, което на места вече се беше изтъркало). :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот hop » Вто Юли 08, 2014 2:11 am

Здравейте,

В Метро има едни универсални напречни греди за покрив, цена около 35 лева, което е значително по-евтино от аналозите. Тъй като досега не съм ползвал такива греди, не мога да преценя дали са с достатъчно здрав захват. Представляват правоъгълен метален профил с пластмасова облицовка, като захващането за гредите на автомобила, доколкото схващам, е между две метални планки, които се пристягат една към друга с болт. За съжаление не успявам да намеря снимки из нета. Някой виждал ли ги е в действие или евентуално изпробвал?

Дали са ок за превоз на два велосипеда на покрива на Пасат 2 комби, който си има фабрични надлъжни греди на покрива?

Също ме интересува, дали тези багажници са достатъчно надеждни: http://ivtec-bikeracks.com/produkt/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8-ivtec/

Става въпрос за това, че при тях видимо основното натоварване върху напречните греди е усукващо при кормилото на велосипеда, което поставя на изпитание захващането на напречните греди към автомобила. Иначе е страхотно това, че тези багажници почти не заемат място. Ще се радвам да се включат колеги, които са използвали този багажник за покрив.
hop
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот outfaced » Вто Юли 08, 2014 7:43 am

hop написа: ... което поставя на изпитание захващането на напречните греди към автомобила.

Броиш 7-10 кг приложени на 15см. рамо за изпитание :dontknow: ... те тия греди да не са от халва и да се захващат с кламери :D
Сега сериозно - нищо им няма на гредите, багжниците са си без аналог за тая цена. Доста хора вече могат да го потвърдят.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот capola » Вто Юли 08, 2014 8:06 am

Имам опит с различни багажници, но Ivtec е най-доброто решение според мен. Мисля, че се сещам за кои греди говориш. Аз си взех други по-скъпи и после съжалих, защото тези с болта ми се виждат по-надеждни - все пак ги затягаш с инструмент, а това е по-добре от тези, които се затягат на ръка.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот thechosen » Вто Юли 08, 2014 10:09 am

1000 + км. с Ivtec багажници навъртяни до момента.
Комбинация 2 или 3 велосипеда.

Минавал съм по доста разбити пътища ... то май в Габрово други в момента няма :crap: , черни пътища, силен вятър по прохода Шипка и не съм имал проблем.
Багажниците са много универсални. Успявам да возя едновременно 3 различни по големина велосипеда:
- детски 20" (преди 16")
- 26" с размер на рамката 15"
- 26" с размер на рамката 19"

Изображение

За мен са много добро решение за багажник на покрива и като цена и като функционалност.
Само трябва да си провериш широчината на гредите дали е препоръчаната от производителя 32х22мм за да паснат крепежите в комплекта.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот wheels » Вто Юли 08, 2014 2:06 pm

Някой пробвал ли да сложи 4 велосипеда с багажник IVTEC? Обмислям този вариант за Citroen Xsara Picasso, за да могат да се превозват спокойно 4 човека с велосипеди и подобаващо количество багаж без да се налага да се монтира теглич.
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот hop » Сря Юли 09, 2014 1:56 am

outfaced написа:Броиш 7-10 кг приложени на 15см. рамо за изпитание :dontknow: ... те тия греди да не са от халва и да се захващат с кламери :D .


Тези 7-10 кг на 15 см рамо при едно рязко спиране или завой (ако се наложи) стават доста повече. А за гредите – това е – че като не съм ползвал и не мога да ги видя монтирани на колата, преди да съм ги купил, ми възникват въпросите кламери ли са, що ли са... :)

Благодаря за изчерпателните отговори на всички, мисля че си изясних нещата. Сърбят ме ръцете да се оборудвам!
Не се трае след всяко ходене някъде с 1-2 велосипеда на седалките отзад, после един ден чистене, миене на мушами и найлончета и т.н. А за упражнението "разглобяване - пътуване - сглобяване - разглобяване - пътуване обратно – сглобяване" не ми се говори. А ако в един ден посетиш два града и искаш да караш и в двата, упражнението х2. Миналата седмица го играх пак и дотяга... :)
hop
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот thechosen » Сря Юли 09, 2014 7:09 am

wheels

Като съдя от ситуацията при мен може да се натоварят 4 велосипеда, но има няколко неща, от които зависи:
- Дължина на напречните греди - колкото по-дълги, толкова по-лесно ще е
- Размера на велосипедите и възможностите за закрепване - ако са различни размери, може да се ползват различни начини за захващане отзад (за задното колело, рамката или седалката), което води до възможност предните захвати да се комбинират - за единият велосипед сочат напред за другият назад и така могат да се наредят по плътно велосипедите
- Използването на повдигащите планки, които се продават отделно най-вероятно ще е задължително

Ако поне половината велосипеди са постоянни може да се оптимизира нарежаднето за тях и да остане повечко място за другите два при които може да се наложат корекции.

Това е мнение изградено от пробите ми с моите 3 велосипеда, не съм имал възможност да превозвам 4 за сега.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Сря Юли 09, 2014 9:39 am

Здравейте, аз също се оглеждам за багажник за колелата за тавана на колата, като дилемата ми е свързана с това че за сега съм се насочил към аеробаровете и по точно тези двата:
1.http://www.escadra.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B ... riceId=971

или

2.http://www.superautobg.com/bg/products/473.html
Това са ми идеите за греди и се чудя дали ще е голяма разликата с обикновенните, защото ако са аерото няма да стават тези на ивтек багажници. Също така се чудя дали има голяма разлика в багажниците в качеството на различните фирми и дали си заслужава да се вземе багажник за 60-75лв. или трябва да са по висок клас примерно. Засега сам гледал тези разножидности:


1.http://www.eurobike.bg/Thule-Free-Ride-532/i1071.htm
2.http://www.eurobike.bg/Thule-Pro-Ride-591/i183.htm
3.http://www.superautobg.com/bg/products/32.html
4.http://www.superautobg.com/bg/products/31.html
5.http://www.superautobg.com/bg/products/467.html
6.http://www.superautobg.com/bg/products/172.html

Ако някой има опит с някой от тях да сподели мнение, кое си заслужава и кое не.
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот xuxu » Сря Юли 09, 2014 10:00 am

Aerobar-овете са оптимизирани за минимално въздушно съпротивление. С квадратните при скорост над 80км/ч се чува едно вууууууу, докато при аеробаровете това уж липсва. Това май е полезно само, ако гредите ти стоят нон стоп на колата, ако слагаш допълнителни неща върху тях като колела, багажници за ски, кутии и т.н това предимство автоматично отпада тъй като при тях съпротивлението и шума са много повече отколкото от гредата. Другото е, че са с една идея по-леки щото са алуминиеви, но не се усеща на практика. Аз след като си поговорих с хората от ескадра си взех с обикновения профил.
xuxu
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 8:06 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот buran » Сря Юли 09, 2014 10:24 am

presledvach написа:...


разгледай http://www.roofbox.co.uk/.
има и пакетни сделки - греди + багажник/багажници.

преди около година си взех от там греди CRUZ (ето такива http://www.superautobg.com/bg/products/29.html) + 2 x Thule ProRide на някаква промоция и с доставката с GABCO ми излезе около 100, 100 и нещо лв. по-евтино от цената, която би се получила от superautobg

Освен това, ако си от София, препоръчвам ти да минеш през магазина им на ул. РИБАРИЦА № 2, в близост до МОЛ 'СЕРДИКА'. Човекът там, мисля че той е е собственик, беше изключително любезен, показа ми различните опции, обясни ми надълго и нашироко, изобщо беше ми много полезен. След като поръчах нещата от UK и преди да дойдат се притеснявах дали ще мога да ги сглобя и се чухме с него, човека каза че няма проблем да мина оттам и да ги сглоби, въпреки че не са от него. Е, не се наложи, всичко беше пределно ясно.
buran
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 1:33 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Сря Юли 09, 2014 3:51 pm

А ето един от багажниците които бях харесал как изчезва.
http://www.youtube.com/watch?v=0Yu4vEsD9WA
И вече се замислих дали си струва парите? :dontknow:
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот maldini » Сря Юли 09, 2014 6:16 pm

Аз съм с тези греди Hakr Alu Bars и тези багажници Thule Free Ride 532.
Гредите стоят малко по-височко над колата и сглобките не са от най-хубавите. Багажниците са доста удобни и качването и свалянето на колелата става за секунди. Велосипедите седят солидно по време на движение със скорост до 130-140 км/час. Няма свирене при движение, само ако колелата не са стегнати добре ми скърцат при друсане.
Багажниците ги държа постоянно на гредите и свалянето на цялата конструкция също е за минута-две (държи се на 4 болта).
maldini
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот cyclopz » Сря Юли 09, 2014 9:57 pm

presledvach написа:А ето един от багажниците които бях харесал как изчезва.
http://www.youtube.com/watch?v=0Yu4vEsD9WA
И вече се замислих дали си струва парите? :dontknow:

Ако ще го ползваш вместо заключване на колелото, не си струва :D Ако ти трябва за транспортиране, вече е друга работа :agree:

Чудя се само, като оставя колата в планината, дали ще си намеря багажника, когато се върна :dontknow: Иначе колелото е ясно, че няма да го оставя на покрива без надзор.

Ей това ми харесва супер много... Ама какви ли са му минусите :dontknow: Ще разхлопа пантите на багажника за нула време, предполагам
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Сря Юли 09, 2014 10:34 pm

cyclopz написа:
presledvach написа:А ето един от багажниците които бях харесал как изчезва.
http://www.youtube.com/watch?v=0Yu4vEsD9WA
И вече се замислих дали си струва парите? :dontknow:

Ако ще го ползваш вместо заключване на колелото, не си струва :D Ако ти трябва за транспортиране, вече е друга работа :agree:

Чудя се само, като оставя колата в планината, дали ще си намеря багажника, когато се върна :dontknow: Иначе колелото е ясно, че няма да го оставя на покрива без надзор.

Ей това ми харесва супер много... Ама какви ли са му минусите :dontknow: Ще разхлопа пантите на багажника за нула време, предполагам


Че няма да се оставя колелото без надзор е ясно, въпросът е там че все пак живеем в държавата на магиите, може просто да съм забравил примерно нещо да взема от вкъщи и да се кача само за минута до горе и мяу ............ изчезнало! То е ясно че ако решат да го взимат ще го вземат, по един или друг начин, но все пак поне да не е за 10сек. :dontknow:
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Юли 10, 2014 5:55 am

Ползвам този с цена 99.00лв. и нямам проблеми,само на повечето метални детайли съм сложил изолация за тръби да не се драскат велосипедите.

Изображение
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Чет Юли 10, 2014 9:50 am

Супер обаче аз нямам теглич. А как си с въпроса за стоповете-виждат ли се? А регистрационния номер и дали се заяждат господата с фуражките, че все пак ако попаднеш на някой уставняк ще ти скъси живота.
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот maldini » Чет Юли 10, 2014 11:02 am

Ето я темата за КАТ - viewtopic.php?t=158821
Проблем на задния багажник е и отварянето на багажника на автомобила.
Иначе излиза доста по-евтино в сравнение с горни багажници.
maldini
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Юли 10, 2014 8:17 pm

Аз съм с Legacy и стоповете прозират през гумите и малко извън,до сега са ме спирали два пъти и е било за друга проверка.Дори не споменаха какви са тези велосипеди,първоначално тествах багажника като правех кофички на него и издържа но е добре да се слагат и ремъците.Трета година се ползва по десетина пъти и на дълги преходи,за парите е добре.Бързо се монтира и демонтира!
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Чет Юли 10, 2014 10:27 pm

Speedmaster™ написа:Аз съм с Legacy и стоповете прозират през гумите и малко извън,до сега са ме спирали два пъти и е било за друга проверка.Дори не споменаха какви са тези велосипеди,първоначално тествах багажника като правех кофички на него и издържа но е добре да се слагат и ремъците.Трета година се ползва по десетина пъти и на дълги преходи,за парите е добре.Бързо се монтира и демонтира!

Проблемът при мен е че нямам теглич, за капака не ми се слага че е и обвързващо с него отварянето а и при мен на Инсигнията ще скрие стоповете. Затова и съм се насочил към тавана, вярно е че трябват и напречни греди първо, но пък после те могат да се ползват и за други багажи. Че излиза по скъпо е ясно, но пък го гледам като на покупка с бъдеща експлоатация.
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jor » Пет Юли 11, 2014 5:43 am

presledvach написа:Здравейте, аз също се оглеждам за багажник за колелата за тавана на колата, като дилемата ми е свързана с това че за сега съм се насочил към аеробаровете и по точно тези двата:
1.http://www.escadra.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B ... riceId=971

или

2.http://www.superautobg.com/bg/products/473.html
Това са ми идеите за греди и се чудя дали ще е голяма разликата с обикновенните, защото ако са аерото няма да стават тези на ивтек багажници. Също така се чудя дали има голяма разлика в багажниците в качеството на различните фирми и дали си заслужава да се вземе багажник за 60-75лв. или трябва да са по висок клас примерно. Засега сам гледал тези разножидности:


1.http://www.eurobike.bg/Thule-Free-Ride-532/i1071.htm
2.http://www.eurobike.bg/Thule-Pro-Ride-591/i183.htm
3.http://www.superautobg.com/bg/products/32.html
4.http://www.superautobg.com/bg/products/31.html
5.http://www.superautobg.com/bg/products/467.html
6.http://www.superautobg.com/bg/products/172.html

Ако някой има опит с някой от тях да сподели мнение, кое си заслужава и кое не.



Здрасти,

Аз ползвам Wingbar + 532 и съм много доволен. Гредите ги возя целогодишно и мога да потвърдя, че не свирят по магистралата :-).
jor
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 5:12 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 166 госта