Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Сря Фев 20, 2019 11:12 pm

Евала, куче, добре се е получило :agree:
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alexi » Нед Мар 03, 2019 5:10 pm

400 км днес ( Шипка ,голям чанч беше горе направо зима но пък си покарахме ) - ще вършат работа тия багажници ,веднъж настроени слагане-махане на колело е за 1 минута ,самите багажници се слагат/махат за по 2-3 минути от рейките ... доволен съм .
Прикачени файлове
12.jpg
12.jpg (137.18 KiB) Прегледано 11917 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Любо » Нед Мар 03, 2019 8:20 pm

Alexi написа:400 км днес ( Шипка ,голям чанч беше горе направо зима но пък си покарахме ) - ще вършат работа тия багажници ,веднъж настроени слагане-махане на колело е за 1 минута ,самите багажници се слагат/махат за по 2-3 минути от рейките ... доволен съм .


Хубава кола :beer:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Коце » Вто Мар 19, 2019 12:24 pm

Alexi написа:400 км днес ( Шипка ,голям чанч беше горе направо зима но пък си покарахме ) - ще вършат работа тия багажници ,веднъж настроени слагане-махане на колело е за 1 минута ,самите багажници се слагат/махат за по 2-3 минути от рейките ... доволен съм .


Рейките постоянно ли стоят на покрива на колата?
Виждам, че пежото няма релси т.е. рейките се закачват директно за купето. Това няма ли да доведе до повреждане на уплътненията на вратите и до деформиране/вдлъбване на тавана/вратите?
Благодаря
Аватар
Коце
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Пон Юни 25, 2018 3:14 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alexi » Вто Мар 19, 2019 12:27 pm

не стоят постоянно ,махането и слагането им е за 2-3 минути от сам човек .. там където опират в тавана имат гумена подложка ,а уплътненията са леко деформирани когато са монтирани но няма да е проблем щом ги маха човек .. също така има един шиш метален който пасва в отвор на купето зад рамката на вратата ,и реално нямат махане( крадене ) ако не отвориш вратата :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mce » Чет Мар 28, 2019 4:46 pm

Здравейте,

Моля за някакви насоки за превозване на 2 велосипеда на таван на Пасат Б8, комби, с релси. Ще се ползва 2-3 пъти годишно, на по-големи разстояния и по-високи скорости, и през топлите месеци - по 1 път седмично на къси разстояния и ниски скорости. Въпросчетата:

- Има ли модели багажници, които са за два велосипеда или трябва да взема два отделни багажника?
- При наличие на релси, освен багажниците, ми трябват и отделни напречни греди?
- Монтажът ще изисква ли катерене по колата, или става директно стъпил до нея (за велосипеди по 14-15 кг.)?
- Предполагам, повечето мостове не са проблем при такъв монтаж, предвид, че на такива места минават и високи камиони?
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kibrorgat » Чет Мар 28, 2019 4:55 pm

аз съм с пасат б5.5 комби с thule freeride 532, който е оментиран в предните мнения
- При наличие на релси, освен багажниците, ми трябват и отделни напречни греди?
да, аз съм с лидълски и са супер
- Монтажът ще изисква ли катерене по колата, или става директно стъпил до нея (за велосипеди по 14-15 кг.)?
под 1.80 съм и нямам проблеми с качването
- Предполагам, повечето мостове не са проблем при такъв монтаж, предвид, че на такива места минават и високи камиони?
не съм имал такива проблеми. по-скоро ще трябва да внимаваш с храсталаци и клони на дървета
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mce » Чет Мар 28, 2019 6:01 pm

Благодаря! Лидълските греди пасват ли добре с тоя модел?
И, доколкото разбирам, ще ми трябват два такива за два велосипеда?
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kibrorgat » Чет Мар 28, 2019 6:12 pm

да, пасват. първото слагане отне малко повече време докато разбера как става, но после всичко става много бързо и лесно. модела за който говоря е за един велосипед, така че ще трябват два. не съм се разглеждал дали има такъв, който да е за два.
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alexi » Чет Мар 28, 2019 6:14 pm

Прави разлика между греди и багажници .. гредите са напречните основи за багажниците ( а това което имаш фабрично на комбито са рейки за монтаж за напречни греди ) .. на гредите вече можеш да монтираш багажници ( 2-3 бр примерно ,но за 2 велосипеда се искат 2 бр ) можеш да монтираш и други принадлежности и аксесоари в комбинация ( допълнителен багажник примерно ,ски куфар и др )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mce » Чет Апр 18, 2019 12:34 pm

Да, разбрах горе-долу кое какво е. А, някой ползвал ли е такива стоманени греди Nordrive и дали ще паснат с Thule freeride 532? Също така, доколкото разбирам, са необходими и допълнителни адаптери за хващане към надлъжните релси на колата, които при Пасат Б8, са плътни (няма пролука между релсата и тавана)?:

http://www.bagajnik.com/produkt-Bagazhnik---naprechni-gredi-Nordrive-SNAP-STEEL-100-136-491
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mce » Чет Апр 18, 2019 1:19 pm

От магазина ми казаха, че тия Nordrive от предишния ми пост няма да станат с Thule 532. Един от вариантите, който ми предложиха на по-поносима цена е GREEN VALLEY QUICK CC ALU BARS:

http://www.bagajnik.com/produkt-QUICK-CC-ALU-BARS-518

Някакви отзиви за тия? Изглеждат доста лесни за монтаж към колата:

https://www.youtube.com/watch?v=PPMTT7djWQw
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Lepichi » Чет Апр 18, 2019 5:29 pm

mce написа:От магазина ми казаха, че тия Nordrive от предишния ми пост няма да станат с Thule 532. Един от вариантите, който ми предложиха на по-поносима цена е GREEN VALLEY QUICK CC ALU BARS:

http://www.bagajnik.com/produkt-QUICK-CC-ALU-BARS-518

Някакви отзиви за тия? Изглеждат доста лесни за монтаж към колата:

https://www.youtube.com/watch?v=PPMTT7djWQw



Имах такива на старата кола. Две години и половина ги ползвах и не съм имал никакви проблеми. Возих две колелета вурху тях с точно с Thule 532. Сравнително тихи са, но само когато им е вкарана гумата в централния канал. Когато я няма свирят доволно. Това без колелетата. С колелета е ясно, че няма как да е тихо. Лесни за слагане и махане. С времето малко им се окисляват болтовете, с които се стягат и самото затягане става малко по-трудно, но не е голям проблем. За цената си според мен са екстра.
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mce » Чет Апр 18, 2019 7:13 pm

Благодаря!
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Сря Апр 24, 2019 2:41 pm

Някой разглеждал ли е вариантите за багажник за по-сериозна offroad джипка достъпни в Европа?

Пробвах няколко пъти до началото на дългото на Локорско с едно Thule от по-елементарните за теглич - https://www.thule.com/en-gb/gb/bike-rac ... t-_-972000
Става, но колелата се лашкат доста, трябва да се крепят с някаква система от въжета и ремъци. Повече от 3 се товарят трудно, товаренето и разтоварването отнема много време и не може да се отваря вратата на багажника. Определено не ми върши работа.

Гледах и туле за теглич с платформа, мисля че беше това - https://www.thule.com/en-gb/gb/bike-rac ... 2-_-933300
Няма нужда от въжета, но колелата пак се лашкат. Няма вариант за 4 колела. По-големият проблем е, че виси много зад джипката и сериозно ограничава departure angle-a - ще е проблем на всякакви стръмнини и камънаци.

За сега единственото, което изглежда, че ще ми върши добра работа са http://www.isi-carriers.com и по-конкретно http://www.isi-carriers.com/4x4x4/4x4x4 ... rrier.html
Доста ми харесва, че има доста добър departure - 25 градуса за четворката и 40(!) за двойния. Колелата стоят прибрани и не стърчат нито над, нито отстрани на колата. Може както е натоварено да се спусне до земята и да се достъпи багажникът.
Товарят се много лесно и са супер стабилни - https://www.youtube.com/watch?v=YX9hrOeEk4k
Два основни проблема - в Австралия са и доставката е $400-500AUD, за американски тип теглич са - профил, а не топка, което май ще се окаже проблем при регистрация и изобщо намиране на такова нещо в Европа.

Някой срещал ли е нещо подобно? Не ми се забива в DIY и тепърва да откривам топлата вода и да се боря с бъгове и недодяланици, иска ми се да взема нещо готово и работещо, което да побира 4 колела, да ги държи стабилни, да се товари лесно и да не виси зад джипа...
Вариантите за покрив отпадат, защото на доста места клоните ще са непреодолим проблем.
Вариантите, които лягат на задния капак също отпадат, защото няма да може да се отваря багажникът (който е с двойна горна и долна врата).
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Коце » Нед Апр 28, 2019 4:04 pm

Да споделя и аз. Колата е пежо 206, рейките са оригинални купувани от София Ауто и thule freeride 532. Купувах ги онлайн и излязоха по-малко отколкото от тойота ми искаха само за рейки.
След първоначалното настройване, слагането на багажника и на колелото, и съответно свалянето им става доста бързо.
Този уикенд ги пробвах с около 90-100 км и всичко беше наред.
На 12-ти ще ги пробвам и до Казанлък, т.е. ще ги видя как ще са и на магистралата.

Изображение
Аватар
Коце
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Пон Юни 25, 2018 3:14 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mce » Пет Май 10, 2019 2:50 pm

Взех GREEN VALLEY QUICK CC ALU BARS и Thule freeride 532, монтажът мина с минимални проблеми, покарах ги малко при 100 км/ч, с монтирано колело, няма ядове, единствено наистина свирят, без сложени гумени уплътнения. Дори с уплътненията сложени само отгоре пак посвирват, но засега не бързам да ги слагам и отдолу, защото първото истинско ползване на багажника се отложи по неочаквани причини.
mce
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 10:59 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот SStoeV » Пон Юни 03, 2019 9:45 am

Някой да е слагал на лидълските греди багажник Ivtec, интересува ме с кои планки се получава (ако изобщо има такъв вариант). При мен багажниците са с планки за метални греди, но идват тесни за профила на алуминиевите..
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот abs » Пон Юни 03, 2019 10:12 am

SStoeV написа:Някой да е слагал на лидълските греди багажник Ivtec, интересува ме с кои планки се получава (ако изобщо има такъв вариант). При мен багажниците са с планки за метални греди, но идват тесни за профила на алуминиевите..


Към момента (официално) няма модел на Ivtec багажника за лидълските греди, но работим по универсално захващане, което, надявам се, ще е на пазара съвсем скоро ;)
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот SStoeV » Пон Юни 03, 2019 10:28 am

abs написа:
SStoeV написа:Някой да е слагал на лидълските греди багажник Ivtec, интересува ме с кои планки се получава (ако изобщо има такъв вариант). При мен багажниците са с планки за метални греди, но идват тесни за профила на алуминиевите..


Към момента (официално) няма модел на Ivtec багажника за лидълските греди, но работим по универсално захващане, което, надявам се, ще е на пазара съвсем скоро ;)

Благодаря за отговора, ще очакваме :) :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Пон Юни 03, 2019 11:20 am

Накрая си взех австралийския багажник. Върза се скъпо - €1028, но съизмеримо с по-скъпите платформени тулета (1500-1700лв), които иначе му отстъпват по почти всичко. Доставката беше около €300 :(

Конструктивно няма нищо сложно в него и мисля, че доста лесно бих могъл да произведа няколко клонинга, ако има интерес.
Много е удобен, защото стойките, където стъпват гумите на колелата могат да се разминават и по хоризонтал и по вертикал и са разделени на 2 по 2 на различна височина.
Куката, която затиска колелата отгоре е облицована с много дебела гума и като се натисне, така че да сгъне малко окачването, държи колелата като заварени за стойката. На скорост по всякакви неравности - не помръдват. Тия дни ще пробвам и по по-големи камънаци.
С две колела или без никакви мога да си отварям задните врати без да го смъквам към земята.
Тежи си - 23кг.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот koopss » Пон Юни 03, 2019 12:36 pm

moridinbg написа:Накрая си взех австралийския багажник


Определено е соленичка цената (не критикувам в никакъв случай изобра ти!).
Аз лично обмислям от доста време подобна схема на захващане, чрез модифициране на този вид сглобка, така че да седи над номера (да ще стърчи над покрива - колата е subaru forester 3 - т.е почти като твоята машина, въпреки че е в пъти по-малко купе). Иначе като най-лесно си остава ivtec, единствения минус при мен е, че ще трябва да слагам велосипедите след като излезна от гаража (то и с модификацията дето съм замислил за багажник "заден тип" сигурно ще е така. С "ivtec" грижите са ми, че към момента ще трябва да слагам само два велосипеда за възрастни, но след година-две ще се наложи да се "5" ... т.е най-вероятно няма да фитне това....


Едит:
Абе с две думи, съм замислил като краен вариант пикап. Вече има доста избор, като с това мога да сложа всичките 5 велосипеда без да спирам видимостта към номера
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот blagoev » Вто Юни 04, 2019 1:54 pm

Хубав е багажника на moridinbg, но и цената му е хубава. Тук съм гледал нещо подобно, но ще има мито при внос.
https://www.aliexpress.com/item/3296410 ... 3c00DbR1Tv

и този доста прилича https://www.gripsport.com.au/product/expanda-van-rack/

Който се притеснява за закрития заден номер да си извади трети номер. Става лесно сега и цената му е 16лв. Аз преди няколко дни извадих и писах тук viewtopic.php?p=1102511#p1102511

поздрави
blagoev
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 27, 2019 4:58 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Вто Юни 04, 2019 3:29 pm

Алиекспресът е алуминиево тенеке. Австралийският е от стомана със заварки. На мен ми трябва нещо, което може да се мята по камъните натоварено с 60-70кг колела и да не мръдне.
Грипспорт също са австралийски, така че остава доставката, а и централната конзола като гледам май пак е халумин и с по-хилави сглобки.

@koopss при мен на покрива не е вариант. Тойотата е 1.90m висока, ще събирам всичките клони с колелата по пътеките, а и товаренето е супер тегаво. Отделно вдига разход, ограничава ти карането на магистралата...
За пикапи може да пишеш на Sartor. Той кара един хилукс, измислил си е и багажник над легена.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jd » Сря Юни 05, 2019 6:04 pm

Хубав багажник, но си закриваш всички светлини + регистрационния номер. Поне му сложи някой lightboard от тези на Туле.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Петър Велков » Чет Юни 06, 2019 11:09 am

moridinbg написа:Тежи си - 23кг.

С какъв теглич си - топка или квадрат? И какво му е максималното вертикално натоварване? И тая 100-тица не прикляква ли с толкова изнесен назад товар?

koopss написа:subaru forester 3 - т.е почти като твоята машина

Това ме разсмя откровено :rofl:

moridinbg написа:Тойотата е 1.90m висока, ще събирам всичките клони с колелата по пътеките, а и товаренето е супер тегаво. Отделно вдига разход, ограничава ти карането на магистралата...

Изображение

С голям дизелов мотор разходът не мърда, по магистралата продължавам все така да си карам със 100-120, клоните почти не са проблем. Виж, товаренето, обаче........ височината до таван ми е 2,05м и там всичко приключва :D В никакъв начин не казвам, че е оптимален вариант - просто не е невъзможно. Лично аз втори път по тоя начин няма да пътувам, просто тогава така се наложи. Като ми стане готова и задната метална броня, ще си има специално направен за нея изнесен модулен багажник за 2/4/6 велосипеда (защото местата са 6+1), но при мен теглото грам не ме притеснява 1) поради директното захващане за шасито и 2) защото пневматичното окачване не се интересува колко багаж си му качил.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Чет Юни 06, 2019 12:33 pm

Подадох си заявлението в понеделник, другата седмица ще си взема третия номер. Габаритите и стоповете общо взето не се закриват. В краен случай ще взема на туле борда.

Иначе съм с активно хидравлично окачване, така че не кляка. 750кг товароносимост в купето или 200кг на покрива.

Тегличът ми е топка, а тия багажници са за квадрат, за това ги накарах да ми пратят само "главата", за която се захваща конзолата на багажника и си я заварих на една стоманена шина, която хващам на местата, на които се хваща топката.
Забравих вече колко точно му беше максималното вертикално натоварване на теглича, но беше няколкостотин килограма - оригинален на Тойота е, стоманена греда хваната за рогата на шасито, хората си теглят лодките с тия коли и тегличи. За теглене е до 3500кг.

Изображение

И аз съм 6+1, мислил съм за модификация на багажника за още 2 колела, но май много ще се изнесе и по-оптимално ще е багажник тип гардероб, като тези, които слагат отзад на бусовете. Във всеки случай по-често ще сме 4 човека + шофьор и реших да не се лишавам от видимост и удобство да си отварям задните врати, а и така си запазвам departure angle-a.

Как ще си легализираш металната броня пред КАТ? Или ще караш талибанската? Ако си намерил решение, пиши, може и на ЛС, защото имам метални брони, с които взех джипа, които в момента съм свалил, защото се опитвам да легализирам нещата, най-вече заради излизания в чужбина, но за сега удрям на камък, а броните на всичкото отгоре са купувани, не заварявани в работилница....
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Sartor » Чет Юни 06, 2019 2:54 pm

moridinbg написа:За пикапи може да пишеш на Sartor. Той кара един хилукс, измислил си е и багажник над легена.


Ами то силно казано "измислил", въпреки че вече има няколко такива, които се произведоха - в пазара се върти едно Isuzu D-MAX със самоделка, която излгежда прилично (пак е дуралуминий като моя) и греди отгоре.

Капака е по-скоро на една датска фирма - Mountain Top, които си имат техни греди (не става да си сложите вие греди в улеите на капака), но пък поне са съвместими с всички системи на Thule или Rhino (за разлика от последните LIDL-ски греди, където Т-образния отвор е малко по-тесен и не влиза Thule багажник).

Писал съм блог за него, ако на някого е интересно: https://4x4-camping.com/2018/10/%d0%ba% ... top-style/

Един основен недостатък на капака е, че с колелата става тегаво повдигането. По-добре ще е щора, която е достатъчно здрава и острани релси. Mountain Top + Tessera има такива (първите са много по-добра изработка). Върху щората няма да може да се слага тежък товар за разлика от капака (въпреки че съм виждал 4 човека върху една такава щора), но пък гредите се захващат острани на самия монтажен механизъм и така може да се отваря цялата щора без да се вдига целия товар с байковете отгоре (много по-лесно се достъпва екипировката в легена).

Примерно аз държа върху капака и пътеки за вадене от кал, крик и някоя и друга лопата, тъй че този вариант мен ме урежда за сега.
Надявам се да съм бил полезен - ако имаш въпроси, питай и ще отговарям. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Петър Велков » Чет Юни 06, 2019 11:36 pm

moridinbg написа:Как ще си легализираш металната броня пред КАТ? Или ще караш талибанската? Ако си намерил решение, пиши, може и на ЛС, защото имам метални брони, с които взех джипа, които в момента съм свалил, защото се опитвам да легализирам нещата, най-вече заради излизания в чужбина, но за сега удрям на камък, а броните на всичкото отгоре са купувани, не заварявани в работилница....

Кара се "талибанската", разчитайки на добрата репутация на съвестните шофьори на подготвените за експедиции джипове. Мен до сега са ме спирали единствено за да ми задават глупави въпроси (колко са ми големи гумите, дали съм закъсвал някъде и т.н.) и за оказване на помощ при полицейска акция с търсене на хора по тегави горски пътища. Даже един път цял час с лебедката вадих полицейски бус от една пряспа...

Никъде на Балканите, както и от тук до Нордкап и обратно (13 хил.км. за едно пътуване) никой никъде и дума не обелва за броните. Догодина ще докладвам и за Турция, Армения и Грузия.

ПП: Сори, че стана много офтопик, ама наскоро от гаража излезе една "гега", дето в момента трябва да е някъде из Родопите - брони, прагове, външна клетка с багажник на покрива, редукторни мостове, защити..... само железата отвън са ѝ близо 400 кг. Затуй тръбя аз, че трябва да се легализира шофирането на модифициран автомобил срещу скъпа гражданска и висок данък, ама никой няма да се сети, по-добре им е да си държат един коз в ръкава...
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Съб Юни 22, 2019 7:51 pm

Най-накрая монтирах Ivtec багажниците, които взех миналото лято. Тествах ги на кратко разстояние - всичко стоеше добре. Предстои тест на магистрала. Добро решение са, ако ще се возят едни и същи колела, защото голямото нагласяне е според конкретното колело (дължина, широчина на кормилото и т.н.). За слагането и свалянето на колелата си трябват двама човека (най-вече за слагането). Като евтин и надежден вариант са супер, пък и залагаме на българското :)


Изображение Изображение
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: andriii и 16 госта