Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот nkc20 » Нед Юни 23, 2019 7:34 am

Добре, малко глупав въпрос може би, но... винаги съм се чудил при тези багажници на Ивтек, като са сложени байковете с кормилото надолу няма ли да се въртят гумите доста (съответно и курбелите със средното при задната) при по-голяма скорост на автомобила? Застопоряват ли се по някакъв начин, тъй като на снимките на protiven не се вижда?
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Нед Юни 23, 2019 11:52 am

Най-вероятно има въртене на гумите, но лично аз не виждам проблем в това. Няма нещо за тяхното застопоряване в комплекта, но при желание винаги можеш да измислиш нещо.
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Петър Велков » Нед Юни 23, 2019 11:05 pm

Ако гумите се въртят, това означава, че се намалява въздушното съпротивление. Застопоряването им ще го увеличи. Не виждам причина да искате умишлено да ги застопорявате.

Иначе, на буса на Байкария има багажници на Ивтек за 6 велосипеда, возещи всеки път различни такива. Не знам какво толкова им настройвате, но само за последните 9 дни (Рудопия 15) доста велосипеди бяха извозени с тях. Аз лично като основен недостатък на тези багажници виждам нуждата от сваляне на седалка с колче при някои велосипеди, за собствениците на Reverb Stealth и подобни хидравлични колчета с хидравлични команди, това би направило Ивтек багажниците неизползваеми.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот madsnake » Пон Юни 24, 2019 2:50 pm

Предната гума се върти (винаги монтирам предницата на колелото да е обърната към предницата на колата), но и слагам една свинска опашка от тези за многократна употреба за да я държи да не се върти. Не виждам грижа и да се върти, но аз просто така процедирам. Задната досега не ми се е въртяла.
Към колегата protiven - Защо трябват двама за слагането на колелата? Съвсем спокойно си ги качвам сам.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yash » Пон Юни 24, 2019 8:10 pm

Петър Велков написа: Аз лично като основен недостатък на тези багажници виждам нуждата от сваляне на седалка с колче при някои велосипеди, за собствениците на Reverb Stealth и подобни хидравлични колчета с хидравлични команди, това би направило Ивтек багажниците неизползваеми.

Дори и с повдигащата скоба ли?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот madsnake » Пон Юни 24, 2019 8:51 pm

С повдигаща скоба и събрано колче аз нямам грижи. Хващам задната гума, за повдигащата скоба. Не знам колко е добре за колчето да седи обърнато, но досега грижи не съм имал.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Пон Юни 24, 2019 9:32 pm

madsnake написа:Предната гума се върти (винаги монтирам предницата на колелото да е обърната към предницата на колата), но и слагам една свинска опашка от тези за многократна употреба за да я държи да не се върти. Не виждам грижа и да се върти, но аз просто така процедирам. Задната досега не ми се е въртяла.
Към колегата protiven - Защо трябват двама за слагането на колелата? Съвсем спокойно си ги качвам сам.


С мойто прасешко Banshee ще се поозоря, но ако дойде неволята сигурно ще се справя сам, прав си :)
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот vaskooo123 » Пон Юни 24, 2019 9:48 pm

Чудя се какъв багажник да взема за колата - Фокус Мк 3 (2016-та).
Най-много ми се искаше да е такъв за багажника с ремъци (каквито се слагат на хечбеците), само че в байкцентър ми казаха че колата не е подходяща, щяло да падна напрежение върху спойлера и да го откърти. За сега гледам греди, излизат по-скъпо а и ще загрозят колата :(
Има ли багажници, с които това може да се избегне? Ще се ползва за макс 2 колелета и в повечето случаи за не повече от 10-20, максимум 50км от София.
vaskooo123
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 21, 2017 11:30 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Петър Велков » Пон Юни 24, 2019 10:07 pm

Yash написа:
Петър Велков написа: Аз лично като основен недостатък на тези багажници виждам нуждата от сваляне на седалка с колче при някои велосипеди, за собствениците на Reverb Stealth и подобни хидравлични колчета с хидравлични команди, това би направило Ивтек багажниците неизползваеми.

Дори и с повдигащата скоба ли?

Няма правилен отговор на този въпрос, тъй като всичко зависи от геометрията на велосипеда и височината на гредите спрямо покрива на автомобила :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Gworan » Пон Юни 24, 2019 11:45 pm

От моя опит, след ползване на багажник на задния капак, имаше значително доста драскотини и следи по задницата на колата (а винаги внимавам като го слагам и като качвам и свалям колелата). Не беше първа младост, и не ми пукаше особено, но сега като взех доста по-нова, просто абсурд да сложа пак багажник отзад. Само греди на тавана. Естетически не е приятно, ама си ги слагам само като ще качвам колелото, и после си ги махам...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yash » Вто Юни 25, 2019 10:03 am

Друг вариант е багажник за теглич.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kawasuna » Вто Юни 25, 2019 10:12 am

Защо махате напречните греди,когато не транспортирате велосипеда??Трудоемко е и дразнещо!
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Петър Велков » Вто Юни 25, 2019 10:22 am

kawasuna написа:Защо махате напречните греди,когато не транспортирате велосипеда??Трудоемко е и дразнещо!

За да не ги махне някой друг, за да не шумят, за да не загрозяват колата, защото да ги виждаш там отгоре също може да е дразнещо.

Един вид - всеки с неговите си причини. Аз моите ги махам, защото с тях не мога да вляза в паркинга на офиса, тъй като лимитът е 2,10м :D
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот enravota » Вто Юни 25, 2019 1:41 pm

Абе гредите чак се надявам да не ти ги свали някой, нали са с ключалка уж.
Виж, вече самия багажник отгоре може и да го хване липсата.
Макар че доста коли виждам с багажници върху гредите по улиците дето явно нищо не свалят през активния сезон.
Въпрос на лична преценка според мен.
enravota
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 13, 2019 1:12 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот outfaced » Съб Юни 29, 2019 6:39 pm

Ако трябва да го слагам и свалям всеки път то се губи цялото удобство. Ако си в гараж може би ок ... но ако паркираш на 5 мин пеша от вас си е просто абсурд да се свалят багажниците.
Пък си имат и заключване. Не че не може да се свали въпреки него, но на практика трябва да го счупиш, за да го направиш - бавно, шумно и неудобно (на покрива)
Най важното обаче май е, че нито е нещо, което лесно се пренася нито са особено конвертируеми, за да се занимава някой.

И с багажници всъщност гредите свирят по малко.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Пон Юли 15, 2019 11:51 am

https://www.youtube.com/watch?v=c4u2UHTVLW8

Offroad и малко без road с австралийския багажник на джипа. Колелата не помръдват и не докосват колата и по доста тежка мизерия. :peace:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Петър Велков » Пон Юли 15, 2019 12:08 pm

moridinbg написа:https://www.youtube.com/watch?v=c4u2UHTVLW8

Offroad и малко без road с австралийския багажник на джипа. Колелата не помръдват и не докосват колата и по доста тежка мизерия. :peace:

:clap:

Ай ч'стито!
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alexi » Пон Юли 15, 2019 1:12 pm

moridinbg написа:https://www.youtube.com/watch?v=c4u2UHTVLW8

Offroad и малко без road с австралийския багажник на джипа. Колелата не помръдват и не докосват колата и по доста тежка мизерия. :peace:

оранжевия звяр много брутална седалка има :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот dbakalov » Сря Яну 15, 2020 9:29 am

Здравейте!
Имат ли Buzz Rack представител в БГ?Интересувам се от багажниците им за теглич,някой ако ги е ползвал да сподели мнение.
Благодаря!
dbakalov
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:25 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот hitar_potar » Вто Мар 09, 2021 8:22 am

Здравейте,
Малко да поизтупам темата - трябва ми багажник за теглич, за 3 байка минимум, поне 60-70кг товароносимост, с опция да може да се отваря багажника, без да се демонтира. Харесвам най-много тези с вертикалното монтиране на байковете (като Yakima Hangover и North Shore NSR-4), но ги гледам, че са за монтаж на 2 инча теглич от тия квадратните, дето ги ползват из Америките, а не за теглич-топка, а и срещам мнения и че са забранени в рамките на ЕС. Това така ли е и ако да, какъв багажник е най-удачен с оглед изискванията? Отворен съм за всякакви марки, стига да са качествени. Багажници за покрива не търся - автомобила е джипче и ще ми е зор да монтирам спускар отгоре му, а и не ме кефи това решение.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yash » Вто Мар 09, 2021 8:32 am

Туле?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот hitar_potar » Вто Мар 09, 2021 8:57 am

Yash написа:Туле?

Какво Туле? Откъде? По-добро ли е от останалите? Виждам всякакви модели, на всякакви цени, но не знам кое е по-добро и с какво, а отделно от това и дали цената му отговаря на качествата.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yash » Вто Мар 09, 2021 9:12 am

Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Вто Мар 09, 2021 10:56 am

Няма драма със захвата. Моят багажник за джипа от предната страница - viewtopic.php?f=3&t=83505&start=330#p1102667 - оригинално е със захват на квадрат, аз си го пригодих към нашите тегличи. Като си вадих третата табела в КАТ ги питах - ок бяха.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот hitar_potar » Вто Мар 09, 2021 2:32 pm

Yash написа:https://www.escadra.bg/thule-towbar-bike-racks

Благодаря, сядам да ги разгледам - тоя сайт съм го пропуснал! :beer:
moridinbg написа:Няма драма със захвата. Моят багажник за джипа от предната страница - viewtopic.php?f=3&t=83505&start=330#p1102667 - оригинално е със захват на квадрат, аз си го пригодих към нашите тегличи. Като си вадих третата табела в КАТ ги питах - ок бяха.

Да, аз твоя го гледах доста на снимките ти - хареса ми. За 4 байка ли е или се бъркам? Ако да, не идват ли малко близко един до друг 2 по 2? Цената е дебеличка наистина.
Това, че би се хванал да го изкопираш, сериозно ли е? :)
И как се преработва захвата?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Harka » Вто Мар 09, 2021 3:51 pm

Ха, тъкмо щях да кажа, че ако си с джип и искаш да запазиш прилична геометрична проходимост единственото смислено решение, което съм виждал, е на едни австралиици - iSi, и гледам, че moridinbg има точно такъв. :) Ако не държиш на това - Thule Easy Fold серията не е никак лоша. При Thule обаче максимумът са 3 колела.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот hitar_potar » Вто Мар 09, 2021 5:16 pm

Harka написа:Ха, тъкмо щях да кажа, че ако си с джип и искаш да запазиш прилична геометрична проходимост единственото смислено решение, което съм виждал, е на едни австралиици - iSi, и гледам, че moridinbg има точно такъв. :) Ако не държиш на това - Thule Easy Fold серията не е никак лоша. При Thule обаче максимумът са 3 колела.

СУВче е, чак джип не ми трябва. Съответно най-тежкото препятствие за 4х4-то ще е снега - не търся някаква проходимост. Просто търся по-стабилна стойка - харесах тези с вертикалния монтаж на байковете, щото мога да махам кой да е от тях независимо от другите. На moridinbg е страхотен, само цената ми е дебела. А относно Thule гледам, че към тия тройните стойко се предлага допълнителен артикул за 4-и байк (което едва ли ще се случи с оглед общото тегло, но все пак).
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Вто Мар 09, 2021 6:48 pm

А какво ще кажете за това: https://www.scorpionracks.com/products/ ... 7868120133
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот hitar_potar » Сря Мар 10, 2021 8:53 am

protiven написа:А какво ще кажете за това: https://www.scorpionracks.com/products/ ... 7868120133

Точно такава ми е идеята. Или подобна. И цената е ОК. Но е само за 2 байка - на мен ми трябва за минимум 3, идеалния вариант е 4. Още чакам moridinbg да направи ново включване. Иначе алтернативата май се очертава Thule.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Сря Мар 10, 2021 9:56 am

За 4 е. Не помръдват едно спрямо друго и на милимунда, дори с газ по рошав терен - https://www.youtube.com/watch?v=c4u2UHTVLW8 . За сув според мен е излишен overkill, особено на фона на цената. Давам го само като пример за по-различен захват и КАТ.
За изкопирането бях сериозен, но в момента джипът е със свалено купе, двигател, голо шаси и приоритетите са съвсем другаде (:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milen_40 и 35 госта