Kakvo stava sas Simeonovskiq lift???

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Kakvo stava sas Simeonovskiq lift???

Мнениеот layne » Чет Май 26, 2005 9:38 pm

A be sqkvi hora mi govorqt sqkvi raboti...v krayna smetka kvo stava s cenite na lifta?Razbrah 6tqli da gi vdigat...:crazy:
Nqkoy ima li sigurna informaciq???
Neka spodeli:)
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Май 26, 2005 9:53 pm

[quote="layne"]

A be sqkvi hora mi govorqt sqkvi raboti...v krayna smetka kvo stava s cenite na lifta?Razbrah 6tqli da gi vdigat...:crazy:
Nqkoy ima li sigurna informaciq???
Neka spodeli:)
[/quote]


бе те още за началото на Май щяха да дигат цените...
:)
бтв
не пиши на шльокавица
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот slaveiko » Пет Май 27, 2005 9:00 pm

Абе те ако дигнат цените толкова много...никой няма да ходи на лифта!!!:boggled:
slaveiko
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:42 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Май 27, 2005 10:01 pm

бе ние в лошо време сме единствената им
клиентела
на нас треве да ни плащат, че ползваме лифта
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Grigo » Съб Юни 04, 2005 12:34 pm

Бате Тони преговаря в момента с тея мошенници,слава него,вярвам че ще се споразумеят на разумни цени,или ако не друго се надявам поне ще ги убеди да не ги вдигат,при положение че почти не влагат в подръжка на лифта,а само искат...А и наистина в лошо време сме сред малкото му потребители(една от причините била че в лошо време сме цапали :crazy: ,че те ако искат само да им движи празен и чистичък лифта празен и да взимат кинти)...да ме прощават ма го чистят веднъж на 3 дена...
Grigo
 

Мнениеот phipe » Съб Юни 04, 2005 5:25 pm

e kvo super sa si cenite kvo se oplakvate - 9 LV na ka4vane..vie kolko po-mlko iskate...:banghead::banghead: Emi kvo da vi kaja...vito6a i te iskat da sa na nivo kato borovec i bansko..se ot ne6to trqbva da zapo4nat axaxax qvno sa re6ili ne ot ka4estvoto na predlaganata usluga a ot cenata xaxa
BTW ne6to trqq da se napravi ... az predi se zamislqh dal;i da se vozq kaot be6e 4 lv a sega napravo nqmq da stupq na lift
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот Sl1pKn0t » Нед Юни 05, 2005 12:40 pm

Бе тея !*@#* така спират развитието на спорта...трябва да се направи нещо!!!9 лева са безбожно много пари за едно качване нагоре...аз викам да се спретне няква акцийка да ги вразумим малко!:(!:тамън смятах да се качвам горе тая седмица...
crash->stand up->crash->stand up->crash->STAY DOWN!!!!
Sl1pKn0t
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 3:31 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Нед Юни 05, 2005 1:34 pm

можем да бойкотираме ползването му като не го ползваме :angel2:

или пък можем да си построим сами наш си лифт, ей го, всеки като даде по 1 левче за развитието на спорта и готово:emlaugh:. даже ще е специализиран да се качваш и слизаш направо с колелото, и може по трасето му да се направят попивки да си дропим направо от лифта...:lol::hbang2:
хахаха!!!:D


кво толкова, като нали другия работи?!:confused: и е по-евтин при това :banghead:
едва ли някой ще успее да влее акъл на нов шеф на държавно предприятие... клиенти, цени, ма то ний не цапаме, ма то за спорта - бОли го фара него за нЕкви си шматки на колела...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Jacket » Нед Юни 05, 2005 2:27 pm

Абе аз честно да ви кажа досега точно един път съм се качвал с тоя лифт от междинна до Алеко и ми беше супер неприятно. Друго си е да си си на въздух :D И от Голи връх до Алеко е 10 минути приятно каране.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Marzocchi » Нед Юни 05, 2005 3:52 pm

sa 6ti kaja kvo to4no stava 6ibaniacite sa go dignali na 9 kinta i v kraq na tazi sedmica 6te se sabrem da bolkirame putq kam lifta ako trqbva i gladna sta4ka 6e napravim no da ima bira vse pak i 6e gi nakarame da go svalqt pone na 5 tea liftovete na bansko sa na taq cena kabinkata a e 3 po golqma 2 puti po burzo se dviji i e 5 puti po bezopasna
АКО СЕ ОГЛЕДАШ ОКОЛО СЕБЕ СИ ЩЕ ВИДИШ МНОГО НЕЩА.
Marzocchi
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:27 am
Местоположение: Botswana

Мнениеот bikerider » Пон Юни 06, 2005 12:07 am

ти вярваш ли си, че с незаконен блокаж на път, както и с нелегитимен протест, както и с лежане по цял ден и пиене на бира и зяпането на курви по Околовръстното ще накараш някого да НАМАЛИ цени???

Малко нещо не си в час. Нещата лека-полека си идват на мястото, а именно - този спорт в София е крайно неразвит. Крепят го единствено двата лифта.
Пресметни броя на колоездачите, раздели го на броя на туристите и ще видиш.

Проблема е известен - искаме всичко на аванта. Е, чисто и просто сега дойде кръчмаря и каза момчета айде да ви няма че идват сериозните клиенти...

Световната практика показва един-единствен разумен начин да се реши проблема и той е bike дестинации. Специални байк-паркове, лифтове за колела и така нататък. Няма да стане отведнъж, но ще стане. Така че за СПОРТА дори е хубаво, че лифта няма да качва колоездачи (освен лудите такива които ще плащат по 9лв).
Хубаво е защото тоя лифт беше и е имитация на байк-лифт. Нито е мислен за това, нито е пригаждан. Цялата работа беше една клизма и ако не беше федерацията да го ползва за състезанията никога нямаше да се стигне до такова масово ползване.
В крайна сметка лифта не е наш, нито на федерацията. Като не са си платили колкото са им поискали (15,000 лева ако са ме осведомили правилно) - няма лифт.
Освен това далеч не са ни известни истинските отношения между федерацията и СКГТ/лифт Симеоново, така че се мотаем в сферата на предположенията...

Спорт без пари не се прави. Мероприятие без пари не се прави. Време е хората да разберат, че това е скъп спорт, изискващ съоръжения и инвестиции... и хленчения от рода на спряха ми лифта ще блокирам пътя са нелепи и няма да променят нищо. Винаги има лузъри, в случая се оказахме ние - колоездачите. Голям прас...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 11:07 am

С риск да ми се нахвърлят почти всички тука не мога да се въздъжа,да не споделя.Та какво е моето скромно мнение.Не може да караш колело за 5-10 хиляди лева и да се оплакваш,че лифта ти бил скъп!Това е гавра със всички,които изкарват парите си седейки по 9-10 часа на работното си място и решат събота и неделя да се возят в окалян и мръсен лифт.Този лифт е на загуба при тези цени,независимо,колко хора се возят на него.Реалната цена за билет в 2-те посоки е 10 лв,най-малко.Колко пъти вдигнаха тока за последните 5 години?Точно 4 пъти,а цената на лифта от 4 лв. стана на 5 лв. за пътници в двете посоки.Смешно е.Ако не искате да го ползвате и ви е скъпо-катерете нагоре....нали за това са колелата?Как мислите,че изглеждате в очите на хора,каращи колела за по 200лв и въпреки всичко си плащат за билети,нямат спонсори...правят всичко за себе си и спорта ,който обичат.Бил съм свидетел,на колоездач с колело за 4000лв. ,който се разправяше с лифтаджията,за това,че видиш ли картата която ползвал била изтекла.....срамота е това!И на мен ще ми е гадно да вдигнат цените,защото го ползавм интензивно(предимно зимата),но ще намеря начин да практикувам това което обичам,без да мрънкам!
Съжалявам,ако съм засегнал някой,но е време да бъде ясно,че безплатен обяд няма!
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юни 06, 2005 11:15 am

Може би тук е времето на АПКБ да покаже реалната си цел?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юни 06, 2005 12:06 pm

[quote="skiman"]
Съжалявам,ако съм засегнал някой,но е време да бъде ясно,че безплатен обяд няма!
[/quote]


:agree::thumb::beer:
Това е и най-добрия начин да се елиминира проблема с лумпените, които тормозят туристите...

Каквото и да си говорим, този спорт не е за всеки. Който мърмори против цените на лифта (щото skiman е прав за истинската цена на билета - дали тока струва толкова е друга тема) значи иска всички ние да го спонсорираме безплатно. Който и хлапак да се е радвал на цена 3.50-4 без да отчита че разликата я плащаме всички ние данъкоплатците (откъде накъде аз ще плащам косвено на всякакви хлапетии да се возят на аванта?), сбъркал е. Както skiman каза няма безплатен обяд. Досега плащахме всички. Сега всеки ще си плаща реалната цена.

Не знам да пускат някого на аванта на тенискорт, само защото си е купил ракета за 1000лв... Същото важи и за хората със скъпи колела... като някой има скъпо колело и мрънка, че няма пари за да дава по 9.5 на курс... еми значи просто този спорт не е за него...

В този ред на мисли вдигането на цените на Драгалевци е неизбежно и мисля че след известно време ще го видим.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 12:21 pm

"като някой има скъпо колело и мрънка, че няма пари за да дава по 9.5 на курс... еми значи просто този спорт не е за него..."
Може би по-правилно е да се каже-Той не познава цената на парите!...
:beer:
Офф топик.....как става номера с цитатите в този форум??:banghead:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Юни 06, 2005 12:21 pm

[quote="skiman"]
Не може да караш колело за 5-10 хиляди лева и да се оплакваш,че лифта ти бил скъп!

Този лифт е на загуба при тези цени,независимо,колко хора се возят на него.

Съжалявам,ако съм засегнал някой,но е време да бъде ясно,че безплатен обяд няма!
[/quote]


Не карам колело за 5-10 хил.лв., но и да карах, имам пълното право да се оплаквам от тенденциозното поскъпване на лифта само за мен! :(!:
Безплатен обяд няма, съгласен съм. Обаче защо да е платен само за нас?! :crazy: Ако вдигат цените, да ги вдигнат за всички! И за бабките, и за учениците, и за нормалните ползватели, и за кучетата... Тогава бих го приел като ход, наложен от пазарните условия. В момента обаче това не е нищо повече от целенасочен ход срещу нас.
Защото загубата на лифта не идва от нас, ама никак! Ние в най-лошия случай оставяме по 3.50лв. на качване, докато стотици други сънародници се возят само за по 1лв. Но хайде, съотношение 3:1 се ядва, ама 9:1 е смешно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Юни 06, 2005 12:28 pm

[quote="NovemberCharlie"]

Може би тук е времето на АПКБ да покаже реалната си цел?
[/quote]


Както казах и в другата тема, в момента АПКБ все още не е регистрирана. Когато това стане, аз лично ще предложа да се предприемат някакви действия, най-вече преговори с ръковоството на лифта, но доколкото имам информация от хора, които вече са водили такива преговори, каузата е загубена изначално, поне на този етап :V:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 12:28 pm

Съгласи се ,че ти с колелото цапаш доста повече от бабката,която се вози само веднъж нагоре и после обикновенно слиза пеша.Сигурен съм,че никой не си почиства основно колелото реди да се качи на лифта повторно този ден?Може и да греша,но някой го чисти този лифт.Така,както в автомивката този с джипа и камиона плащат повече.......да продължавам ли?
За кучетата те подкрепям напълно!Още повече,че като има куче и никой друг не може да се качи в тази кабинка........точно,както и когато има вътре човек с колело.
:beer:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Юни 06, 2005 12:39 pm

[quote="Admin"]
Защото загубата на лифта не идва от нас, ама никак! Ние в най-лошия случай оставяме по 3.50лв. на качване, докато стотици други сънародници се возят само за по 1лв. Но хайде, съотношение 3:1 се ядва, ама 9:1 е смешно.
[/quote]


Любо лифта не е комерсиален проект, поне сега бидейки собственост на СКГТ. Така че понятия като печалба и загуба са неприложими за него, понеже той първо не е частна компания и второ изпълнява определена социална функция - също като градския транспорт.
По твоята логика можеш да се качиш в рейс и да протестираш защо трябва изрядно да дупчиш още едно билетче за колелото, а бабката до теб да пътува безплатно, но това не те прави прав според мен.

Все пак както казах СКГТ все още не е частна компания и решението им не е (и не трябва да бъде) издържано според пазарната логика, именно защото се ползва и от групи които ползват преференции...

Знаеш, че в организации на бюджетна издръжка инициативата е умряла работа. Лифтаджиите специално само гледат да им минава лесно деня и да няма разправии, цапотене и излишна амортизация... печалбата и пазарните аргументи за чужди за тях, тъй като са на бюджетна издръжка, тоест финансират се от данъкоплатците.
Та не ми стига да плащам за бабките и дядковците които се возят безплатно, ами сега трябва да плащам и за момчета и момичета, които нямат никакви приходи освен каквото им дадат родителите им (щото основната маса протестиращи каквото и да си говорим са под 20 години) и съответно искат да се возят на аванта...

Щото аз виждам дискриминация спрямо нас по-възрастните, които работим и плащаме данъци - така поемаме тройно тегло - първо за лифта, второ за бабките и дядовците и трето разходите за хлапаците...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MAN6 » Пон Юни 06, 2005 12:41 pm

[quote="skiman"]

Съгласи се ,че ти с колелото цапаш доста повече от бабката,която се вози само веднъж нагоре и после обикновенно слиза пеша.Сигурен съм,че никой не си почиства основно колелото реди да се качи на лифта повторно този ден?Може и да греша,но някой го чисти този лифт.Така,както в автомивката този с джипа и камиона плащат повече.......да продължавам ли?
За кучетата те подкрепям напълно!Още повече,че като има куче и никой друг не може да се качи в тази кабинка........точно,както и когато има вътре човек с колело.
:beer:
[/quote]


bate... tiho.............. !!!
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 12:56 pm

[quote="MAN6"]

[quote="skiman"]

Съгласи се ,че ти с колелото цапаш доста повече от бабката,която се вози само веднъж нагоре и после обикновенно слиза пеша.Сигурен съм,че никой не си почиства основно колелото реди да се качи на лифта повторно този ден?Може и да греша,но някой го чисти този лифт.Така,както в автомивката този с джипа и камиона плащат повече.......да продължавам ли?
За кучетата те подкрепям напълно!Още повече,че като има куче и никой друг не може да се качи в тази кабинка........точно,както и когато има вътре човек с колело.
:beer:
[/quote]


bate... tiho.............. !!!
[/quote]

Що,преча ли ти?
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Юни 06, 2005 1:01 pm

@bikerider & skiman
Не мога да ви разбера! ;) Хем ми казвате, че безплатен обяд няма, хем после ми казвате, че било нормално обядът да е платен само за едни. Или по-точно, за един и същи обяд едни да плащан МНООООГО повече от други.
Аз не отричам, че е нормално ние да плащаме повече, но малко повече, както досега, а не много повече!
Разбирам, че СКГТ не е пазарно ориентирана компания. ОК. Нека да бъде социална тогава! Ама защо едни членове на обществото да получават толкова повече права от други, а? И бабката отива да си прави кефа горе и за здраве, и ние също! Ако ние можем без този кеф, бабката също може, нали? Е да, ама явно някой е решил, че само ние можем. Иточно в това е проблемът! Не в самата цена, а в това, че я стоварват само на нас, което абсолютно несправедливо! Докато има подобни действия, ще има и подобна реакция. :(!:
И, Марто, не съм съгласен с твърдението, че плащаш возенето на разни хлапетии. Да не забравяме, че и до момента ние плащахме най-високата цена за возене с този лифт. А при подобна ситуация не е редно дасе казва, че точно тези, които плащат най-много, се возели едва ли не безплатно. Напротив, те се возят най-малко безплатно. Е, сега вече изобщо няма да се возят! :banghead: Еdit: Но от това ти няма да плащаш по-малко като данъкоплатец, защото лифтът ще продължава да върви по същия график и т.н. Единствената разлика е, че ще има няколко празни кабинки в повече и че на практика ще плащаш повече, защото това, което до момента са си го плащали хлапетиите, сега ще го плащаш ти като данъкоплатец. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Пон Юни 06, 2005 1:07 pm

Цените са такива единсвено с цел да не се качват колела в кабинките. Това ми каза в прав текст инж. Ангел Иванов (изп. директор на "Въжени Линии" ЕАД) когато имах среша с него за да обсъдим възможност за закупуване на сезонни карти и евентуални възможности за дневни карти за колоездачи.

Не става въпрос дали се работи на загуба или не... никъде по света лифтовете като съоръжения не работят на печалба. Цел на курортите е да развиват инфраструктура около лефтовете от където да печелят. И след като за момента сме малко и неплатежоспособни никой не го ебе дали ще се визим на лифта или не.

С преселението към Драгалевския лифт ще зачестят конфликтите с туристите, защото някак не е редно да се слиза покрай чешмата на газ като търчат хлапета напред назад и няма видимост. И трябва да се мисли за обособени трасета... ама не виждам как ще се случи това на този етап и не ми се коментира...

Решението за приятно и спокойно каране на DH е едно - Сопот.
3лв. на качване, никакви туристи по пътеките.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 1:07 pm

Приятели,не искам да става моят пост причина за дрязги и караници(ето вече се почна)..разберете ме правилно.Аз съм на ваша страна,независимо,че има много неща ,които откровенно ме дразнят в този лифт...евтините тарикатлъци на лифтаджиите(подаваш му двупосочен билет и отй вместо да го скъса с отривисто движение ги разменя с друг вече скъсан такъв),постоянните проблеми с този лифт ,мрънкането за това,че не съм можел да си вкарвам ските вътре(какво да направя,като не се събират в джобовете отвън)...никой не си мърда пръста за този лифт,как още няма някой нещастен случай ми е чудно(дано да няма) и най-много ще ме е яд,че вдигайки цените (за всички) няма нищо да се промени.Просто поредният собственик,ще печели на наш гръб,без да инвестира и лев.Но има едно НО...не може вечно да се мрънка.....и на мен не ми харесва ,че картите за лифтовете на Банско само за един сезон се вдигнаха от 22 на 25лв,без реално нищо да се е променило,но,каквото за всички,такова и за мен.Аз си преценявам,дали да ходя там.
Съгласете се и друго.Кабинката е за 6 човека,а когато някой се качи с байк вътре,обикновенно пътува сам,следователно останалите 4 места някой ги плаща.Кой?Байкрайдер ви каза кой!
Значи събират се 10-тина приятели с колела,тръгват нагоре и 10 кабинки с по едно човече и едно колело тръгват и те...а другите хора,които съвестно са си платили билет?Те да чакат така ли?
И аз съм се качвал с колело на лифта,но недейте сравнявайте бабката с бастуна и вашето колело .....
Мир да има.:angel2:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 1:12 pm

[quote="Admin"]

@bikerider & skiman
Не мога да ви разбера! ;) Хем ми казвате, че безплатен обяд няма, хем после ми казвате, че било нормално обядът да е платен само за едни. Или по-точно, за един и същи обяд едни да плащан МНООООГО повече от други.
Аз не отричам, че е нормално ние да плащаме повече, но малко повече, както досега, а не много повече!
Разбирам, че СКГТ не е пазарно ориентирана компания. ОК. Нека да бъде социална тогава! Ама защо едни членове на обществото да получават толкова повече права от други, а? И бабката отива да си прави кефа горе и за здраве, и ние също! Ако ние можем без този кеф, бабката също може, нали? Е да, ама явно някой е решил, че само ние можем. Иточно в това е проблемът! Не в самата цена, а в това, че я стоварват само на нас, което абсолютно несправедливо! Докато има подобни действия, ще има и подобна реакция. :(!:
И, Марто, не съм съгласен с твърдението, че плащаш возенето на разни хлапетии. Да не забравяме, че и до момента ние плащахме най-високата цена за возене с този лифт. А при подобна ситуация не е редно дасе казва, че точно тези, които плащат най-много, се возели едва ли не безплатно. Напротив, те се возят най-малко безплатно. Е, сега вече изобщо няма да се возят! :banghead: Еdit: Но от това ти няма да плащаш по-малко като данъкоплатец, защото лифтът ще продължава да върви по същия график и т.н. Единствената разлика е, че ще има няколко празни кабинки в повече и че на практика ще плащаш повече, защото това, което до момента са си го плащали хлапетиите, сега ще го плащаш ти като данъкоплатец. ;)
[/quote]

Предполагам,че повишението в цената,няма да е само за колоездачите.Цената ще се вдигне за всички пропорционално.Така си мисля поне де.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Юни 06, 2005 1:21 pm

[quote="skiman"]
Предполагам,че повишението в цената,няма да е само за колоездачите.Цената ще се вдигне за всички пропорционално.Така си мисля поне де.
[/quote]


Спокойно, никой няма нищо против теб и никаква караница не е станала :D
Аз коментирам настоящата ситуация, а тя е, че цените бях вдигнати само за нас, което, пак повтарям, е абсолютно тенденциозно!

Ти си го казал сам как е за другите курорти:
[quote]но,каквото за всички,такова и за мен[/quote]

Проблемът е точно в това, че тук прнципът не е такъв и това няма как да не ни дразни и смущава.
Що се отнася до броя на хората в кабинките, прав си, но само ако се гледат цифрите. Реалното положение е, че в повечето случаи на Симеоновския лифт няма много хора, така че нито се налага някой толкова да ни чака, нито му взимаме мястото или нещо подобно. Тъкмо напротив - оползотворяваме работата на лифта, който иначе би бръмчал още по-напразно.
А що се отнася до това коя цена на билета би била реална, нарочно не искам да влизам в тази тема, защото тя е много обширна. Знам туй-онуй по въпроса, но така или иначе е безсмислено да го обсъждаме, защото вече се разбрахме, че в СКГТ пазарните принципи не действат ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Юни 06, 2005 1:32 pm

Уау.По-малоумен спор не бях виждал скоро.

Първо,как даже ви хрумна да се делите,след като опрата на лифта ви казва,че не им дреме дали плащаме,мърсиме,трошиме-те просто искат да ни разкарат!

За кви празни кабинки въобще си говорите и за какви загуби?Все едно не се качват по един,двама турсити в кабинка.Пак оставят празни места,а нито ски нито кучета нито колела имат.Значи факта,че байка заема много места и така данъкоплатците плащали повече отпада.Защото по същата логига и нормални туристи правят същото.
Или ако примерно наплива е отминал,опашка няма и един турсит се запътва към кабинките със закупен билет и го спират от лифтаджийте и му казват-"сорка пич,ама трябва да има поне още 5 човека за да напълните една кабинка.Иначе неможе."
Това ли ви е довода?Смешно е.
Аз когато се качвам с байка(давам себе си за пример.Не отговарям за други)наплива е отминал,опаша няма.Демек на място няма хора чийто места аз да отнемам с байка си.И какво?Пак ли преча?Ами то лифта си върви така или иначе.Празни кабинки се качват,тока си тече,но това не го бройте,а само като се кача и изведнъж ставам неудобен.

Всичко изписано до момента срещу байковете е безпочвено.А ако е вярно то тогава трябва да важи за всичко друго което ползва лифтовете.

Малко обобщение-Дискриминация?
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 1:35 pm

:beer::drunk:
Мислете,как да изкарваме повече пари.Неизбежно цените ще се вдигнат много ,още повече след 2007-ма!
Макар,че спора бе за друго.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юни 06, 2005 1:37 pm

[quote="Admin"]

[quote="NovemberCharlie"]

Може би тук е времето на АПКБ да покаже реалната си цел?
[/quote]


Както казах и в другата тема, в момента АПКБ все още не е регистрирана. Когато това стане, аз лично ще предложа да се предприемат някакви действия, най-вече преговори с ръковоството на лифта, но доколкото имам информация от хора, които вече са водили такива преговори, каузата е загубена изначално, поне на този етап :V:
[/quote]

Ако каузата е загубена, може би ще е полезно да се търсят алтернативни решения - например наем на бус или някакъв друг вариант.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 1:42 pm

[quote="Metal_Psycho"]



Или ако примерно наплива е отминал,опашка няма и един турсит се запътва към кабинките със закупен билет и го спират от лифтаджийте и му казват-"сорка пич,ама трябва да има поне още 5 човека за да напълните една кабинка.Иначе неможе."
Това ли ви е довода?Смешно е.


Малко обобщение-Дискриминация?
[/quote]

Зимата,когато се качвам на ски през седмицата,ми отговарят точно това.Чакай,докато се напълни кабинката!Аз съм станал в 8.00 взел съм си отпуска,за да покарам ски без навалица,отивам на лифта,той върти без да вървят кабинки ,те си чакат чинно празни,аз се качвам на първата и чакам.....да дойдат поне още 3-ма души.На въпроса ми защо......след , като лифта така или иначе върви...еми така се натоварвала линията равномерно.....простете,ама това е малоумно!
Само едно не мога да проумея.Защо аджеба ще искат да разкарат нарочно велосипедистите?Каква е причината?Ако приемем доводите ви за верни.......Защо тогава?
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта