Kakvo stava sas Simeonovskiq lift???

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот bikerider » Пон Юни 06, 2005 1:43 pm

[quote="C_Mo"]
С преселението към Драгалевския лифт ще зачестят конфликтите с туристите, защото някак не е редно да се слиза покрай чешмата на газ като търчат хлапета напред назад и няма видимост.
[/quote]


Именно - ако изобщо е редно да се скача покрай чешмата...
Затова мисля, че много скоро ще се вдигнат и цените на Драгалевския лифт.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Юни 06, 2005 1:46 pm

[quote="skiman"]
Защо аджеба ще искат да разкарат нарочно велосипедистите?Каква е причината?Ако приемем доводите ви за верни.......Защо тогава?
[/quote]


Първо щото носим повече ядове отколкото другите.
Второ щото покрай мършата ще изгори и стадото - визирам очевадния конфликт за пари на Федерацията със СКГТ/лифт Симеоново.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Пон Юни 06, 2005 2:05 pm

[quote="skiman"]
Само едно не мога да проумея.Защо аджеба ще искат да разкарат нарочно велосипедистите?Каква е причината?Ако приемем доводите ви за верни.......Защо тогава?
[/quote]


Ще си позволя да се цитирам щото колегата не чете внимателно ;)

[quote="C_Mo"]
Цените са такива единсвено с цел да не се качват колела в кабинките. Това ми каза в прав текст инж. Ангел Иванов (изп. директор на "Въжени Линии" ЕАД) когато имах среша с него за да обсъдим възможност за закупуване на сезонни карти и евентуални възможности за дневни карти за колоездачи.
[/quote]



@bikerider
Не мисля, че ще има покачване на цените на драгалевци... решението с картите е ново за тази година и няма от какво да се оплакваме. Не трябва да се тръгва на кръстоносен поход срещу "Въжени Линии", а да се търси решение на създалата се ситуация.

Както казах и по-рано ... малко сме за да си мислим, че сме каквато и да е печалба за лифта. Миналата година когато карах активно на Симеоново не съм засичал повече от 3-4 души, които да въртят цял ден. Болшинството се качват веднъж два пъти и отиват да пият бити някъде. Не искам някой да се обижда, но това са ми личните наблюдения. Ако има 20-30 души, които да въртят цял ден на Симеоново ще може да се мисли и за карти и за пргаждане на съоръженията на лифта за да не се налага да се возят колелата в кабинките.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 2:19 pm

[quote="C_Mo"]

[quote="skiman"]
Само едно не мога да проумея.Защо аджеба ще искат да разкарат нарочно велосипедистите?Каква е причината?Ако приемем доводите ви за верни.......Защо тогава?
[/quote]


Ще си позволя да се цитирам щото колегата не чете внимателно ;)

[quote][i]Originally posted by C_Mo[/i]
Цените са такива единсвено с цел да не се качват колела в кабинките. Това ми каза в прав текст инж. Ангел Иванов (изп. директор на "Въжени Линии" ЕАД) когато имах среша с него за да обсъдим възможност за закупуване на сезонни карти и евентуални възможности за дневни карти за колоездачи.
[/quote]



Чел съм ама не се сещам:D
Това обаче не дава отговор на въпроса,Защо искат да не се качват колела в кабинките?
Малко като защо не харесваш крокодила....ами защото е зелен!
Защо...цапат,чупят....ако е това,то не е проблем на колелата,а на собствениците им!Следователно те не искат да се качват,не колела,а колоездачи...макар,че човек без колело е като ....мангал без меден кабел:D:D
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Пон Юни 06, 2005 2:48 pm

[quote="skiman"]

[quote="MAN6"]

[quote="skiman"]

Съгласи се ,че ти с колелото цапаш доста повече от бабката,която се вози само веднъж нагоре и после обикновенно слиза пеша.Сигурен съм,че никой не си почиства основно колелото реди да се качи на лифта повторно този ден?Може и да греша,но някой го чисти този лифт.Така,както в автомивката този с джипа и камиона плащат повече.......да продължавам ли?
За кучетата те подкрепям напълно!Още повече,че като има куче и никой друг не може да се качи в тази кабинка........точно,както и когато има вътре човек с колело.
:beer:
[/quote]


bate... tiho.............. !!!
[/quote]

Що,преча ли ти?
[/quote]


misli malko poweche........
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Пон Юни 06, 2005 2:51 pm

[quote="C_Mo"]

Цените са такива единсвено с цел да не се качват колела в кабинките. Това ми каза в прав текст инж. Ангел Иванов (изп. директор на "Въжени Линии" ЕАД) когато имах среша с него за да обсъдим възможност за закупуване на сезонни карти и евентуални възможности за дневни карти за колоездачи.

Не става въпрос дали се работи на загуба или не... никъде по света лифтовете като съоръжения не работят на печалба. Цел на курортите е да развиват инфраструктура около лефтовете от където да печелят. И след като за момента сме малко и неплатежоспособни никой не го ебе дали ще се визим на лифта или не.

С преселението към Драгалевския лифт ще зачестят конфликтите с туристите, защото някак не е редно да се слиза покрай чешмата на газ като търчат хлапета напред назад и няма видимост. И трябва да се мисли за обособени трасета... ама не виждам как ще се случи това на този етап и не ми се коментира...

Решението за приятно и спокойно каране на DH е едно - Сопот.
3лв. на качване, никакви туристи по пътеките.
[/quote]


nali imashe problemi s lifta tam ili weche wsi4ko e ok... shtoto ako e taka, to tazi temata weche nqma smisyl da se komentira ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bikerider » Пон Юни 06, 2005 2:54 pm

[quote="C_Mo"]
@bikerider
Не мисля, че ще има покачване на цените на драгалевци... решението с картите е ново за тази година и няма от какво да се оплакваме. Не трябва да се тръгва на кръстоносен поход срещу "Въжени Линии", а да се търси решение на създалата се ситуация.
[/quote]


Никой не призовава към кръстоносен поход, разбира се, още по-малко срещу "Въжени Линии", които нямат нищо общо със случая на Симеоново.
Дано да си прав за Драгалевци, но ми се струва доста вероятно при един силен наплив към този лифт като единствен останал засега, цените да се вдигнат от повишеното търсене. Дано да не съм прав.

[quote="C_Mo"]
Както казах и по-рано ... малко сме за да си мислим, че сме каквато и да е печалба за лифта. Миналата година когато карах активно на Симеоново не съм засичал повече от 3-4 души, които да въртят цял ден. Болшинството се качват веднъж два пъти и отиват да пият бити някъде. Не искам някой да се обижда, но това са ми личните наблюдения. Ако има 20-30 души, които да въртят цял ден на Симеоново ще може да се мисли и за карти и за пргаждане на съоръженията на лифта за да не се налага да се возят колелата в кабинките.
[/quote]


Това е самата истина и моите наблюдения го потвърждават.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MAN6 » Пон Юни 06, 2005 2:55 pm

[quote="skiman"]

....
Съгласете се и друго.Кабинката е за 6 човека,а когато някой се качи с байк вътре,обикновенно пътува сам,следователно останалите 4 места някой ги плаща.Кой?Байкрайдер ви каза кой!
Значи събират се 10-тина приятели с колела,тръгват нагоре и 10 кабинки с по едно човече и едно колело тръгват и те...а другите хора,които съвестно са си платили билет?Те да чакат така ли?
И аз съм се качвал с колело на лифта,но недейте сравнявайте бабката с бастуна и вашето колело .....
Мир да има.:angel2:
[/quote]


abe bate prodyljawash da ne mislish mai...
ebasi!!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
abe mnogo ste zle be nqmate li si druga rabota oswen da si 4eshete ezicite tuka
blqk!

specialno na g-n profesora skiman- bate, twa deto go pishesh shteshe da e wqrno, ako nqmashe dostatychno kabinki primerno, ama ti qwno si praskash e taka na izust

za towa ti pojelawam priqten den :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Пон Юни 06, 2005 2:58 pm

[quote="skiman"]

[quote="Admin"]

@bikerider & skiman
Не мога да ви разбера! ;) Хем ми казвате, че безплатен обяд няма, хем после ми казвате, че било нормално обядът да е платен само за едни. Или по-точно, за един и същи обяд едни да плащан МНООООГО повече от други.
Аз не отричам, че е нормално ние да плащаме повече, но малко повече, както досега, а не много повече!
Разбирам, че СКГТ не е пазарно ориентирана компания. ОК. Нека да бъде социална тогава! Ама защо едни членове на обществото да получават толкова повече права от други, а? И бабката отива да си прави кефа горе и за здраве, и ние също! Ако ние можем без този кеф, бабката също може, нали? Е да, ама явно някой е решил, че само ние можем. Иточно в това е проблемът! Не в самата цена, а в това, че я стоварват само на нас, което абсолютно несправедливо! Докато има подобни действия, ще има и подобна реакция. :(!:
И, Марто, не съм съгласен с твърдението, че плащаш возенето на разни хлапетии. Да не забравяме, че и до момента ние плащахме най-високата цена за возене с този лифт. А при подобна ситуация не е редно дасе казва, че точно тези, които плащат най-много, се возели едва ли не безплатно. Напротив, те се возят най-малко безплатно. Е, сега вече изобщо няма да се возят! :banghead: Еdit: Но от това ти няма да плащаш по-малко като данъкоплатец, защото лифтът ще продължава да върви по същия график и т.н. Единствената разлика е, че ще има няколко празни кабинки в повече и че на практика ще плащаш повече, защото това, което до момента са си го плащали хлапетиите, сега ще го плащаш ти като данъкоплатец. ;)
[/quote]

Предполагам,че повишението в цената,няма да е само за колоездачите.Цената ще се вдигне за всички пропорционално.Така си мисля поне де.
[/quote]


hahahahahaaaaaa :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Пон Юни 06, 2005 3:00 pm

[quote="skiman"]

:beer::drunk:
Мислете,как да изкарваме повече пари.Неизбежно цените ще се вдигнат много ,още повече след 2007-ма!
Макар,че спора бе за друго.
[/quote]


bate, a ti sledish li nowinite
neshto za holandiq i franciq da si chul...
twa za 2007 moje da si go jelaesh, po4ti kolkoto i nashite futbolistecheta si mechtaqt za ewro 2006 :)

i si piiwai hapchetata redowno ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот C_Mo » Пон Юни 06, 2005 3:03 pm

[quote="MAN6"]

[quote="C_Mo"]



Решението за приятно и спокойно каране на DH е едно - Сопот.
3лв. на качване, никакви туристи по пътеките.
[/quote]


nali imashe problemi s lifta tam ili weche wsi4ko e ok... shtoto ako e taka, to tazi temata weche nqma smisyl da se komentira ;)
[/quote]

Всичко е ок ;)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Пон Юни 06, 2005 3:05 pm

perfektno :)
ostawa samo da se wyrnem ;)
a ti kakwo naprawi po onq wypros? nie petyk wecher...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот C_Mo » Пон Юни 06, 2005 3:14 pm

[quote="MAN6"]

[quote="C_Mo"]



Решението за приятно и спокойно каране на DH е едно - Сопот.
3лв. на качване, никакви туристи по пътеките.
[/quote]


nali imashe problemi s lifta tam ili weche wsi4ko e ok... shtoto ako e taka, to tazi temata weche nqma smisyl da se komentira ;)
[/quote]

Всичко е ок ;)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skiman » Пон Юни 06, 2005 3:23 pm

[quote="MAN6"]

[quote="skiman"]

:beer::drunk:
Мислете,как да изкарваме повече пари.Неизбежно цените ще се вдигнат много ,още повече след 2007-ма!
Макар,че спора бе за друго.
[/quote]


bate, a ti sledish li nowinite
neshto za holandiq i franciq da si chul...
twa za 2007 moje da si go jelaesh, po4ti kolkoto i nashite futbolistecheta si mechtaqt za ewro 2006 :)

i si piiwai hapchetata redowno ;)
[/quote]

Винаги ли си кух като градинска лейка или само днес?
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Вто Юни 07, 2005 1:46 pm

@C_Mo - добре, ти така и не каза ЗАЩО не искат да се качват колела? Как така ИЗВЕДНЪЖ решиха, че не ни обичат и решиха да вдигнат цените?

БТВ за това няма ли някакъв закон (питам юристите)? Може ли фирма (частна или държавна) просто ей така да вдигне цените на продуктите, които предлага безнаказано? В 1 село от 100 човека, единствените 2 магазина, в които се продава хляб решат да вдигнат цените от 60 ст. на 2 лева това може ли да мине безнаказано?

Ясно е, че ние ДАЛЕЧ не сме главните приходи на Симеоновския лифт, но при положение, че не правим НИЩО лошо, че се возим само когато няма много хора и не задръстваме опашката, ЗАЩО да вдигат цените? КАКВО сме направили, за да стане нещо такова? ОК цапаме - еми за това може да се намери решение - всеки да си носи найлон иначе да не се допуска в лифта, чупим (??) - тук нямам какво да кажа. Не знам за проблемите м/у СКГТ и Федерацията, но откъде накъде ще налагат такава крайна мярка?

На обществени фирми като СКГТ идеята не е държавата да печели от тях. Напротив - аз поне доколкото си мисля, би следвало такива компании да работят в полза на обществото, ако ще и на ОГРОМНИ загуби. Аналогично е и за лифтовете. Ако някой ми каже, че Симеоновския и Драгалевския лифт работят на печалба просто няма да му повярвам. Така че отново - защо да ни забраняват?

@bikerider - ти хубаво казваш, че всичко е загубено, сега ще вдигнат и цените на Драгалеци - добре, ти ЛИЧНО какво смяташ да правиш, когато това стане? Как смяташ да ходиш да караш на "Комините"? Много лесно е да го кажеш - край, всичко свърши, но дай да помислим какво може да се направи ако наистина стане такова нещо.

Но сте прави за едно... малко сме. Освен по законен път друг начин, аз поне, не виждам. И сега въпросът ми отново е към Админа, примерно. Нищо ли не може да се направи? Някаква жалба, някакво оплакване? Подписка? Не съм запознат, но предполагам ВСЕ НЕЩО може да се направи?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Вто Юни 07, 2005 2:02 pm

[quote="Alien"]
би следвало такива компании да работят в полза на обществото, ако ще и на ОГРОМНИ загуби.
[/quote]


комунист :O
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот GOА1 » Вто Юни 07, 2005 2:41 pm

[quote="Alien"]

всичко е загубено, сега ще вдигнат и цените на Драгалеци
..................
Много лесно е да го кажеш - край, всичко свърши, но дай да помислим какво може да се направи ако наистина стане такова нещо.
[/quote]


Язък, още в зародиш убиха един от интересните спортове, малцина практикуващи в България - лифтинг-а.
...................
Понеже почти всички занимаващи се с лифтинг за загрявка практикуват и автобусинг могат да поразмислят и над линията "кв. хладилника - х-л. Морени". За сега е 2лв.


Специално за комините - и без лифт могат да се направят поне 2 спускания там за един ден.
GOА1
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:07 pm

Мнениеот KiZZo » Вто Юни 07, 2005 3:38 pm

[quote="GOА"]
Язък, още в зародиш убиха един от интересните спортове, малцина практикуващи в България - лифтинг-а.
[/quote]


Лифтинг и уейт-лифтинг , който се практикува докато си измъкнеш колелото пред блока.

[quote="GOА"]
Специално за комините - и без лифт могат да се направят поне 2 спускания там за един ден.
[/quote]


ДА , на комините в "Дружба" , ДА !
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Вто Юни 07, 2005 6:01 pm

[quote="skiman"]

[quote="MAN6"]

[quote="skiman"]

:beer::drunk:
Мислете,как да изкарваме повече пари.Неизбежно цените ще се вдигнат много ,още повече след 2007-ма!
Макар,че спора бе за друго.
[/quote]


bate, a ti sledish li nowinite
neshto za holandiq i franciq da si chul...
twa za 2007 moje da si go jelaesh, po4ti kolkoto i nashite futbolistecheta si mechtaqt za ewro 2006 :)

i si piiwai hapchetata redowno ;)
[/quote]

Винаги ли си кух като градинска лейка или само днес?
[/quote]


po princip sym pyti po-kuh, no ne iskah da te zasenchwam...:asshole:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот thebiker » Сря Юни 08, 2005 12:35 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Admin"]
Защото загубата на лифта не идва от нас, ама никак! Ние в най-лошия случай оставяме по 3.50лв. на качване, докато стотици други сънародници се возят само за по 1лв. Но хайде, съотношение 3:1 се ядва, ама 9:1 е смешно.
[/quote]


Любо лифта не е комерсиален проект, поне сега бидейки собственост на СКГТ. Така че понятия като печалба и загуба са неприложими за него, понеже той първо не е частна компания и второ изпълнява определена социална функция - също като градския транспорт.
По твоята логика можеш да се качиш в рейс и да протестираш защо трябва изрядно да дупчиш още едно билетче за колелото, а бабката до теб да пътува безплатно, но това не те прави прав според мен.

Все пак както казах СКГТ все още не е частна компания и решението им не е (и не трябва да бъде) издържано според пазарната логика, именно защото се ползва и от групи които ползват преференции...

Знаеш, че в организации на бюджетна издръжка инициативата е умряла работа. Лифтаджиите специално само гледат да им минава лесно деня и да няма разправии, цапотене и излишна амортизация... печалбата и пазарните аргументи за чужди за тях, тъй като са на бюджетна издръжка, тоест финансират се от данъкоплатците.
Та не ми стига да плащам за бабките и дядковците които се возят безплатно, ами сега трябва да плащам и за момчета и момичета, които нямат никакви приходи освен каквото им дадат родителите им (щото основната маса протестиращи каквото и да си говорим са под 20 години) и съответно искат да се возят на аванта...

Щото аз виждам дискриминация спрямо нас по-възрастните, които работим и плащаме данъци - така поемаме тройно тегло - първо за лифта, второ за бабките и дядовците и трето разходите за хлапаците...
[/quote]


Тва за тройното облагане ми хареса и затова ще е добре да се оправи социалната програма.
А именно студентите да си плащат като възрастни хора каквито са - над 18 години.
И без това студентите имат и работа и всичко осигурено - в Студентски град навсякъде се търси работна ръка, така по малко от тях ще се излежават а и ще има повече пари за всичко - не за наркотици и цигари - щото ще научат цената на парите и нямя да ги пилеят.
А цените на лифта за байкове ще си останат високи заради особената конструкция на лифта - а именно :
лифта си възвръща част от ел. енергията когато дадените туристи се качат на него ж обратна посока - отгоре-надолу това което не се прави от никой байкър - така че е очевидно по висока да е цената - примерно почти два пъти от еднопосочен билет.
Не ме плюйте не съм против вас а аз съм един от тези дето плащат данъци и съм бил студент нямах каквото сега имат студентите и те имат това за което не съм и мечтал като бях студент.
За възрастните хора е редно да няма безплатни билети защото цял живот за тях е комунизъм - крайно време е и те да поработят а не да им плащаме комунистките заплати и лихвите на заемите които са правили.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот MAN6 » Сря Юни 08, 2005 1:13 pm

[quote="thebiker"]

[quote="bikerider"]

[quote="Admin"]
Защото загубата на лифта не идва от нас, ама никак! Ние в най-лошия случай оставяме по 3.50лв. на качване, докато стотици други сънародници се возят само за по 1лв. Но хайде, съотношение 3:1 се ядва, ама 9:1 е смешно.
[/quote]


Любо лифта не е комерсиален проект, поне сега бидейки собственост на СКГТ. Така че понятия като печалба и загуба са неприложими за него, понеже той първо не е частна компания и второ изпълнява определена социална функция - също като градския транспорт.
По твоята логика можеш да се качиш в рейс и да протестираш защо трябва изрядно да дупчиш още едно билетче за колелото, а бабката до теб да пътува безплатно, но това не те прави прав според мен.

Все пак както казах СКГТ все още не е частна компания и решението им не е (и не трябва да бъде) издържано според пазарната логика, именно защото се ползва и от групи които ползват преференции...

Знаеш, че в организации на бюджетна издръжка инициативата е умряла работа. Лифтаджиите специално само гледат да им минава лесно деня и да няма разправии, цапотене и излишна амортизация... печалбата и пазарните аргументи за чужди за тях, тъй като са на бюджетна издръжка, тоест финансират се от данъкоплатците.
Та не ми стига да плащам за бабките и дядковците които се возят безплатно, ами сега трябва да плащам и за момчета и момичета, които нямат никакви приходи освен каквото им дадат родителите им (щото основната маса протестиращи каквото и да си говорим са под 20 години) и съответно искат да се возят на аванта...

Щото аз виждам дискриминация спрямо нас по-възрастните, които работим и плащаме данъци - така поемаме тройно тегло - първо за лифта, второ за бабките и дядовците и трето разходите за хлапаците...
[/quote]


Тва за тройното облагане ми хареса и затова ще е добре да се оправи социалната програма.
А именно студентите да си плащат като възрастни хора каквито са - над 18 години.
И без това студентите имат и работа и всичко осигурено - в Студентски град навсякъде се търси работна ръка, така по малко от тях ще се излежават а и ще има повече пари за всичко - не за наркотици и цигари - щото ще научат цената на парите и нямя да ги пилеят.
А цените на лифта за байкове ще си останат високи заради особената конструкция на лифта - а именно :
лифта си възвръща част от ел. енергията когато дадените туристи се качат на него ж обратна посока - отгоре-надолу това което не се прави от никой байкър - така че е очевидно по висока да е цената - примерно почти два пъти от еднопосочен билет.
Не ме плюйте не съм против вас а аз съм един от тези дето плащат данъци и съм бил студент нямах каквото сега имат студентите и те имат това за което не съм и мечтал като бях студент.
За възрастните хора е редно да няма безплатни билети защото цял живот за тях е комунизъм - крайно време е и те да поработят а не да им плащаме комунистките заплати и лихвите на заемите които са правили.
[/quote]


kwo ostana
studentite ''narkomani'' da gi pratim w komuna
pensionerite ''komunqgi'' pod noja
ciganite na sapun
na mama i tate nedoraslqcite da si sedat w pqsychnika pred bloka
a w lifta da se wozqt SKIMAN, THE BIKER i BIKERIDER, koito cqlq sedmica sa rabotili kato kucheta na niwata i sa si zaslujili polwin chasowo ka4wane do gore za da hapnat kibapcheta i kiufteta ... ;)
ewala na holdinga :):):)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот BuxpeH » Сря Юни 08, 2005 1:26 pm

[quote="thebiker"]
[Тва за тройното облагане ми хареса и затова ще е добре да се оправи социалната програма.
А именно [u]студентите да си плащат като възрастни [/u]хора каквито са - над 18 години.
И без това студентите имат и работа и всичко осигурено - в Студентски град навсякъде се търси работна ръка, така по малко от тях ще се излежават а и ще има повече пари за всичко - не за наркотици и цигари - щото ще научат цената на парите и нямя да ги пилеят.
А цените на лифта за байкове ще си останат високи заради особената конструкция на лифта - а именно :
лифта си възвръща част от ел. енергията когато дадените туристи се качат на него ж обратна посока - отгоре-надолу това което не се прави от никой байкър - така че е очевидно по висока да е цената - примерно почти два пъти от еднопосочен билет.
Не ме плюйте не съм против вас а аз съм един от тези дето плащат данъци и съм бил студент нямах каквото сега имат студентите и те имат това за което не съм и мечтал като бях студент.
За възрастните хора е редно да няма безплатни билети защото цял живот за тях е комунизъм - крайно време е и те да поработят а не да им плащаме комунистките заплати и лихвите на заемите които са правили.
[/quote]

Човече, как ми се иска де ти плесна през ръцете за това което си написал. :mad:
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Юни 08, 2005 2:18 pm

[quote="Alien"]
@bikerider - ти хубаво казваш, че всичко е загубено, сега ще вдигнат и цените на Драгалеци - добре, ти ЛИЧНО какво смяташ да правиш, когато това стане? Как смяташ да ходиш да караш на "Комините"? Много лесно е да го кажеш - край, всичко свърши, но дай да помислим какво може да се направи ако наистина стане такова нещо.
[/quote]


Чаках този въпрос с нетърпение :)
Ами ако толкова ми е зор да карам на Витоша, ще
плащам за лифт. Мисля, че цената не е убийствена, дори и 9 лева да е. Който ходи да се сурка по 10-15 пъти sorry (нямам предвид теб).

Иначе трябва да се кара другаде. И спорта наистина ще стане спорт за хора които знаят какво искат и колко струва. Примери бол - Сопот, Пампорово, около Пловдив сигурно има чудни места, Стара Планина, Сливен, Пирин... да изреждам ли? Вярно че повече време се губи, ама и е по-голям кеф да си два дена на екскурзия заради едното каране...


Относно социалната ориентация на фирми като СКГТ и това, че загубите нямали значение - чудесно, хубава утопия. Тогава защо има билети и контрольори? Дай изобщо да не плащаме за лифт и за рейс? Ще бъде супер нали? А това, че данъците в един момент ще си вземат каквото си "спестил" и то не само от теб, а от всички хора защо го пропускаш? Плащаш ли данъци? Ако да, не те разбирам. Ако не, защо трябва данъкоплатците да плащат на здрави и прави младежи, за да се возят. На възрастни хора да, но на млади???
В крайна сметка социалната функция на СКГТ не може да се отрече, но тя не е единствена и освен това е насочена към определени обществени социално-слаби групи (т.е. неработоспособни по една или друга причина). Който и да е друг (т.е. работоспособен) ако се оплаква, че лифта не е под себестойността си, иска да се вози на гръба на останалите хора.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Юни 08, 2005 2:23 pm

[quote="thebiker"]
За възрастните хора е редно да няма безплатни билети защото цял живот за тях е комунизъм - крайно време е и те да поработят а не да им плащаме комунистките заплати и лихвите на заемите които са правили.
[/quote]


Абе ти нормален ли си бе???? Кой си ти да решаваш какво да има и да няма за възрастните хора? На колко си години? А? В пенсия ли си?

Кой е взимал заемите бе тупан? Хората които трябва да ровят по кофите ли бе? Ти си адски тъпо парче...

На такива като тебе се крепят супербогатите - такива като тебе дето вместо да искат ПО-ПРОГРЕСИВНИ данъци за да има повече пари в бюджета и да идват от хората които ги имат, ти искаш да вземеш и последната стотинка от хора без приходи, които цял живот са спестявали за пенсията си...

Повръща ми се от такива промити лумпени като тебе... нямам думи :puke:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот thefatcat » Сря Юни 08, 2005 2:39 pm

@thebiker:nono:
@bikerider:thumb::beer:
@аll - Айде стига писали глупости, че ми писна да чета едно и също за 10-ти път. Който може, да си плаща, който не може да ходи на Драгалевци, ако и там му е скъпо...приятно бутане...
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Юни 08, 2005 3:12 pm

а така :thumb:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alien » Чет Юни 09, 2005 10:41 am

@thefatcat - точно ти ли го казваш. :) Сега като вдигнат цените и на Драгалевци айде да те видим колко ще ти е приятно да буташ. :)

@bikerider - цената от 9 лева си е ТОЧНО убийствена, да. Колкото до ходене на други места за каране - това е задължително. Поне веднъж-дваж в лятото трябва да се хвърлим до някое такова място и да покараме. Но ти ми казваш ВСЕКИ път когато ми се кара да ходя до Сопот? ВСЯКА събота и/или неделя? Не много хора могат да отделят толкова време/пари.

Защо има билети и контрольори... еми все пак една МАЛКА част от разходите на СКГТ трябва да се покрива от нещо (тя вече не е и малка, спомням си славните времена до 7ми клас, когато картата беше 2 лв. за цяла година за всички линии, а сега ми е 17 лв. за един месец, за всички линии). Това е, билетчета, карти, както казах, вече печелят доста много от тези неща. Ами преди, когато билетчетата бяха по 30 ст., когато картите бяха БВЗУМНО евтини, какво, да не би и тогава СКГТ да се били на печалба? Или просто сега печелят в пъти повече отколкото губят?

И какво общо имат данъците с цялата работа? Не, аз данъци (все още) не плащам, но кажи ми - ти сега по-малко ли ще плащаш, след като вдигнаха цените? Повече ли плащаше, когато бяха по 4 лв. билетите?

Хубаво - насочена е към социално-слабите групи. А колко от работоспособните и РАБОТЕЩИ хора могат да си позволят да дават по 9 лв на качване? И биха го направили дори да имаха възможност? Всичко опира пак до въпросът - ЗАЩО да вдигат цените?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот thefatcat » Чет Юни 09, 2005 10:50 am

Виждам че не си чел внимателно цялата тема:), както вече се каза, искат да ни разкарат от самия лифт(по предтекст че сме били чупили стъкла, каляли сме и сме пречели на туристите), а не толкова, че някой иска да печели от нас!!!
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Чет Юни 09, 2005 11:48 am

[quote="thefatcat"]

Виждам че не си чел внимателно цялата тема:), както вече се каза, искат да ни разкарат от самия лифт(по предтекст че сме били чупили стъкла, каляли сме и сме пречели на туристите), а не толкова, че някой иска да печели от нас!!!
[/quote]


Напротив, изчетох темата, но причини от сорта на тези: чупели сме (глупости, дай ми ЕДИН пример), каляли сме (както казах, ако това беше проблемът - ей Богу, решения БОЛ), пречели сме на туристите (ха, ама и те на нас ни пречат :) , а и плюс това на Драгалевци не пречим ли? Да вдигнат и там цените за това). Друга причина? Не ми се струва реално. За мен обяснението е, че чисто и просто "шефа" на лифта ни мрази. Не виждам какво друго може да е.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Юни 09, 2005 11:57 am

@Alien: преливаме от пусто в празно. тия пари трябва все отнякъде да дойдат. а те идват от бюджета. и ако в бюджета не са предвидени, увеличават вътрешния дълг.

питаш ме дали ще ми се вдигнат данъците? да.
ако не се вдигне прекия данък върху мен, ще се вдигне някой косвен - например цената на билетчето. това че трябва време за да се акумулират загуби преди да се вдигне цената, няма значение. няма значение дали ще плащам сега или след 2 години когато вдигнат цените на билетите.

да не говорим, че ако имаше достатъчно колоездачи (да речем над 10% от населението на София), разликата разделена на глава от населенето щеше да е осезаема.

Така че конкретно на въпроса ти - да, данъците ми ще се вдигнат и не, няма да го усетя веднага, щото увеличението се закръглява на нула и трябва време да се акумулира до забележителна величина.
Което за шефа на лифта явно е акумулирало досега достатъчно загуби за да не иска колоездачи (разбира се не изключвам и другите фактори като кавгата между Федерасите и Лифтаджиите)

Но, както знаеш много добре за мен въпроса е принципен и не опира до въпроса "колко повече от нула", а до въпроса "повече ли е от нула".
Ако мислиш, че съм прекалено дребнав (дано не :D), може би вече опираме до лични разбирания, щото аз лично считам всякакъв либерализъм относно публични разходи за престъпление.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 165 госта