Тема за кратки въпроси

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот lycanr » Пон Юли 22, 2019 9:55 am

Здравейте,

Според вас , каква може да е причината шока ми (Monarch rc3 plus) без промяна в налягането изведнъж да имам 20% саг вместо 30% , да е дървен като евтин шок в началото на хода и ребаунда е супер пружинен неконтролируем освен при напълно затворено положение .. ?

Все едно шока няма негативна камера , но не си обяснявам ритащия ребаунд .

Ще го занеса на сервиз тъй или иначе , но ми е интересно ако някой му се е случвало нещо подобно или знае от къде може да идва проблема.
lycanr
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 11, 2017 7:48 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот andriii » Пон Юли 22, 2019 9:49 pm

Yash написа:За ухо попитай тук.


Много благодаря. Ходих днес, нямаха го...с каталог от около 200 и кусур уши :rofl: Ще трябва май фрезист...така че, Моля ако знае някой такъв из София да сподели, че трябва да го правя :)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот billclinton » Вто Юли 23, 2019 3:57 pm

Колко излиза доставката на велосипед през Еконт или Спииди (тегло до 10кг) - изобщо през коя фирма е най евтино ипзращането на велосипед от офис до офис
За шосейка става въпрос(за да са ясни габаритите)
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Вто Юли 23, 2019 4:39 pm

За Еконт мога да кажа - там от известно време цените са според обема, а не килограмте - последния път до офис ми искаха 45 лв., до адрес 60 лв.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот billclinton » Вто Юли 23, 2019 4:56 pm

Lucky Loser написа:За Еконт мога да кажа - там от известно време цените са според обема, а не килограмте - последния път до офис ми искаха 45 лв., до адрес 60 лв.


Мдаааа,явно трябва да се свалят каплите за да е по изгодно(тоест 2 пратки) - толкова... около 45лв
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Вто Юли 23, 2019 5:07 pm

Точно преди да вдигнат цените т.е. да направят тази промяна пратих 2 велосипеда като цените бяха 10 и 11 лева. На следващото обаче ме изненадаха :D
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот evilzet » Вто Юли 23, 2019 5:16 pm

Оня ден получих велосипед 26цола по еконт за 13лв. Каплите свалени и опаковани около рамката. Друго не е пипано. Кофти, че така става доста вероятно да поломят обтегача.
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот billclinton » Вто Юли 23, 2019 5:34 pm

evilzet написа:Оня ден получих велосипед 26цола по еконт за 13лв. Каплите свалени и опаковани около рамката. Друго не е пипано. Кофти, че така става доста вероятно да поломят обтегача.


Евала.
Сега като пращах го мериха - дълго около 1.80см,широко около 40см, високо около 85см, - цена 78лв,като свалих каплите 45лв.(само че две пратки - каплите отделно)
При теб човека който ти е пращал може да е имал човек в Еконт - или да не е знаел как да мери
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Вто Юли 23, 2019 5:47 pm

billclinton написа:само че две пратки - каплите отделно

Logic 9000
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот evilzet » Вто Юли 23, 2019 8:33 pm

По-скоро не. Макар че беше малка рамка, ама чак пък такава разлика...
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот moridinbg » Вто Юли 23, 2019 10:07 pm

Изображение

Изображение

Така го качвах по самолетите. Ако свалиш и кормилото ще свалиш още от обема.
От друга страна, така напълно отпада опцията за преглед и тест.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот gnb » Чет Юли 25, 2019 5:08 pm

В някой от магазините Dragzone в София извършва ли се смяна на масло в хидравличния патрон на вилка ? Доколкото знам в този в центъра- не, а в останалите (бул. България, Гешов) ?
gnb
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 9:53 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот sailman » Пет Юли 26, 2019 8:43 am

gnb написа:В някой от магазините Dragzone в София извършва ли се смяна на масло в хидравличния патрон на вилка ? Доколкото знам в този в центъра- не, а в останалите (бул. България, Гешов) ?
На България. На Несторов.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот MIKEY MOUSE » Сря Юли 31, 2019 7:45 am

Конкретно питане :Ползвал ли е някой услугите на момчетата с джипове и пикапи от Калофер за транспорт до връх Ботев /евентуално заслон Маринка / на хора и велосипеди. Цени , точност , коректност ... , досега получавам само ненадежна информация по телефон. Благодаря за конкретните отговори. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Сря Юли 31, 2019 8:50 am

MIKEY MOUSE написа:Конкретно питане :Ползвал ли е някой услугите на момчетата с джипове и пикапи от Калофер за транспорт до връх Ботев /евентуално заслон Маринка / на хора и велосипеди. Цени , точност , коректност ... , досега получавам само ненадежна информация по телефон. Благодаря за конкретните отговори. :wavey:

За всяко качване с автомобил по пътя към вр. Ботев е нужно разрешително от парковата дирекция на НП "Централен Балкан". Затова не очаквай нищо конкретно от никого.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот MIKEY MOUSE » Сря Юли 31, 2019 12:31 pm

..."За всяко качване с автомобил по пътя към вр. Ботев е нужно разрешително от парковата дирекция на НП "Централен Балкан". Затова не очаквай нищо конкретно от никого."

До колкото разбрах моделът вече е побългарен -"Не карай извън пътя и си готов..." Най-вероятно аматьорите превозвачи се страхуват от данъчните и регистрираните транспортни фирми .... та за тва..Очаквам още отговори на невинното ми питане. Благодаря. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Сря Юли 31, 2019 1:38 pm

Няма такова понятие като "побългарен модел", има актуално законодателство - в частност, ЗЗТ и ПУ на НПЦБ.

За територията на Парка, в Плана за управление на НП „Централен Балкан“, 2016 – 2025 г. са включени общо 79 бр. пътища. Съгласно режима на ползване съществуващите пътища са:

1. пътища със свободен достъп – допуска се свободното движение на МПС;

2. пътища с ограничен достъп – допуска се движението на до 10 МПС на ден, само събота, неделя и официални празници, в периода от 01 юни до 15 септември);

3. всички останали пътища, извън посочените в точки 1 и 2, са забранени за движение на МПС, с изключение на движението на МПС на собственици/ ползватели на обекти и ползватели на ресурси в района.

Пътят от м-т Паниците до вр. Ботев спада към т.2, "пътища с ограничен достъп".
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Сря Юли 31, 2019 1:39 pm

реално няма контрол .. събота неделя бариерата е вдигната пазач няма ,и по пътя можеш да видиш десетки коли от всякакъв калибър вкл и леки за който не му е жал за колата
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот madsnake » Сря Юли 31, 2019 1:58 pm

Мога ли да го ъпгрейдна това недоразумение с нещо по-адекватно? Да речем поне Acera? Начинът на захващане е основното, което ме притеснява.
Прикачени файлове
20190731_144504.jpg
Дерайльор
(124.3 KiB) 370 пъти
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот marto_bikeara » Съб Авг 03, 2019 10:47 am

Добър ден!
Направих малък ъпгрейд и размених спирачките на двете ми колела и сега имам проблем със закрепването на едната команда.Спирачката е Sram code r, а командата shimano xt с I spec B монтаж.Рових се доста, но намирам доста скъпи варианти от сорта на 20-25 евро без доставката от чужбина.Търся или отделна скоба за командата или някакъв преходник с който да я закача направо към спирачката.Та въпроса ми е, дали някой знае някакъв по евтин вариант и къде може евентуално да се намери в България ?
Благодаря предварително! :beer:
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот didkodidi » Пон Авг 05, 2019 4:40 pm

Здравейте,след поредната спукана гума и бутане около15км. мисля да инвестирам малко повече пари в мини помпа.Това дърво от Алито https://ru.aliexpress.com/item/32899792 ... b201603_52 не ми свърши работа,спрял съм се на този модел https://dragzone.bg/mini-pompa-crank-br ... terling-lg
Моля за мнения и препоръки!
Благодаря!
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Exorcist » Пон Авг 05, 2019 7:50 pm

didkodidi написа:Здравейте,след поредната спукана гума и бутане около15км. мисля да инвестирам малко повече пари в мини помпа.Това дърво от Алито https://ru.aliexpress.com/item/32899792 ... b201603_52 не ми свърши работа,спрял съм се на този модел https://dragzone.bg/mini-pompa-crank-br ... terling-lg
Моля за мнения и препоръки!
Благодаря!

Полззвах точно такава помпа на кранк брадърс няколко месеца. Е, добра е, но не е нещо уау - особено за тези пари. В реални условия: манометъра не го гледаш толкова, да не кажа изобщо, защото и на око и ръка можеш да прецениш добре колко да напомпаш гумата - т.е. манометър на пътеката за мтб гума не ти трябва. Другият недостатък е този на всички такива помпи без гъвкав накрайник - еми на моменти е трудно и тегаво да се помпа така, особено ако е мокро, кално, ако е некомфортно и бързаш. Трябва да притискаш гумата и помпата само по един начин и ъгъл, отделно самият модел не е с голям обем въздух за брой припомпване и доста време си откарваш, докато вдигне налягане. С френските вентили, които са нелепо чувствителни на кривини и натиск, е още по-тегаво с такава помпа.
Моята препоръка е да си вземеш тази - с нея се родих и съм напълно спокоен из планината за пръв път от години. И на практика е вечна. И има огромен обем въздух вкаран при всяко припомпване. Стабилна изработка и с меката връзка е направо песен да я ползваш. И мен ме светнаха за нея запознати в занаята - много ценен съвет беше.
https://www.pumpmybike.eu/Tech-drive-HV-M
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Авг 05, 2019 8:32 pm

Exorcist написа:
didkodidi написа:Здравейте,след поредната спукана гума и бутане около15км. мисля да инвестирам малко повече пари в мини помпа.Това дърво от Алито https://ru.aliexpress.com/item/32899792 ... b201603_52 не ми свърши работа,спрял съм се на този модел https://dragzone.bg/mini-pompa-crank-br ... terling-lg
Моля за мнения и препоръки!
Благодаря!

Полззвах точно такава помпа на кранк брадърс няколко месеца. Е, добра е, но не е нещо уау - особено за тези пари. В реални условия: манометъра не го гледаш толкова, да не кажа изобщо, защото и на око и ръка можеш да прецениш добре колко да напомпаш гумата - т.е. манометър на пътеката за мтб гума не ти трябва. Другият недостатък е този на всички такива помпи без гъвкав накрайник - еми на моменти е трудно и тегаво да се помпа така, особено ако е мокро, кално, ако е некомфортно и бързаш. Трябва да притискаш гумата и помпата само по един начин и ъгъл, отделно самият модел не е с голям обем въздух за брой припомпване и доста време си откарваш, докато вдигне налягане. С френските вентили, които са нелепо чувствителни на кривини и натиск, е още по-тегаво с такава помпа.
Моята препоръка е да си вземеш тази - с нея се родих и съм напълно спокоен из планината за пръв път от години. И на практика е вечна. И има огромен обем въздух вкаран при всяко припомпване. Стабилна изработка и с меката връзка е направо песен да я ползваш. И мен ме светнаха за нея запознати в занаята - много ценен съвет беше.


https://www.pumpmybike.eu/Tech-drive-HV-M


Да споделя и аз мнение,което като цяло се припокрива с това на колегата"Exorsist".Имам Crank Brothers Gem L и като цяло помпата наистина не е лоша ,но точтно това придържане на помпата ме отказа да я ползвам, като в момента съм с Lezyne HV Drive.Предполагам се сещаш какво бих ти предложил. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот didkodidi » Пон Авг 05, 2019 8:59 pm

Благодаря ви,направо я поръчвам че не смея да се отдалечавам много от града.
Лека вечер!
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Пон Авг 05, 2019 9:02 pm

вместо да дам 40 лв за помпа бих си взел 2 вентила и едно тиксо :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот iPop » Пон Авг 12, 2019 2:04 pm

Някой може ли да ми препоръча място където тази рамка да бъде мината с песъкоструен апарат, че мисля да я пребоядисвам?
Изображение
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Boyan1984 » Пон Авг 12, 2019 6:22 pm

http://1bike.bg/ :beer:
Хм, не бачка сайта. Иначе те предлагаха такива услуги.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2434
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот sailman » Вто Авг 13, 2019 7:25 am

Почти във всяка фирма с прахово предлагат и песъкоструй. Ама се поинтересувай с какво зърно бачкат, че има големи мръциняри... След говняно почистване ще ти се наложи да шкуриш, та да изгладиш повърхностите.
То ако искаш да се боядиса качествено, тъй или иначе ще трябва да я попришлайфаш след пясъка.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот andriii » Съб Авг 17, 2019 9:40 am

Здравейте, глупав въпрос , ама : бихте ли ми препоръчали само щангички или такива в репарационен комплект, от който сте доволни като здравина :)
:beer:
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот evilzet » Съб Авг 17, 2019 10:45 pm

moridinbg написа:От друга страна, така напълно отпада опцията за преглед и тест.

Съвсем не, сглобяваш си го като пич в офиса и го тестваш отпред. Лично пробвано.
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта