Freeee Stickers

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот TOYAGA » Вто Дек 02, 2003 6:40 pm

Имам новина по отношение на изрязването...
Ако стикерите не са изрязани в кръг, респ. в овал, а са нарязани на квадрати, респ. на правоъгълници, в които са вписани кръговете, респ. овалите, цената и на трите оферти за тираж пада със значителната сума от 180 лева. Което ще рече, че за [b]100[/b] комплекта трябва да се платят не 880, а [b]700[/b] лева, респ. трябва да се намерят още 26 доброволци с по 20 лева...

Get mad, then get over it.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот zazu » Вто Дек 02, 2003 6:51 pm

Zdrasti i ot men;)
ako she se sabirat pari za tova delo i az sam navit da dam 20-30lv.

Za razprostraneniteto spored men e po-dobre samite nie(koito gi kupuvame) da gi razprostraniavame. Primerno karame si i v ranicata imame 5 komplekta. Ta po liftove i tn kato vidim drugi karachi im predlagame...mislia che za po 2,50 za komplekt mnogo hora biha si kupili. Osven tva imam priateli na koito ako ima kaja, abe edi kade si prodavat, nikoga niama da otidat da si kupiat, no ako na miasto az im prodam i 5lv biha dali.

Ta tova e ot men. Toyaga bravo za dizaina. Teniskite osobeno sa adski.

az predlagam da se otblagodarim na toyaga kato seki mesto 20lv, dade 22 primerno. 50na choveka - okolo 100 lv. Predlagam da saberem niakava takava suma, zashtoto e malko veroiatno vsi4ki, koito shte polzvat dizaina da si napraviat teniski i tn, da sreshtnat toyaga i li4no da se otblagodariat... a mislia che choveka zaslukava niakva nagrada, postaral se e za nas[:p]
zazu
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 21, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Дек 02, 2003 6:56 pm

Toyaga, това е добра алтернатива... [i]абе аз съм малко гроги и недоскив вече, обаче 880 лв. не беше ли цената за 100 комплекта ? За 500 комплекта беше 1075 ... Извинявам се ако съм изпуснал пост който по някакъв начин е свалил цената междувременно...[/i]

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Дек 02, 2003 7:03 pm

[quote="КапитанПланета"]

Toyaga, това е добра алтернатива... [i]абе аз съм малко гроги и недоскив вече, обаче 880 лв. не беше ли цената за 100 комплекта ? За 500 комплекта беше 1075 ... Извинявам се ако съм изпуснал пост който по някакъв начин е свалил цената междувременно...[/i]

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
[/quote]


Eстествено, че за 100 комплекта става въпрос... Кво да праиш – "старост-нерадост"....

НЯМА ДА ПРИЕМА НИКАКВИ ПАРИ!

Get mad, then get over it.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Дек 02, 2003 11:25 pm

Така-а-а...много приятно съм очарован, че толкова хора се отзоваха за толкова кратко време. :8D:
Ще го преместя в нова тема, няма проблем, ама сигурно утре вечерта. Надявам се тези, които вече са писали, че ще дадат пари, да нямат нищо против да преместя тези им постове в новата тема. Другият вариант е да пишат отново в нея, всичкото това, за да броим по-лесно.
Toyaga, Screamboy за съжаление май не е идеален за целта (поне доколкото знам устройството на магазина им), защото доставката чрез куриер ще е по-скъпа от самите стикери май.
Има и друго ново: току що ми съобщиха за възможност за изработване на стикери, която била много по-евтина. За съжаление все още не знам нищо по въпроса - ще ми трябва време да проверя, особено като се има предвид, че утре няма да съм в София, а други ден може би ще карам. :) Така че наистина няма нужда да бързаме, то и без туй има да набираме още "спонсори". :D
Toyaga, получих картинките. Утре ще гледам и тях да ги направя. :) Благодаря, все някой ден ще се видим и тогава се готви за черпене (аз тебе, де!;)) Ама се сетих нещо, дето доде го напиша, ти вече си пратил картинките, а именно: за стикерите е по-трудно, но поне за фланелките би било хубаво някъде да се добави името ти (или прякора), т.е. да се знае кой е авторът. (Все пак и авторски права има):D Ако решиш, прати ми допълнително някаква картинка и за ще я добавя, където прецениш и ще ги кача да ги прегледаш как са станали, след което вече ще ги обявя. Даже, тъй като на сайта има качена въртележка за банери, която трябва да се тества, ще направя и един банер, който да рекламира тениските, та хората по-лесно да намират картинките. :)


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Cu0 » Сря Дек 03, 2003 4:03 pm

айде още 20 кинта .... мислех да чакам до края, когато всеки присъединил се щеше да бъде ухажван и обсипан с почести, но карай и на потупване по рамото съм ОК :^: :))

сега сериозно, варианта 500 стикера ми се струва най-разумен ... щото съберем ли 900 лева ще съберем и останалите 200 си мисля
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот oVo » Сря Дек 03, 2003 4:29 pm

И от мен мин. 20 лв.
Ако успееме да съберем парите за стикерите и като станат готови аз лично като получа готовото стикерче ще бъда толкова доволен че хич няма да се сетя за 20-те лв каде ли не съм ги дал дето има една приказка.:):)
А ако се намали асортимента примерно на един елипсовиден един кръгъл и един голям кръгъл да речем няма ли да се намали цената? Ако повтарям нечий друг въпрос извинете.
А какво ще стане като стикерите свърашат...:(
Колкото до тениските ако файловете за тях са на лице по лесно е всеки който иска да си направи...
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Чет Дек 04, 2003 12:57 am

ъгхъм, без да съм се консултирал с главното действащо лице зад магазин ScreamBikes (т.е. Ясен) мога да заявя че:
[b]А[/b].Изпращането на лепенки по пощата няма да е много скъпо, мисля че марката от 36ст. си е валидна за територията на цялата страна, а лепенките се събират в пощенски плик (по наредба май трябва да е до 40гр но не ги мерят), наложения платеж и той за такава сума е под 50ст така че комплекта за хората решили да си получат желаните лепенки ще се оскъпи с макс 1лв. Лично аз съм готов да се заема с това безплатно т.е. човека ще си плати [u]само[/u] за плика, марката и наложения платеж и то точно колкото ми искат от пощата и нито стотинка повече.
[b]Б[/b].Стоките в нашия магазин също могат да се пращат по пощата, но е с около два дни по-бавно, и само с 1лв по-евтино, затова решихме че не си заслужава (за по-големите населени места) и сме предимно на куриери.
[b]В[/b].За международните пратки цените са други, там марката струва в зависимост от зоната (държавите са разделени на зони). Но пак не е много по-скъпо. Пращал съм до Словакия, Германия и ми се въртят цени около 1.5лв, но тогава обикновената марка беше 18ст. Обаче за да може получателя-фен да прати пари насам ще му таксуват поне $3 за самото изпращане, та си мисля да се разминем със съгражданите ни в чужбина (по подразбиране). Не знам де :)

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;

***тук изниква въпроса че лепенките трябва да могат да се събират в пощенски плик, пожелателно без да се прегъват. Освен обикновените (115х160мм) има и по-дълги, т.нар. американски - 105х200 или х220, не съм сигурен, но те самите са по 40ст т.е. излиза по-скъпичко.

***xtr - от доста месеци почти успявам да не се замислям, но не съм успял съвсем.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Tanuco » Чет Дек 04, 2003 2:17 pm

[quote="screamBoy"]
***аве xtr да ти имам кратичкото отговорче :Р ако не натискаш иконата за reply до инфото за поста а надписа [u]Reply to Topic[/u] под поста няма да има quote по подразбиране.
[/quote]


аБе, добре че си ти да дадеш пояснение как се действа във форума!:}):
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Чет Дек 04, 2003 5:53 pm

[quote="screamBoy"]
***аве xtr да ти имам кратичкото отговорче :Р ако не натискаш иконата за reply до инфото за поста а надписа [u]Reply to Topic[/u] под поста няма да има quote по подразбиране.
[/quote]


Замислял ли си се, че може да искам да има quote?

...fucker...
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SMITH » Пет Дек 05, 2003 12:56 am

imam 4uvstvoto 4e kato pi6a nikoi ne mi otgovarq ama se pak 6e se probvam pak-na4i v daskaloto mi imame u4ebni firmi-kato istinski(registrirani s bulstat sus si4ko),oba4e si4ko e fiktivno-stoki i t.n.
ta za tiq firmi trqbvat mnogo pari za bro6uri koito se razdavat na panairite v 4ujbina i v bulgaria , za katalozite sus stokite koito si pravim(katalozite) i za oformlenieto na 6tandovete za panairite .za parite se tursqt sponsori.ugovarqt se sre6ti i se hodi pri prezidenti na firmi za "dareniq"-sponsorstvo sre6tu koeto nie gi reklamirame v bul i v 4ujbina na panairite.nai-strannoto e 4e horata davat pari.za tva meseca subrahme 1500lv ot 3 sponsora.ta ideqta mi e da se nameri seriozen sponsor, koito da dade pari za stikerite,a v zamqna da se reklamira 4rez saita i na stikerite da go pi6e s nqkvi malki bukvi.mnogo e slojno i edvali taq ideq 6te se osu6testvi ili 6te bude zabelqzana ot nqkoi no se pak tva e edin realen na4in da se osu6testvi ideqta za stikerite

ЕдИтЕд БаЙ сМиТ
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот MOTuKATA » Нед Дек 07, 2003 1:57 pm

ne moga da namerq 20lv,stoto sum y4enik i imam dnevni(ne sum na zaplata),a za sujalenie rqdko imam subrani pari!ne moga da kaja na maika mi da mi dade 20 kinta za stikeri stoto tq ne mi dava za gyma,vilka i.t.n,stoto misli 4e tova sa pulni gluposti i kazva 4e sa pari na vqtura,i vsi4ko(za upgrade) si subiram sam(i razbira se sestra mi mi pomaga ponqkoga)!mersi 4e mi izslu6axte glupavata izpoved,no misluta mi e 4e ako se nameri o6te nqkoi koito nqma 20 kinta,a da kajem ima 10lv(kato men-ste yspeq da ne qm v daskalo nqkolko dena,kato ste zapo4na o6te ot ytre)ste dadem zaedno 20 lv i ste ni broite za edin,kato defakto ste si razdelim broq na stikerite(po 6 li bqxa ob6to)
a me interesuva kakvo ste pravim s teniskite,stoto edinstvenoto koeto razbrax ot 130-te posta(za tqx)be6e 4e vsi4ki iskame i vsi4ki se kefim na dizaina na toyagata!
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Нед Дек 07, 2003 2:30 pm

[quote="MOTuKATA"]

ne moga da namerq 20lv,stoto sum y4enik i imam dnevni(ne sum na zaplata),a za sujalenie rqdko imam subrani pari!ne moga da kaja na maika mi da mi dade 20 kinta za stikeri stoto tq ne mi dava za gyma,vilka i.t.n,stoto misli 4e tova sa pulni gluposti i kazva 4e sa pari na vqtura,i vsi4ko(za upgrade) si subiram sam(i razbira se sestra mi mi pomaga ponqkoga)!mersi 4e mi izslu6axte glupavata izpoved,no misluta mi e 4e ako se nameri o6te nqkoi koito nqma 20 kinta,a da kajem ima 10lv(kato men-ste yspeq da ne qm v daskalo nqkolko dena,kato ste zapo4na o6te ot ytre)ste dadem zaedno 20 lv i ste ni broite za edin,kato defakto ste si razdelim broq na stikerite(po 6 li bqxa ob6to)
a me interesuva kakvo ste pravim s teniskite,stoto edinstvenoto koeto razbrax ot 130-te posta(za tqx)be6e 4e vsi4ki iskame i vsi4ki se kefim na dizaina na toyagata!
[/quote]


Пич, не се притеснявай :D. Чак от такива жертви едва ли има смисъл - за някакви си стикери. Никой никого не кара насила, всичко е на добра воля. Е, ако наистина държиш да си ги отгладуваш - БРАВО...
:^::^::^:

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOTuKATA » Нед Дек 07, 2003 5:43 pm

mnogo qsno 4e iskam stikeri.smisal ako ne iskax nqma6e da proqvqvam jelanie.a po otnostno gladyvaneto:ste qm predi daskalo i vsi4ko ste e na 6!
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Дек 10, 2003 11:15 pm

OFFTOPIC:
TOYAGA, вчера ти пратих един e-mdil. Получи ли го? Че нещо ми се струва, че не ги получаваш...8):?:

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Сря Дек 10, 2003 11:21 pm

admin - vij temata za 13.12.2003 v meropriqtiq! :8D:

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Дек 10, 2003 11:34 pm

[quote="uha_rampage"]

admin - vij temata za 13.12.2003 v meropriqtiq! :8D:

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]


К'во да й гледам? :}): Аз в сряда имам държавен изпит, бе, момче! Що ме дразниш само? ;):D
А иначе не искам да ви плаша, ама прогнозата за пет дена напред е само дъжд (и сняг по високите части). Но, все пак, приятно изкарване! :D

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Чет Дек 11, 2003 9:57 am

[quote]
К'во да й гледам? :}): Аз в сряда имам държавен изпит, бе, момче! Що ме дразниш само? ;):D
А иначе не искам да ви плаша, ама прогнозата за пет дена напред е само дъжд (и сняг по високите части). Но, все пак, приятно изкарване! :D

Животът е кратък, карай бързо!
[/quote]


Uspeh na izpita v sryada
A ina4e za vremeto - ku4eta s kokali plahish :D:D:D:D

"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Дек 11, 2003 12:16 pm

Получих ново предложение за стикерите, ето какво:
Мога да се присъединя към една фирма, която ще дава поръчка за стикери в чужбина, т.е. да вмъкнат и едно от малките стикерчета в техния общ проект.
По този начин цената на едно такова стикерче ще бъде около 10-15 стотинки, което при 1000бр. (толкова ми предложиха, има възможност дори само за 500) означава цена за цялата поръчка 100-150лв. Тази сума мисля, че ще можем да я поемем аз и Капитан Планета (плюс най-много още 1-2 души, ако се наложи). :8D:
Както казах, става дума за някое от малките стикерчета. Според мен (а и сп. TOYAGA) по-добре е това да е някое от кръглите. Т.е. това с диаметър 4см. (или най-много това с диаметър 6см.). Всъщност, като се има предвид, че ще е само един размер, мисля, че 4см е по-добрият вариант – вярно е, че е доста мъничко, но пък може да се залепи върху всяка рамка. По-голямото (6см) ще е едричко за много от тръбите по рамката.

Малък проблем е това, че поръчката ще бъде изпратена за чужбина около 18 декември, т.е. трябва да измислим какво ще правим възможно най-бързо [:0], затова ви моля да премислите хубаво нещата и да си кажете мнението.

По-голям проблем може да се окаже друго – броят на цветовете. Доколкото разбрах, стикерът може да включва бяло, черно, всички вариации на сивото, плюс още един цвят (в нашият случай това е жълтото). Само че, ако се вгледате в голямата картинка, ще видите, че буквите от надписа имат и една сянка, която е по-тъмно жълта (нещо между оранжево и червено). Т.е. възможно е този цвят да дойде в повече, ако не може да бъде съставен от жълтото и останалите, ама в тая област разбирам твърде малко, така че ще видим – ако стане, добре, ако не, ще остане за друг път.

Ето какви са предимствата и недостатъците според мен:
Основното предимство е, че цената на инвестицията намалява, което прави събирането на парите лесна работа, а и разпределението на постъпленията след това ще е много по-лесно между двама души, отколкото между 20. На практика цената за целия проект, т.е. комплекти от всички лепенки не би била толкова по-ниска от обсъжданата досега – просто излиза по-евтино, защото се прави само едно стикерче прикачено към големия проект, и то в голям тираж.
Основният недостатък е, че се губи вариантността :V:, т.е. ще трябва на първо време да се задоволим само с малките стикерчета. Няма да има големи стикери за колите, нито средни за тези с по-дебели тръби на рамките, нито пък различни като форма. Това, разбира се, е съществено отклонение от първоначалния замисъл, но иначе трябва да събираме доста дълго пари, за да си направим нашия цялостен многовариантен проект.

Така че основният въпрос, на който трябва да отговорите колкото се може по-бързо, е дали този вариант ви харесва или предпочитате да изчакаме евентуално събирането на пари за голямата поръчка.
Също така кажете какъв размер и форма според вас е най-добре да направим, но най-добре първо преценете къде ще слагате стикерите, защото на екрана кръгчето с 4см диаметър изглежда измамно малко, но всъщност е точно по мярка за горната, долната или челната тръба на повечето рамки.

Имам и два допълнителни въпроса:
@Капитан Планета
Имаш ли възможност да си поделим инвестиция в размер на 100-150лв.?
@TOYAGA
Ако правилно съм разбрал, идеята ти за стикера е пространството извън външния черен кръг (който на мен лично ми прилича на външна гума :)) да е с прозрачен “цвят”, така ли е? Засега съм ги подготвил по този начин, но ако си имал предвид и там стикерът да е бял, кажи, за да го направя така. :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Чет Дек 11, 2003 12:35 pm

Admin,

&gt;&gt;&gt; Имаш ли възможност да си поделим инвестиция в размер на 100-150лв.?

Да, разбира се :8D:. Както казах преди - до 200 лв. мога да съдействам. Само не съм наясно с с това ограничение за цветовете. Може би ще се наложи малко да се промени проекта, но нека Тоягата се изкаже по този въпрос. Предполагам че той ще види темата утре вечер или през weekend-a...

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Дек 11, 2003 10:20 pm

Ще видим дали ще е проблем тази сянка, може би не.
Но има друго - проектът, към който ще се присламча, е във формат за Corel Draw, т.е. файлът ще трябва да се конвертира, при което може да се наложат известни промени, поне така разбрах (а аз нищо не знам по тия въпроси, ама предполагам че при прехода от растерна към векторна графика, нали така беше, се получават някакви изменения). Тази вечер ще пратя на човека, който посготвя главния проект, нашето стикерче и той ще го обърне към Corel Draw и ще ми го върне да преценя как е станало. Тогава пак ще поставя въпрос (този път за самата картинка) и ще видим какво ще решим. :)

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Чет Дек 11, 2003 10:55 pm

така като меря май само челната тръба ми е толкова тънка и неподвижна, но и по каската мога да лепя, една на калника също. една заявка за 5бр 4см лепенки, кръгли или елипси - квото дойде (по-гот елипси)

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Дек 12, 2003 12:40 am

Начи...

Кръглият стикер БЕЗ червена, а С черна сянка изглежда не МНОГО по-лошо. Ще пратя след малко варианта на Admin-а, а той ще реши къде, кога и как да качва... В момента немам нерви.

По принцип аз съм по-скоро за кръгъл стикер с диаметър 6, а не 4 сантиметра, щото 4 ми се струва твърде дребно... Айде лека нощ или там който квото прави...

BTW Капитане, разбрахте ли се нещо?


Get mad, then get over it.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пет Дек 12, 2003 10:06 am

Ето как изглежда с черна сянка:
[img]http://www.mtb-bg.com/personal/mtbbg-circle_black_shadow_middle.jpg[/img]
Според мен хич не е лошо, особено пък като имате предвид, че реалният му размер ще е горе-долу толкова:
[img]http://www.mtb-bg.com/personal/mtbbg-circle_black_shadow_small.jpg[/img]
Остава само да видим как ще изглежда след обръщането към Corel Draw. :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Пет Дек 12, 2003 3:46 pm

Po dobre da sa 6 sm stikerite, 4 mai sa malki .. pone az taka mislya

"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Пет Дек 12, 2003 5:40 pm

Любо, Corel Draw може да работи и с растери, така че ако не се изисква графиката да е векторна от студиото няма да има никаква разлика. Обаче ако трябва да се векторизира хич не знам какво ще се получи...

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот did » Пон Дек 15, 2003 1:35 pm

[quote="Jacket"]

Любо, Corel Draw може да работи и с растери, така че ако не се изисква графиката да е векторна от студиото няма да има никаква разлика. Обаче ако трябва да се векторизира хич не знам какво ще се получи...

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)

[/quote]


Ами нищо няма да се получи. Проектът е ЧУДЕСЕН, но си е за някакъв вид качествен печат, най-добре офсетов, заради photoshop-ските преливки и нюанси в цветовете. Броя цветове в случая не е най-важното, но все пак е някаква икономия на дребно!

Admin, според мен за тая цена и с изисквания за CorelDraw и малко цветове ти предлагат в най-добрия случай някакво сито, тампон или нещо подобно, което е годно да отпечатва само хомогенни области с не особено прецизно напасване на цветовете. Не съм уверен и в стабилността на цвета. За проекта на TOYAGA няма да стане добре, а не е хубаво да скапваме хубавата идея! И макар че вече доста време обсъждате темата, да дам още една алтернатива:

Поевтиняване за малък тираж при пълноцветен печат е възможна със следната технология:

1. Върху подходящо за печат прозрачно самозалепващо фолио на качествен цветен лазерен принтер се отпечатва изображението. Така то (според принтера) може да стане доста сносно, резолюцията може да е и 1200dpi, но е нетрайно, лесно се драска и поврежда! А ограничения в тиража или броя цветове не би трябвало да има!

2. След залепването на така направения стикер върху рамката е необходимо той да се защити! Това лесно става с още един слой (вече по-здраво и качествено) самозалепващо прозрачно фолио, изрязано с малко по-голям размер, което се залепва върху отпечатания стикер. Може да се лепне такова фолио и върху по-голяма област от рамката, за да се защити и боята, но ако някой не е правил такова нещо, сам да не се захваща - има си чалъм! Технологията е чисто ръчна и занаятчийска и е подобна на тая, с която залепват върху стъклата на автомобилите черното полупрозрачно мутренско фолио. Това, всъщност, се отнася за всеки опит за лепене на голям стикер по неравна повърхност: ПРАВИ СЕ ВЪРХУ ЧИСТА И ОБИЛНО МОКРА РАМКА И ПОСЛЕ ВОДАТА СЕ "ГОНИ" С ПОДХОДЯЩ ИНСТРУМЕНТ! ИНАЧЕ ЩЕ ОСТАНАТ ВЪЗДУШНИ МЕХУРЧЕТА ПОД СТИКЕРА! Защитното фолио трябва да се залепи върху стикера преди той да е поставен на рамката, като по този начин на практика все едно има само един пласт фолио.

Недостатъци - много разправия; занаятчийски изпълнения; сами трябва да си ги режем.
Предимство - ами не е проблем да си отпечатам 10-20 стикера на един лист фолио, да речем за мераклиите от Пловдив. Цената със сигурност няма да надхвърли 1лв. за комплект!

Една уговорка - сега, преди Коледа, на фирмите им са пламнали главите и никой няма да се занимава с такива поръчки. Най-рано може да стане другата година. Виждал съм така направени стикери по коли, най-вече таксита. Не са като оригиналните, дето ги лепят производителите по велосипедите, но разликата не е кой знае каква.



Безисходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MOD » Пон Дек 15, 2003 4:28 pm

Spored men ne e dobre da "pobalgaryavame" ideyata
Ne e uda4no da se pravi izpalnenieto s Lazeren printer .. da ne sme nyakakvi izpadnali bak6i6i :D:D:D
Sega sme se sabrali 12-13 4oveka ... moje da po4akame oshte malko i shte gi napravim kato horata ...

Did e prav, po dobre da barzame bavno :D:D:D:D


"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Дек 15, 2003 10:12 pm

Did, прав си, за ситопечат става дума. Аз не съм специалист и нямам представа какво точно представлява това, но разбрах вече, че някои сложнотии не могат да се изпълнят на него (например това по краищата на кръга и др. такива "нечисти" линии, при които детайлът е много дребен). Затова в момента моят човек, който изработва големия проект, работи усилено и върху приспособяването на нашия, като целта е да бъде максимално близо до оригинала. Разбира се, последната дума ще имате вие (и особено TOYAGA-та като автор), така че като ми го изпратят проекта, направен на Corel Draw, веднага ще го пусна тук за обсъждане. Ако не ви хареса, или пък ако сте против ситопечата, ще чакаме по-добри алтернативи. :)
Между другото поръчката се отлага малко, така че като получа картинката, ще имаме достатъчно време да я обсъдим. :8D:

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Schumacher » Чет Яну 15, 2004 6:08 pm

Ey Admin vij kvo sam ti pisal:8D:
"За да станеш шампион,първо се научи да губиш" - М.Шумахер
Schumacher
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 6:24 pm
Местоположение: USA

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта