Градски маршрути

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Пет Окт 28, 2011 2:03 pm

novice написа:Написано е бе, пич....

Bulgaria, SF?
Отговора на въпросът ми "Ще се радвам все пак да посочиш населеното място (град, държава, гугъл памс), където си перкаш по велоалеите с 30-40-50 км./ч.?" е София?

Ако е така не разбирам защо мрънкаш, че били кофти велоалеите в града?!
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Пет Окт 28, 2011 7:33 pm

Защото водят от никъде до никъде, приятелю. Защото се проектират така, че с някои изклчения, откритите в последните 2 год. алеи криволичат по безобразен начин. Само виж алеята по "П. Евтимий" до "Р. Паметник" - карал ли си по нея въобще? Не те ли е срам да си на тротоара с пешеходците? Не ти ли е безумно да криволичиш, като идиот, защото някой е усвоил едни средства и ги е писал за "свършена работа"?!
Защото липсва каквато и са е поддръжка на въпросните пътни съоръжения. Само за пример - откритата преди малко повече от 2г алея по Борис 3-ти - бабуни от корените на близкорастящите дървета, пропадане на асфалта на алеята в пешеходната половина между спирки Кр. Село и П. Берон до една от шахтите, липсващи капаци на шахти, пропаднали капаци на шахти... И въпреки, че съм писал нееднократно до СО, отговор от там не получавам.
Питах защо въпросната алея се построи само до Околовръстен път, а не се рехабилитира участъка до Княжево, отговор няма. В центъра - тази алея води до 1 паметник, т.е. до нищото.
Алеята в Надежда всички знаят колко е безумна и как води в нищото. Алеите около НДК също са безумни, да не говорим, че маркировката, която указва къде са, е увяхнала отдавна и няма кой да я поднови.
Алеята в Младост- също пореден пример за водене до нищото! Щото не знам за теб, но аз не бих си оставил колелото пред метростанцията на стоянка, и да се кача на влакчето. Още да продължавам ли?
И не мрънкам, а изразявам позиция. На теб настоящето положение ако ти харесва и всичко ти се струва мрънкане, не е мой проблем.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Пет Окт 28, 2011 10:01 pm

1.jpg
1.jpg (70.45 KiB) Прегледано 7677 пъти

Ето ти една велоалея в една доста по-цивилизована във всички отношения страна. Няма и 20 метра. Започва от никъде и свършва никъде (по твоите критерии). Само че кой знае защо хората си я ползват и не мрънкат. Където градоустройствения план позволява да има велоалеи - има, където не - не. Никой не очаква да построят града наново, защото не може да заобиколи едно дърво.

Повечето велоалеи преминават през кръстовища, спирки, скачат от платното на тротоара или пък от другата страна на улицата... изобщо да се пънеш от едното кръстовище до другото си е доста "голфаджийска" история. Хората използват тези велоалеи за да ходят на работа или на срещи, където не е препоръчително да смърдиш на пот, така че преобладаващия стил е "лежер"-с.к.и. Тук таме има и заблудени пешеходци - "шайсе" е думичката, която ги лекува и възпитава.

Както и да е - за алеите около НДК (и Орлов мост) си прав - те практически не съществуват вече. Новата велоалея (за която иде реч) няма нищо общо с тях, което за мен е очевидно. Ако проблема ти са дърветата и хората... не мога да ти помогна. Ако проблема ти е "усвояването на средства" посочи кой колко е усвоил? По какво изобщо строителството на велоалеи се различава от която и да е държавна поръчка, че точно тях да оплюваме?
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Съб Окт 29, 2011 5:51 pm

В доста по-цивилизованата държава, за която говориш, на работните си места хората имат душове и съблекални, така че не е проблем и да започнат да посмръдкват, докато отидат на работа. Ако ме разбираш. Не виждам къде намираш пънене в скоростите над 20?
Никой не иска да се строи градът наново, а да се влага елементарна мисъл, като се правят нещата. Иначе всичко става налепка на нещо зле проектирано старо. Искаш ли да ти кажа, какво ще се случи с тези смешни пътечици от 2-те страни на дъба след време, когато същият позадебелее още? Ще се изтумбят от корените и минаването по тях ще стане невъзможно.
Не знам кой колко е усвоил, но резултатите за видни - алеята криволичи безобразно, без да е необходимо и за съжаление не е единствената.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Нед Окт 30, 2011 12:06 am

@novice, значи според теб е по-добре въобще да няма велоалеи, вместо да "почват от нищото и свършват в нищото", така ли? Че нещо ми убягва твоята логика.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот bobivg » Нед Окт 30, 2011 8:50 pm

Алеята на Цар Борис си е много добре функционална. Ползвам я интензивно от както я направиха и мога да кажа, че пешеходците много бързо се научиха коя лента за кого е. Конфликтите бяха предимно в началото и сега може да се видят пешеходци в грешната лента, но това са много малка час от всичките които минават по този маршрут. Това, че на някой му се иска алеята да почва от дома му и да свършва там къде му е удобно няма как да стане, поне докато колелото не почне да обслужва интересите на мнозинството, но всеки опит да се направи алея колкото и да е недомислена е по-добър от това да не се прави нищо и да се мрънка само.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Пон Окт 31, 2011 2:50 pm

novice написа:В доста по-цивилизованата държава, за която говориш, на работните си места хората имат душове и съблекални, така че не е проблем и да започнат да посмръдкват, докато отидат на работа. Ако ме разбираш. Не виждам къде намираш пънене в скоростите над 20?
Никой не иска да се строи градът наново, а да се влага елементарна мисъл, като се правят нещата. Иначе всичко става налепка на нещо зле проектирано старо. Искаш ли да ти кажа, какво ще се случи с тези смешни пътечици от 2-те страни на дъба след време, когато същият позадебелее още? Ще се изтумбят от корените и минаването по тях ще стане невъзможно.
Не знам кой колко е усвоил, но резултатите за видни - алеята криволичи безобразно, без да е необходимо и за съжаление не е единствената.


1. "Душове и съблекални" може да имат в заводите и производствените предприятия. В магазините и офисите (например) това определено не е стандарт.

2. Алеята криволичи безобразно до тук само в твоите очи. В алеята не е вложена елементарна мисъл до тук също само в твоите очи.

3. Дъбът ще порасне и ще изтумби алеята след време... ТИ какво предлагаш, да го отсекат или да спрат автомобилното движение за да направят велоалея за твоя милост? Всичко и навсякъде изисква поддръжка, няма нищо вечно.... ( :offtopic: абе верно ли едни корени са ти проблем? :bigeyes: )

4. Не знаеш кой колко е усвоил, обаче това изобщо не те спира да го твърдиш и да плюеш наляво надясно.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Пон Окт 31, 2011 3:19 pm

Insight написа:1. "Душове и съблекални" може да имат в заводите и производствените предприятия. В магазините и офисите (например) това определено не е стандарт.

2. Алеята криволичи безобразно до тук само в твоите очи. В алеята не е вложена елементарна мисъл до тук също само в твоите очи.

3. Дъбът ще порасне и ще изтумби алеята след време... ТИ какво предлагаш, да го отсекат или да спрат автомобилното движение за да направят велоалея за твоя милост? Всичко и навсякъде изисква поддръжка, няма нищо вечно.... ( :offtopic: абе верно ли едни корени са ти проблем? :bigeyes: )

4. Не знаеш кой колко е усвоил, обаче това изобщо не те спира да го твърдиш и да плюеш наляво надясно.

По точка едно сбърка ама много жестоко, така че по-добре не пиши повече, че се излагаш! :bigeyes: Попътувай, питай твои познати в по-цивилизованата държава... Вземи проучи въпроса, че точно в офиси и банки имат такива екстри и после се изхвърляй така смело!

По точка 2 - не, не криволичи безобразно само в моите очи, ами на всеки, на когото кажа, че това недоразумение е "мислено" да бъде велоалея, без да му казвам моето мнение по въпроса преди това, но явно ти си примирена овчица и си доволен на всичко.

По точка 3 - да ще я изтумби, както корените на млади тополи насадени на ръба на бордюрите!!! (Боже, не знам с кой акъл все още садят тополи в тоя град! ) са изтумбили на много места алеята по Борис 3-ти, особено в учъстъка Пирогов - х-л Родина.

По 4 - не знам и не ми е работа да знам, не съм разследващ журналяч, но че се усвоява и се прави нещо без да се влага мисъл е очевадно!

PtD, никъде не съм казал, че не съм за велоалеи :nono: , а че съм против велоалеи, които почват и свършват в нищото. Като тази в Надежда, която не е ясно как те води към центъра... През самоубийствения едноименен надлез може би... :dontknow: Или за малоумни връзки между алеи, като тази по бул. "П. Евтимий" и "Скобелев" не е ясно къде точно прави връзката с тази по Борис 3-ти, а за трасето не коментирам... Да не казвам, че на изхода на локалното на Борис 3-ти към паметника няма 1 знак, указващ за движение на колоездачи и въпреки, че има знак да пускат движещите се с предимство, разни селяндури се правят, че не го виждат и връхлитат я на трамвая, я на пешеходци и колеги, я на движещите се вече в кръговото. Че имат и наглостта да бибиткат.
Също така съм против да се замазват очите на софиянци и не толкова "софиянци"(ама последните поне биха се вързали), че примерно махнаха жп линията от Хладилника до г. Пионер, за да направели велоалея на нейно място! Долна лъжа естествено, понеже велоалеята в парка там си съществува и в момента. Паркът буквално е опасан от алеи и велоалеи...
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот APD » Вто Ное 01, 2011 1:19 am

Insight написа:3. Дъбът ще порасне и ще изтумби алеята след време... ТИ какво предлагаш, да го отсекат или да спрат автомобилното движение за да направят велоалея за твоя милост? Всичко и навсякъде изисква поддръжка, няма нищо вечно.... ( :offtopic: абе верно ли едни корени са ти проблем? :bigeyes: )

4. Не знаеш кой колко е усвоил, обаче това изобщо не те спира да го твърдиш и да плюеш наляво надясно.


Чкай да сипя още малко ...

По точка 3 може да се каже, че там велоалея е абсурдно да има. Първо не сме видяли проучването на общината колко пешеходци минават за 1 час в участъците, където правят алеята ;)
По точка 4 не би трябвало да е проблем да се направи проверка, тъй като информацията е публична. При извличането на полезното от такава, българинът се сдоби с такъв практически опит в последните 20-на години, който показва че е по-добре да плюеш предварително :peace:
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Вто Ное 01, 2011 2:54 pm

novice написа:...


1. Така и не ме просветли в кой вълшебен град си бил, където велоалеите са вечни, прави, не прекъсват никъде, водят навсякъде, няма пешеходци и няма дървета около тях. Сега поне се надявам да ми разкажеш за банките и офисите, които си посетил, и как 50-на служители пристигат в 9.00 и потни мъжаги се запътват към банята .... за всеки ли има душ....и как вобще стоят нещата?
В служебните зони на банков офис не съм бил - факт, та моля те като си такъв печеняга, обиколил света - разкажи ни за тази светая светих. Уж съм бил тук таме из европата, обаче явно съм гледал друг филм?!

2. До тук, поне във форума, само ти мрънкаш... явно останалите сме примирени овчици

3. Аз се съгласих, че ще я изтумби след време - попитах те какво ТИ предлагаш - да се отсече дървото, да се спре автомобилното движение, да се изгонят пешеходците или нещо друго?

4. Използването на галфонското "очевадно" не прави едно твърдение факт!


APD написа:
Чкай да сипя още малко ...

По точка 3 може да се каже, че там велоалея е абсурдно да има. Първо не сме видяли проучването на общината колко пешеходци минават за 1 час в участъците, където правят алеята ;)
По точка 4 не би трябвало да е проблем да се направи проверка, тъй като информацията е публична. При извличането на полезното от такава, българинът се сдоби с такъв практически опит в последните 20-на години, който показва че е по-добре да плюеш предварително :peace:


По точка 3 - колко е точната бройка пешеходци, които трябва да минават за час, така че хем да са малко и да не пречат на по-неопитните велосипедисти (не става въпрос за печенягата novice), хем пък да не е без хич, щото ще кажат, че тоя път за никъде не води?
По точка 4 - аз преди да плюя щях да изчакам някаква конкретна информация, обаче явно нещо ми се губи от българския манталитет.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Вто Ное 01, 2011 4:57 pm

novice написа:PtD, никъде не съм казал, че не съм за велоалеи :nono: , а че съм против велоалеи, които почват и свършват в нищото.


E, според теб, с магическа пръчка ли да махнат, че да се появи цяла свързана мрежа от велоалеи?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот xcII » Вто Ное 01, 2011 10:04 pm

@novice

Ще започна с това, че аз не карам в Сф и няма и да карам в близките 20г., най-вероятно. Просто вместо удоволствие от колоезденето, аз събирам негативна енергия на тонове, прилично количество автогазове, лош андреналин от това кой кретен ще ме закачи отзад или кой кретен ще си отвори вратата отпред...

Но, струва ми се, че ти все едно си паднал от Небето и за първи път откриваш къде живееш. Живееш в България, а не в Нидерландия. То ако само велоалеите ни беха проблем..

НО, отнякъде трябва да се започне, даже и криво да се започне!
Та в тая връзка, аз съм доволен, че след 30г., ако се започне сега и аз имам деца, то те евентуално ще могат да ходят с байк на работа. Щото, ако не се започне сега, то и внуците ни няма да могат да ходят на работа с байк нормално.

Отново поредната безумна идея на СО да прави велоалеи по тротоарите! Където постоянно ще стават конфликти с малоумни пешеходци, които не ги интересува къде ходят.


По принцип, велоалеи не се правят по тротоари, но когато тротоарът е достатъчно широк, не виждам проблем да се правят в/у него, при положение че улицата е достатъчно тясна. Пример за такива велоалеи съм виждал във Франкфурт, в центъра. Сега, пешеходците ще се научат за няколко години, че на велоалеите не трябва да се стъпва, по трудния начин може би, но ще се научат..

ed.: Тва ми е най-излъскания граматически пост, за да разбереш, че съм грамотен и да не влазяме в темата за "селяни", щото ми е адски уморено на тая тема, макар, че отлично те разбирам какво те дразни... :D
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Exorcist » Сря Ное 02, 2011 3:27 pm

Ето какво свърших аз вчера и днес: писмото, което може да прочетете по-долу, освен в Столична община и Столичен инспекторат, след час и половина обикаляне по кабинети и разговори с тоя и оня, е лично оставено на лично отговарящата за контрола на строителството на велоалеята в Дирекция "Транспортна инфраструктура" към СО. С нея имах около 30 мин. среща и много интересен разговор, при който получих доста информация от първа ръка и ми бе обещано незабавно съдействие за всичко. След днешния ден, надявам се за велоалеята ще настъпят добри дни, защото получих обещание да бъде изместен светофарния стълб от нея при кръстовището на ул. Дойран и бул. Гоце Делчев, ще бъдат махнат указателните колчета, ще се задейства експресна смяна на шахтите и други работи...утре имам среща с инвеститорския контрол и представители на изпълнителя и на общината на място на велоалеята, на която среща надявам се да получа адекватни решения на поставените в сигнала безобразия, преди да съм ги отнесъл и до едни други по-зловещи институции.
Тепърва в самата Столична община ще се задвижват доста механизми за проверки и обяснения, вследствие на този сигнал.
По чертеж и работен проект алеята НЕ минава през светофарния стълб и това го видях с очите си, но по изкопчена информация- директора на дирекцията наредил така да мине- без обяснения. Той естествено изпадна е нелегалност и не можах да се срещна с него.
Научих фрапиращи неща откъм документация за това строителство.
И т.н... и т.н...
Ако някой си е мислел, че ще открадне 710 хиляди лева просто ей така в центъра на София, много лошо, че реши да ги краде точно от велоалея.
Разбрах също така, че вчера представител на Велоеволюция е бил на проверка на велоалеята съвместно с представител на Столична община и е отправил само козметични забележки, нямащи нищо общо с поставените от мен проблеми в писмото. Много интересно е това... сигурно има правилно обяснение.
Ако някой иска реално да помогне с гражданска позиция за изграждането на качествена велоалея, да действа по моите стъпки, може и да ми пише ЛС, за да се свърже с мен... ако бъдем повече и залеем със сигнали и писмени искания Столична община, нещата ще се променят, сигурен съм.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И снимките:
https://picasaweb.google.com/trafoposta/022011#
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот xcII » Сря Ное 02, 2011 7:15 pm

@Exorcist

Отне ми време да прочета всичко, което си написал и съм шашнат! Направо си ги размазал, с факти.. Ако беше се кандидатирал за кмет, само заради това щях да гласувам за теб! :bowdown:

По същество, не знам с какво бих могъл да помогна, дай идея и ако е по възможностите ми бих я подкрепил!
Не те питам на лична, защото струва ми се, че няма да съм единствен, който не знае точно как да подкрепи инициатива с/у оплескана работа на СО, а ти ми се струва, че си доста подкован за това и би могъл да кажеш.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Сря Ное 02, 2011 7:35 pm

:clap: :clap: :clap:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Сря Ное 02, 2011 8:02 pm

Insight, очевадно :bigeyes: :crazy: не само аз "мрънкам", за щастие!

На тротоара има достатъчно място алеята да се измести отвътре на дървото, така че да не се правят 2 смешни ивици от 2-те му страни.

PtD, естествено, че не може с магическа пръчка да се опаше целия град с алеи. Обаче да ми правят подобия на връзки между алеи, като тая по "Скобелев" и "П. Евтимий", извинявай обаче това е отбиване на номера и измиване на ръцете, че някой върши нещо! :nono:

xcII, това, което отговорих на PtD, важи и за теб - не може работата да се върши през пръсти, понеже някой го мързи да мисли, да контролира, кое как се върши или нарочно си затваря очите. Не може, понеже след 30г. има някакво си раздвижване да си затваряме очите и да си мълчим, когато се усвояват средства, за да се свърши работа, а последната всъщност се извършва с цел да се отбие номера.

Exorcist, радвам се, че след по-обстоен оглед на алеята си видял безумията, за които говорех, а още повече, се радвам, че си намерил пътя, за да откликнат на забележките ти! :agree: :clap: Ако мога да съм полезен с нещо пиши! Между другото имаш ли представа кой е отговорен за гаранционната поддръжка и на тези алеи? Защото алеята по "Борис 3-ти" е в безобразен вид и въпреки, че писах във виртуалното деловодство, посочвайки нередностите по нея, същите не са отстранени вече 1г. А алеята беше открита само преди 2г. и половина и е изтумбена от корени на тополи навсякъде, пропаднала е на места, липсват капаци на шахти, на кръстовището на лагера има "танцуващи" плочки и т.н. и т.н.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Чет Ное 03, 2011 3:46 pm

Екзорсист - моите уважения, накара ме да погледна по друг начин на нещата. :agree:

@novice - Това, което е направил Екзорсист е всичко друго, но не и мрънкане... за разлика от твоето поведение :peace:
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Rix » Пет Ное 04, 2011 12:20 pm

Поздравления и от мен! Ако може с нещо да помагаме, казвай! Ако трябва ще ги затрупаме със сигнали, молби и тн, само да направят контрол и да си вземем неустойките или да оправят нещата.
И между другото голям срам за Велоеволюция, дано си вземат бележка!
Аватар
Rix
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 11:22 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Exorcist » Сря Ное 09, 2011 5:11 pm

Здравейте,
няколко дена по-късно в резюме информацията е следната: сигналът е разхвърлян по дирекции, инвеститорски контрол и изпълнител и се работи по него, имало е оперативки, срещи и т.н., резултатите: вече се слагат само нови капаци и шахти на експлотационните дружества, а за старите (асфалтирани, но изронени или с арматура) имам обещание, че или ще бъдат подменени от съответните експлоататори (ЧЕЗ, БТК и др.) или ще бъдат запълнени с асфалт от изпълнителя на велоалеята, за да не е като минно поле. Пътеуказателните колчета и табели са махнати навсякъде, а където бяха асфалтирани са отрязани и ще бъде запълнено заравнено с асфалт. На някои места цялата велоалея е изкъртена и ще се преасфалтира наново. Ще се сложат на много места антипаркиг колчета, въпреки че го няма заложено в обществената поръчка, за да не си паркират приматите МПС-тата по тротоара и велоалеята. Изгребаха боклуците и слагат за подложка само материали с доказан произход. Ще преасфалтират улиците при скосяванията, за да няма разлики във височините. Започнаха да си изпълняват и ландшафтната част и да слагат кореноуловителите и ограждат дърветата.
Не казвам, че всичко ще цъфне и върже, доста неща ще си останат така (разклонението при дървото напр.) но е някакъв напредък в сравнение с идиотщината, която бе замислена.
Лошата новина е, че категорично отказват да преместят светофарния стълб на ул. Дойран и бул. Гоце Делчев. Така било по работен проект и директора на Дирекция "Транспортна инфраструктура" и някакъв друг началник там отказали категорично. Обещаха, че ще обезопасят стълба с облицовка и светлоотразителни елементи и "да се надяваме, че няма някой да пострада". Но на мен така не ми е достатъчно.
Питате с какво може да се помогне- ето момента, в който ако имате желание, ви моля да отделите време и да залеем Столична община с официални сигнали и искания да се измести стълба. Когато десетки хора напишат сигнал до Кмета на СО с копие до Зам. кмета с ресор строителство (Любо Христов) с определено искане, вече става трудно да бъде отказано. И може да се задейства бюрократичната машина. Може в сигналите си да пишете и други искания, свързани с велоалеята, които вие сте видели като некачествено или малоумно решение.
Аз вече спирам с писането до Столична община, а конкретно за стълба ще подготвя писма с искане за преместването му до КАТ и до Омбудсмана, на който всъщност се надявам да обърне внимание и да помогне за преместването на тоя проклет стълб.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Rix » Сря Ное 09, 2011 10:17 pm

Браво на теб. Днес като минавах сменяха една от шахтите. Аз още утре подавам жалба за светофарния стълб. Съветвам и други хора да го направят и така ще вземат по-сериозно този въпрос. Ако нямате време използвайте виртуалното деловодство, като задължително попълнете правилно личните данни и най-вече адреса, защото ще получите по пощата(не по имейл) отговора.
http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp

Желателно е да не се изпращат две еднакви жалби с един и същи текст от различни хора - няма да ги вземат на сериозно и ще решат, че заговорничим... Както Exorcist каза напишете си и други оплаквания по алеята към стълба. Аз ще пиша и дървото. Спазете официалния тон и подробно описвайте къде се намират обектите на нарушение, иначе няма да ви вземат на сериозно.
Аватар
Rix
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 11:22 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Rix » Сря Ное 30, 2011 4:56 pm

Получих писмен отговор на жалбата си, след 11 дни - в който се казва, че велоалеята била изградена съгласно одобрения работен проект, според който се запазват съществуващите дървета и светофарния стълб на кръстовището с ул. Дойран...
Явно няма да се направи нищо по въпроса :(
Аватар
Rix
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 11:22 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Rix » Чет Дек 01, 2011 12:10 pm

А от кaкъв зор получих минус? Че се занимавам да пиша жалби и сигнали, за благото и доброто на всички ли? И аз не съм доволен, че не желаят да оправят алеята, но вместо да биете минуси, вземете напишете и вие една жалба и токувиж им писне да се занимават и решат да махнат поне светофарния стълб. Извинения такъв бил работния проект са недопустими за мен, защото в западните Европейски държави няма стълбове по алеите, как са одобрили тогава такъв проект?
Аватар
Rix
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 11:22 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот subritual » Чет Дек 01, 2011 5:21 pm

Стълба няма да махнат,но поне вероятност да не го направят отново.
Като се замисля по-абстрактно :lol: , колко труд трябва да хвърлят гражданите, за да могат отсреща с клатене на крака да отвърнат на удара.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Градски маршрути

Мнениеот krach » Сря Дек 07, 2011 12:10 pm

В софия сигурно няма и 10 км алей. Нормално е да водят от никъде за никъде. Когато няма алеи няма как да ги свържат помежду им (предвид тяхната липса) Има лъч надежда с изграждането на алеята по Гоце Делчев, свързва южен парк - алеята (която въпреки че не е велосипедна е добър вариант) - с алеята на Цар Борис. Лека полека ще изградят, но предвид балканския манталитет 9 от 10 ще се граде и да се надяваме на останалото 1. Некарането понеже няма условия има две страни от една страна ОК нали по безопасно е, не се гълташ с газове и тн, но от друга страна колкото повече НЕ карат, толкова повече няма да се види, че има нужда от тези алеи. Защо да правят нещо за което няма потребители - параграф 22. Лично аз когато замених колата с колело въпреки тоталната липса на алей по маршрута до службата, стигам много по - бързо и много по - малко нервиран от колкото да тъна в задръстванията.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот Sladkata_Eli » Нед Дек 18, 2011 12:29 pm

според мен ще станат нещата но трябва малко време
Аватар
Sladkata_Eli
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1119
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 5:16 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Exorcist » Нед Дек 18, 2011 7:21 pm

Засега упорито по чиновнически не го махат стълба, само милостиво го пребоядисаха и сложиха светлоотразителни ленти, но не се знае кой ще се смее последен... пуснал съм преди около месец официални писмени сигнали (по същество с еднакъв текст като основа, а различия спрямо конкретния административен оган) с входящи номера и приложения предния ми сигнал до Столична община и инспекторат и дискове със снимки до:
- МРРБ като отговорно за благоустройствената градска инфраструктура и за прилагането и изпълнението на Закона за пътищата и за редица наредби, вкл. Наредба № 2/29.06.2004 г. за планиране и проектиране на комуникационно-транспортните системи на урбанизираните територии, където има цял Раздел ХХI Велосипедни трасета, както и Наредба № 17/23.07.2001 г. за регулиране на движението по пътищата със светлинни сигнали;
- Отдел "Пътна Полиция" при СДВР;
- Държавно-обществена консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата;
- Омбудсман на Република България.
Всички те ще пишат и изискат обяснения и осбено омбудсмана, а на тях не може да се отговори с простоватото "разкарай се и не се бъркай дето не ти е работа", ще трябва да се потрудят за смислени отговори. Чакам крайния резултат от проверките на всички горепосочени, включително и на първоначалните сигнали до Столична община и Столичен инспекторат, то не става веднага и бързо, има срокове по АПК (които естетествено никой няма да ги спази до ден...), но са длъжни да ме уведомят. Засега има официална реакция само от МРРБ, малко си измиват ръцете но и прехвърлят сигнала за проверка към ДНСК, което мен ме устройва напълно. Знам и, че Столичен инспекторат е разпратил първоначалните сигнали и до районните кметове на Триадица и Красно село за писмени обяснения.

Не съм особен оптимист като цяло, но поне им забърках такъв формален бюрократичен коктейл от бумащина и нерви, че ще се скъсат от писма и неприятни оперативки и обясненения и следващия път внимателно ще си помислят, преди да действат. А имам и още скрити аса в ръкава по казуса :bomb:
Като цяло велоалеята я оправиха- изключая напр. безумието освен за стълба, че в подлеза на бул. България и бул. Гоце Делчев тя просто не съществува и там трябват малко дърт джъмп умения за скокове по стълби... една- две шахти останаха старите изронени и неподменени... много шахти вече са под/над нивото на асфалта и се удряш/пропадаш в тях... и една зловеща В и К дупка за капак остана зееща... скосяванията на места имат мракобесна разлика и аз щях по-добре да ги преасфалтирам... ландшафта и кореноуловителите бяха изпълнени смешно и първобитно... а дали я оправиха? И какво щеше да стане ако си я бяха карали по първоначалния план? А тук става дума просто за една малка отсечка от една малка велоалейка- житейски микроскопичнио пренебрежим въпрос. Понякога ми се крещи от желание но безсилие пред стената, а по-често си блъскам тъпо и упорито с гняв главата в нея, докато едно от двете се счупи.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот muho » Нед Дек 18, 2011 7:29 pm

Това ако беше в САЩ или Канада моментално някой щеше да се забие в стълба и да ги осъди след това за десетки хиляди обезщетение ( то сигурно и тука може, ама никой не се занимава).
muho
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:09 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Exorcist » Съб Яну 21, 2012 11:31 am

Ледът леко се пропуква частично, и то отвътре... голямо браво на район Красно Село, че имаха смелостта! И на един приятел и колега, който ме подкрепя и помага в сигналите и цялата бюрокрация. Ето малко от текущите размени на писма и проверки, чакам още няколко да пристигнат до мен следващата седмица, вкл. и от омбудсмана, след което си записвам срещи при Любомир Христов и Йорданка Фандъкова, да си поговорим на живо за интересните снимки и констатации и още по- интересните (без)действия на някои служители на общината и да чуя какви решения и действия ще предприемат :magnify:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Изображение


Изображение
Изображение
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Съб Яну 21, 2012 7:49 pm

@Exorcist, поклон! :clap:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Capoeira » Пет Фев 24, 2012 10:19 am

Екзорсист:
Как да ти кажа за тази работа която си им свършил принципно има някой назначен даже е цяла комисия по инвеститорски контрол. Явно някой седи и лющи кафета в общината и контролира навивките на тоалетната хартия останали до казанчето а не излиза навън.
Едно огромно благодаря за твойте усилия който си вложил и желанието да се занимаващ с подобни "глупости". :beer:

П.С. Отивам да пробвам алеята, аз даже не знаеш че там има проект за такава, И обикновенно там минавах по тротоара където са бутките за вестници и цветя от страната на пазара бутайки и проклинайки кой им е позволил да има само 1м за пешеходци оставено.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: emo_gp и 41 госта