Градски маршрути

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Градски маршрути

Мнениеот slavei » Вто Фев 01, 2011 8:42 pm

Експертен съвет в София обсъди комуникационно решение за велоалеи
http://sg.stroitelstvo.info/show.php?storyid=1033752&ref=rss
http://moitePlanini.com - Пътеписи, новини, легенди
slavei
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 3:51 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот tkpopov » Вто Мар 01, 2011 11:48 am

1.Моят вело-маршрут.
Бургас. От моя дом до работата и обратно: http://maps.google.bg/maps/ms?hl=bg&ie= ... 1ee36&z=14

2.Изградени до момента велоалеи в Бургас:

http://maps.google.bg/maps/ms?hl=bg&ie= ... 5d405&z=12

3.Предвидени за изграждане велоалеи на територията на Бургас и бургаски окръг, според ОУП:

http://maps.google.bg/maps/ms?hl=bg&ie= ... 0e5d7&z=11
Аватар
tkpopov
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 12:31 pm
Местоположение: Бургас или някъде на майната си карам колелото!

Re: Градски маршрути

Мнениеот dob » Сря Апр 13, 2011 10:21 am

Бургас в момента е лудница.
Велоалеята от Меден Рудник до кръстовището за Созопол си е направо извънградско =D
На ул.Иван Вазов в момента са разкопали целия тротоар откъм жп линията и фактически велоалеята е заличена. Дано я направят отново.
Центъра и половината Възраждане са като войната в Косово, за което благодаря на общината, че мога да развивам скромните си планински умения в града.
Чакам всеки момент да обявят състезание по 4х и дърт от Алйошата до гарата.
automatic crystal remote control
they come to move your soul
Аватар
dob
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1413
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 2:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Градски маршрути

Мнениеот lusi5001 » Нед Апр 24, 2011 5:56 pm

Попринцип всеки ден изминавам маршута - Дървеница - Младост 2 - Дървеница, но много често съм с някаква компания и се отбиваме в мусагеница на скоковете :D ... та това ми е маршута всеки ден от понеделник до петък,а събота и неделя или в борисовата или в южния парк или на камбаните :) ... ако ме видите свиркайте
аз съм говедото с хт3ката :rofl: :rofl:
Много искам нова рамка ! ...
Аватар
lusi5001
 
Мнения: 896
Рейтинг: 872
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:31 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот konopr » Сря Апр 27, 2011 11:31 pm

lusi5001 написа: много често съм с някаква компания и се отбиваме в мусагеница на скоковете :D


те къде са тея скокове, че не ги знам? а ми е близо като цяло
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот viking_kn » Сря Юли 20, 2011 4:16 pm

Някой да е имал проблем с мн кучета когато е минавал по пътеките около зологическата градина, и ако може някакво безопастно маршрутче от Южен парк до Ловния парк :)
viking_kn
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 10:00 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот konopr » Чет Юли 21, 2011 1:32 pm

каквито и пътечки да хванеш там винаги има вероятност да се натъкнеш на помияри. аз първите пъти имах проблеми, сега вече съм се научил да се разбирам с помиярите, така че да не ме доближават - те лаят, а аз ги псувам силно с интонацията на сърдит пияница и те не предприемат друго действия освен лаенето :D
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот valjordan » Чет Юли 21, 2011 11:25 pm

viking_kn написа:Някой да е имал проблем с мн кучета когато е минавал по пътеките около зологическата градина, и ако може някакво безопастно маршрутче от Южен парк до Ловния парк :)


През Ю.парк излизаш на Кошарите (бивша Клошарите), тръгваш по левия тротоар на Вапцаров. След като минеш някаква супер кръчма на Черепа има пешеходна пътека за да пресечеш. След нея влизаш в гора, спускаш около километър и отляво ти е Ловния парк.

Аз пък днес се прибирах от моя си обиколка на Витоша, от Зл.мостове спуснах към Владая и там ме пресрещна група от 5 кучета, водена от ... уличен курцхаар (т.н. германски брак). Куче за 500 лева... Нищо де, поиграх си с тях, и като му хареса да го галя, ме изпрати до долу!
valjordan
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 9:28 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Бай Миле » Пон Юли 25, 2011 12:15 pm

Ето моя маршрут от нас до работа. На моменти е доста изнервящо, както знаете за шофьорите байкърите сме като невидими и трябва да се внимава.
http://www.bikemap.net/route/1086176
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Градски маршрути

Мнениеот b0bituy » Сря Авг 17, 2011 2:12 am

В Бургас всеки път като карам по някоя велоалея ми изкачат някакви пенсионери и даже ме нареждат как може да карам по тротоара :rofl: Не виждъм смисъл от тях като всеки си ходи по тях и реално ние колоездачите винаги трябва да караме по пътя освен ако няма хора което е доста рядко... В морската градина да караш по велоалеята си е истинско приключение. Ако не карах колело с дискови спирачки до сега 10-15 човека които вървят без да гледат щяха да си вземат мощните... :D
Аватар
b0bituy
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Градски маршрути

Мнениеот Бай Миле » Сря Авг 17, 2011 9:22 am

@b0bituy

Прочетох поста ти за сблъсъка с Нисана, видях и новината в Бесове. Важното е че си се отървал и си жив и здрав, а каплата се изправя, или направо се купува нова. А по отношение на велоалеите, май само отбиват номера, като боядисват половината тротоар и хоп - имаме велоалея, дрън-дрън, че пляс. Така че и колоездачите сме прави за себе си, ама и пенсионерите и те са прави за себе си. Просто велоалеи не се правят така...
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Градски маршрути

Мнениеот muho » Съб Авг 20, 2011 10:05 pm

Колоездач съм от има няма 10 дни ама да драсна два маршрута:

Банишора - Надежда: От Опълченска пресичам Мария Луиза на светофара и карам към надлеза, там пускам в посока военна рампа (през кръговото идея ме е шубе и няма да мина никога сигурно) и като стигнем Т образното го пресичаме. Там се вижда една пътечка леко в ляво направена от колоездачи и пешеходци и по нея преминаваме влаковата линия, внимателно разбира се. От там веднага слизаме на трамвая, има и тротоар може и по линиите разтоянието е кратко до спирката и сме в квартал Триъгълника. Има една кръчма там хващаме улицата пред нея и след малко се вижда новият мост над канала и пристигаме в Надежда.

Банишора - кв. Бенковски: Пак Опълченска, М. Луиза, Надлеза, спукаме към военна рампа и на Т образното на дясно и само направо до Металснаб (пада се от ляво на пътя). Веднага след него има път на дясно, тръгваме по него и излизаме в центъра на Бенковски. Искам да кажа, че това е супер маршрут за бързо каране, след Военна рампа има само един светофар, пътя е асфалт и е широк, а освен това няма движение.
muho
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:09 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот ivanpetrov1987 » Сря Авг 24, 2011 10:24 am

b0bituy написа:В Бургас всеки път като карам по някоя велоалея ми изкачат някакви пенсионери и даже ме нареждат как може да карам по тротоара :rofl: Не виждъм смисъл от тях като всеки си ходи по тях и реално ние колоездачите винаги трябва да караме по пътя освен ако няма хора което е доста рядко... В морската градина да караш по велоалеята си е истинско приключение. Ако не карах колело с дискови спирачки до сега 10-15 човека които вървят без да гледат щяха да си вземат мощните... :D


Така си е... направиха удобни места за велосипедистите, но все пак се създават неудобства..Никой не се съобразява.
ivanpetrov1987
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 1:15 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Пон Окт 24, 2011 11:11 pm

Пичове, видяхте ли новата алея, строяща се по бул."Гоце Делчев" в София? От бул. "Цар Борис 3-ти" до "Южен парк"? Тя е върху тротоара, прави постоянен зиг-заг около спирки, стълбове, даже се разделя на 2 30-сантиметрови полуалейки около кестените по булеварда! Пълна порнногрофия ви казвам! Все 1 не можеха да прекроят тротоара така, че алеята с червения асфалт да слезе до платното, до павететата и да наредят колчета, за да не се качват коли по нея. Но не! Отново поредната безумна идея на СО да прави велоалеи по тротоарите! Където постоянно ще стават конфликти с малоумни пешеходци, които не ги интересува къде ходят.
Вие ще я ползвате ли? Аз предпочитам да си карам по паветата на улицата, без конфликти с пешеходци-камикадзета, които да ми изскачат пред мен.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот Exorcist » Вто Окт 25, 2011 12:56 pm

novice написа:...

Не съм много съгласен с теб, защото от днешната ми бърза инспекция на участъка межу ул. Царево село и ул. Битоля, не видях толкова лоши неща. Велоалеята е върху тротоара и това е добре, защото по паветата на булеварда няма възможност заради дърветата да бъде разширен пътя. А тротоарът е доста широк и сега допълнително го разширяват наясякъде, където е възможно, има място за всички, като на много места е и закътан от булеварда зад декоративни дръвчета и храсти. Тук и без това е всекидневно колосално задръстване и в двете ленти във всяка посока, та стеснен път от двете страни с половин платно заради велоалеята щеше да доведе до катаклизми, стрес за мен като колоездач дали не ми връхлита някой изнервен с джип отзад, унищожаване на предпазните колчета за отрицателно време от градските примати зад волана и пълна тапа сутрин и вечер между Борис и България, че и отгоре.
Велоалеята не прави постоянен зиг-заг, само при спирката на ул. Праскова има заобикаляне и то е широко и максимално изправено. Разделянето на две на алеята при кестена (само на едно място видях това) за мен е много оригинално и весело решение. Стълбовете са далеч от велоалеята и изобщо нямат общо с пътя й. От ул. проф. д- р Димитър Атанасов до ул. Битоля е 100% права.
Аз ще я ползвам. Ето малко снимки от днес:
Това е изглед от ул. Царево село към ул. Дойран
Изображение
Разделянето на велоалеята при кестена (поглед от ул. Дойран към ул. Царево село)
Изображение
Разделянето на велоалеята при кестена (поглед отдалеч от ул. Дойран към ул. Царево село)
Изображение
Поглед от ул. Дойран към ул. проф. д-р Димитър Атанасов
Изображение
Поглед от ул. проф. д-р Димитър Атанасов към ул. Дойран и заобикалянето на спирката от велоалеята
Изображение
Поглед от ул. Битоля към ул. проф. д-р Димитър Атанасов (колчето указателно по средата ще бъде махнато, преместени са предните вече)
Изображение
Пак от същото място
Изображение
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот APD » Вто Окт 25, 2011 7:56 pm

Като си си направил труда да снимаш, поне да беше видял как не е възможно изскачане от велоалеята с >20км/ч през пресечка, да не говорим дали ще успееш да развиеш стабилна скорост над посочената от мен по цялото протежение на нея. Между другото тапи и сега си има в тази част на София, предимно от неправилно паркирали МПС-та.

Това е поредната простотия, създадена с цел за "усвояване" на средства по разни "програми". Велоалеята е нещо подобно на тази, която направиха на бул. Ломско шосе - никакъв начин да минеш по нея от кръговото движение в обратна посока, освен ако не те е страх от джигитите, изкачващи наклона с над 60
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот n3k01 » Вто Окт 25, 2011 8:32 pm

А бре хора разбирам, че "мрънкането" ни е националния спорт, ама като се замисля, че преди на тези места които сте споменали нямаше нищо и беше ебати екшъна...знам ли, май не е чак пък толкова зле :dontknow: :beer:
n3k01
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 4:43 pm
Местоположение: софия

Re: Градски маршрути

Мнениеот muho » Вто Окт 25, 2011 11:05 pm

APD написа:Като си си направил труда да снимаш, поне да беше видял как не е възможно изскачане от велоалеята с >20км/ч през пресечка, да не говорим дали ще успееш да развиеш стабилна скорост над посочената от мен по цялото протежение на нея. Между другото тапи и сега си има в тази част на София, предимно от неправилно паркирали МПС-та.

Това е поредната простотия, създадена с цел за "усвояване" на средства по разни "програми". Велоалеята е нещо подобно на тази, която направиха на бул. Ломско шосе - никакъв начин да минеш по нея от кръговото движение в обратна посока, освен ако не те е страх от джигитите, изкачващи наклона с над 60


Никой не е казал, че по алеите трябва да се движим с големи скорости, а тази на Ломско доколкото знам ще я продължават, защото по план предстои ремонт на надлеза. Все пак е улеснение за преминаване с велосипеди.
muho
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:09 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот APD » Вто Окт 25, 2011 11:49 pm

Така е, ама ако искаш по-бързо да стигнеш от А до Б, ще трябва да вдигнеш скоростта. Принципа в това важи за всички, които имат колела, и са в градско/извънградско/черен път ;) Може и маршрута да се смени с по-къс, но на този етап това вече не важи много в този град.

Кръговото не ме притеснява, притеснява ме идеята как и откъде трябва да мине някой с велосипед, за да слезне по велоалеята ;)
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Сря Окт 26, 2011 3:03 am

Exorcist, като си снимал сам зиг-заг-оветете, що отричаш, че ги има навсякъде?
И хубаво... направили велоалея, ама дали ще се справят с паркиращите на тротоара, на който се намира подобието на алея коли? Те ще наредят колчета, ама дали последните няма да изчезнат, щото живущи наоколо много, а паркоместа хич няма.
Относно скоростта на движение - не съм съгласен, че ако има велоалея, която ме кара да пъпля като охлюв, щото карането по нея преставлява заобикаляне на препятствия(естествен зиг-заг или неадекватни пешеходци), то тя е по-ефективна или дори по-безопасна от това да карам по улицата отстрани...
Да не споменавам, че преминаването на велосипедист по тая велоалея през чакащите автобусите(които естествено няма да се съобразяват с алеята и ще чакат като телета отгоре) на спирката на пазар Красно село ще бъде... меко казано приключение! :D :D :D
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Сря Окт 26, 2011 9:14 am

Неадекватните пешеходци не са проблем на велоалеята, освен това съм сигурен, че ако тя се ползва активно много бързо ще се научат, че не им е там мястото.
Паяците на центъра за градска мобилност реагират на позвъняване - така си изкарват прехраната, само че някои хора по-ги радва да развиват теоретични спекулации за това кой и къде ще паркира... евентуално.
Ако някой не разполага с необходимите умения да заобиколи дървото на снимката по така направената велоалея, горещо НЕ му препоръчвам да кара с повече от 20 където и да било. Друг е въпросът по колко градски велоалеи по света може да се кара с повече от 20?!
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот konopr » Сря Окт 26, 2011 12:33 pm

екстра си е велоалеята, казвам го от позицията на не-мармот и на човек, който обича да маневрира :beer:
а иначе за пешеходците - аз като вида пешеходец на велоалея, малко вдигам скорост и го заобикалям с около 30 км/ч, минавайки на около 10 см от него, да усети ветреца :D
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Сря Окт 26, 2011 5:18 pm

konopr написа:екстра си е велоалеята, казвам го от позицията на не-мармот и на човек, който обича да маневрира :beer:
а иначе за пешеходците - аз като вида пешеходец на велоалея, малко вдигам скорост и го заобикалям с около 30 км/ч, минавайки на около 10 см от него, да усети ветреца :D

Нали се сещаш какво става ако същият мръдне леко встрани, пред теб, в последния момент? Много приятно... А и предвид това, че е неадекватен, и на 5см от него да минеш, той сам няма да се усети, че е в нарушение.
Insight, има доста да почакаш, ако викнеш паяк да ти вдигне някой мутренски джип или лимузина от велоалея... Но е хубаво да си вярваш или поне да вярваш на ЦГМ :rofl: Освен тва по алеята на Борис все още има 1 куп неадекватници, които 2г. не могат да се научат коя лента за какво е... :bowdown: А по коя градска алея можело да се кара с повече от 20?! Мммм, приятелю, ти ако пъплиш с 20 по велоалеите...м, че по-добре слез и се разхождай пеш, сигурно ще си по-бърз... :rofl: И няма да задръстваш велоалеята за велосипедистите, които карат...
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Сря Окт 26, 2011 10:15 pm

novice написа:Нали се сещаш какво става ако същият мръдне леко встрани, пред теб, в последния момент?


И какво толкова става? Буташ го и излита на 3-4 метра напред, падайки по очи. Да знае друг път да гледа къде ходи.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Чет Окт 27, 2011 10:23 am

novice написа:А по коя градска алея можело да се кара с повече от 20?! Мммм, приятелю, ти ако пъплиш с 20 по велоалеите...м, че по-добре слез и се разхождай пеш, сигурно ще си по-бърз... :rofl: И няма да задръстваш велоалеята за велосипедистите, които карат...


Ти явно си голЕм състезател, та едва ли мога да се меря с тебе.
Ще се радвам все пак да посочиш населеното място (град, държава, гугъл памс), където си перкаш по велоалеите с 30-40-50 км./ч.?
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Чет Окт 27, 2011 11:10 am

Приятелю, повярвай ми, не е нужно да си състезател, за да не се влачиш като циВка из велоалеите и да пречиш на останалите, които карат действително...
ПС: Бягащите мацки по алеята на Борис надбягват ли те често, често като "караш", я си признай! :rofl:
А и от Пеуник уи си?! негоуЕмия състезател... :rofl:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот taurus13 » Чет Окт 27, 2011 11:32 am

Тя добра си изглежда велоалеята, но нашите шофьори хич не са свикнали да се съобразяват с велосипедисти и всяко място където алеята пресича улица, ще стане конфликтна зона. Аз например, когато ходих на гости на сестра ми в Германия, в чудо се видях да помня, че на всеки десен и ляв завой на светофара, освен за пешаците, трябваше да се оглеждам и за велосипедисти. А те пък идват много бързо и това, че кръстовището в момента е чисто, не значи че няма да ти скочи някой на капака след две секунди. Те понеже са си с предимство(дори си имат светофар), минават през кръстовищата без изобщо да намаляват. Местните шофьори обаче са свикнали и внимават на всяко кръстовище, както за пешеходци, така и за велосипедисти...е, отделен е въпросът, че никой на кара колата си с 80км/ч в квартала.
Тук обаче, велосипедистите ще трябва да внимават много, при всяко пресичане на улица и кръстовище, независимо че някъде ще имат предимство, ако не искат да станат на стикери на предното стъкло на някой автомобил.
Иначе добре е, че нещо се прави по този въпрос - в крайна сметка дори няколко велоалеи, пресичащи града в различни посоки са голямо облекчение. Днес тъкмо имам път натам и ще мина да я видя тази алея.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Чет Окт 27, 2011 11:57 am

novice написа:Приятелю, повярвай ми, не е нужно да си състезател, за да не се влачиш като циВка из велоалеите и да пречиш на останалите, които карат действително...
ПС: Бягащите мацки по алеята на Борис надбягват ли те често, често като "караш", я си признай! :rofl:
А и от Пеуник уи си?! негоуЕмия състезател... :rofl:


Можеш да ми отговориш на въпроса или да си останеш селянин до края (както подозирам ще се случи). От къде съм е написано, а ако имаш проблем с перничани - мога да ти обясня къде е Перник да си се разберете очи в очи?
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот novice » Чет Окт 27, 2011 4:59 pm

Написано е бе, пич, пий си хапчетата и обирай пяната около устата редовно! :peace: Питам, щото ми говориш на голЕм пернишки... :rofl: Иначе те много се пишат софиянци... Колкото до перничани... аз редовно се разбирам с тях в София, очи в очи, когато ми се наложи! :offtopic:

Много по-интересно от кръстовищата ще е преминаването на велоалеята през спирката на автобусите на Красно село, при кифлите... :D
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Чет Окт 27, 2011 11:35 pm

novice написа:Написано е бе, пич, пий си хапчетата и обирай пяната около устата редовно! :

Хайде да спреш с тоя тон и да пишеш по темата.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron