още един

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот JoK3rA » Чет Юни 21, 2007 3:48 pm

feb написа:[Къде точно би стигнал по-бързо с колело отколкото с кола по-магистралата, освен в гробищата?

:agree: That`s my point :D
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 3:55 pm

Не виждам някъде да съм споменавал, че става въпрос за по-бързо придвижване от това с кола :dunno:
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 3:56 pm

Дали има смисъл да си говорите с часове неща, които зависят изцяло от гледната точка? Всички признават основното: риска от каране по магистрала е голям защото там не е за колела, ПРАВИЛНИКА ГО ЗАБРАНЯВА!!! Оттук нататък е просто избор дали да го нарушим.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Чет Юни 21, 2007 3:56 pm

Уважение към живота. Собствения и този на другите.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот JoK3rA » Чет Юни 21, 2007 4:03 pm

Grash написа:Не виждам някъде да съм споменавал, че става въпрос за по-бързо придвижване от това с кола :dunno:

Имам в предвид, че както си навъртял около 1000 км по магистралата така бързо може да идеш в болница или по-зле - в гробищата.
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 4:16 pm

JoK3rA написа:
Grash написа:Не виждам някъде да съм споменавал, че става въпрос за по-бързо придвижване от това с кола :dunno:

Имам в предвид, че както си навъртял около 1000 км по магистралата така бързо може да идеш в болница или по-зле - в гробищата.


Лелеее... то ако имат значение изминатите километри, то тогава изобщо не трябва да карам по други пътища, че по твоята логика досега да съм минало... Разберете, че магистралата е път, един път, един от многото пътища в България, пътища, по които е МНОГО опасно да се кара, пътища по които постоянно има условия и възможност да "почерниш", както вие казвате, живота на някой, независимо дали е пиян, неадекватен или просто ТЪП. Къде виждате разликата? С какво подбалканския път например е по-безопасен за шофьори, колоездачи, катерици, мечки, лисици или зайци?!?!
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юни 21, 2007 4:27 pm

Grash написа:
JoK3rA написа:
Grash написа:Не виждам някъде да съм споменавал, че става въпрос за по-бързо придвижване от това с кола :dunno:

Имам в предвид, че както си навъртял около 1000 км по магистралата така бързо може да идеш в болница или по-зле - в гробищата.


Лелеее... то ако имат значение изминатите километри, то тогава изобщо не трябва да карам по други пътища, че по твоята логика досега да съм минало... Разберете, че магистралата е път, един път, един от многото пътища в България, пътища, по които е МНОГО опасно да се кара, пътища по които постоянно има условия и възможност да "почерниш", както вие казвате, живота на някой, независимо дали е пиян, неадекватен или просто ТЪП. Къде виждате разликата? С какво подбалканския път например е по-безопасен за шофьори, колоездачи, катерици, мечки, лисици или зайци?!?!
Само дето там може да караш колело, а на магистралата не може!
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 4:48 pm

Значи, ако не дай си боже "почерня" на някой шофьор живота на подбалканския, не е проблем, но на магистралата, защото е забранено е проблем? Не що не схванах, май не е важна стойността на живота, която сами споменавате :dunno:
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Alpina » Чет Юни 21, 2007 4:48 pm

Grash написа: Къде виждате разликата? С какво подбалканския път например е по-безопасен за шофьори, колоездачи, катерици, мечки, лисици или зайци?!?!


Разликата е там, че магистралата е по-безопасна за шофьорите именно от към "колоездачи, катерици, мечки, лисици или зайци", понеже тях не трябва да ги има, направени са заграждения за едните, а за тези, които уж се водят, че имат разум и могат да разберат правилника, то последния им го забранява.
Именно за това, аз като карам по магистрала не внимавам за животни и колоездачи, понеже вероятноста да ми изкочат на пътя, в сравнение с един подбалкански път е почти нулева. Когато карам нощем по първокласни пътища буквално очите ми са на 4 за възможна поява на животни, неосветени каруци и пешаци, когато стъпя на магистралата, единсвеното, което гледам са фаровете на другите ППС и маркировката, едва ли не си карам на сляпо, защото това е път, където освен птици, други животни не трябва да има (не че няма де), да не говорим за колоездачи.
През деня положениято е същото, само че видимоста е малко по-голяма и един вид не караш "на сляпо".

Дай да ти го кажа направо, че от обяснения не разбираш.
Ако съм на подбалканския път, очаквам да има колоездач, предвидил съм го и внимавам, ако съм на магистрала изобщо не взимам предвид възможна поява на колоездач и не се съобразявам с този фактор!!!
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот did » Чет Юни 21, 2007 5:03 pm

Alpina, няма смисъл. Спориш с радио. Тия аргументи поне два пъти му ги писах при предишния подобен "спор".

Яд ме е само, че КАТ не си вършат работата.

Имало такова правило, ама можело и да не се спазва... :crazy:

Ако имаше една хубава глоба от няколкостотин лева за вършенето на откровени простотии като колоездене по магистрала и имаше кой да следи за това и да събира парите, бас държа, че големият умник Grash друга песен щеше да пее.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 5:19 pm

did, знаеш в какво състояние са ни пътищата, кажи ми къде да практикувам шосейно колоездене, на по-дълги разстояния в България? Като не искам да си купувам ново колело на всеки 2 седмици (и бъбреци). Просто условия няма, и затова предполагам има хора, които да вършат простотии, карайки по магистралата. Кажи ми какъв друг избор имам? Може би да се откажа от това хоби/спорт?! :dunno:
Последна промяна Grash на Чет Юни 21, 2007 5:25 pm, променена общо 1 път
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 5:24 pm

Alpina ownz.
Абсолютно вярно. В крайна сметка признавам, че в основата на карането по магистрала си стои чистият мързел да навъртя 10км повече. Дамм. :popcorn: :V:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот JoK3rA » Чет Юни 21, 2007 5:43 pm

Grash написа: По груби изчисления на двете магистрали имам почти 1000 км навъртяни до момента и ще гледам да не се увеличават.


Grash написа:did, знаеш в какво състояние са ни пътищата, кажи ми къде да практикувам шосейно колоездене, на по-дълги разстояния в България? Като не искам да си купувам ново колело на всеки 2 седмици (и бъбреци). Просто условия няма, и затова предполагам има хора, които да вършат простотии, карайки по магистралата. Кажи ми какъв друг избор имам? Може би да се откажа от това хоби/спорт?! :dunno:

В първия казваш, че ще се стремиш да не увеличаваш навъртените километри по магистралата, а във втория, че нямаш друг избор освен да въртиш по магистралата, когато искаш да караш на по-дълги разстояния. Според мене, май си противоречиш.
Живееш в най-големия град в България и не можеш да намериш хубав, дълъг път за шосейно колоездене? "Който търси намира, който пъшка умира!" (поговорка) Пак казвам твоя работа си е къде караш, но наистина можеш да причиниш ПТП, колкото и опит да имаш.
Последна промяна JoK3rA на Чет Юни 21, 2007 5:46 pm, променена общо 1 път
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот PtD » Чет Юни 21, 2007 5:46 pm

Който може да кара шосейка в София, може да кара и по републиканската пътна мрежа. Там със сигурност не е по-зле. Така, че тия аргументи не важат!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот ramam » Чет Юни 21, 2007 6:07 pm

Аз си мисля, че КАТ не си вършат правилно работата като в нормалните европейски държави предимно защото нямат интерес да го правят.
Ако например 95% от парите за една глоба за напримерно минаване на червен светофар или за за каране в аварийната и така нататъка, се дава на дадения полицай който е направил акта за нарушението - то тогава едва ли полицая ще вземе подкуп при положение, че ще загуби доста пари от това - един вид защо полицая да вземе подкуп от 20 лева след като може да вземе 95% от глоба от 100 лева т.е. 95 лева?
Като има изгода от правенето на глоби ще има и ред защото с подкупи няма да се мине а ако направиш незнам си колко нарушение и загубиш там точки ли са какво са (по запознатите да кажат) и загуби дадения шофиор книжката тогава ще се замисли за кого са законите.
:(!:
Едит:
Не съм сигурен че това е :offtopic: но ако е моля за извинение.
А и изглежда така ще се понамалят и паричните проблеми на полицаите :)
ramam
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 1:01 pm

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 6:26 pm

PtD написа:Който може да кара шосейка в София, може да кара и по републиканската пътна мрежа. Там със сигурност не е по-зле. Така, че тия аргументи не важат!


тц
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Alpina » Чет Юни 21, 2007 7:13 pm

Рече той и отсече :bowdown:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bikerider » Чет Юни 21, 2007 8:53 pm

Grash написа:Кажи ми какъв друг избор имам? Може би да се откажа от това хоби/спорт?! :dunno:


Хубаво е, че се сещаш. Аз бих се отказал.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 9:52 pm

Alpina написа:Ако съм на подбалканския път, очаквам да има колоездач, предвидил съм го и внимавам, ако съм на магистрала изобщо не взимам предвид възможна поява на колоездач и не се съобразявам с този фактор!!!

Сигурен съм, че така ще направиш, и че ще внимаваш, но за съжаление не са всички шофьори като теб...

bikerider написа:Хубаво е, че се сещаш. Аз бих се отказал.

Аз не се отказвам лесно, съмнявам се и ти да си така, и все пак това от моя страна беше риторичен въпрос, разбира се, че няма да се откажа.

Сега мисля за друг вариант да стигна от София до Гълъбово за един ден, но варианта през подбълкана ми се струва тежичък... Накарахте ме да се позамисля за магистралата, това предполагам е добре ;)
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Чет Юни 21, 2007 10:56 pm

bikerider написа:
Grash написа:Кажи ми какъв друг избор имам? Може би да се откажа от това хоби/спорт?! :dunno:


Хубаво е, че се сещаш. Аз бих се отказал.


Ти явно не разбираш колко е важно да стигнеш до Гълъбово.
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 11:00 pm

hlebarka написа:
bikerider написа:
Grash написа:Кажи ми какъв друг избор имам? Може би да се откажа от това хоби/спорт?! :dunno:


Хубаво е, че се сещаш. Аз бих се отказал.


Ти явно не разбираш колко е важно да стигнеш до Гълъбово.


Ходенето до Гълъбово е само част от плановете ми, междинна точка, а не крайна цел... Това няма значение, единственото, което има значение, е откъде ще мина и точно това мисля сега ;)

hlebarka написа:Добре, bikerider очевидно не разбира колко е важно да мине през Гълъбово.


:rofl: При всички положения. Разбери, бе bikerider много е важно, мини... :rofl:
Последна промяна Grash на Чет Юни 21, 2007 11:21 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Чет Юни 21, 2007 11:04 pm

Добре, bikerider очевидно не разбира колко е важно да мине през Гълъбово.
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bikerider » Чет Юни 21, 2007 11:53 pm

@hlebarka: :viking::propell::lol:

@Grash: Имах предвид, че ако нямам алтернативи на магистралите, бих се отказал. А алтернативи има, така че приятно каране извън магистралите ;):agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот shepo » Съб Юни 23, 2007 10:31 am

петък около обяд в раиона на НДК е имало сериозен инцидент с велосипедист. Някои ако знае нещо...
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот LOWRIDER » Съб Юни 23, 2007 11:37 pm

[quote="Alpina"]
На всичкото отгоре @LOWRIDER, има тема за това, даже не една, мислиш ли, че си голяма работа, след като пускаш нова, много е яко![/quote]

изпитах желание да изразя върмущението си от новия инцидент
ти мислиш ли се за голяма работа, като пишеш по 1 тон глупости в повечето теми.може би трябва да те блъснат теб колкото да та уплашат, че да спреш да пишеш идиотщини.
ако бях писал в другите теми щеше да си остане едно самотно мнение, което всички щяха да подминат
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот V8 » Нед Юни 24, 2007 7:14 am

Grash написа:Значи, ако не дай си боже "почерня" на някой шофьор живота на подбалканския, не е проблем, но на магистралата, защото е забранено е проблем? Не що не схванах, май не е важна стойността на живота, която сами споменавате :dunno:

Бе ако некой те отнесе по невнимание докат си врътиш по "нормално" шосе вината ке е негова що е требвало да очаква присъствието ти там. Ако обаче същия тоя некой те закачи по магистралата вината си е изело твоя, що както каза Алпина ти место там немаш и съответно никой не ке се оглежда за теб. Аз лично въобще не бихме спрел ако треснем некой заблуден велосипедист на магистралата, откъв зор мене ке ме съдят щот тъпако се мисли за безсмъртен и се бута сам между шамарите (в случая между броните).

И ако си мислиш че най-удесно на аварийната лента е безопасно много грешиш - некой от нас имаме навика да летиме баш там с по 100км/ч и нагоре, и кел файда че си се сбутал вдесно като джипо тъй или иначе не се сбира в лентата и двете десни колела почти нон-стоп са у пепелако отстрани. Че и ние не требе да сме там вече е друг момент, ама факт е че моите 3 тона джип винаги ке надвият над твоите 30 кила велосипед, и нищо че и двамата сме у нарушение ти ке си тоя де нема да се прибере вкъщи :evil:
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот Alpina » Нед Юни 24, 2007 8:32 am

LOWRIDER написа:...може би трябва да те блъснат теб колкото да та уплашат, че да спреш да пишеш идиотщини.


Мерси за пожеланието, шансовете са много големи предвид времето, което прекарвам зад волана, но дано не ти се връща.

LOWRIDER написа:...ако бях писал в другите теми щеше да си остане едно самотно мнение, което всички щяха да подминат


Определено тези мнения не остават "самотни" независимо къде са писани, ама ти си знаеш. Приятен ден :agree:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Grash » Нед Юни 24, 2007 11:06 am

V8 написа:
Grash написа:Значи, ако не дай си боже "почерня" на някой шофьор живота на подбалканския, не е проблем, но на магистралата, защото е забранено е проблем? Не що не схванах, май не е важна стойността на живота, която сами споменавате :dunno:

Бе ако некой те отнесе по невнимание докат си врътиш по "нормално" шосе вината ке е негова що е требвало да очаква присъствието ти там. Ако обаче същия тоя некой те закачи по магистралата вината си е изело твоя, що както каза Алпина ти место там немаш и съответно никой не ке се оглежда за теб. Аз лично въобще не бихме спрел ако треснем некой заблуден велосипедист на магистралата, откъв зор мене ке ме съдят щот тъпако се мисли за безсмъртен и се бута сам между шамарите (в случая между броните).

И ако си мислиш че най-удесно на аварийната лента е безопасно много грешиш - некой от нас имаме навика да летиме баш там с по 100км/ч и нагоре, и кел файда че си се сбутал вдесно като джипо тъй или иначе не се сбира в лентата и двете десни колела почти нон-стоп са у пепелако отстрани. Че и ние не требе да сме там вече е друг момент, ама факт е че моите 3 тона джип винаги ке надвият над твоите 30 кила велосипед, и нищо че и двамата сме у нарушение ти ке си тоя де нема да се прибере вкъщи :evil:


OMFG :bigeyes: Колко си спряяяял... Точно заради селяни като теб стават катастрофи по пътищата... Просто не мога да повярвам, че може да изпишеш толкова глупости и то на развален български. :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes:
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот did » Нед Юни 24, 2007 12:17 pm

Grash написа:OMFG :bigeyes: Колко си спряяяял... Точно заради селяни като теб стават катастрофи по пътищата... Просто не мога да повярвам, че може да изпишеш толкова глупости и то на развален български. :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes:


:D :D :D

Grash, малко ти куца чувството за хумор.

Колкото до V8 - той има оправдание за разваления си български - компенсира го с добър хамерикански. Освен това има право да се прави на идиот, защото вече не е модератор на този форум ;)

Само че той като пише, че си кара в аварийната лента, влага в написаното ерония, за разлика от теб.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Grash » Нед Юни 24, 2007 1:07 pm

По принцип чувство за хумор не ми липсва, но в случая го приех на сериозно, все пак става въпрос за поведение на пътя, където измират прекалено много невинни хора. Дано всичко това, което е написал да е в кръга на шегата, защото точно така мислещи хора правят глупостите на пътя. Единственото оправдание за писане на развален български, което мога да приема е неграмотност. Доста хора се справят добре и с българския, и с хамериканския и с къде-къде по-сложни езици...
Плюс това и аз влагам ирония за карането в аварийната лента, всъщност аз си карам в крайна лява лента, че понякога и на мантинелата се качвам :D
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 134 госта