отново за коленете

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

отново за коленете

Мнениеот nk » Сря Юни 13, 2007 3:56 pm

Може би за хората които имат/са имали проблеми с коленете би била интересна ето тази история. На английски е. Става въпрос за човек, който си е потрошил коленете от години бягане, и в последствие е започнал да се занимава с МТБ...
nk
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 5:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Methuselah » Сря Юни 13, 2007 7:07 pm

Недей така бе човек. Таман започнах да се занимавам с бягане и ти ми изкара акъла.
Разбирам че това е след години, ма се пак.
Иначе не мога да си представя какво е правил, за да се докара до такова положение.
Аватар
Methuselah
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 4:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот nk » Чет Юни 14, 2007 10:13 am

Methuselah написа:Недей така бе човек. Таман започнах да се занимавам с бягане и ти ми изкара акъла.
Разбирам че това е след години, ма се пак.
Иначе не мога да си представя какво е правил, за да се докара до такова положение.


Аз си мисля че има хора които просто са предразположени към проблеми с коленете, но в последно време все повече достигам до извода че е в най-голяма степен въпрос на хранене... Факт е че коленният хрущял се възстановява по естествен начин (поне до определена възраст). В никакъв случай никой да не спира да спортува това което е започнал! Но се наблюдавайте :-) И СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛНА СТОЙКА ПРИ КАРАНЕ
nk
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 5:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skiman » Чет Юни 14, 2007 10:26 am

На мен доФторите ми казаха, че имам изтъркване на ставния хрущял в коленете :crap: И ми дават още 10 години на коленете(такива му бяха точните думи-после какво, не посмях да питам). Но при мен е от ските и май байка само влоши положението. За сега пия глюкозамин вече 2 месеца, ефекта е нулев. Все още ме боли като слизам по стълби :crap:
Ама да видим след още 2 месеца Артростоп :popcorn: какво ще е положението.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Чет Юни 14, 2007 10:46 am

skiman написа:Ама да видим след още 2 месеца Артростоп :popcorn: какво ще е положението.


...няма да ти навреди...
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nk » Чет Юни 14, 2007 11:09 am

skiman написа:На мен доФторите ми казаха, че имам изтъркване на ставния хрущял в коленете :crap: И ми дават още 10 години на коленете(такива му бяха точните думи-после какво, не посмях да питам). Но при мен е от ските и май байка само влоши положението. За сега пия глюкозамин вече 2 месеца, ефекта е нулев. Все още ме боли като слизам по стълби :crap:
Ама да видим след още 2 месеца Артростоп :popcorn: какво ще е положението.


Отиди на друг доФтор. Щом те боли като СЛИЗАШ по стълби, звучи по-скоро като възпаление. Аз имам такъв проблем, усещам го в мускулчето под коленната капачка но още не съм ходил на лекар (и не карам). Ето тук съм си записал някаква информация относно въпроса (намерих го в Гугъл кеша, сайта вече не работеше и реших да си запазя инфото). Има точно и конкретно споменаване на "going downsteps". В сайта ставаше въпрос за бягане, но проблемите на тези спортове са си общи...
[/url]
nk
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 5:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Чет Юни 14, 2007 12:25 pm

:popcorn:
брей
човек докато е жив се учи
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот spirit » Чет Юни 14, 2007 1:02 pm

skiman написа:На мен доФторите ми казаха, че имам изтъркване на ставния хрущял в коленете :crap: И ми дават още 10 години на коленете(такива му бяха точните думи-после какво, не посмях да питам). Но при мен е от ските и май байка само влоши положението. За сега пия глюкозамин вече 2 месеца, ефекта е нулев. Все още ме боли като слизам по стълби :crap:
Ама да видим след още 2 месеца Артростоп :popcorn: какво ще е положението.


Пии Зил Т ,хомеопатично е и определено върши работа. Аз тренирам такуондо и постоянно си натоварвам коленете по много ,но откакто го пия нямам проблеми .
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Чет Юни 14, 2007 1:17 pm

spirit написа:Пии Зил Т ,хомеопатично е и определено върши работа. Аз тренирам такуондо и постоянно си натоварвам коленете по много ,но откакто го пия нямам проблеми .

Забравих да спомена и тае-куон-дото ;)
Навремето на Тони и двете колена му рязаха в щатите :dunno:
...няма да ти навреди...

Знам. Едно питане обаче-какво е максимално допустимото количество глюкозамин приет на ден(доктора каза да пия сутрин и вечер по 1)? В описанието на Артростоп-а пише 1500мг. Обаче аз пия по 4 табл.=2000мг. Дали не прекалявам :D :dunno:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот spirit » Чет Юни 14, 2007 1:32 pm

E то на времето масово се вадеха минискуси едвали не за профилактика. Но аз поне смятам ,че колкото и да са ти зле колената минискуси трябва да се вадят само като най-последна възможност.Защото като се има предвид ,че натоварването на минискусите при тичане се увеличава до 300% а при скачане до 600% и нагоре ,ако ти ги изрежат трябва да забравиш за всякакви спортове.
Затова ако доктора ти каже че имаш разхланбени коленни връзки , по-добре карай само в парка ,защото има вероятност след време да се нарани минискуса .Предполагам ,че твойте са само претоварени ,което се оправя с 1 месец почивка и някакви лекарства.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Чет Юни 14, 2007 1:50 pm

spirit написа:Предполагам ,че твойте са само претоварени ,което се оправя с 1 месец почивка и някакви лекарства.

Не предполагаш правилно или не четеш :)
На мен доФторите ми казаха, че имам изтъркване на ставния хрущял в коленете icon_crap.gif И ми дават още 10 години на коленете(такива му бяха точните думи-после какво, не посмях да питам)

Звука, които се чува, когато си разгъвам и сгъвам коляното е все едно има шепа пясък вътре :banghead:
Повярвай ми таекуон-до то е един от вредните спортове за коляното наред с балета(не че съм бил балетист-иамам приятел такъв, който сега не може да качва стълби без бастун)
Особенно практикуването на удари от типа на битуро чаги ;)
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 153 госта