Опит за изблъскване от пътя, колата замалко в канавката

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Опит за изблъскване от пътя, колата замалко в канавката

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Нед Юни 10, 2007 4:05 pm

Привет,

Днес се разходих с колелото до Брацигово, Пещера и курорта Св. Константин. Времето се развали, заваля дъжд, и реших да се връщам в Пловдив.

На излизане от Пещера в посока с. Бяга, докато карах с около 40-50км/ч до мен се доближи сив раздрънкан Мерцедес. Колата не ме изпревари, въпреки че пътят беше широк и имаше много възможности. Шофьорът започна да свири с клаксона и така в продължение на близо километър караше плътно зад и до мен.

Малко се нервирах от тази простащина, но все пак продължих да си карам напред. В този момент усетих, че някои ме дърпа с ръка за фланелката и се мъчи да ме изблъска от седалката! Погледнах наляво и установих, че пасажерът на задната седалка е свалил стъклото и се е подал с половин ръст извън колата! А пасажерът всъщност се оказа жена!

Натиснах леко спирачките за да се освободя от натрапника, в този момент колата умишлено кривна към мен, разминавайки се на косъм, и изскочи в банкета помитайки храсти до пътя. Този път по-решително натиснах спирачките, защото колата аха да се обърне в канавката, а аз бях точно зад нея.

Аз почти спрях, а мерцедесът някак си успя да излезе обратно на пътя и офейка. Регистрацията беше френска, на департамент 93 - северен Париж.

Честно казано се ядосах от това нахалство и тръгнах с газ след колата. В Кричим като по чудо успях да я наближа, след което си изкарах телефона за да я снимам отзад. Но докато стигна до менюто на камерата колата отново се отдалечи и на снимката почти не може да се разчете номера.

Отново потеглих с колелото и този път след 100м на кръстовището в Кричим за Пловдив мерцедесът беше спрял и чакаше ляв завой. Спрях точно до шофьорската врата. В купето гъст цигарен дим, отпред караше мъж, отзад седяха две момичета. Тропнах няколко пъти на полуотворения прозорец, шофьорът се обърна опулено и от изненада не знаеше какво да каже.

При което аз му викам "май се познаваме", а той седи и ме зяпа.

Понеже регистрацията на колата беше френска реших да пробвам с "Peut etre vous parlez francais, votre plaque est parisienne?"

Този път чух някакъв изломотен отговор претендиращ невменяемост, нещо от рода на "нихт ферщеен". Казах, че ще се видим отново и се разделих с нахалника - аз продължих за с. Устина, а той за Пловдив.

На влизане в Пловдив се отбих при една патрулка и ги питах за съвет. Предложиха ми да дам жалба в районното в Пещера.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот FireFoXa » Нед Юни 10, 2007 4:25 pm

Благодари се, че имаш достатъчно умения и си избегнал сблъсъка, защото ако си бил ти на мястото на храстите... Не ми се мисли тогава. А иначе то идиоти навсякъде има и по света и у нас... Това че е французин не значи, че е нещо повече от нас. Ще чакам/е развръзката на случката. Сигурно ти е дигнала доста адреналина ;)

П.П. Ти шосейка ли караш?
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Нед Юни 10, 2007 4:32 pm

Хм, французи ли?

Най-вероятно е гастарбайтер дошъл си на ваканция в село.

ПП: Колелото е обикновен байк, само че с тънки гладки гуми.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bomber » Нед Юни 10, 2007 4:59 pm

Тзтзтз,защо не го смля от бой тоя :bigeyes:
bomber
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 9:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот FireFoXa » Нед Юни 10, 2007 5:16 pm

bomber написа:Тзтзтз,защо не го смля от бой тоя :bigeyes:

Боя не е средство за разбиране... Плюс това не всеки е "бияч от класа".
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Methuselah » Нед Юни 10, 2007 5:48 pm

В такъв момент на човек му се иска да знае чужди езици. Явно само един (в твоя случай френски) не стига за да си излее душата човек.
( :censore: :censored: :censored: :cussing: :cussing: ) :)
Аватар
Methuselah
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 4:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Нед Юни 10, 2007 5:53 pm

Да шамаросвам дребни отрепки ми е под реномето, освен това не съм убеден от ползата от физическа саморазправа.

Вместо това ще вечерям и после ще се разходя с колата до Пещера.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот URNEST » Нед Юни 10, 2007 6:53 pm

Абе както се казва "сЕкви ги има", тей че радвай се, че си добре, пий една студена вода и си живей живота.А това за жалба в районното - помисли си дали има смисъл и полза. :beer:
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Нед Юни 10, 2007 7:00 pm

Са съжаление, на жалбата никой няма да й обърне внимание...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Admin » Нед Юни 10, 2007 7:11 pm

Nymphetamine написа:Са съжаление, на жалбата никой няма да й обърне внимание...


Не бъди толкова сигурен! Струва си да се опита, още повече че колата има отличителни белези - например френския номер. Нека му направят една проверка, ясно е, че трудно ще докажат, т.е. трудно ще го осъдят/глобят, но все пак да си струва според мен да се пусне жалба.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот SpawnY » Нед Юни 10, 2007 8:04 pm

Admin написа:
Nymphetamine написа:Са съжаление, на жалбата никой няма да й обърне внимание...


Не бъди толкова сигурен! Струва си да се опита, още повече че колата има отличителни белези - например френския номер. Нека му направят една проверка, ясно е, че трудно ще докажат, т.е. трудно ще го осъдят/глобят, но все пак да си струва според мен да се пусне жалба.


да тои е прав, струва си да опиташ, може да потпомогнеш ниакак си с информациата, никога не се знаат теа неща.
Аватар
SpawnY
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 11:54 am
Местоположение: Skopje

Мнениеот X3MIST » Нед Юни 10, 2007 8:19 pm

Ако продължаваме да не се оплакваме от подобни и други проблеми и недомислици, няма нищо да постигнем. Вярно, че може и нищо да не му се случи (глоба например) на въпросния невменяем шофьор, но когато имаме възможност трябва да се оплакваме от нередностите.
:offtopic: Някъде гледах интервю с жители на Ню Йорк, които казаха, че благодарение на постоянните оплаквания за нередности, градът им е достигнал подобно развитие. Вярно има куп проблеми и там, но ако оставим идиотите да ни се качат на главите ще стане по-зле.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот Admin » Нед Юни 10, 2007 8:36 pm

Представи си, че пуснеш жалба, полицията го навести, той ще отрече, твоята дума срещу неговата (дори може и квачките да се обадят и да отрекат), т.е. разминава му се.
И представи си, че утре направи друга простотия и друг се оплаче - тогава вече жалбите стават две, а отрицанията му кажи-речи губят стойност.
Разбира се, знам, че гледам малко идеалистично на нещата, но все отнякъде трябва да се започне.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот KaizerSoze » Нед Юни 10, 2007 9:53 pm

Мисля , че първия извод който всеки трябва да си извади е : по възможност никога да не кара сам ! и винаги да има едно на ум ... защото явно ненормалници не липсват !
А ако питате мене на тоя му трябва бой...
Незнам ти как си запазил самообладание и не си го почнал с шамарите на ония светофар .... Нека слезне нали знате как се пражи колоездачен бой :) .. удряш с помпата и се пази6 с предната капла която трябва да свалиш :) .
Абе важното е че си жив и здрав ... а за този темерут СЪД .
Аватар
KaizerSoze
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 9:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BikeArea » Нед Юни 10, 2007 10:39 pm

Физическата саморазправа в конкретния случай едва ли ще свърши работа, говедото каквото и да го правиш пак си е говедо!
Ако боя може да помогне с нещо то е за лично удовлетвоерение.

Вариант е, ако си имал възможност да му направиш някоя мизерия на колата, например счупено стъкло или надрана боя...
Просташко е, но като сме жадни за мъст върши работа.
Замисли се в крайна сметка - вика го полицията, пита го туй онуй и го пуска, а потрошеното задно (или особено предно стъкло) ще му навлече много повече неприятности! Двете засмяни девойки от задната седалка няма да са толкова засмяни, а ще му пилят на главата, че им вее и т.н...

Като цяло идеята да се занимаваш лично с него не е особено добра, ама така всеки като си трае... нали знаеш какво става.

Лично мнение за подобни случаи:
Още щом забележиш, че се държи неестествено спри си, изчакай го да мине по пътя си, да си троши главата, където иска. Може да е бил пиян, дрогиран, всякакъв!
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот Мъро » Нед Юни 10, 2007 11:10 pm

Бой такива не ги оправя.
Оправя ги тичане по бюрокрацията. В тая връзка - действай и не се отказвай :) И да репортираш във форума как вървят нещата!
А на пича вероятно няма да му се размине. Най-малкото ще иска да напусне границата с тази кола, предполагам...
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот squat » Пон Юни 11, 2007 7:58 am

Аз бих го гръмнал при тази ситуация. :crap:
Работохолиците са ми противни...
Аватар
squat
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 4:15 pm
Местоположение: Wallis and Futuna Islands

Мнениеот X3MIST » Пон Юни 11, 2007 9:45 am

squat добра идея. То и без това нашата малка Земя е пренаселена. И повечето й жители са безполезни или дори вредни. ;)

Иначе такива идиоти трябва някак да им се покаже, че вършат не само тъпи, но и опасни за околните неща и трябва да престанат. Било чрез оплакване в полицията, чрез бой или строшаване на нещо по колата. Лошото е, че ако му потрошиш по колата нещо може после да те подгони с нея и трябва да внимаваш доста докато го изгубиш от поглед и той теб.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот V8 » Пон Юни 11, 2007 10:21 am

vladimir.dzhuvinov написа:Вместо това ще вечерям и после ще се разходя с колата до Пещера.

:evil: :evil: :evil: я кажи сега как мина разходката?
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот axelmax » Пон Юни 11, 2007 11:03 am

определено начина е да се оплачеш в полицията
това си е опит за предомишлено убийство

истината е ,че такива хора си залужава да ги пребиеш ,та после да се възтановяват 4-5 месеца,да видим дали няма да запомнят ,коя е редно и кое не
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот mulltex » Пон Юни 11, 2007 12:33 pm

Правилно си постъпил, като ти четох "приключението" ми се вдигна адреналина и се ядосах.... бахти и идиотите дето карат по тея пътища...
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Мнениеот assgiver » Пон Юни 11, 2007 2:58 pm

1во: Веднага щом си усетил че някои те дърпа отзад е трябвало да метнеш 1 къч па квото стане я падне я не :)
2ро :Ако си имал възможност някакси да се завие колата в канавката е трябвало да се забие в канавката и да си продължиш спокойно по пътя.
3то : След като си го настигнал първия пъ е трябвало да му нанесеш някави щети по колата. Било то прозорци или нещо др.
4то : Настигнал си го 2ри път и тогава вече трябваше да прибегнеш до физическа саморазправа ((ако габаритите му позволяват)(ако не още нещо счупено :) ))
Варианта да се оплаче от теб или нещо такова е недупостим понеже няма как да те открие.
Според мен с жалба няма да стане нищо, но не пречи да опиташ се пак кой знае :)
На теб нали нищо ти няма ?
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот spirit » Пон Юни 11, 2007 3:24 pm

assgiver написа:1во: Веднага щом си усетил че някои те дърпа отзад е трябвало да метнеш 1 къч па квото стане я падне я не :)
2ро :Ако си имал възможност някакси да се завие колата в канавката е трябвало да се забие в канавката и да си продължиш спокойно по пътя.
3то : След като си го настигнал първия пъ е трябвало да му нанесеш някави щети по колата. Било то прозорци или нещо др.
4то : Настигнал си го 2ри път и тогава вече трябваше да прибегнеш до физическа саморазправа ((ако габаритите му позволяват)(ако не още нещо счупено :) ))
Варианта да се оплаче от теб или нещо такова е недупостим понеже няма как да те открие.
Според мен с жалба няма да стане нищо, но не пречи да опиташ се пак кой знае :)
На теб нали нищо ти няма ?


Ми то по тая логика ,всички "байкъри" освен каска ,ръкавици и т.н. трябва задължително да си носят и бухалка ,пистолет ,граната ,катана, защото винагои може някой да реши да те избута от пътя .Ако всички мислеха като тебе нямаше да има демокрация ,комунизъм и всички останали форми на управление .Всичко щеше да се свежда до едно - АНАРХИЯ.
Затова има държава ,зокони и органи който да прилагат законите или по друг начин казано ,трети лица ,които безпристрастно да определят кой е виновен и кой не.
Не мога да разбера кое е нещото което ви кара да мислите така.Никой не е недосегаем ,безсмъртен или там за каквото се мислите.
Ок ,да кажем ,че го настигаш ,сваляш го от колата и го пребиваш.Защо си мислиш ,че докато го биеш никой няма да мине и да те запомни и когато се подаде жалба срещо тебе и те намерят от потърпевш ставаш подсъдим за нанасяне на телесни повреди ,а после обяснявай на ченгетата ,че той е искал да те избута от пътя.
Случай 2 :Настигаш го ,сваляш го от колата ,но се оказва ,че той има я пистоет ,я хож ,ч шокова палка и какво правиш ?
Случай 3 :Той не е сам ,но ти си толкова ядосан ,че незабелязваш останалите двама ,които в последствие те пребиват .
Мисли преди да пишеш.
Memento mori.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Юни 11, 2007 4:21 pm

Отбих се в полицейското в Пещера и минах по каналния ред с известна доза писане. Както и предполагах, жалбата си е за истинско умишлено криминално престъпление, а не просто за ПТП инцидент.

И както ченгетата в Пловдив, така и в Пещера няколко пъти ми казаха, че съм направил добре като съм съобщил, вместо случаят да си остане просто ей така.

Практически не би било трудно да се намери колата ако е в Пещера, тъй като градът е сравнително малък и обозрим. Иначе по регистрационната табела не може да се установи лесно собственика, тъй като тя е чуждестранна. Междудругото, според мен този проблем с липсата на директна свързаност на моторните регистрационни бази данни се касае за всички страни от ЕС, вкл. за тези от Шенген. Примерно, системата следяща за нарушители влезли в центъра на Лондон без да си платят дневната такса от 8 лири може да разпознава само британски регистрационни табели.

Докато бях в Пещера зърнах две коли с френска регистрация, но нито една не беше познатия стар сив Мерцедес 190. Базирайки се на някои мои дедукции е малко вероятно нашият хубостник да е от Пещера. Според мен причината да го настигна в Кричим е не толкова моята скорост, колкото предположиението ми, че е стигнал до участъка в ремонт м/у с. Исперих и Ново село и после се е върнал назад за да мине през обходния маршрут през Кричим. Ремонтът и обхода не са обозначени по никакъв начин, и само местните не биха се объркали така.

ПП: Някой дето има опит нека ми обясни как се чупи авто стъкло с голи ръце :D
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юни 11, 2007 4:25 pm

vladimir.dzhuvinov написа:ПП: Някой дето има опит нека ми обясни как се чупи авто стъкло с голи ръце :D
Лесно, ако имаш метално копче на маншета ;)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот spirit » Пон Юни 11, 2007 4:30 pm

:offtopic:
И без копче става :D ,стига да удариш достатъчно силно ,попринцип не би трябвало да се нарежеш ,защото авто стъклото става на кубчета.
Имайки предвид че си се изравнил с колата просто удряш с лакът ,може да ти стане синьо ,но това са рисковете на професията :rofl: .
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот ilinkolov » Пон Юни 11, 2007 4:42 pm

Някой дето има опит нека ми обясни как се чупи авто стъкло с голи ръце


Не са голи.
Кола на седалката или евентуално с кормилото :naughty:
от всичко по нещо и от нищо достатъчно
Аватар
ilinkolov
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 11:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spirit » Пон Юни 11, 2007 4:49 pm

ilinkolov написа:
Някой дето има опит нека ми обясни как се чупи авто стъкло с голи ръце


Не са голи.
Кола на седалката или евентуално с кормилото :naughty:
:rofl: :rofl: :rofl:
Трябва да си найстина бърз за да успееш да си извадиш кола преди шофьора да слезе или да потегли.А с кормилота не виждам как ще стане без да паднеш.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Юни 11, 2007 5:11 pm

:offtopic: Веднъж без да искам минах през стъклото на автоматичната врата на една Шел бензиностанция преди тя да успее да се отвори. И трябва да ви кажа, че стъклото ми се стори доста твърдо. Когато се озовах от другия край имах чувството че носът ми се е сплескал, а очилата ми се бяха разкривили!

Нямах ожулено, но по цялото си тяло имах фини стъкълца и който ме докоснеше извикваше "Ау, ама ти драскаш като метална шкурка!" :D
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот axelmax » Пон Юни 11, 2007 5:12 pm

vladimir.dzhuvinov написа:
ПП: Някой дето има опит нека ми обясни как се чупи авто стъкло с голи ръце :D


с некъв камък или ако си носиш бокс,не са много тежки и се вадят бързо и .................... :dark:

не само шоферът трябва да се подведе под отговорност ,но и тая овца дето те е дръпнала и другата пу*ка като съучастник
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 134 госта