и на италианците им трябват велоалеи...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот bikerider » Чет Май 31, 2007 12:40 pm

PtD написа:Ако "нашите другари" нямат воля, "онези господа" рано или късно ще ни/им начукат канчето.


На кого? На политиците? На всички подкупни ченгета горе и долу?
На всички лумпени, които отказват да прилагат закона, щото ги е страх от шефа/мафията? Как го виждаш това?

Аз виждам един единствен начин - да съдят България и да я спукат от глоби. Е и това какво ще промени? Кой ще плаща глобите - мафията и политиците ли? Овцете ще се вдигнат ли да накарат МВР да спазва и да прилага закона? Овцете ще се вдигнат ли да накарат НАП, АДВ и прочие да събират глобите, които те ще плащат? Безнадеждна история...
Тук в България вече хората отдавна не помнят какво е да се играе по правила, ти ми говориш за онези господа. Тук е вече смешно да се говори за спазване на закона, защото който спазва закона и играе по правилата винаги си плаща солено, дотам сме я докарали в милата, китна Родина. Онези господа могат ли да върнат вярата на хората в закона? Могат ли да обърнат палачинката отново с лицето нагоре?
Могат ли да свършат цялата къртовска работа по превръщането на България в нормална държава? Могат дръжки...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Чет Май 31, 2007 2:10 pm

За съжаление съм съгласен по-скоро с bikerider - натискът от ония господа едва ли ще помогне много - в много от случаите цената ще я платим от бюджета, който всички знаем как се формира. Ефект може да има само ако избирателите потърсят отговорност от управляващите заради наложените глоби, санкции, предпазни клаузи или каквото там ни дойде. Само че, както се видя и на последните избори, избирателите продължават да намаляват. И изобщо, със съжаление мога да отбележа, че хората масово не се интересуват от политика, обществени проблеми и възможни начини за решаването им, а с подобно мислене ще плащаме евроглобите с данъците си, а бюрократите ще продължават да потриват нехайно и доволно ръце.
Извинявам се за отклонението от темата, но не започнах аз ;) :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юни 01, 2007 1:02 pm

Admin написа:За съжаление съм съгласен по-скоро с bikerider


Ехе, доживях да съжаляваш, че си съгласен с мен ;):D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта