внимание...кофи

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

внимание...кофи

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 2:34 pm

Вече минаха 20 дена откакто това се случи но сега ми хрумна да го споделя с вас за един вид предупреждение какво може да се случи на човек като се разсейва докато кара и то в града, да се прецака по-кофти отколкото на планина.
Та..карам си аз на 07.05.07 около 12 като точно излязох от байкцентъра където гледах една рамка и тръгвам към спирката на ХМС. Има една пътечка която минава покрай едни кофи и както се бях засилил усещам едно удряне в десния крак малко над глезена. Отначало помислих че съм се ударил в някакво дърво и спрях. Като погледнах надолу паднах буквално на земята-бях се срязал така че от раната започваха да изкачат навън мускули и сухожилия-абее доста гадна гледка и като прибавиме че почна яко да пръска кръв бая ми стана гадно. Както и да е съблякох си фанелката и я стегнах над раната (после разбрах че е трябвало да се стяга ВЪРХУ раната).
В първия момент се сещам че много ме хвана яд че ей така от нищо се извадих от строя за бая време ама после си казах че трябва да се гледа на момента какво да се прави. Хванах се за гсм-а както си седях на пътеката и наоколо течеше кръв, естествено никой от минувачите не се зайнтересува какво ми е..Помислих си да звъня на бърза помощ обаче не знаех номера, след това си помислих че е най-добре да се замъкна обратно до магазина и така и направих подскачайки на 1 крак. Искам да благодаря много на Митко, Shady и момчетата от магазина (1 от тях дойде после до Пирогов с мене, благодаря му много) че действаха бързо-първо звъняха на бърза помощ но от там им затваряли.....??? затова ми извикаха такси в което като си завих крака в едни найлонов чувал не успях да го напълня с кръв:) Искам да ви кажа ако стане нещо таков да кажете да ви карат в Пирогов-докторите там са най-добрите в БГ за тея случаи, след като полежах 1/2ч на една носилка която падна веднъж:) ме вкараха в операционната и за още толкова ми зашиха мускула, сухожилията и кожата като след това ме пратиха в травматологията за 2 дена.
Вече ходих няколко пъти на превръзка и ми махнаха конците но ще трябва да стоя с шина 45 дена а после ще трябва и се раздвижвам така че общо ще минат към 2-3 месеца.
Няколко дена след инцидента еин приятел минал покрай тея кофи и видял всъщност на какво съм се срязъл-стъкло сложено върху боклуци водоравно така че не се е виждало. Сега, ако бяхме в нормална държави сигурно можех да съдя Волф че не грижат за боклука ама в нашия случай мога само да се радвам че не съм се прецакал още по-здраво. Сега се мотам с нас подскачайки на едни патерици и понеже няма кво да правя реших да си разкажа историята, дано е поучителна за някой, в крайна сметка може би не излишно и в София да караш с фулфейс и протектори на краката:)
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
сега видях че на 15-и юли ще има обиколка на Витоша, дано да имам шанса да се пооправя дотогаз, тва е от мене засега:)
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот THEZOGGO » Нед Май 27, 2007 2:40 pm

@codename47
Най искрено съжалявам за това което ти се е случило. Пожелавам ти, по - бързо и цялостно възстановяване :) :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 2:42 pm

мерси, а дано:)
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот THEZOGGO » Нед Май 27, 2007 2:49 pm

София съкс, :agree: боклуци, дупки, луди или пияни шофьори. :(!: Как да не си ходя с цялата екипиривка в града. :agree: Тва си е истинско безобразие, наистина ако може би бяхме малко по напред в съдебната система, може би щеше да има възможност да се осъди въпросната фирма по чистотата след такъв неприятен инцидент.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 2:59 pm

затова на "Сървайвърите" трябва не да ги водят на някви острови а да им дадат по едно коело и да ги пуснат на воля из Сф:)
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Нед Май 27, 2007 3:02 pm

Бързо оправяне още веднъж :beer: и ти пожелавам да нямаш повече такива инциденти :^:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 3:04 pm

мерси човеко, добре че бяхте вие..
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот ddevil » Нед Май 27, 2007 3:04 pm

Бързо оправяне ти желая :agree:
Кофтито е, че за този случай вината, че си се контузил карайки колело(било то ектремно или не) не е твоя, а 1-во на гръмнатите жители,които си хвърлят боклука където и както им падне,и 2-о може би на фирмата отговорна за събирането на боклука. Защото, когато, не дай си боже падна, някъде в гора и т.н. знам че за падането си съм отговорен аз, че не съм преценил правилно ситуацията ала бала, а тук ти си караш съвсем нормално и е нормално да не очакваш да се нарежеш на стъкло стърчащо от кофа за боклук, жалко наистина :crap:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот gada » Нед Май 27, 2007 3:06 pm

ах.. :V: бързо оправяне и следващия път с продектори :)
леле от колко малко кво става... :crap:
Изображение

nqmam net!!!
Аватар
gada
 
Мнения: 603
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Съб Апр 15, 2006 11:25 pm
Местоположение: Софийско

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 3:09 pm

@gada да бе точно, не съм мислел че от нищо ще стане нещо, ама явно ставало, да кажа че сряза е до коста като доктора ми каза че почти е срязан целия мускул а чувствителноста постепенно ще се възстановява, другия път ще карам с очи не на 4 а на 6..
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот Editor » Нед Май 27, 2007 4:09 pm

Бързо оздравяване ти желая ! Като се оправиш мини да ни видиш задължително :)
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Нед Май 27, 2007 4:18 pm

THEZOGGO написа:София съкс, :agree: боклуци, дупки, луди или пияни шофьори.

Ако мислиш, че само в София е така малко си се объркал. Иначе бързо оздравяване на Хитмена :) Аз днес си срязах ръката, но доста по-малко и в пирогов мога да кажа, че доста ги мързи. Чаках сума си време и като взлязох двама доктори играеха карти на компютъра! Това правиха през цялото време. Раната е доста доволна, но не ме шиха а само ме превързаха. Бе че са доби, добри са, ама че ги мързи-мързи ги яко!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Editor » Нед Май 27, 2007 4:27 pm

Teodor40 написа:
THEZOGGO написа:София съкс, :agree: боклуци, дупки, луди или пияни шофьори.

Ако мислиш, че само в София е така малко си се объркал. Иначе бързо оздравяване на Хитмена :) Аз днес си срязах ръката, но доста по-малко и в пирогов мога да кажа, че доста ги мързи. Чаках сума си време и като взлязох двама доктори играеха карти на компютъра! Това правиха през цялото време. Раната е доста доволна, но не ме шиха а само ме превързаха. Бе че са доби, добри са, ама че ги мързи-мързи ги яко!

тука се добавя....България..... :crap:
да не дава Господ на човек да му се случи нещо подобно и като си викаш линейка да ти затворят телефона или лекарите да ги мързи да си мръднат пръста при положение , че ЗНАЯТ ,че отвън има човек които има нужда от тях!Просто нямам думи :(
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Нед Май 27, 2007 4:32 pm

@codename47: Моите съболезнования и дано се оправиш бързо и по-важното - напълно!

Editor написа:да не дава Господ на човек да му се случи нещо подобно и като си викаш линейка да ти затворят телефона или лекарите да ги мързи да си мръднат пръста при положение , че ЗНАЯТ ,че отвън има човек които има нужда от тях!Просто нямам думи :(


Ти си бил голям отворко бе? Колко години си работил в Бърза Помощ, че да имаш право да раздаваш такива квалификации? ******!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Editor » Нед Май 27, 2007 4:38 pm

did написа:@codename47: Моите съболезнования и дано се оправиш бързо и по-важното - напълно!

Editor написа:да не дава Господ на човек да му се случи нещо подобно и като си викаш линейка да ти затворят телефона или лекарите да ги мързи да си мръднат пръста при положение , че ЗНАЯТ ,че отвън има човек които има нужда от тях!Просто нямам думи :(


Ти си бил голям отворко бе? Колко години си работил в Бърза Помощ, че да имаш право да раздаваш такива квалификации? Пикльо!

Не е нужно да съм работил в Бърза Помощ !
Достатъчно ми беше че бях свидетел на тази случка и пред очите ми затвориха телефона на мой колега който всъщност звъня там !!
п.с продължаваш да раздаваш обиди на който ти хрумне !
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Нед Май 27, 2007 4:39 pm

Editor написа:п.с продължаваш да раздаваш обиди на който ти хрумне !

Сигурно е защото знам при какви условия в Бърза Помощ затварят телефони. Да си се опитал да помислиш за това?
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Editor » Нед Май 27, 2007 4:43 pm

did написа:
Editor написа:п.с продължаваш да раздаваш обиди на който ти хрумне !

Сигурно е защото знам при какви условия в Бърза Помощ затварят телефони. Да си се опитал да помислиш за това?

Може и да знаеш , но аз не съм казал на никой нищо обидно за разлика от тебе .И все пак може ли да ми кажеш по какви поводи затварят телефони освен ако нямат линейки ?
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 4:50 pm

абе верно че уж не си дават зор, особено сестрите само мърморят обаче в другите болници е още по-зле, тея поне разбират. А най ги е яд и с право на JP-тата щото онея зимат по 1,2к и не правят нищо, после те трябва да им оправят бакиите. Преди 3 месеца мойта приятелка беше доста зле и JP-то я прегледа на ехограф и и казал че няма нищо, да си почива...когато 2 дена след това с 39С отидохме в Пирогов се оказа че има пилонехрит(възпаление на бъбрека), както и да е лежа на системи 2 седмици и се пооправи слва богу. Та мисълта ми е че мързеливи, скъпари, обаче те поне си разбират от работата..
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот Teodor40 » Нед Май 27, 2007 5:00 pm

did написа:
Editor написа:п.с продължаваш да раздаваш обиди на който ти хрумне !

Сигурно е защото знам при какви условия в Бърза Помощ затварят телефони. Да си се опитал да помислиш за това?

Когато бях още в техникума Киров, (до автогара Овча купел, на километър от Пирогов) едно момиче го блусна кола на бул"Цар Симеон". Звъняли са на бърза помощ не знам колко пъти, после след като се счързали линейката дошла след 40мин!!!! Момичето починало малко преди да дойде "спешният" екип. Не казвам, че е щяла със сигурност да оцелее, но вероятността е в пъти по-голяма. толкова ли не са могли да пренасочат една линейка и едно момиче ученичка можеше да е още живо!
По НИКАКЪВ начин не ги оправдавам! А колко още такива случеи има а?
Един приятел звъним на бърза помощ през ноща да му викем линейка, защото има проблем със сърцето-някакви аритмии, беше много зле-пребледня, почети припадна, бе жив труп направо! И ни кзаха да го оставим да седне и някави такива ГЛУПОСТИ! Така и не пратиха линейка! Ша ги еба и в мързеливите лай****! Можеше сега да е мъртав като нищо. Не е готино да умреш на 18-19 години, само защото някой го е домързяло или е решил да спрести от дизела!

Дид, така ли е в Германия?!?!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот did » Нед Май 27, 2007 5:13 pm

Teodor40 написа:Дид, така ли е в Германия?!?!

В Германия хората са наясно, че здравеопазването е скъпа услуга и за да искат такава услуга си плащат авансово сериозни суми. След това имат право да мрънкат и да съдят, ако не си получат съответната услуга.

В средно голям немски град броя на линейките е многократно повече, отколкото е в София.

В никой немски град движението не е така "организирано", че линейка да не може да се провре за часове през задръстванията и да иде където трябва достатъчно бързо. Шофьорите на линейки не са виновни за състоянието на трафика в София.

В Германия е ясно при подобен инцидент кой е отговорен и трябва да реагира, докато в България великите управляващи още отказват да разрешат казуса, благодарение на който GP и Спешната само си прехвърлят топката.

В Германия заплатата на ватман в тролей не е три пъти по-голяма от тази на медицинска сестра в Бърза Помощ.

В Германия системата работи не защото хората не ги мързи, а защото СИСТЕМАТА ги принуждава да работят. Ако същите немски доктори ги назначиш в Пирогов при сегашните условия, веднага щом се усетят къде се намират и какви са правилата на играта и те ще "заработят" като колегите си, бъди сигурен.

В случая виновни са не толкова лекарите, които работят там, а тези, които отказват да променят системата.

... а системата на здравеопазването в България е напълно сбъркана.

Затова и съм против да се говори така за лекарите, при положение че отвсякъде ги правят на палячовци. Други са за критикуване.


Извинявам се на codename47 за офтопика, но някой трябваше да ви спре да бълвате бълвоч в същата посока.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Cipokrila Zizibaga » Нед Май 27, 2007 5:37 pm

codename47 прочетох случката ти, много неприятно наистина :crap: повече внимание за напред и да се оправяш бързо
:angel: :thumbu:
Аватар
Cipokrila Zizibaga
 
Мнения: 463
Рейтинг: 1334
Регистриран на: Съб Юни 25, 2005 11:40 pm
Местоположение: с.Горно Нанадолнище

Мнениеот Teodor40 » Нед Май 27, 2007 6:07 pm

Щом един лекар е подписал трудов договор, ще работи докато му изнася. Знам, че са изморени, знам че са недооценени, обаче като отида аз там какво точно трябва да направя за да станат нещата както трябва? От вратата да им подам пари на ръка ли!? Да си купя линейка и да наема персонал за нея ли? Не ме интересува в какви условия работят. Аз съм бил на упражнения в университета зимата със ръкавици и к'во?Учил съм нали! Живота е шибан за всичкии и не е пациента виновен конкретно за тяхната мизерия. Като няма линейки, ми да купят бе! За това вярно не са виновни лекарите, а системата. Важното е ефекта-хора умират по улиците чакйки линейката или оператор по телефона на бърза помощ.
Какво да пиша. Нищо няма да се промени :V: както каза Едитор "да не дава Господ на човек да му се случи нещо подобно "! :agree:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот ACID BURN » Нед Май 27, 2007 6:30 pm

Малееее това докато го четох ми стана гадно едно такова специфично чувство точно преди да се издраифаш някво мн гадно.А аз понеже видяли кръв припадам не знам защо.Пожелавам ти доскорошно оздравяване! :) А сега като се замисля щом на мен ми стана супер гадно само докато четох представям си на него кво ще му е! :V:
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот axelmax » Нед Май 27, 2007 7:29 pm

много гадно ,оправяй се :agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот PtD » Нед Май 27, 2007 7:31 pm

Теодорчо е прав. Като не им изнася, да отидат на частна практика или да станат Джи Пи-та, не да работят за колкото (според тях) им плащат.

А и did, тия размисли дето ги нареди са чудесен параван, с който се крият като не си вършат работата.

В крайна сметка, ако напусне целият персонал на "Бърза помощ" заради ниските заплати, ще се наложи да ги вдигнат.

codename47, желая бързо и безпроблемно оздравяване и възстановяване! :agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот kotka12 » Нед Май 27, 2007 7:38 pm

@кодово име 47
скорошно оздравяване
лош късмет си извадил с тъпото стъкло
но хубаво е, че няма трайни увреждания

@did
абсолютно съгласен

@Teodor4o
замислял ли си се
колко души казват едно елементарно "добър ден"
като отидат в Бърза помощ????


@PtD
а ти знаеш ли колко се разчита на лекарската съвест
мен никой не ме кара да работя като лекар
никой
а знаеш ли, че лекарите нямат право на действителни стачни действия?
тоест ако реша да стачкувам ефективно ще вляза в затвора
сещаш ли се???
щото през к*ра им е на хората, че аз съм си сложил цвете на ревера в знак на протест
като така или иначе си върша работата

забележка:
ПО НИКАКЪВ НАЧИН не защитавам мърльовците сред лекарите и сестрите
самият аз съм се сблъсквал със сестринско безочие в Бърза помощ
и не искате да знаете какви бяха последствията
за "звездата"дето ми се изрепчи там
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Editor » Нед Май 27, 2007 8:34 pm

kotka12 написа:забележка:
ПО НИКАКЪВ НАЧИН не защитавам мърльовците сред лекарите и сестрите
самият аз съм се сблъсквал със сестринско безочие в Бърза помощ
и не искате да знаете какви бяха последствията
за "звездата"дето ми се изрепчи там

Ето какво се опитвам да кажа на @Did!
Аз не съм квалифицирал никой ( в което се опита да ме обвини )
Просто исках да кажа че системата до някъде е недомислена и че има "куци" сестри и лекари .Did е прав за повечето неща.Аз лично гледам на лекарите като на хора гений и ги уважавал изключително много!
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот x6x » Нед Май 27, 2007 8:45 pm

Преди много време работих 10 месеца като охрана в Бърза Помощ.Ако знаете какъв е АД е понякога!! На всеки 20-25 мин. има фалшиво обаждане, а по празници - Лекаря го шие, той иска да го бие...и т.н. и т.н. Оооо Майко мила, само като се сетя и настръхвам :(
Липсата на медикаменти и консумативи не знам как е сега, но тогава бе ПЪЛНА - говоря за '93 - '94
3 линейки за 160 000 град !?!
сега май са 12
@codename47 - имам 21 шева на левия си крак от подобна ситуация, но без байк :( Да се въстановиш възможно най скоро ти пожелавам :agree:
Последна промяна x6x на Нед Май 27, 2007 8:58 pm, променена общо 1 път
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 8:56 pm

като се връщах последния път с такси разказах на шофьора тая история и се оказа че той се водел като шофьор на линейка ама само за да си зима пенсионните, пълни заплати не им били плащали от 1г. и те затова толкова работели. Следователно извода е че ако стане нещо най добре да се вика такси или "позвънете на приятел", само че ако са някой баба и дядо дето нямат пари за такси май така и ше си останат. Един приятел ми беше казал че най-добре е първо да звъниш в полицията и те се обаждали за линейка като по тоя начин идвала задължително ама това може би се отнася само за катастрофи. Та ... все едно сме в Ню Йорк където ако те нападнат не трябва да викаш "помощ", а "пожааар":)
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот x6x » Нед Май 27, 2007 9:00 pm

При 911 случая е следния - Линейка,Пожарна и Полиция пристигат ,хмммм..., 3 в 1 'дет се вика
Хайде да не ги коментираме западналите Хамериканци
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 133 госта