Ком - Емине

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Ком - Емине

Мнениеот Rayko » Нед Юли 24, 2011 1:04 pm

24 07 - нощувка на връх Ком
25 07 - нощувка на Витиня (ако има места)
26 07 - нощувка на Ехо
27 07 - нощувка на х. Партизанска песен
28 07 - Агликина поляна
29 07 - Ришки проход
30 07 - Емона
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Ком - Емине

Мнениеот kibikoff » Нед Юли 24, 2011 8:53 pm

Rayko написа:26 07 - нощувка на Ехо
27 07 - нощувка на х. Партизанска песен


друго си е да го "оттренираш" :agree: :agree: :D

стискаме ти палци Райко, сигурни сме, че можеш
:beer: :beer: :beer:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Ком - Емине

Мнениеот Анелия » Пон Юли 25, 2011 1:50 pm

Rayko написа:25 юли 2011г. 06 00 часа - старт от вр. Ком.
Ще се борим да финишираме преди 20 00ч на 30 юли и да се бухнем в морето, като Бай Ганьо във Виенската баня.
Нужен ни е много късмет и дано спечелим симпатията на ТОЗИ горе.
:wavey:

Успех и дано времето бъде с вас! :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот 4getcredo » Пон Юли 25, 2011 1:51 pm

:crap: Не започна добре... с тия пороии снощи. Има ли някакви новини?
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот Admin » Пон Юли 25, 2011 6:24 pm

Днес се срещнах с Райко и Боян в Гара Лакатник - по-късно вечерта ще има и статия в сайта, но за читателите на форума информацията е в аванс. ;)
Тръгнали са по план в 6 ч сутринта след доста мокра и гръмотевична нощ, прекарана в палатка на вр. Ком. Колко са спали - те си знаят.
Срещата ни беше в 10:00 ч, като те пристигнаха още в 9:30 - значи са поддържали добро темпо. в Гара Лакатник направиха дълга почивка, за да се поизсушат и продължиха нататък, като Уоутър ги изпрати до х. Тръстеная.
След това аз и Уоутър спуснахме една доста трудна пътека към с. Левище, за която благодаря на Emzo. При нас времето бе чудесно чак до пристигането ни обратно в Гара Лакатник около 16:30. След това, по пътя обратно при Своге се изсипваше брутален порой. Разбрах, че и в София следобедът е бил предимно дъждовен, а как е било по билото нямам представа - надявам се Райко и Боян да са добре и да са минали някак между капките, ако е възможно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот joropc » Пон Юли 25, 2011 6:30 pm

Admin написа:.......

Аз се чух с Райко днес към 16.00.Увери ме, че са "избягали" от дъжда и в момента движат по план.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Пон Юли 25, 2011 9:27 pm

Току-що се чух с Райко. На Витиня са в туристическата спалня при леля Стефка. В график са :eyebrow: Предната нощ на Ком е била ужасна, само те си знаят какво са преживели! :crap: Бурята и дъждът днес са ги хванали малко преди Мургаш, а към Витиня под краката им е хрупало от ледените топчета на градушката. Добре, че се е изсипала преди те да минат. Райко ми звучеше малко уморено, а Боян е пред отказване :crap: Направих, каквото можах, да им вдигна духовете, но това скапано време им се отразява зле :crap: Дано утре да имат повече късмет! Но засега поне тялом са добре :clap:
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот cholla » Пон Юли 25, 2011 11:30 pm

Стимкам им палци за успех в начинанието. Балкана пак си е показал чара, раздразнен от факта че някой се носи по гърба му. Вярвам че няма да се откажат лесно и без бой.
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот Боян Бановски » Вто Юли 26, 2011 12:22 pm

За мен днес сутринта мисията приключи.Мисля, че успях да помогна първия ден на Райко (каквато беше и основната ми цел). От тук нататък само щях да преча.Той е в перфектна форма. Днес сутринта каза, че физически се чувства много добре. Силно амбициран към 5.30 тръгна към хижа Ехо. Ще успее! Вчера с очите си видях как всяка гръмотевица паднала около нас го мотивира все повече. Дано времето е с него!
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот joropc » Вто Юли 26, 2011 12:46 pm

Боян Бановски написа:За мен днес сутринта мисията приключи.Мисля, че успях да помогна първия ден на Райко (каквато беше и основната ми цел). От тук нататък само щях да преча.Той е в перфектна форма. Днес сутринта каза, че физически се чувства много добре. Силно амбициран към 5.30 тръгна към хижа Ехо. Ще успее! Вчера с очите си видях как всяка гръмотевица паднала около нас го мотивира все повече. Дано времето е с него!

:agree:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Ком - Емине

Мнениеот Боян Бановски » Вто Юли 26, 2011 1:07 pm

Admin написа:
Срещата ни беше в 10:00 ч, като те пристигнаха още в 9:30 - значи са поддържали добро темпо. в Гара Лакатник направиха дълга почивка, за да се поизсушат и продължиха нататък, като Уоутър ги изпрати до х. Тръстеная.
.

Благодарности на Уоутър за карането с нас. Бъбрейки сладко с Райко на френски, като локомотив ни изтегли по асфалта нагоре до Лъкатник и после до Тръстеная. :beer: Точно този учстък с асфалтовото катерене Райко не го харесва и благодарение на Уоутър не усети как бързо го качи.
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот sensation_blue » Вто Юли 26, 2011 6:31 pm

Ако Райко има нужда от нещо и е в график утре след 18:30ч мога да се кача до х.Партизанска Песен да му го занеса... имам 2-3 места с уговорката да се върнем преди полунощ (все пак човека макар и машина ще има нужда от добър сън преди 0h който е по-полезен)... ето ми телефона 0894 41 42 46 - Христо
Стискам му палци... ама и ТОЗИ горе хубаво изпитание му спретна с това време :bowdown:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ком - Емине

Мнениеот psixopat » Вто Юли 26, 2011 9:46 pm

Здравейте.Имам една молба. :bowdown: Ако някой се чува с Райко, може ли да го пита в колко часа сутринта, на 28 мисли да тръгва от Партизанска песен-ориентировъчно и за колко време мисли да стигне до хижа Бузлуджа. Молбата ми е , защото съм свободен и ми се ще да се кача в четвъртък до хижа Бузлуджа и да го видя. :agree: , та да си направя сметка в колко часа да тръгна от Габрово.Та, ако някой го пита, ще съм му страшно, ама страшно благодарен :beer:

Само да кажа, че това дето го мисля, ще е в случай, че времето е хубаво.Ако недай Боже нещо се развали времето (Последното, което му трябва на човек, който е тръгнал по Е3)едва ли ще се кача до горе, щото честно да си призная не ми се катери в лошо време и дъжд.Засега обаче го дават хубаво времето, така че да се молим да е така.
Поздрави на Вас, а на Райко- УСПЕХ
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ком - Емине

Мнениеот Sartor » Вто Юли 26, 2011 10:24 pm

Днес чак разбрах, че Райко е тръгнал на Ком-Емине... :crap:

Успех! И ще следя развитието с интерес, а след това и специфичните Райкови разкази. :^:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот joropc » Сря Юли 27, 2011 7:34 am

Преди малко се чух с Райко.Вчера страхотна градушка го е принудила да слезе от билото и да нощува на х.Момина поляна.Това си е доста закъснение от първоначалния план, който беще нощувка на х.Ехо.Явно Стара планина пак си показа рогата в най-неподходящия момент.Сега катери връх Вежен и ще мъчи да навакса закъснението, т.е. целта пак е х. Партизанска песен.Хм, много път е това, много нещо....
Днес предстои най-трудния етап от прехода-района на Централен Балкан над Троян, с убийственото няколко часово носене между х.Добрила и връх Ботев.
Само дано времето...... :erm:
Иначе, като изключим, че обувките му са се били полуразпаднали, е в перфектно здраве и кондиция. :magnify:
Пожелавам му успех, и нека габровско-севлиевската група да поема информационната щафета.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Ком - Емине

Мнениеот taurus13 » Сря Юли 27, 2011 9:01 am

Хич не се съмнявам, че Райко и бос може да го завърши тоя преход...мотивира ли се, става опасен :D Екшъна е в кръвта му, а седенето в магазина само го скапва, но то за съжаление живота е такъв...трябва и да се работи. Щом е здрав, вероятно ще успее да навакса закъснението по неговия си нечовешки начин - да не забравяме, че все пак Балкана си има работа с легионер...
Жалко, че съм толкова зает - иначе бих го пречакал на най-шибаното място из Централен Балкан, да му връча една студена бира :beer:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот psixopat » Сря Юли 27, 2011 8:05 pm

Дамм.Хубаво се канех да карам утре , ама пак се оказах прецакан.Компанията се оказа "сериозна"-изведнъж един реши че има шофьорски курсове, а друг щял да прави еди си какво с техните... :banghead: Явно и този път няма да се кача и да видя Райко, ама какво да се прави, като сам не искам да карам(поради много основателни за мен причини), а всички са заети :kaioken:
Днес времето тук в Габрово беше хубаво, но в Балкана не знам как е било.Дано вече да се оправя, каквито са и прогнозите. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ком - Емине

Мнениеот naskoj » Сря Юли 27, 2011 8:22 pm

Последните няколко дни следя темата и гледам за новини . Това ,което те искат да направят си е чисто геройство дори и при хубаво време . Желае им много късмет и да се приберат здрави след това приключение . Някой ако има възможност да се качи при тях и да им даде малко морална подкрепа ,и по една бира но само, по една че после как ще карат .
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Ком - Емине

Мнениеот Боян Бановски » Чет Юли 28, 2011 9:25 am

Преди минути се чух с Райко. В момента е на Партизанска песен.Снощи е спал на заслон Ботев. Добре е ! Продължава напред и ще наваксва.
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот maratonec » Чет Юли 28, 2011 10:43 am

х. Момина Поляна - з. Ботев - зверски преход!!! И това е само един от поредицата!

Боян Бановски написа:Преди минути се чух с Райко. Добре е! Продължава напред.
!!!

Това е най важното - Давай Райко! Бутането свърши! Морето те чака!
maratonec
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:05 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот dobber » Чет Юли 28, 2011 11:37 am

Боян Бановски написа:Преди минути се чух с Райко. В момента е на Партизанска песен.Снощи е спал на заслон Ботев. Добре е ! Продължава напред и ще наваксва.

Айруп Райко, Айруп Райко!
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Ком - Емине

Мнениеот pdp » Чет Юли 28, 2011 2:55 pm

здр и мен. казвам се пеню от сливен. и аз се чух с райко преди малко, добре е, идва към нашият сливенски балкан :agree: :agree: :agree: :agree:
pdp
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:27 am
Местоположение: сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот pdp » Чет Юли 28, 2011 2:55 pm

:agree:
pdp
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:27 am
Местоположение: сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Чет Юли 28, 2011 3:23 pm

Давай Райко ! Хиляди пъти - УСПЕХ !!!
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Пет Юли 29, 2011 7:54 am

Айде и ние! :D На Ком вали, следобед ще гърми, ама това не е нищо ново, щом съм тръгнал на тоя поход :D Живот и здраве, след 10-ина дни да топнем зачервените си дупета в морето на Емине! :wavey:
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот azoic » Пет Юли 29, 2011 8:19 am

И ние потегляме към 16:30 за Ком. Успех на всички стартирали и дано времето е с нас.
Борка, ако се съберем по някое време, може да поставим рекорд за най-много колоездачи финиширали на Емине :)
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот joropc » Пет Юли 29, 2011 8:46 am

boris_borisov написа:Айде и ние! :D На Ком вали, следобед ще гърми, ама това не е нищо ново, щом съм тръгнал на тоя поход :D Живот и здраве, след 10-ина дни да топнем зачервените си дупета в морето на Емине! :wavey:

azoic написа:И ние потегляме към 16:30 за Ком. Успех на всички стартирали и дано времето е с нас.
Борка, ако се съберем по някое време, може да поставим рекорд за най-много колоездачи финиширали на Емине :)

Успех, момчета !

Преди пет минути се чух с Райко.Снощи е спал на Чумерна, а в момента "шпори" към Вратник.Планува да нощува на Ришки проход и по този начин закъснението ще бъде наваксано. :bowdown: В добро здраве е, и сподели, че обувките ще издържат до края.
...били като руска газка.Тъкмо им изтича гаранцията и се скапват... :)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Ком - Емине

Мнениеот Admin » Пет Юли 29, 2011 1:01 pm

Райко току що ми се обади - в момента кара към Котел, където ще е след час - час и половина.
Привечер ще е при Върбишки проход и се кани да премине най-проблемният участък (Върбишки - Ришки проход) по тъмно, на фар. Разбира се, това си е чист мазохизъм (той го каза), но пък това ще му даде шанс да подобри рекорда, въпреки изоставането заради слизането от билото.
Ако има добре подготвени колоездачи в този район, желаещи да споделят подобно трудно и със сигурност незабравимо преживяване с Райко, могат да се свържат с него на телефон 0897 700325. Той със сигурност ще е там и ако на някого му е интересно да му прави компания в това приключение след залез слънце, добре е дошъл.
Но пак казвам, преминаването на тази отсечка е много трудно дори и по светло, така че трябва да сте наистина корави, ако искате да се пробвате днес с Райко. :beer:
Още малко остана, дано да успее!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот Анелия » Пет Юли 29, 2011 1:34 pm

Аз ще пътувам тази вечер, няма да мога да правя компания на Райко. Но всъщност дали по светло или по тъмно, Върбишка планина си е еднакво кофти. Поне вечерта може спокойно да се бута на хладинка, след като карането там и без това е рядкост. Дано само да няма проблем с ориентирането в тъмницата, че там маркировката не е много добре.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот lostrider@ » Пет Юли 29, 2011 2:47 pm

Айдеееееее, почна се! :praying:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron