Ком - Емине

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Ком - Емине

Мнениеот Watanabe » Нед Авг 21, 2011 12:52 pm

И аз да кажа БРАВО на Любо! Браво за духа, който си проявил!

В Котел що не се обади на приятел или някой познат от форума да се организира някой технически МТБ rescue team?. Сигурен съм, че немалко хора щяха с удоволствие да се отзоват и да запалят колите до Котел. Ей ги примерно пичовете от Търговище- всеки от тях с поглед отнитва-занитва верига, сменя компоненти, настройва дерайльори и прочие в полеви условия.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Ком - Емине

Мнениеот Анелия » Нед Авг 21, 2011 2:04 pm

Аз искам и тук да поздравя един 67 годишен човек, който мина наскоро прехода. Възхищавам му се за това, че е в състояние да мине този труден и дълъг преход за 21 дни с всичкия багаж на гърба си, възхищавам му се за духа и настроението, с което го прави, също така и е активен при маркирането на участъците Котел-Върбица и Върбица-Риш, успява да отделя от пенсията си за такъв преход и въобще не спира да мечтае :bowdown: :bowdown:
Браво, Мечо!
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот stampa01 » Нед Авг 21, 2011 3:38 pm

На всички ,които се изказват че нямало значение за колко време ще се премине КЕ бих казал следното .Значение има.Иначе би се омаловажил подвига на Райко.Времето за преминаване на КЕ показва каква ти е била подготовката за него-техника (колело), екипировка,физическа подготовка,както и теоретично опознаване на маршрута и преминаване на участъци от него.Аз лично, като съучастник на Борис в преминаването на КЕ, нямах особени затруднения.Бях изминал доста километри с колелото ,пробягах немалко и не съм бил пределно натоварен по маршрута.В този ред на мисли времето на Любчо показа и неговата подготовка.Още първите 200 метра по пътеката от хижа Ком до върха той ми каза ,че са му омалели краката.Екипировката му беше насипана върху багажника на колелото и естествено започна да пада.Общо взето се беше вкопчил в GPS-са си.Интересно ми е какво би правил в пълната тъмнина, силния вятър и мъгла от Кръсците до заслон Ботев без него.Иначе браво за упорството.Предполагам, че с по-добра подготовка би го минал за нормалното време за минаване с колело.
stampa01
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 4:52 pm
Местоположение: Русе

Re: Ком - Емине

Мнениеот luspa » Нед Авг 21, 2011 6:01 pm

Багажа след 2-рия ден беше уточнен (благодарение на теб, след като ми каза че няма начин повечето неща да са там както исках аз), кое да бъде на колелото и кое на раницата и нямах повече проблеми до края. GPS-а точно преди заслон Ботев, когато беше жестока мъгла, вятър, студ и дъжд (в такива условия минах и купените) не съм го ползвам и пак стигнах до там с минимално загубване, като цяло за ориентация съм го ползвам съвсем малко, по скоро да си помагах да си направя графика с него и да знам дали да се зоря да стигна някоя хижа или не. Така че за вкопчването не си съвсем прав! За краката, да прав си. Но след 2-рия ден нямах никакви проблеми, просто трябваше да влезна в режим. До края нямах никакви болежки, освен няколко мазола, който са неизбежни, но нищо сериозно. А иначе аз време не съм гонил и за мене е без значение, исках да похапна боровинки и капини, да не се презорвам да ставам в 5-6 (преди 8 не съм тръгвал) и имаше случай, в който пристигам в хижата в 5-6 и оставах, да се запозная с хората там, да си поприказваме и да си почина. Въпрос на приоритети просто. :) Нали знаете какво е казал Алеко "Разни хора, разни идеали" .
luspa
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 8:55 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот acidrain » Нед Авг 21, 2011 7:33 pm

stampa01 написа:На всички ,които се изказват че нямало значение за колко време ще се премине КЕ бих казал следното .Значение има.Иначе би се омаловажил подвига на Райко.Времето за преминаване на КЕ показва каква ти е била подготовката за него-техника (колело), екипировка,физическа подготовка,както и теоретично опознаване на маршрута и преминаване на участъци от него.Аз лично, като съучастник на Борис в преминаването на КЕ, нямах особени затруднения.Бях изминал доста километри с колелото ,пробягах немалко и не съм бил пределно натоварен по маршрута.В този ред на мисли времето на Любчо показа и неговата подготовка.Още първите 200 метра по пътеката от хижа Ком до върха той ми каза ,че са му омалели краката.Екипировката му беше насипана върху багажника на колелото и естествено започна да пада.Общо взето се беше вкопчил в GPS-са си.Интересно ми е какво би правил в пълната тъмнина, силния вятър и мъгла от Кръсците до заслон Ботев без него.Иначе браво за упорството.Предполагам, че с по-добра подготовка би го минал за нормалното време за минаване с колело.


Аааа, демек глей колко съм трениран, как лесно минах тоя труден маршрут, па оня с бомбата колко бил зле.Минахте по КЕ и почнахте да си ги надмервате.
Грозна работа.
Gott mit uns
Изображение
Аватар
acidrain
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 10:47 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот Inzagi » Нед Авг 21, 2011 9:22 pm

acidrain написа:
stampa01 написа:На всички ,които се изказват че нямало значение за колко време ще се премине КЕ бих казал следното .Значение има.Иначе би се омаловажил подвига на Райко.Времето за преминаване на КЕ показва каква ти е била подготовката за него-техника (колело), екипировка,физическа подготовка,както и теоретично опознаване на маршрута и преминаване на участъци от него.Аз лично, като съучастник на Борис в преминаването на КЕ, нямах особени затруднения.Бях изминал доста километри с колелото ,пробягах немалко и не съм бил пределно натоварен по маршрута.В този ред на мисли времето на Любчо показа и неговата подготовка.Още първите 200 метра по пътеката от хижа Ком до върха той ми каза ,че са му омалели краката.Екипировката му беше насипана върху багажника на колелото и естествено започна да пада.Общо взето се беше вкопчил в GPS-са си.Интересно ми е какво би правил в пълната тъмнина, силния вятър и мъгла от Кръсците до заслон Ботев без него.Иначе браво за упорството.Предполагам, че с по-добра подготовка би го минал за нормалното време за минаване с колело.


Аааа, демек глей колко съм трениран, как лесно минах тоя труден маршрут, па оня с бомбата колко бил зле.Минахте по КЕ и почнахте да си ги надмервате.
Грозна работа.


:agree:
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот KiselotoMliako » Нед Авг 21, 2011 9:23 pm

stampa01 написа:Значение има.

Добре, щом ти казваш.

Райко извърши подвиг - това едва ли има кой да оспори. :bowdown:

А по какъв начин това, че някой е минал КЕ за 20 дни - било то за удовлствие, да докаже нещо на себе си, на другите, или просто за да измери средната височина на хвойновите храсти по билото на Стара Планина - омаловажава горното в твоите очи, хич не ми е ясно.

    Знаете ли че: По българските планини се разхождат т.нар. велотуристи, които не носят хронометри, пулсомери, часовници и календари. Те просто са там, защото планината ги привлича. И за тях не би имало значение дори на 1км. преди прочутия н. Емине, след 20 дневен преход по маршрута, да спрат и да се обърнат, ако карането вече не им носи удоволствие, без да съжаляват, ни най-малко, че не са "покорили" каквото и да има там за покоряване.

За мен лично, това са най-големите победители - тези, които намират щастието в процеса, а не в резултата. И адмирирам luspa че е направил КЕ с кеф и желание, а не с клизма и настървение.
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот did » Нед Авг 21, 2011 11:01 pm

Момчета, целта на тази тема е да се мотивират хора да минат по гръбнака на БАЛКАНА, а не да се демотивират с тъпи коментари.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ком - Емине

Мнениеот taurus13 » Нед Авг 21, 2011 11:13 pm

Така де...то и ние щяхме да го правим тоя маршрут точно като Любо(luspa) - за малинките, боровинките, снимките, бирите и туристките:) - тая година не смогнахме, но все някога ще го направим - здраве да има най-вече. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот azoic » Пон Авг 22, 2011 10:05 am

Мдааа, и ние до четвъртия ден гонихме време, но след Вежен осъзнах, че тая работа няма да я бъде. Като ме питат после хората как беше, трябваше да разказвам как съм гледал в земята на 2 метра от носа си със среден пулс 165 ама виждате ли направих го бързо. По принцип не ходя в планината с велосипед, за да поставям рекорди, а да се насладя на прекараното време там. Затова взехме решение от Ехо нататък да го карахме лежерно, дори с цената на това да не завършим прехода. А когато времето напредна и прехода вече не носеше необходимия положителен заряд - слязохме.

За Палакарчев и Meco Puh - адмирации за ентусиазма и упоритоста която имат :agree:

п.п. Митак, като черпя някой с бира, не очаквам от него да ми върне жеста. Правя го защото така съм решил, че е правилно :beer:
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пон Авг 22, 2011 11:31 am

мляко с ориз написа:От дълго време знам за този маршрут по билото на Стара Планина , няколко пъти съм минавал по съвсем малки участъци от Ком-Емине и то съвсем незапланувано (тези преминавания са ми биле нещо като междинна гара по някой си друг преход) Първо имах желание да премина този маршрут пеш :popcorn: но след като разбрах че толкова юнаци са преминали маршрута с колело-ми щукна идеята, че и това е вариант-за мен по добрия, че пеш честно не ме бива много :D
Та другата седмица мисля за първи път целенасочено да прекарам 3-4 дена по този чудесен но всъщото време и труден маршрут :) Като целта на това първо акране ще е релакс из билото на стара планина в компанията на чудесни гледки и пейзажи-ако времето реши да ме подкрепи естествено :beer: Като занапред мисля да направя ощя няколко 3-4 дневни карания по Ком-Емине с което да завърша цялият преход и да добия представа за какво иде реч.А живот и здаве догодина-може да пробвам цялостно премианване на маршрута.
19.08===> Това което съм замислил като за първи път е да се изкача от село Тъжа до хижа Тъжа(петъка) и от там да тръгна на изток и да карам докадето ми стигне времето и понеделника да сляза от Планината-може би ще съм някъде около Сливен, а може и да не е така :D
Ако случайно има юнаци на които им допада плана могат да се включат и да поакраме заедно сред чудни гледки и пейзажи-само времетооо :praying:
После ще споделим първи впечетления от този преход.Поздрави на всички и безаварийни километри по Ком-Емине :beer:

Еее добре ми се получи карането :D благодарение на тази тема и главно на няколкото снимки които поразгледах се мотивирах набързо за 4-ри дневното преключение-еми няма такава планина, няма такива гледки :beer: далеч от всичките недостатъци на града и полетата високо сред дивата природа ,сред чист въздух и какво ли още не.За жалсот неможах да се възпозлвам и от 4-те дни поради авария :smokin: :D и успях д аси отркадна само 2-ва :D Подробностите в снимки https://picasaweb.google.com/1058435182 ... 416/EKgWDK :peace: всеки човек би трябвало поне единпът да премине през този участък-просто великолепие цари отвсякъде.За напред следва да пробвам останалото неизминато разстояние от гара Кръстец до Емине-а ако има време може и останалото, ако не тази година -догодина :popcorn: Поздрави на всички и успех във планината. :praying:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот Rayko » Пон Авг 22, 2011 11:59 am

А бе що тъй стана война тука? Балкана е еднакво предизвикателен и за тези с пулсомерите и за тези, на които им посиняват пръстите от боровинките.
Примерно аз, ако имах достатъчно свободно време, сигурно нямаше да гоня рекорди. Пак щях да карам бързо, защото така ми е кеф, но щях по-рано да приключвам дневните преходи и да участвам в купоните по хижите.

Ще ви разкажа една малка нощна историйка по темата за различните идеали на хората и предизвикателствата, които побеждава /или не успява/ гордият човешки дух /или черен дроб/:
Два дена преди да тръгна по Легендарният маршрут пак бях на билото на любимата ми планина. На х. Ехо се бяха събрали две групи туристи. Едната беше Ком - Емине 2011 към ТД Руен. С напредването на ноща по-уморените се оттеглиха да почиват, по масите останаха само героите, които пък се умориха от алкохол. Имаше един младеж, който с всяка изминала минута и след всяка изпита ракия ставаше все по-енергичен и смел. Дето се вика - достигнал фазата на безсмъртието. Седеше на масата с протегнат напред крак. Ходилото му - цялото бинтовано и залято с риванол. Имаше две жени на неговата маса и той ги разсмиваше до сълзи. По едно време едната по майчински загрижена го попита как смята утре да мине по Козя стена с този ранен крак и изобщо дали ще е в състояние да завърши прехода. А юнакът със снизхождение отговори:
- Аз съм корав и умея да стискам зъби. И краката ми ще издържат до Емине, че дори и мога наобратно да се върна. В това не се съмнявам. Само не знам дробът ми дали ще издържи прехода.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Ком - Емине

Мнениеот sergeh » Пон Авг 22, 2011 4:25 pm

мляко с ориз написа:Подробностите в снимки https://picasaweb.google.com/1058435182 ... 416/EKgWDK :peace:


Браво, Мляко, много хубави и подробни снимки - предполагам - полезни за следващите бродещи по "гръбнака на БАЛКАНА" (did), усеща се усмивката и хубаво настроение, съчетани с любов към природата и прекрасните гледки. Понеже знам, че си готин, дори съм склонен да ти простя многобройните правописни грешки, но ти препоръчвам да поработиш сериозно по въпроса :D

А за този проход чувам за сефте и ми стана любопитен, та може и аз да повторя по част от твоя път :wavey:
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пон Авг 22, 2011 7:18 pm

:beer: Това ми е главната цел-подробно разузнаване и фотографиране -да сме полезни на новаците като мен :popcorn: Другата седмица мисля да продължа от там докъдето бях стигнал-хубавото е че до там има влак :D ако има мераклии са добре дошли-става въпрос за 2.10.2011
Извинявам се за правописните грешки :smash: и успех на всички решили да се впуснат в това преключение :agree:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот stampa01 » Пон Авг 22, 2011 8:34 pm

Интерпретации за мнението ми може да има много.Представих ви 100 % факти и не съжалявам.За мен КЕ беше изпитание и съм доволен от резултата.Иначе за удоволствие никога не бих го преминал с колело.Даже споделих идеята ми с Борката да го премина пеша.Живи и здрави на всички.
stampa01
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 4:52 pm
Местоположение: Русе

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Пон Авг 22, 2011 8:45 pm

Към "млякото с ориз": Наистина много подробно разказано и с чудесни снимки - един страхотен пътеводител! :agree: НО: правописните грешки са просто ужасяващи! :nono: Днес с голям интерес разгледах подробно целия албум. Имал си късмет със страхотно време и видимост; ние нямахме такъв преди 2-3 седмици, когато минахме оттам. На твоите снимки видях и се полюбувах на онова, което пропуснах да видя на живо тогава. Но на моменти направо кипвах от възмущение заради просто невъзможния начин, по който си описал пътуването си! Грешка до грешка, повтарящи се по няколко пъти погрешно изписани думи в едно и също изречение. Това убива хубавото. За твое добро, а и заради нас, по-дъртите, които все още обръщаме внимание на подобни "глупости", гледай да оправиш поне малко правописа си :peace:
Друго, на което бих искал да ти обърна внимание: положи малко усилия да разбереш повечко за местата, по които минаваш, минавал си или ще минеш. Тия местности, ридове, водопади, реки, върхове, скали, пътища и пътечки, си имат имена, и то хубави български имена. Когато ги научиш и знаеш, много по-добре ще можеш да обясниш откъде си минал и какво си видял. Защото засега за теб те са просто "гледки" и това се повтаря и повтаря до втръсване. Ето ти снимките на един пешеходен турист, който наскоро е минал почти по твоя път; разказал е обаче за пътешествието си по начин, от който определено можеш да се поучиш! :peace: https://picasaweb.google.com/1003009438 ... 514/XIGSmF
Досега никога не съм си позволявал в този форум да критикувам някого по този начин. Но този път е сторено нещо толкова хубаво и то е оцапано по такъв начин, че просто не можах да се сдържа. Съжалявам, но мисля, че е за добро :agree:
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пон Авг 22, 2011 8:47 pm

мляко с ориз написа:.................. ако има мераклии са добре дошли-става въпрос за 2.10.2011
:agree:

месеца е 09 :blush: или п оточно казано -2 септември :D
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот did » Пон Авг 22, 2011 8:52 pm

@ boris_borisov: :agree:

Не може да минеш покрай водопад като Кадемлийското пръскало и да не знаеш, какво е това! :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пон Авг 22, 2011 8:52 pm

boris_borisov написа:можеш да се поучиш! :peace: https://picasaweb.google.com/1003009438 ... 514/XIGSmF
Досега никога не съм си позволявал в този форум да критикувам някого по този начин. Но този път е сторено нещо толкова хубаво и то е оцапано по такъв начин, че просто не можах да се сдържа. Съжалявам, но мисля, че е за добро :agree:

с удоволствие ще разгледам снимките :beer: а за правописа-ще се старая да избягвам грешките-просто не ме бива с клавиатурата, но ще се стараем :blush:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот botroid » Пон Авг 22, 2011 9:23 pm

@ мляко с ориз: объркал си пътищата гледам, за Ком-Емине не се минава през разклона на който има табела "Конарското", а от предния ляв разклон. След известно спускане пътя преминава в пътека, маркирана с табели, билни колове и цветна маркировка, обрасла с нискостеблени бодливи храсти и папрати и по нея се добираш до х.Предела или някоя от другите хижи, като Грамадлива или Химик. Не се минава през Конарското, Череша или Лява река, местностите там са култови за XC, но нямат отношение към главната ти цел. Когато идваш пак към Кръстец, ако искаш се обади, ще дойда и ще покараме до Хаинбоаз, за да си спестиш губене и ядове.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ком - Емине

Мнениеот sergeh » Пон Авг 22, 2011 9:44 pm

мляко с ориз написа:... не ме бива с клавиатурата, но ще се стараем :blush:


Тук е зарит ключът към успеха :agree:. И все пак предпочитам твоето разказче с грешките и липсващите имена на местности :D, но и другото е хубаво да се познава и да се търси повече информация за маршрутите - чичко Гугъл доста помага. Обади се на приятел (botroid или хуманоид, няма значение) - предполагам, също!

Успех!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пон Авг 22, 2011 9:56 pm

botroid написа:@ мляко с ориз: объркал си пътищата гледам, за Ком-Емине не се минава през разклона на който има табела "Конарското", а от предния ляв разклон. След известно спускане пътя преминава в пътека, маркирана с табели, билни колове и цветна маркировка, обрасла с нискостеблени бодливи храсти и папрати и по нея се добираш до х.Предела или някоя от другите хижи, като Грамадлива или Химик. Не се минава през Конарското, Череша или Лява река, местностите там са култови за XC, но нямат отношение към главната ти цел. Когато идваш пак към Кръстец, ако искаш се обади, ще дойда и ще покараме до Хаинбоаз, за да си спестиш губене и ядове.

С най голямо удоволствие бих покарал с човек, който е на ти с обстановката по този преход :beer: като се завърнах и отворих каритте, видях с точност къде съм оплескал работата :sleeping: но какво да се прави-добавихме още една отсечка в архивите :D след седмица като реша отново да тръгна ще пиша и ако си свободен, може да покараме заедно :beer: Поздравии
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пон Авг 22, 2011 10:07 pm

sergeh написа:
мляко с ориз написа:... не ме бива с клавиатурата, но ще се стараем :blush:


Тук е зарит ключът към успеха :agree:. И все пак предпочитам твоето разказче с грешките и липсващите имена на местности :D, но и другото е хубаво да се познава и да се търси повече информация за маршрутите - чичко Гугъл доста помага. Обади се на приятел (botroid или хуманоид, няма значение) - предполагам, също!

Успех!

След като прочетох коментарите на юнака, който е вървял пеш из природните красоти, си запълних доста дупки от липсваща инфомация за обкражаващото ме :beer: затова е форума, да си помагаме, :smash: Поздрави и безаварийни километри :beer:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Авг 28, 2011 10:02 pm

Днес тропайки по Пеещите скали, се срещнахме с поредните за тази година, дръзнали да направят опит да минат Ком - Емине.След запознанство и малко приказки, се разделихме .Ние продължихме по скалите нагоре, а те двамцата в обратна посока. Като се изкачихме и си починахме на приятния лек вятър, изядохме по някой и друг сандвич, обърнахме посоката за да се прибираме към Мазалат. Там ги заварихме да почиват и да хапват, и им казахме че могат да се спуснат до Узана с нас. Опа ,да не забравя да им спомена имената, Стефан и Стамен от Пирдоп.Пичовете се бяха поизморили, но след почивките на Мазалат и Партизанска песен , живеца им се позавърна.Гледах ги и си мисля, знаят ли изобщо на къде са тръгнали. Предложих им да ги изтеглим до Шипка, на което те се зарадваха.Понаправихме прилично темпо, и доста бързо стигнахме. Както разбрахме по време на карането, при тях всичко е окей , и се надяват да стигнат до Емине . Много са доволни и от времето , което до днес е с тях. Стскаме им палци всичко да е наред с тях, и с велосипедите също.Очакват тази вечер да нощуват на хижа Българка. Ето един телефон за връзка, ако някой има времето и желанието да ги придружи по част от маршрута. 0889112811- Стамен .https://picasaweb.google.com/117033687189002540173/2011_08_28?authkey=Gv1sRgCMKrh67_mbf7TA#5645978245051266866 https://picasaweb.google.com/117033687189002540173/2011_08_28?authkey=Gv1sRgCMKrh67_mbf7TA#5645985273013237682
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Пон Авг 29, 2011 10:39 am

Точно така, Стефан и Стамен от Пирдоп. Трябваше да тръгнат на 20.08 от Ком и се надяваха да пристигнат за 10 дни. Не ги познавам лично, но Стефан преди тръгването се свърза с мен с искане за малко информация или по-скоро за поощрение и кураж :D Дано да продължат да имат късмет с времето и да не допускат грешки с маршрута, щото май и при тях отпуските са фактор :look:
Така или иначе най-важното е като се върнат вкъщи да разкажат подробно как е минало :D
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот cholla » Пон Авг 29, 2011 11:38 pm

Евалата Силвестров за изпроводяка до Шипка, представям си какъв кеф им е било да покарат с местните без да търсят за маркировката.
Аз пък не бях влизал в профила си от много време и видях, че точно един от тях ми е оставил ЛС преди да заминат с въпрос за участъка около яз. Камчия. Уви, малко късно :wavey: Хубаво ще е да са намерили отговора все пак...

ПС.
1.Силвестров не бях гледал фотки от Вашите карания повече от година, къде ги качваш?
2 . Борка, кога се очертава да прочетем за карането това лято?
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Вто Авг 30, 2011 8:16 am

Ами, сигурното е, че ще четем, ама кога - рано е да се каже :D Свърши похода и се разлетяхме като пилци по родните си места и сега не можем да се организираме даже да си разменим снимките :dontknow: Пък нали всеки е снимал по нещо, цялата картина ще се сглоби, като ги съберем на едно място. Уж правим нещо по въпроса, така че когато събера целия набор от снимки и имам време, ще гледам да седна на спокойствие и да почна да възкресявам спомените на белия лист :D Тая година доста хора се пробвахме по маршрута и ако поне по един човек от група реши да напише по нещо и да го пусне тук, ще има да четем пътеписи цяла зима :eyebrow:
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот phantomtef » Пет Сеп 09, 2011 1:35 pm

Привет на всички! Аз съм Стефан .. от "Стефан и Стамен" хахаха... Маршрута завърши с УСПЕХ! Едно беше да си пристигнем дома и друго да се добера до интернет. На нос. Емине акустирахме на 01.Септември в 22:35, хвърлихме по камъче и за зла участ приключението продължи с още по-голяма сила след като се взе решение да продължим към Бургас да хванем влака в 5:35 –> след като се очерта едно 24-ри часово щуро каране (от Ришки проход - Даскотна - н. Емине - Елените - Бургас) просто се разтекохме в купето след успешното хващане на влака за 15мин. :D .
Историята както и снимките ще се позаформят малко по-късно поради ... знайни причини.

Официални благодарности на г-н Силвестров и цялата агитка от Габрово, които с охота ни изпроводиха от х. Мазалат до Шипка! Супер сте момчета!
phantomtef
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 4:14 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот bulgar4e » Съб Сеп 10, 2011 6:59 am

Inzagi написа:А по какъв начин това, че някой е минал КЕ за 20 дни - било то за удовлствие, да докаже нещо на себе си, на другите, или просто за да измери средната височина на хвойновите храсти по билото на Стара Планина - омаловажава горното в твоите очи, хич не ми е ясно.

Знаете ли че: По българските планини се разхождат т.нар. велотуристи, които не носят хронометри, пулсомери, часовници и календари. Те просто са там, защото планината ги привлича. И за тях не би имало значение дори на 1км. преди прочутия н. Емине, след 20 дневен преход по маршрута, да спрат и да се обърнат, ако карането вече не им носи удоволствие, без да съжаляват, ни най-малко, че не са "покорили" каквото и да има там за покоряване.

За мен лично, това са най-големите победители - тези, които намират щастието в процеса, а не в резултата. И адмирирам luspa че е направил КЕ с кеф и желание, а не с клизма и настървение.


:agree: :agree:
Когато си долу, мислиш за горе! Когато си горе, мислиш за долу!
Аватар
bulgar4e
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 9:49 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот phantomtef » Нед Сеп 11, 2011 7:37 pm

Като едно кратко обобщение на прехода: Старта бе даден не на 20.08, а след две поредни отлагания се тръгна към Берковица на 23.08, като към 16:00 бяхме се наснимали и нарадвали на връх Ком и се започна. Маршрута се измина за 9 дни като никой от нас не познаваше голяма част от него –> средно се отклонявахме и лутахме по два пъти дневно :D Ориентирането ставаше с карти, компас и разпечатани пътеписи - според мен лично е достатъчно стига леки отклонения от сорта на 2 часа да не те съсипят психически :roll2: . По нататък ще се постарая по подробно да опиша преживяното.
Изображение
phantomtef
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 4:14 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта