BTWIN 560ST vs Pulse ST2

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

BTWIN 560ST vs Pulse ST2

Мнениеот koceto1973 » Сря Апр 17, 2019 5:09 pm

Здравейте,

оглеждам по-ниския клас нови мтб и моля за компетентно сравнение между тия два модела със сходни цени:

https://www.decathlon.bg/mtv-rockrider- ... 64732.html
и
https://www.pulse-cycles.com/en/shop/cy ... 48181-7d93

Опита ми с мтб се ограничава до едно Драг Онтарио и не съм очарован от него.
По магазините общо взето не позволяват проби, а като знам че е нужно доста каране за да разбереш дали нещо ти пасва,
съм много скептичен в харесването на колело на външен вид и 'проби' без педали...

Висок съм 186см, идеите ми за каране са от всичко колкото може повече, но засега и бюджета ме ограничава, и времето за каране :wavey:
koceto1973
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 23, 2017 8:03 pm

Re: BTWIN 560ST vs Pulse ST2

Мнениеот victortrt » Чет Апр 18, 2019 8:49 am

За тези пари може да видиш и това - https://kadenas.bg/ORYX/ORYX-NINE-C18-29
А декатлонското колело има много забавно указание за употреба - не е подходящо за крос кънтри ...
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: BTWIN 560ST vs Pulse ST2

Мнениеот evilzet » Чет Апр 18, 2019 8:54 am

Ти за 1200 лв какво искаш, разбира се, че е само за парково каране. :rofl: :rofl:
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: BTWIN 560ST vs Pulse ST2

Мнениеот morning » Вто Апр 23, 2019 4:58 pm

Ето едно любителско сравнение

Плюсове на Btwin: по-удобна скоростна система (2×10 с/у 3×9) и по-лека рамка (поне на хартия), дистанционно за вилката.

Плюсове на Пулс: размер XL е с 29" колела, 180mm спирачен диск отпред, по-здрави капли (32 спици вместо 28), добро отношение към клиентите (според този форум).

В декатлонското описание има неточности - „Три плочи с 24 и 38 зъба“ (явно са две плочи), „повдигаща се лапа“, която не се вижда на снимките. Пробата май е задължителна :/

В Декатлон - Витоша можеш да пробваш в магазина, но е добре да отидеш през работен ден преди наплива вечерта. В Пулс пробите се правят в по-реални условия - на терен (в София).

ST2 гледам е намален на 970лв, а за 1240 има ST1, който е с въздушна вилка (по-лека) и 2×10. Единственото предимство на Btwin-а остава дистанционното за виклата, но това е екстра, без която аз лично мога да живея :)

Дано да съм помогнал :beer:
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: BTWIN 560ST vs Pulse ST2

Мнениеот koceto1973 » Вто Май 21, 2019 2:58 pm

Благодаря за съветите.

Успях да покарам БиТуина - действително за градския парк ми се видя повече от достатъчно колело,
горе долу добре огазва предницата му при не много голяма скорост, спирачките са прилични и предавките се шифтят леко.
До педя две скокчета не дрънка много при кацане. Карах "L" размера дето уж е за мен, но някакси го усетих дълго.
Може би и дългата лапа не ми допадна, може и дето стопита пробвах доста и ми се одървиха ръцете за около 3 часа волна програма.
Но още като му се качих ми се стори, че доста тежест пада върху кормилото. Може с къса лапа да стане, предпочитам съвсем леко
да ми е тежестта напред. Кормилото ми се видя доста широко, а не е толкова поврътливо колело, иска повече гимнастика за осморките.

Повлиях се от хубавите отзиви за Пулсовете, и попитах как е при тях, може ли да изпробвам няколко модела на място.
Оказа се, че работят на поръчка само в момента, харесваш си и до десетина дни отнема за сглобка на колелото.
Даже почнах да си въобразявам, че ще заделя за TS-2, но нещо се е изчерпал модела доколкото гледам сайта им.
Интересно ми е сравнението между техния ST1 и този Oryx Nine C18. Пулса не мога да намеря около мен, но Орикса
до седмица уж ще се появи и в наше село, надявам се като го видя на място да ми се поизбистри концепцията, а не да се замъти :D
koceto1973
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 23, 2017 8:03 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта