Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот realprofesora » Пет Мар 29, 2019 1:44 am

Колеги наскоро гледах ревю на нов модел сет груп на Срам и там видях, че командата(шифтъра) на задния дерайльор има с едно натискане докрай на палеца се превключват 5 скорости нагоре наведнъж, викам си Брей, много са напред тези хора....отивам при велосипеда си с команда Shimano Deore(9скорости) и О, чудо- и аз имам мултишифтинг, но само на 3 позиции нагоре. Пробвах едно Аливио-то пък има 4 позиции(но е за 8 скорости). Е не съм толкова назад, но моля Казвайте ги тея неща!
realprofesora
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 12:15 am

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот Vatman » Пет Мар 29, 2019 10:30 am

:beer: Честито! :bowdown: , а то има и наобратно мулти шифтинг, но се цъка многократно...
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот IvanTheMan » Пет Мар 29, 2019 10:44 am

Не ти ги казват заради името realprofessor, смени го на realbeginner и ще ти казват много неща !
IvanTheMan
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 10:27 am

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот cls6666 » Пет Мар 29, 2019 9:39 pm

realprofesora написа:Колеги наскоро гледах ревю на нов модел сет груп на Срам и там видях, че командата(шифтъра) на задния дерайльор има с едно натискане докрай на палеца се превключват 5 скорости нагоре наведнъж, викам си Брей, много са напред тези хора....отивам при велосипеда си с команда Shimano Deore(9скорости) и О, чудо- и аз имам мултишифтинг, но само на 3 позиции нагоре. Пробвах едно Аливио-то пък има 4 позиции(но е за 8 скорости). Е не съм толкова назад, но моля Казвайте ги тея неща!

Здр и от Бургас ,моя шифтър освен че качва по няколко нагоре и работи двупосочно надолу..и напред и назад пак деоре 10ск. :beer:
cls6666
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Окт 14, 2017 7:40 pm

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот realprofesora » Съб Мар 30, 2019 12:53 am

Съжалявам колеги, колкото и да съм лаик, по отношение на велосипедите не мога да си променя ника. На времето, преди 27години, когато бях на 25, разбирах от доста неща и така ми излезе името сред колегите в Загорка(завода в който работих повече от 25 години), все ми викаха, Ей голям си Професор, от всичко разбираш. После исках с този НИК да се пиша в един форум стз, но за нещастие ми каза, че името profesora било заето, затова и се писах realprofesora( по филма "Истинската МакКой"(The Real McCoy 1993).
По темата -Гледам Срам имат шифтинг нагоре и надолу само с палеца-това е яко.....показалеца ти остава на спирачката перманентно.
realprofesora
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 12:15 am

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот Zayphod » Съб Мар 30, 2019 12:57 am

Завиждам ти, че сега разбираш за това, защото наистина е голямо удобство, особено и в двете посоки. :beer:
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот realprofesora » Сря Апр 03, 2019 10:48 pm

Всичкото хубаво, но защо не казвате, че мога да дауншифтвам(с малкото палче) като го натискам не с показалеца си към мен, а с палеца напред, така както с палеца натискам голямото лостче за ъпшифтване на предавките. Не знам дали ме разбрахте. Но малкото лостче на шифтъра ми работи двuстранно. Така си държа показалеца на спирачката постоянно, а си шифтвам надолу нагоре само с палеца. Шифтъра ми е Shimano Deore.
realprofesora
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 12:15 am

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот evilzet » Чет Апр 04, 2019 8:46 am

Сигурно е дефектен твоя :rofl: .
И преди да си казал що не казваме, да знаеш че може да въртиш наобратно педалите. Това се сещам засега като особеност.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот cls6666 » Чет Апр 04, 2019 7:59 pm

realprofesora написа:Всичкото хубаво, но защо не казвате, че мога да дауншифтвам(с малкото палче) като го натискам не с показалеца си към мен, а с палеца напред, така както с палеца натискам голямото лостче за ъпшифтване на предавките. Не знам дали ме разбрахте. Но малкото лостче на шифтъра ми работи двuстранно. Така си държа показалеца на спирачката постоянно, а си шифтвам надолу нагоре само с палеца. Шифтъра ми е Shimano Deore.

Е аз малко по горе ти казах -двупосочно е,сега ще черпиш бира :beer:
cls6666
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Окт 14, 2017 7:40 pm

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот миро » Пет Апр 05, 2019 9:36 am

На моето Deore малкото дясно лостче качва предавките, голямото ги смъква. Малкото е двустранно, но и в двете посоки качва предавателното съотношение.
миро
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Мар 18, 2019 3:08 pm
Местоположение: Русе

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот evilzet » Пет Апр 05, 2019 10:02 am

Малко ти е наопаки терминологията.
Едно време завиждах на който има фиксирани скорости, че първата ми Komda Bicycle, беше с нефиксирани скорости Falcon. Много качествени, ако не сте ги чували :rofl:
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот миро » Пет Апр 05, 2019 10:24 am

Защо ми е наопаки терминологията. Качва предавка да се разбира увеличаване на предавателното съотношение от средното към задното движение. Не казах качва веригата на по-голяма зъбчатка.
миро
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Мар 18, 2019 3:08 pm
Местоположение: Русе

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот evilzet » Пет Апр 05, 2019 10:32 am

Не ми се водят лингвистично-предавателни спорове ;) .
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Мулти шифтинг, ама казвайте ги тези неща

Мнениеот Петър Велков » Пет Апр 05, 2019 2:50 pm

"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта