Питанка за съвместимост между датчици и велокомп/мобилен APP

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Питанка за съвместимост между датчици и велокомп/мобилен APP

Мнениеот ifuck » Пет Мар 22, 2019 11:49 pm

Как е момчета


От този сезон смятам да яхам колелото и да го потроша от каране. Начинаещ индивид съм и ще следя доста за пулс, каданс, скорост, щото съм прасе 12 кг над нормата и обичам да се претоварвам на 160+ пулс във фитнеса на уредите.

Поохарчих се с оборудването и за тоя сезон няма да мога да му взема читав велокомпютър. Засега ще ползвам телефона с един платен app, който ми се вижда доста интересен. Казва се Road BIke Pro https://www.runtastic.com/en/apps/roadbike. Картите са му доста готини, поддържа статистика за каквото се сетите и има една много готина опция - предварително си зареждаш карта където ще караш и нямаш нужда от мобилен интернет. Комбинацията от 3G + GPS + Bluetooh направо ще нагрее тутурутката и ще и смукне батерията за нула време.

Към него си закачаш сензорите през Bluetooth и започва да бачка (уж.....)

Знам че няма да ми препоръчате да си мъкна телефона на кормилото, защото ще го изтърва някъде, но имам една стара очукана 5-ца iphone и няма да ме е яд много ако го оженя.

Та реалните въпроси са:

1. Какви датчици за скорост, каданс и пулс да му взема (марка и модел). Ако някой е ползвал app-а, да сподели кое бачка с него на 100%
2. Мога ли тия сензори да ги ползвам и след като взема велокомп и да си ги свържа към него? Да не се окаже че Sigma си търси Sigma, Cateye си иска Cateye и да изям дървото...
3. Тези датчици са доста изчистен вариант без приемник, някой ползвал ли ги е два едновременно? https://www.amazon.co.uk/s/?ie=UTF8&url=search-alias%3Dsports&field-keywords=Magene+Bike+Speed%2FCadence+2-in-1+Sensor+ANT%2B+Bluetooth+Multi-Protocol+Supported+GEMINI210&linkCode=g13&imprToken=8BqQ5BADGPZPtbXdrvb3lw&creativeASIN=B07BPRCQ5L&tag=bikesmrts-21&creative=165953&camp=2025
4. какви са ви впечатленията от пулсомер на китката? Не били мерели хубаво, по-добре лента за тяло, не нам си кво...............вие какви впечатления имате? Давайте да почваме дискусията :hbang2:
"Човек само когато знае кво му е, само аз си знам кво ми е"
ifuck
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 21, 2019 10:26 am

Re: Питанка за съвместимост между датчици и велокомп/мобилен APP

Мнениеот Alexi » Пет Мар 22, 2019 11:52 pm

ако поддържа ANT протокол сензора ще работи с всеки телефон и ГПС приемник от типа на Гармин ,Брайтън и т.н. .. от сега да ти кажа като колоездил с телефон 2г - купи си читав ГПС за колоездене не се наказвай с телефон :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питанка за съвместимост между датчици и велокомп/мобилен APP

Мнениеот ifuck » Съб Мар 23, 2019 12:18 am

Благодаря за съвета, но аз съм тъп и искам самичък да разбера колко е гадно с телефон :D Принципно iphone-а не поддържа ANT протокол, а допълнителното прикачване на ANT dongle ще направи много паянтова конструкцията, особено за lightning връзката, където трябва адаптор за адаптора на адаптора. Ето ти пример за грозотия https://support.trainerroad.com/hc/en-us/articles/201618914-ANT-Connectivity

Мисля че само за един сезон няма да ми е чак толкова гадно с телефон на волана.

Та, придържаме се към вариант с bluetooth, ако има таков, все нещо ще изскочи.

Другата цел е да купя джаджата директно от магазин, а не да я чакам цифра време с алито, ибей......
"Човек само когато знае кво му е, само аз си знам кво ми е"
ifuck
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 21, 2019 10:26 am

Re: Питанка за съвместимост между датчици и велокомп/мобилен APP

Мнениеот EmZo » Пон Мар 25, 2019 9:56 am

3. Тези датчици са доста изчистен вариант без приемник, някой ползвал ли ги е два едновременно? ...:[/quote]


Аз ги ползвам само че през ANT+ протокол с Garmin 1 за скорост и 1 за каданс и работят напълно безпроблемно. В редки случаи при каране с бавна скорост 4-6 км/ч. датчика за скорост за 2-3 секунди отчита 0 но става рядко и по никакъв начин не оказва влияние защото е за макс 2-3 секунди.
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Питанка за съвместимост между датчици и велокомп/мобилен APP

Мнениеот ifuck » Вто Мар 26, 2019 10:31 am

Жалко че си от Враца...

Щях да те помоля ако си Софиянец да направим една бърза срещичка да пробваме магията и да видим дали ще тръгнат.......
"Човек само когато знае кво му е, само аз си знам кво ми е"
ifuck
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 21, 2019 10:26 am

Re: Питанка за съвместимост между датчици и велокомп/мобилен APP

Мнениеот iPop » Вто Ное 17, 2020 12:37 pm

Имам въпрос относно датчиците Magene - дали могат да се вържат с на Tacx app-a?
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта