Струва ли си парите (Велосипед)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Съб Фев 16, 2019 8:38 pm

Здравейте!
Искам да попитам дали колелцето си струва парите
?
https://www.olx.bg/ad/merida-mats-6-40- ... 7FRD1.html
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Alexi » Съб Фев 16, 2019 9:40 pm

приятна машинка ,за ниски хора ( докъм 1.60 според мен )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Съб Фев 16, 2019 9:55 pm

Дам, това е идеята :-) За 1.57 висока жена.
Външните гуми са напукани отстрани и са за смяна, както и ръкохватките за спирачките са малко хлабави. Работят добре но...
Чудя се за тези пари дали няма нещо по-добро...
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Alexi » Съб Фев 16, 2019 9:57 pm

тук вилката е добра ,въпроса е дали ще се оцени ( ако се кара само в паркове и градинки по скоро не )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Съб Фев 16, 2019 10:00 pm

По-скоро черни пътища и чукари :-)
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот КоlЮ » Нед Фев 17, 2019 1:02 am

Привет. Според мен си заслужава (цена/качество) , но ще трябва да се отделят още поне едни 100-200лв за профилактика на колелото ,която включва замяна на счупени/негодни части , сервизиране на вилка , скорости ,жила, обезвъздушаване на спирачки и други компоненти при съответната нужда в сервиз ,ако ще се извърши от вас ,ще този разход драстично ще се намали. Поздрави.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Gworan » Нед Фев 17, 2019 8:41 am

Ами, за сравнение, ще ви покажа какво взех за приятелката, от OLX, за сумата от 580лв.
Модел 2017г, 27.5 гуми. Деоре монтаж с XT дерайльор, 30 Silver TK Solo Air с команда за заключването.

Изображение

На меридада и гледах обявата. На мен ми изглежда, че за заключването на вилката е счупена шайбата с ухото за шилото, и командата я няма. (около 100лв за нови части)
Поправете ме ако бъркам.

Пък е 26", аз не бих дал повече от 450лв (ако всичко е налично и работи), при положение че виждате какво може да се вземе за малко повече...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Alexi » Нед Фев 17, 2019 8:59 am

изпадат офертички но се иска дебнене и познаване на материята ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Нед Фев 17, 2019 9:13 am

Взех го за 540лв. Леко и удобно за новата собственичка. Уговорих час да го закарам на сервиз и да направят каквото е нужно! За пореден път се уверявам, че най-добрите покупки са ми от частни лица... От търгашите все нещо не е окей!
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот КоlЮ » Нед Фев 17, 2019 9:21 pm

breackkz написа:Взех го за 540лв. Леко и удобно за новата собственичка. Уговорих час да го закарам на сервиз и да направят каквото е нужно! За пореден път се уверявам, че най-добрите покупки са ми от частни лица... От търгашите все нещо не е окей!


Честито. Пожелавам много без аварийни километри и приятни изживявания.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Пон Фев 18, 2019 8:23 am

Благодаря! Щом ми го върнат ще ви кажа какво е струвало и какви са били проблемите :-)
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Пон Фев 18, 2019 5:13 pm

200+лв ще дойдат всички ремонти. Човекът от който го взех ме уверяваше, че го прегледал обстойно и всичко е окей. Оказа се че вилката няма масло и има още повреди, отделно други глупости...
Не купувайте велосипед от https://m.bazar.bg/ads/user/838
Велоспектра / Velospektra
Телефона: 0898662685

Много съм разочарован!
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот evilzet » Пон Фев 18, 2019 5:19 pm

breackkz написа: За пореден път се уверявам, че най-добрите покупки са ми от частни лица... От търгашите все нещо не е окей!

Е той този е типичния търгаш, естествено че няма да тръгне да разглобява вилки преди продажбата.
Частника е някой, който продава и кара същевременно и няма 20+ обяви за велосипеди.
Последна промяна evilzet на Пон Фев 18, 2019 5:20 pm, променена общо 1 път
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Alexi » Пон Фев 18, 2019 5:20 pm

сега е момента да запретнеш ръкави и да си спестиш над 100 лв като свършиш всичко сам ,инфо в нета има в изобилие :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Пон Фев 18, 2019 5:36 pm

Аз топно за него казвам, че е търгаш и се претаковах :-Д Живи и здрави да сме!
Инфо има много, ама аз имам нулево време в момента :-) Както и да е! За урок ;)
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Gworan » Пон Фев 18, 2019 6:11 pm

Е, поне ще го оправиш и ще може да се ползва, че някой път и по-лоши изненади изскачат... Пък като купуваш, за друг път ще си знаеш, най-добре от човек, който освен да продава, също и кара активно (пак не е гаранция :dontknow: ).
Сещам се как казват, като си купуваш автомобил. "Жена и кола - на късмет", то и с колелата вече е така...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Пон Фев 18, 2019 6:50 pm

Така е момчета. Бели кахъри ;)
Благодаря ви за отделеното време!
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Alexi » Пон Фев 18, 2019 7:57 pm

жена кола и прасе - на късмет :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пон Фев 18, 2019 10:08 pm

breackkz написа:200+лв ще дойдат всички ремонти. Човекът от който го взех ме уверяваше, че го прегледал обстойно и всичко е окей. Оказа се че вилката няма масло и има още повреди, отделно други глупости...
Не купувайте велосипед от https://m.bazar.bg/ads/user/838
Велоспектра / Velospektra
Телефона: 0898662685

Много съм разочарован!
"...
За пореден път се уверявам, че най-добрите покупки са ми от частни лица... От търгашите все нещо не е окей!
..."

За 24 часа -на двата полюса...Малко повечко трябва да се гледа и мисли...Що се отнася до търговеца -ходих при него преди 2 години, не купих нищо, прецених,че е новобранец в сферата на велосипедите, но показва български търговски нюх-"аз да ти продам стоката , пък ти се оправяй нататък ". Вероятно не съм сбъркал с преценката си. Не се вживявай . :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Вто Фев 19, 2019 7:02 am

Не сте ме разбрали правилно:

"За пореден път се уверявам, че най-добрите покупки са ми от частни лица... От търгашите все нещо не е окей!"


Не съм си сменил мнението за 24 часа, зависи по какъв начин се тълкува написаното. Споменавам, че имам много покупки от Частни лица, които са си поддържали нещата и всичко е било окей! В случая е Търговец и стоката е в неподдъжано състояние. . .
Няма да разтягам локуми повече, който ме е разбрал- разбрал, който не е :beer:

П.с.Не се вживявам, а го пиша за да може други да видят и да не се подведът по същия начин :)
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот edinmilion » Сря Фев 20, 2019 8:30 pm

breackkz написа:200+лв ще дойдат всички ремонти. Човекът от който го взех ме уверяваше, че го прегледал обстойно и всичко е окей. Оказа се че вилката няма масло и има още повреди, отделно други глупости...
Не купувайте велосипед от https://m.bazar.bg/ads/user/838
Велоспектра / Velospektra
Телефона: 0898662685

Много съм разочарован!

breackkz написа: От търгашите все нещо не е окей!


Гледам че пишеш за велоспектра, да прибавя че същото нещо важи и за ivopol
https://ivopol.olx.bg / Twin-Bikers / https://bazar.bg/ads/user/56174 телефона 0889646085
казалнъшкия търгаш или както го знаят и познатите му, както и ние които преглеждаме обявите.
Той всъщност е стар познайник тук от форума, като е продал доста колела, но явно последно време съвсем е изтрещял и вече е минал на ТЪРГАШКАТА схема.

И веднага обяснявам (то си е за отделна тема, но използвам твоята, да имат едно на ум, най вече хората които съветват познати дали да си купят колело от търгаш), след като го взех от еконт (при прегледа имаше проблем, но заради опаковането и ми се сториха поправими, та го взех), му писах на следващият ден, че колелото е доста надценено и има износвания, за които той ИЗЛЪГА и няма как да се видят при куриера, а установих при опит за каране - той (измамника) реши да ме БЛОКИРА и да не отговаря на телефона.
Не че има какво да се направи след покупката, нали всичко е на доверие, ама ей така да лъжеш и да казваш, че си ПРЕГЛЕДАЛ и обслужил ако има нещо, дори и компонентите да не отговарят на описанието...ах :(!:
И накрая дори да не си направиш труда да обясниш какво си магарил и закрепил по колелото (команди, средно, задни венци, задната капла и не на последно място някакво ухо което не е за тази рамка, а пилена задната вилка колкото да пасне и закрепено за снимката!).
Остави това да не се обясняваш, ами и да лишаваш човека от мнение?! Писах му от друг акаунт и той ми отговаря "да го беше върнал по куриера, аз щях да взема от тях застраховката".... ай ай той си праща по Еконта, набутва хората и взима кинти ако му го върнат - ей страшна схема значи, какви думи ми идват за тази утайчица...

Нагъл измамник (ivopol), който изигра роля на ощипана мома :evil: разсърди се, че видиш ли на мен касетата ми прескача, че ИЗОБЩО не е шиманска и за да я сменя трябва да сменя и бодито на задната главина (150 лв. в UK сайтове, нормално да скриеш при продажбата, то в ЕКОНТа няма да се види, налуИ?),
та разсърдения се обиди и край с комуникацията.

Рядко някой да ме ядоса с държание, ама неговото е брутално и недопустимо за зрял човек...
Сега поправям грешката да взема нещо от ТЪРГАШ и вече част от нещата са поправени, а единственото положително е, че се сблъсках с 4-ма различни свестни хора и си намерих неща, които в Б-я трудно се намират :beer:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Alexi » Сря Фев 20, 2019 9:09 pm

ехее ,от тоя мислех да вземам шосейка ама по телефона ми се държеше нагло и то отсвирих :evil: явно е било за добро
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Gworan » Чет Фев 21, 2019 8:47 am

По мои впечатления, търгашите се държат нагло и надменно (или просто игнорират), особено като говорят с някой, който видимо разбира повече от тях. Просто предпочитат и залагат на това да продадат (пробутат) на някой, който нищо не разбира, и се дразнят като ги питат нещо "по-технично", или като им покажеш някаква основателна причина за намаляне цената. Просто в техен интерес е да не продават да карачи, а да продават на новобранците, и знаят че те няма как да забележат проблемите.
Преди години бях поръчал по еконт колело (някакъв kellys swag) и по телефона предварително питам за състоянието, дали има въобще някакви забележки или проблеми. Естествено, по телефона човека ме уверяваше че е перфектно. В еконта го гледам, вилката не работеше както трябва, ребаунда го нямаше никакъв, командата за заключването беше счупена и лепена със секундно лепило (при първото натискане се разлепи)... Като му казах че съм отказал пратката, нямаше никакво учудване от негова страна, просто каза "добре" и това беше разговора.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Фев 21, 2019 3:09 pm

Моята първа братовчедка си е харесала този велосипед, никога не съм ползвал компоненти microSHIFT. Дали са надеждни и здрави, заслужава ли си цената?
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Boyan1984 » Чет Фев 21, 2019 3:17 pm

Тия дни имаше статия за тази марка в пинкбайк. Американска е и доколкото четох нищо нередно няма. Имат и за планински и шосейни велосипеди.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот breackkz » Пет Мар 01, 2019 9:59 pm

Аз пак да си повдигна темата :-Д Имам електрически велосипед с мотор на средното движение. Велосипеда само тежи 19кг и мисля да сложа мотора на нещо по-леко?

- Стария: https://www.amazon.co.uk/Suspension-Mou ... B012FTDPD2

- Този който съм харесал: https://www.olx.bg/ad/specializet-fuse- ... 7J12W.html

Кажете си мнението по въпроса, струва ли си маневрата? На стария съм сменил задния Шок с въздушен.
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот vvsmvrati » Пон Мар 18, 2019 12:10 pm

Предложете нещо читаво до 500 лв. !80 см съм
vvsmvrati
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 12, 2019 9:36 am

Re: Струва ли си парите (Велосипед)

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 18, 2019 1:36 pm

Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта