Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот m0nss7erKill » Пон Яну 28, 2019 11:13 pm

Здравейте! Преди около 2 месеца си купих Five Ten Freerider Pro. Обувките са доста удобни, разликата при каране с тях е голяма, но цената не отговаря на качеството.
Според мен е неприемливо, маратонки с цена над 200лв да се разлепят и късат за 2 месеца.
Какви са вашите опити с тези обувки. Видях в интернет че има хора които се оплакват от разлепящи се обувки за месец/два. Чувал съм за хора които 5 години са търкаляли един чифт.
Да се свържа ли с HiBike от където ги купих (все пак са минали поне 2 месеца) и да направя рекламация ?
https://imgur.com/a/FN0UUyb (игнорирайте калния чорап :D )
Това което съм снимал е на дясната маратонка, като тя е най-зле. Това започна да става почти веднага след като ги взех. Може би там е грешката ми че не предприех някакви мерки за това.
По принцип си купувам само сравнително скъпи маратонки, ,същото ме издържат около година. (Скъпи, скъпи, по-скъпи от 130лв не съм взимал. Главно кецки на Адидас)
Това прилича на маратонка която съм я носиш една година, а не два месеца. Не очаквах подобно нещо и съм сравнително разочарован.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот КоlЮ » Вто Яну 29, 2019 5:23 am

Моето мнение за five10 е положително .Според мен това явление не е нормално и ако бях на твое място бих направил рекламация . HiBike е стациониран в Германия ,законовата гаранция в Е.С. е една и съща за всички страни.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот Admin » Вто Яну 29, 2019 11:14 am

Моите изглеждат по-зле, но имат зад гърба си вече няколко години каране. ;) С други думи, аз съм доволен.
Честно казано, от снимките ми е трудно да преценя степента на разлепване - теоретично е възможно да е просто повърхностно и да си остане в тази степен месеци наред, дори повече, защото има и шев, освен лепилото. Но ако е в дълбочина, не е нормално, особено за два месеца.
Относно прокъсването е по-субективна работата - изглежда да е протрито от допир с курбелите или рамката при каране, така че може да е нормално, може и да не е, не знам.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот m0nss7erKill » Вто Яну 29, 2019 1:44 pm

Admin написа:Моите изглеждат по-зле, но имат зад гърба си вече няколко години каране. ;) С други думи, аз съм доволен.
Честно казано, от снимките ми е трудно да преценя степента на разлепване - теоретично е възможно да е просто повърхностно и да си остане в тази степен месеци наред, дори повече, защото има и шев, освен лепилото. Но ако е в дълбочина, не е нормално, особено за два месеца.
Относно прокъсването е по-субективна работата - изглежда да е протрито от допир с курбелите или рамката при каране, така че може да е нормално, може и да не е, не знам.

Не е особено дълбоко разлепването. Може би около 1/2мм. По-надолу вече е шева. Има хора в интернет които казват че най-добре да се залепи с Shoe Goo https://www.amazon.co.uk/Shoe-Goo-Clear/dp/B01LFL3KKO/ref=pd_sbs_121_5?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01LFL3KKO&pd_rd_r=d59bfe3e-23ba-11e9-8b99-8389c9335298&pd_rd_w=GZnEY&pd_rd_wg=Wbs8x&pf_rd_p=18edf98b-139a-41ee-bb40-d725dd59d1d3&pf_rd_r=0KB1TTK1S2C576XK4ZAW&psc=1&refRID=0KB1TTK1S2C576XK4ZAW
По принцип до сега съм си карал с мaратонките с които излзиам и не са се протърквали толкова бързо. Ама може просто да са по-широки отгоре и за това да е станало така.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот m0nss7erKill » Пон Фев 18, 2019 9:55 pm

ъпдейт: Преди 2/3 дена ги пусанх да пътуват към Германия за инспекция от Five-Ten/HiBike. Ще видим какво ще стане, а до тогава, ще ходя бос :D
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот m0nss7erKill » Съб Апр 13, 2019 10:59 pm

Ъпдейт 2: Със съдействието на Бай Добри от Сливен, ще ми заменят маратонките с нови. Избрах 2019 модела, и ще си доплатя разликата. Много се чудех дали да не си взема "женския" размер, (щото има в черно и синьо) ама не бях сигурен дали няма да има някаква разлика в размера, та заложих на сигурното.
Та сега си чакам новите.

Доволен съм че ги замениха (все пак чаках и около 2 месеца :D ) Надявам се с тия да нямам същият проблем, че ще е кофти. При мен нещата обикновено вървят така. В доста случаи, когато хората не са доволни от нещо, на мен ми върши работа и съм доволен, а когато те са доволни, на мен не ми върши работа, или нещо не бачка особено.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот windv » Сря Апр 17, 2019 12:17 pm

Проблемите явно са точно с тоя модел, дето уж след първата генерация, трябваше да е оправено всичко. Още преди няколко години, когато се появи изпищяха хора, че им се разпадат обувките. Явно все още е тъй или са ти дали по-стара обувка.

До колкото знам, цялата марка върви надолу. Вече са собственост на Адидас и има промени в нещата и се водят сякаш, като колелкция на адидас обувките, а не отделна фирма...

Както и да е...от обикновенните freerider имам 3 чифта и са безсмъртни, ако само се кара колело с тях. Единят използвах за ходене и подметката се изтърка и проби.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот stoyancha » Сря Апр 17, 2019 12:23 pm

Чиста лотария си е с тези обувки. Има хора, които влачат един чифт години и такива, които за месец им се разпадат :dontknow:
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот m0nss7erKill » Сря Апр 17, 2019 6:34 pm

windv написа:Проблемите явно са точно с тоя модел, дето уж след първата генерация, трябваше да е оправено всичко. Още преди няколко години, когато се появи изпищяха хора, че им се разпадат обувките. Явно все още е тъй или са ти дали по-стара обувка.

До колкото знам, цялата марка върви надолу. Вече са собственост на Адидас и има промени в нещата и се водят сякаш, като колелкция на адидас обувките, а не отделна фирма...

Както и да е...от обикновенните freerider имам 3 чифта и са безсмъртни, ако само се кара колело с тях. Единят използвах за ходене и подметката се изтърка и проби.

Ами 2018 модел бяха. Разликата е в цветовете. Сега поръчах 2019 да видим какво ще сатне. Надявамс е да нямам проблеми. Може би просто не са си оправили проблема първоначално.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот outfaced » Сря Апр 17, 2019 7:47 pm

Абе 5.10 особено след като ги взеха адидас и вече за трайност забрави ... макс един сезион сериозно каране. Подметката се изтърква, разлепят се. Нищо общо с старите ми импакти, които вече не си знаят годините и подметката им все още хем лепи хем и се виждат грайферите.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот Gvt333 » Чет Апр 18, 2019 7:50 am

Five Ten отдавна са Адидас. Намалено качество и са изравнени със серията Terrex на Адидас.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот Lucky Loser » Чет Апр 18, 2019 9:15 am

В края на 2014-та си взех Five Ten Raven. Оттогава карам само с тях и не са мръднали - нищо разлепено, нищо скъсано, подметката е в чудесно състояние.
Наскоро си взех Five Ten FREERIDER ELC Black като идеята ми беше да си седят в кашона, пък когато им дойде времето.. взех ги, защото имаха номера(47/8), намалени са, имат лепка(като raven-ките) и са черни. Иначе казано - оборудвах се просто да си имам резервни, че с този номер като цяло е трудна работа е с намирането на желани обувки.
Но.. така като чета, най-вероятно ще оставя Raven-ките в кашона и ще започна да ползвам новите, поне да се възползвам от гаранцията, ако се стигне дотам.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот Boyan1984 » Чет Апр 18, 2019 8:19 pm

Аз от два месеца търкалям Five Ten Aescend - дотука никакви проблеми, направо са си като нови, но аз карам XC и все още не са виждали зор по планината по камънаци и т.н...Иначе са мн удобни и всичко...Те по принцип са апроуч обувка, но подметката си е същата...от акваматрикс ги взех.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот windv » Чет Апр 18, 2019 10:07 pm

Boyan1984 написа:Аз от два месеца търкалям Five Ten Aescend - дотука никакви проблеми, направо са си като нови, но аз карам XC и все още не са виждали зор по планината по камънаци и т.н...Иначе са мн удобни и всичко...Те по принцип са апроуч обувка, но подметката си е същата...от акваматрикс ги взех.


Износих едни AESCENT и аз. 2-3г, докато не им се изтърка и на тях подметката. Използвах ги за каране и ходене на всякъде.
Това са били най-удобните обувки, които съм носил! Дебна ги пак...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот lord_chuldarkar » Пет Апр 19, 2019 9:04 am

m0nss7erKill написа:.......... Много се чудех дали да не си взема "женския" размер, (щото има в черно и синьо) ама не бях сигурен дали няма да има някаква разлика в размера, та заложих на сигурното...


При доста марки съм виждал разлика в сантиметрите на един и същи номер, но поне при five ten уж са еднакви https://www.adidasoutdoor.com/service-- ... harts.html
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот m0nss7erKill » Пет Апр 19, 2019 6:35 pm

Boyan1984 написа:Аз от два месеца търкалям Five Ten Aescend - дотука никакви проблеми, направо са си като нови, но аз карам XC и все още не са виждали зор по планината по камънаци и т.н...Иначе са мн удобни и всичко...Те по принцип са апроуч обувка, но подметката си е същата...от акваматрикс ги взех.

Моите не са видели кой знае какво сериозно каране. 80% от карането ми е до работа. През уикендите врътвам едни 50км примерно. Нищо кой знае колко екстремно. Само веднъж са ходили на кулата :D
И тези ми бяха удобни, само за вървене не стават много, защото подметката е доста твърда, но за каране, не съм носил нещо по-добро. Определено си заслужава да си вземеш специални обувки за каране.
И годинаи половина да ме изкарат, пак ще съм доволен. Пък после вече може да търся някоя друга марка, а не 5-10
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот windv » Съб Апр 20, 2019 8:09 am

lord_chuldarkar написа:
m0nss7erKill написа:.......... Много се чудех дали да не си взема "женския" размер, (щото има в черно и синьо) ама не бях сигурен дали няма да има някаква разлика в размера, та заложих на сигурното...


При доста марки съм виждал разлика в сантиметрите на един и същи номер, но поне при five ten уж са еднакви https://www.adidasoutdoor.com/service-- ... harts.html



еднакви, еднакви...

Freerider-а го нося 44 и ми лепва, а aescent ми заспива 43-ти номер. И от двата модела другия номер не ми става въобще.
Пробване му е ....
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Разлепящи се Five Ten Freerider Pro

Мнениеот m0nss7erKill » Пет Май 31, 2019 8:34 pm

Ъпдейт от преди 2 седмици:
Получих си новите обуща, 2019 модела (вероятно само разлика в цветовете :Д)
Оказа се че съм си поръчал не наличен цвят, та за това толкова се забави доставката, та не можах да ги търкалям на състезанието в румъния. Но за сметка на това пък ми смениха на време каската, че имаше мистериозна пукнатина на чингарда. (С две думи, съм ебаси каръка)

Благодарности към Добри от Champion Bike Shop за помощта
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: andriii и 28 госта