Темата на СтаменЧо!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот kibikoff » Вто Юни 05, 2018 10:17 pm

СтаменЧо,
ти защо си регистрира в този форум?

за да черпиш акъл? или за да си гуру и да носиш просветление сред тънещата в невежество и непознаваща Интернет и ютуб МТБ общност?
хайде няма нужда ...

не знаеш как да си залепиш гумата, какво е подходящото МТБ облекло, но даваш акъл за хранене, педалиране, изграждане на трасета, транспорт, организация и т.н.
не бива така!

тук доматите ги ядем с ракия, не с колците!

чети повече, форумът е пълен с полезности, ценни съвети и личен опит!


п.с. помним и времената на ФФ; га ти търсеха работа ...
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 06, 2018 2:27 am

kibikoff написа:СтаменЧо,
ти защо си регистрира в този форум?

за да черпиш акъл? или за да си гуру и да носиш просветление сред тънещата в невежество и непознаваща Интернет и ютуб МТБ общност?
хайде няма нужда ...

не знаеш как да си залепиш гумата, какво е подходящото МТБ облекло, но даваш акъл за хранене, педалиране, изграждане на трасета, транспорт, организация и т.н.
не бива така!

тук доматите ги ядем с ракия, не с колците!

чети повече, форумът е пълен с полезности, ценни съвети и личен опит!

п.с. помним и времената на ФФ; га ти търсеха работа ...


Света в Интернет е малък.
Благодаря ти за мнението...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Сря Юни 06, 2018 8:26 am

Човека търпи развитие .... нека споделя каквото е научил. Вярно има много информация в нета, проблема е че голяма част от нея е като фалшивите новини и толкова истински сайтове които ги разпространяват.
Във форума също има достатъчно информация, проблема е че не е много систематизирана или темите са са дати от преди 10г., една част от линкчетата вече са паднали ....
Споделянето на опит не боли! Сигурен съм че всеки ще намери нещо полезно за себе си в споделеното :dontknow:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Gvt333 » Сря Юни 06, 2018 8:39 am

Абе то човека търпи развитие, но като гледам СтаменЧо повече пише отколкото се учи. Цъкам всяка сутрин на "Виж новите мнения" и тая тема е все най-отгоре. Няма лошо принципно ако беше смислена. Човек като я прегледа е тема тип - Чат. Дай да си лафиме пред всички. То поне полезна да беше. Представете си , този форум пълен с подобни теми.....
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lento corredor » Сря Юни 06, 2018 1:25 pm

Няма да е лошо ако темата бъде преместена в Бла - Бла. :wavey:
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот victortrt » Сря Юни 06, 2018 3:58 pm

Е, зооманиака се вмества в предварително зададените критерии "За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.". Сега че малко прекалява с мненията по различни общи въпроси ....
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 06, 2018 4:00 pm

Добре - ще пиша по-малко. Или само за сериозни неща. Само и само да сте доволни.....................
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Gvt333 » Сря Юни 06, 2018 4:15 pm

Не се обиждай, замисли се. Ако ти като нов тук, когато за първи път влезе и си представи да има 120+ теми: "Темата на някой си" и вътре размисли и страсти за живота му...... Глупаво е! Вчера след поредното "вдигане" на темата ти,колкото грубо да звучи , си викам "Тоя сигурно е написал , че току що се е из*ал в някой храст след разходка с байка". Смятай какво впечатление оставяш. Пък и други съфорумници ти го казаха: Има достатъчно теми за всичко което те вълнува в този форум. Търсиш и четеш!
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 08, 2018 3:44 pm

Днес ми пристигна: Аптечка Lifesystems Solo Traveller - инфо

Изображение

Снимки от мен: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0b5nhQSTskoC8A

Ако намеря време - ще направя и видео ревю на съдържанието. Смятам, че в моята раница трябва да имам нон стоп този продукт - леко по леко се опитвам да се подготвя по най-правилният начин.

Благодаря.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот evilzet » Пет Юни 08, 2018 9:11 pm

Теорията преобладава над практиката. Това не е добре за развитието ти като колоездач.
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот I.nfraR.ed » Пет Юни 08, 2018 11:15 pm

Хубаво е да имаш няколко основни неща за промиване и запечатване на рани, обаче за какво са ти скалпел, няколко подкожни игли, спринцовки, абокат?
Може би ще си носиш и хладилна чанта вътре с банки кръв и физиологични разтвори?
И това цялото нещо тежи половин килограм с размери 190 x 140 x 90 мм.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот protiven » Съб Юни 09, 2018 10:09 am

Миналата година си купих тази: https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 1.101496.0 и е повече от достатъчна и супер компактна.
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 09, 2018 1:03 pm

Днес ми дойде и тествах:

Мъжка тениска от мерино вълнa Bergans Exit Wool Khaki Green 2018

Снимки от мен: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0b5nhQSTskoC8A

1. Направи ми впечатление, че усещането за изпотяване изчезна - от раз.
2. Усещам всеки полъх на вятъра. И при силен вятър ми става дори "студено".
3. Ако физически с очи не виждах петната пот - нямаше да разбера, че се потя.
4. За около 15-30 мин изсъхнах на една пейка.

Впечатлен съм от марка и всичко останало.

Ще инвестирам още в тая марка и в тая вълна. Мерино вълна
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот skiman » Съб Юни 09, 2018 1:35 pm

Ние никога не сме виждали облекло от мерино. Благодаря, че ни показваш Пътя.
Без теб този форум е загубен.
115 лв за тениска :crazy:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот XaCkBuTukC » Съб Юни 09, 2018 4:44 pm

zoomaniak написа:Днес ми дойде и тествах:

Мъжка тениска от мерино вълнa Bergans Exit Wool Khaki Green 2018

Снимки от мен: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0b5nhQSTskoC8A

1. Направи ми впечатление, че усещането за изпотяване изчезна - от раз.
2. Усещам всеки полъх на вятъра. И при силен вятър ми става дори "студено".
3. Ако физически с очи не виждах петната пот - нямаше да разбера, че се потя.
4. За около 15-30 мин изсъхнах на една пейка.

Впечатлен съм от марка и всичко останало.

Ще инвестирам още в тая марка и в тая вълна. Мерино вълна



Внимавай никой твой веган приятел да не те види с тая тениска че ще те отлъчат от веге сектата ! Вълната си е на овцете ! Стригането на овце е терор и погазване на личната им свобода !
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lucky Loser » Съб Юни 09, 2018 8:42 pm

XaCkBuTukC написа:Вълната си е на овцете ! Стригането на овце е терор и погазване на личната им свобода !

Много добър довод между другото !
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 09, 2018 9:16 pm

I.nfraR.ed написа:Хубаво е да имаш няколко основни неща за промиване и запечатване на рани, обаче за какво са ти скалпел, няколко подкожни игли, спринцовки, абокат?
Може би ще си носиш и хладилна чанта вътре с банки кръв и физиологични разтвори?
И това цялото нещо тежи половин килограм с размери 190 x 140 x 90 мм.


Скалпел ми трябва да изрежа кожата от раната ти...
кожа, която е механично увредена - защото под нея има вкарани песъчинки, пръст и тръни от около 15 метра влачене по пътеката на твоето тяло.
Уязвими части: Длани. Бузи. Бедра и т н...
При разкъсва на кожа чрез пробиване от остър клон, тел, част на колелото... се получава "цъфтеж" който механично трябва да отделя чрез пинсета и скалпел.
Болката е ужасна и ще те помоля да стиснеш между зъбите си маркуч - около 12 см и да крещиш колкото искаш.
Живата рана - тъканта - клетките имам около 15-30 минути за преценка кое да изрежа и кое е останало живо.
Ако има засегнат кръвоносен съд - кръвта ускорява времето до 10-15 мин. Първо трябва да стегна над раната силно с маркуч за аквариум крайника за да намалее кръвотечението - което пречи на всичко.
Ако ти ми съдействаш и не ми пречиш - ще ти помогна бързо. Изрязва се всичко до здрава кожа - мия с вода - чистя до 99% с пинсета от механични боклуци. Ако имам йод сипвам и ти пишищ... ако нямам ти пикая на раната... същото. Ако и урина нямам паля огън и с нож - до червено - запечатвам раната ти. Ако не припаднеш - ще ми помогнеш с марлите - бинта и пиеш вода с много захар и звъним на 112.

Ако раната не е широка и не режа мъртва плът много - ще те и зашия за около 3-5 мин.

Виж ако ти е сцепена главата и тече обилно кръв - ще е зор - но ще взема лепило за кожа и ще залепя раната ти.

Казах за пореден път - НОВАК съм - не тъпак. Не карам колело от 2 месеца. Карам Байк...

Кръв ще ти прелея дори - ако си помниш кръвната група и се окажем еднакви. Маркуча за аквариум влиза в иглата - стягам със свинска опашка - ти си лежиш на земята - аз съм прав - за около 5 мин преминават 300 мл кръв при маркуч 70 см.

Извадени нокти и т н...

Недай си боже - помощ съм давал и на хора и на животни и без аптечки. Кръвотечение се спира и с колан и връзки за обувки. Рана се запушва и с лак за коса и лак за нокти.

Но малко,хора са готови да оцелеят със себе си или да поемат отговорност над тоя до теб и в определен момент или инцидент да му помогнат.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот evilzet » Съб Юни 09, 2018 9:42 pm

:bigeyes: :bigeyes: :bigeyes:
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот bdog » Съб Юни 09, 2018 9:51 pm

evilzet написа::bigeyes: :bigeyes: :bigeyes:


Явно човек трябва да ходи въоръжен по пътеките, за да се пази от олигофрени-лекари-самодейци...

Плача!!!
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Boyan1984 » Съб Юни 09, 2018 9:54 pm

Според мен трябва да се намеси админ или модератор. Нещата не ми се струват нормални.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2434
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот DungeonHunter » Съб Юни 09, 2018 10:03 pm

zoomaniak, един сериозен въпрос - бил ли сте в казарма или във военни условия ?
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 09, 2018 10:09 pm

7B4519EC-9E61-4860-A389-22589D33407E.jpeg


Boyan1984 написа:Според мен трябва да се намеси админ или модератор. Нещата не ми се струват нормални.


Какво има сега. Ето снимка на последния инцидент - който - сам оправих. Надя извежда кучето ни. То бива нападнато от Питбул. Разкъсна рана около 5 см диаметър. Миете с вода. Слагате бинт на муцуната и намордник да намалите виенето и хапането. Режете с шивашка ножица откъснатото парче - то се държеше на 1 см. Не може да се шие. Миете с вода пак. Махате с пинсета механични замърсители - събуждате припадналата Надя да ходи до аптеката. Дезинфекцирате. Пръскате с антибиотичен прах.

Следите в първите 5 дни за гной и миризми.

Радвате се, че е на място дето не може да се лиже с език. Мокрите рани бързо правят проблеми.

Нямам против да изтриете темата или мен :) но просто отговорих на въпроса.
Всичко зараства. Остана 1-2 см кожа / белег без козина... кучето е живо от 5 рани тая беше най-кофти.

В казарма инвалиди не допускат. Това не значи, че не мога да съм умен... и да наместя счупен крак...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот DungeonHunter » Съб Юни 09, 2018 10:13 pm

Правиш се на ударен или.. ?

Не мисля, че имаха предвид админ за отговори, свързани с кучето, а може би художествената литература - хайде да си резнем по някое парче месце.. чипс с кожичка :)
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот XaCkBuTukC » Съб Юни 09, 2018 10:26 pm

Хубаво ти казха да намалиш постовете ... но явно стоенето на тихо не ти се е отразило добре , вярвай ми ще гледма по всякакъв начин да избягвам да карам край теб за да се наложи да ми прилагаш първа помощ.
Въобще не мога да си представя сценарии освен по асфалт при който се получава травмата която описа , въобще се и съмнявам че реално си прилагал върху човек нещата които си описал че ще направиш , въобще се съмнявам да имаш медицинско образование.
Ходил съм на два курса за долекарска помощ извън този за шофьорска книжка и там научих нещо... не си ли сигурен в нещо по-добре не прави нищо защото можеш да навредиш непоправимо на човека.
Живей си в своя свят но спри да даваш от своята мъдрост в нашия .
Така и не каза как оправдаваш това че си веган и носиш вълнена тениска.
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lucky Loser » Съб Юни 09, 2018 10:30 pm

XaCkBuTukC написа: Така и не каза как оправдаваш това че си веган и носиш вълнена тениска.

Не чакаш отговор само ти :peace:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 09, 2018 10:33 pm

Споко хора. Само отговорих за скалпела. Нищо повече. Каквото и да кажа - негатива към мен няма да намалее.

Няма смисъл да се нападаме. Просто няма смисъл. Всеки оцелява сам. Всеки помага на друго същество доброволно и си носи последствията...

Лека нощ от мен - акъл никога не съм ви давал. Само споделям с вас и винаги е било така.

И Надя можеше да помогне на кучето - като спре първата кола и го заведе на ветеринар. Нямам вина, че е страхлива...

Оставете нещата както са си. Съдбата си знае останалото.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот DungeonHunter » Съб Юни 09, 2018 10:40 pm

XaCkBuTukC написа: Така и не каза как оправдаваш това че си веган и носиш вълнена тениска.

Много лицемерно наистина !
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот p360 » Нед Юни 10, 2018 12:58 pm

Предвид факта, че явно живееш близо до мен вече ще карам още по-внимателно в района, че недай си боже се притечеш да ми оказваш първа помощ.... :bigeyes:
Всъщност не мисля, че има насочен негативизъм срещу теб, а просто сблъсък на рационалното мислене с твоят абстрактен и чисто теоретичен стил на изказване. Просто ми е трудно да повярвам ( а и не само на мен), че можеш да покриеш на практика и 10% от изписаното досега от теб. Всъщност няма такова значение кой какво точно може да постигне реално, но трябва да е уверен в това, което върши. Прекалено често казваш "хоп" преди да си скочил...
p360
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 8:52 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 10, 2018 1:41 pm

p360 написа:Просто ми е трудно да повярвам ( а и не само на мен), че можеш да покриеш на практика и 10% от изписаното досега от теб. Всъщност няма такова значение кой какво точно може да постигне реално, но трябва да е уверен в това, което върши. Прекалено често казваш "хоп" преди да си скочил...


Виж снимката: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0b5nhQSTskoC8A

Татко е ловец. Дядо е бил ловец. Само аз не станах.

Мъкнат ме по планини и долини от 8 годишен.

Колко кръв съм видял не е нужно да описвам. 90% животинска и 10% човешка: прострелни рани, рани от глигански бивни, рани от падания.

Преди 30 г времената бяха други. По мъжки. По истински. Сега всеки помни 112 и се надява ако си е платил планинска застраховка - хеликоптера да дойде до 2 часа.

Не ми се говори по тая тема. Не е хубава тема. Бият се две кучета - един човек скача да ги разтървава - остава без 3 пръсти...

Имам достатъчно белези по тялото. Част от тях бяха живи рани около 2 г. Смешно е да си помисля, че някой тук може да си представи каква грижа изискват дълготрайни живи рани.

5 см удължен крак - 2 г живи рани

Рекорда е 12 см

Изображение

Азне съм важен в тая тема. Не разбирам човешкото желание да се доказва всичко казано...

Цял живот се учим. Да оцелея на мен лично никога не ми е било проблем.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот nkc20 » Нед Юни 10, 2018 4:55 pm

Стига общи приказки, кажи за мерино вълната и веганството...
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


cron