Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот antonpc » Сря Сеп 26, 2018 10:16 pm

Кога да очакваме новите предложения за 2019та?
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Петър Велков » Чет Сеп 27, 2018 8:24 am

Пичуи (Пулс!), оправете си сайта, щото работи само с "www." пред домейна - това е досада, връщаща ни в дълбините на 90-те. Ако държите на вевеве-то, пуснете поне едно 301 към него ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот didonch » Пет Сеп 28, 2018 8:37 am

iL_Diavolo, много неприятна ситуация. Мислех си че най-накрая на нашия пазар се е появил истински търговец/производител на велосипеди доближаващ се до немските ... Дано не им стане масова практика претупването при сглобяването.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Boyan1984 » Пет Сеп 28, 2018 9:00 am

Познат също си взе Пулс СТ1, който дойде с нецентровани капли, спирачки опиращи в накладките и не помня какво още. И аз останах с лошо впечатлени, още повече, че сигурно има и други такива случаи.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот DungeonHunter » Пет Сеп 28, 2018 10:14 am

didonch написа:Мислех си че най-накрая на нашия пазар се е появил истински търговец/производител на велосипеди доближаващ се до немските ... Дано не им стане масова практика претупването при сглобяването.

Нека да не правим генерални изказвания за фирмата. Знаем какво отношение имат към клиента и досега колко доволни хора има, останали със страхотни впечатления от обслужването.
Оставете им място да се защитят :)
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Сеп 28, 2018 3:09 pm

iL_Diavolo написа:Да споделя и аз малко дразнещи дреболийки след покупката на велосипед от PULSE
- видимо крива задна капла , не достатъчно затегнати спици на предната капла , и двете спирачки бяха за обезвъздушаване , опиращи спирачни апарати в роторите , неработеща помпа .
Качваш се и караш , но към някой вело сервиз :(
Бих препоръчал добавянето на пакетчета свързваща паста карбон-алуминий след като продават велосипеди с карбонови компоненти .


Здравейте,
Съжалявам, че чак сега виждам коментара ви. Доста кофти наистина...
- Крива задна капла. Разбира се, че е възможно... Въпреки, че ползваме машина, която струва колкото апартамент и впреки, че всяка капла минава по два пъти за центровка ( и бива мачана междувременно така, че да не се наместват спиците кой знае колко) явно се е случило... Нямаме какво повече да кажем, освен че винаги сте добре дошли за да "оправим" нещата. А ако не сте от София бихме поели транспорта.
- Меки спици: същия отговор. Настройва се силата на опън, която при нас е много над минимума... Нямам обяснение как може да излезе такава капла...
- За спирачките... бихме ги обезвъздушили, но не сме ние, които трябва да бъдат опреквани.
- Опиращи апарати: На предната спирачка бих казал, че всеки път като се сваля/слага гумата има вероятност да се получи така. За задната- не е редно.
- Помпата която слагаме към всяко колело съвсем не е от най-евтините... и за съжаление не ги проверяваме дали работят. Бихме я заменили, разбира се.
- Карбоновата паста: Ще го имаме предвид.

Още веднъж се извиняваме за неприятностите!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот antonpc » Пон Окт 01, 2018 10:51 pm

Привет, За сезон 2019 ще има ли възможност RS1 да се поръча с вилка/шок FOX + SHIMANO компоненти на все така конкурентна цена?
p.s.Варианта да се поръча само рамка и сам да си го окомплектовам е ясен.
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Radostinn » Пон Окт 15, 2018 9:54 pm

Здравейте.
И аз искам да споделя малко впечатления от марката и техните продукти и по-специално модела STR2. Закупих колелото преди около месец. Като цяло много стабилно поведение, не се усеща огъване , което се дължи на boost стандарта и/или на true axle. Скоростната система превключва бързо, спирачките спират много добре, единствено факта, че каплите не са пригодени за tubeless малко ме изненада. Все пак продуктите на pulse са иновационни и може би е трябвало да бъде включена такава възможност чрез използване на съответните капли. Позицията при педалиране е добра, особено при изкачване и при засичане на време се оказа, че въпреки релакс позицията и усещането за обичайно каране, времето ми е по-добро.
Въпреки всички положителни емоции имам и малко критика към продукта. Още от първото каране усетих подрънкване отпред. Веднага пристегнах вътрешните кабели, като издърпвайки ги, там къде влизат в рамката омотах изолирбанд. Не е най-красивото решение, но проработи. Същественият принус към "тишината" беше налице, но остана едно click-ване, което идваше несъмнено от вилката. Има достатъчно клипчета в интернет за характерният звук. Същевременно имаше и скърцане някъде от чашките и лапата- тук решението беше бързо и лесно т.е. разглабяне и смазка. Държа да отбележа, че бяха правилно сглобени/ натегнати. Така върнах колелото за поправка, гаранционна. Колелото беше ремонтирано в рамките на седмица, включително и времето за транспорт на Еконт. Имах и съмнение относно здравината на рамката в района на челото, но от екипа на Пулс ме увериха, че по-скоро е несъвършенство в процеса на боядисване, а не е цепнатина.
Като заключение искам да пожелая на екипа на пулс да инвестират, не само в иновации, маркетинг, реклама ами и в производствен мениджмънт, да си разпишат ясно технологичнити карти и ефективен качествен контрол за да може продукта, който стига до крайният потребитил да създава усещането за онзи първокласен продукт, оценен и от германците, а не да се опорочава усещането на клиента за нещо като второ качество. Благодаря и поздрави
Radostinn
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Окт 12, 2018 2:07 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот ohoboho » Чет Ное 08, 2018 9:03 pm

Освен карбоновата 29ка,очаква ли да се да има и друга 29ка мека рамка през новия сезон ?
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот DungeonHunter » Пет Ное 09, 2018 3:44 pm

И още един бърз въпрос - предлагате ли пребоядисване на вече закупени от вас велосипеди срещу съответната сума, разбира се, и ако да, каква е тя ?
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gworan » Чет Дек 06, 2018 9:35 am

Като видях по-горе коментара, с въпрос за пребоядисване, реших да изразя едно мнение. Не претендирам, че моето мнение е по-важно от всяко друго.
Аз мисля, че на марката и куца дизайна на рамките. Не казвам че не са качествено боядисани, ами са просто ... обикновени. Също така, на уеб страницата изглежда няма опция да се види даден модел на снимка във всеки цвят.
Доста хора във форума са по-практично мислещи, и залагат на качество и окомплектовка при избора, и външния вид остава на по-заден план. В което няма нищо лошо. Разбирам, че има хора които предпочитат по-семпло и изчистено, което е ок.
Както се вижда от най-големите марки, не е нужно дизайна да е пищен, даже всички минават към по-изчистения стил, но пак успяват да изглеждат "тарикатско". Ако на мен е възложена задачата да измисля как да се боядиса една рамка, бих заложил основно на това какъв ще е базовия цвят (не просто цвят ами и тип боя), какъв акцент ще има (нещо което видимо липсва при пулс), и позициониране на логото, също как ще изглежда самото лого. Аз съм просто един скромен (опасявам се, че мнението ми може да прозвучи като обратното) дизайнер, дори и работата ми да не е свързана с велосипеди и части.
Ще го дам само като пример, аз се оглеждах до скоро за нов велосипед, Pulse RS1 беше един от вариантите, но аз лично се отказах, главно защото не ме "изкефи" на външен вид.
Ще се радвам да видя занапред нещо по-интересно от марката и може би ще стана и аз собственик на такъв велосипед.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 06, 2018 10:26 am

:offtopic: И аз малко неразбирам толкова голяма инвестиция в техника, машини и т.н., а да нямаш сайт, който да отговаря на нивото ти.(лично мнение)
Gworan написа:на уеб страницата изглежда няма опция да се види даден модел на снимка във всеки цвят

А точно това очаквах от новия сайт, когато го направиха :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот atanashh » Чет Дек 06, 2018 12:20 pm

Това със сайта наистина е пропуск, който съм сигурен, че ще оправят скоро.
Иначе за дизайна - от скоро съм с TS+2, черен и една от причините да го избера е точно дизайна. Изчистен и "обикновен" а не като коледна елха както е при някой други наши марки... :beer:
atanashh
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 13, 2018 5:53 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 06, 2018 12:35 pm

Иначе за дизайна - чисто субективно е. На един му допадат, на друг не, на мен много. Затова и си взех QRS. Просто реших да не отговарям на Gworan точно за това, за да не влизаме в излишни, безкрайни спорове и да разводняваме темата.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gworan » Чет Дек 06, 2018 1:00 pm

Нищо не е с цел да спорим, всеки си изразява мнението.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Insight » Чет Дек 06, 2018 5:22 pm

Pulse написа:....
Здравейте,
Съжалявам, че чак сега виждам коментара ви. Доста кофти наистина...
- Крива задна капла. Разбира се, че е възможно... Въпреки, че ползваме машина, която струва колкото апартамент и впреки, че всяка капла минава по два пъти за центровка ( и бива мачана междувременно така, че да не се наместват спиците кой знае колко) явно се е случило... Нямаме какво повече да кажем, освен че винаги сте добре дошли за да "оправим" нещата. А ако не сте от София бихме поели транспорта.
- Меки спици: същия отговор. Настройва се силата на опън, която при нас е много над минимума... Нямам обяснение как може да излезе такава капла...
- За спирачките... бихме ги обезвъздушили, но не сме ние, които трябва да бъдат опреквани.
- Опиращи апарати: На предната спирачка бих казал, че всеки път като се сваля/слага гумата има вероятност да се получи така. За задната- не е редно.
- Помпата която слагаме към всяко колело съвсем не е от най-евтините... и за съжаление не ги проверяваме дали работят. Бихме я заменили, разбира се.
- Карбоновата паста: Ще го имаме предвид.

Още веднъж се извиняваме за неприятностите!



Ама нали се рекламирате, че тествате всичко, преди да продавате?! ... пък:
- За спирачките... бихме ги обезвъздушили, но не сме ние, които трябва да бъдат опреквани.
- Помпата която слагаме към всяко колело съвсем не е от най-евтините... и за съжаление не ги проверяваме дали работят. Бихме я заменили, разбира се.
- Крива задна капла. Разбира се, че е възможно (е възможно е, ама нали тествате всеки физически екземпляр?!)... Въпреки, че ползваме машина, която струва колкото апартамент и впреки, че всяка капла минава по два пъти за центровка ( и бива мачана междувременно така, че да не се наместват спиците кой знае колко) явно се е случило... Нямаме какво повече да кажем, освен че винаги сте добре дошли за да "оправим" нещата. А ако не сте от София бихме поели транспорта.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gecata100 » Съб Яну 26, 2019 11:36 am

Здравейте, ще го карам направо и моля не възприемайте поста ми като хейт, а по-скоро като един вид обратна връзка за производителя.
За новия сезон съм решил да се сдобия с нов среден клас твърдак, като още от представянето си бях харесал Pulse STR 2.
Напълно логично се разрових какви предложения мога да намеря за търсените от мен параметри който не са кой знае какво, но най-общо казано 2х10 или 2х11 скорости, Въздушна вилка и т.н. Т.е. накратко казано оборудването на STR2.
Намерих предложения в ценовия диапазон 1500-1700 лв, за същото оборудване. (Canyon, Radon, Oryx, от скоро и Drag)
Извинявайте Пулс, но как бихте защитили цената си от 2100 лв, за конкретния модел, като дори с доставка от Германия един съпоставим Canyon ще доиде до мен на цена 1650 лв? Просто наистина ми е много любопитно.
Харесвам Ви, Българи сте и искам да подкрепям хора който развиват бизненс в България, но как да приема една такава разлика в цената от 500 лв на съпоставим продукт.
Gecata100
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Съб Мар 07, 2015 8:10 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Boyan1984 » Съб Яну 26, 2019 11:53 am

Разликата идва от големината на фирмата и пазара. Едната е германска и един от гигантите на пазара, другата е от страна, чието население е по-малко от столицата на Германия, за икономическото ни състояние няма да коментирам.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Съб Яну 26, 2019 12:30 pm

@Gecata100
Не искам да адвокатствам на никого, затова ми е трудно да коментирам думите ти без конкретни линкове (предварително да кажа, че линкове към продукти на промоция няма смисъл да се коментират в контекста на въпроса ти, защото той е насочен към редовната цена на модела STR2, т.е. промоциите са нещо чудесно за потребителите и за избора им в конкретен момент, но не вършат работа за справедливо сравнение на марки „по принцип“).
Тъй като все пак бях нетърпелив, първото, което намерих като близко до цената на STR2, е Canyon GRAND CANYON AL 6.0 с цена 999 евро (предполагам без доставката): https://www.canyon.com/en-bg/mtb/grand- ... l-6-0.html
Ако приемем, че рамките са на едно и също ниво (което не е задължително вярно и не е задължително тази на Canyon да е по-добра), то при Canyon по-добра е скоростната система, а при STR2 по-добри са вилката и спирачките. По отношение на колелата (капли, главини и спици) не мога да коментирам, защото нямам опит с конкретния модел на Mavic, използван при Canyon. По отношение на периферните компоненти не мисля, че имат някакво съществено значение, доколкото не са от някакви безименни китайски производители и стига да са избрани подходящи размери.
Т.е. обобщено може да се каже, че тези два велосипеда на хартия са горе-долу равностойни, като вече за потребителя остава да прецени дали са му по-важни вилката и спирачките (STR2) или скоростната система (Grand Canyon).
Повече бих могъл да коментирам само при конкретни линкове на продукти извън промоция, но се съмнявам, че ще ми дадеш такива с разлика в цената 500 лв. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Съб Яну 26, 2019 12:54 pm

Налага се веднага да напиша добавка към предишното си мнение. Според препоръчителната цена на Rock Shox, моделът 30 Gold RL е по-скъп от Reba RL, т.е. на хартия не съм прав за това, че STR2 е с по-добра вилка. На практика обаче нещата стават много субективни, защото аз НИКОГА не бих избрал вилка с 30 мм горни тръби и QR ос пред такава с 32 мм тръби и проходна ос (даже Boost, т.е. далеч по-модерна откъм съвместимост).
Погледнах и модела Grand Canyon 4.0 - предполагам, че визираш него като пряк конкурент на STR2. Само че и при него вилката е БЕЗ проходна ос, което е съществен недостатък при по-сериозно каране; колелата също не са с толкова добри компоненти (например главините), колкото тези на STR2. Спирачките на Pulse-а са по-добри и в двата случая.
Нещо повече - ако правилно се ориентирам, рамката на Canyon е без Boost стандарта, докато тази на Pulse е - за мен това не означава по-добра или по-лоша на функционално ниво, но означава по-добра на пазарно ниво, т.е. по-съвместима оттук нататък, тъй като индустрията масово вече премина към Boost във високия и среден клас.
Та така... цената не е всичко и трябва да се гледат детайлите и да се свързват с конкретния потребител, защото за мен едно или друго може да има много по-голямо или малко значение, отколкото за теб. :peace:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gecata100 » Съб Яну 26, 2019 1:04 pm

Да, разбира се, ще посоча.
Предварително обаче искам да кажа, че не ми се навлиза в конкретно сравнение на периферни компоненти, важното за мен съм го посчил по-горе, скорости и вилка.
Посочения от вас модел на Каньон е с по-добро оборудване от STR 2, а именно:
Скорости 2x11-speed Shimano Deore XT, с/у 2X10 SHIMANO DEORE
Вилка RockShox 30 Gold RL с/у ROCK SHOX RECON RL
Въобще не ми се влиза във полемика, защото аз не визирам дори конкретния модел на Каньон, а Вие.
Бях се спрял на Каньон, Al 4.0 (2018) и Al 5.0 (в момента не го показва сайта), като първия е на цена 1680 лв с доставката и без намаление с намалението в момента 1580 лв! Скорости и вилка като на STR2.
Така модела Al.4.0 New (2019) 1600 лв с Shimano SLX and XT components: https://www.canyon.com/en/mtb/grand-canyon/2019/grand-canyon-al-4-0.html

Oryx - 2x10 и въздушна вилка Маниту някаква си 1499 лв https://kadenas.bg/ORYX/ORYX-NINE-D20-29
Oryx 2x11 Deore/SLX 1699 лв https://kadenas.bg/ORYX/ORYX-NINE-X22-29

И накрая, колкото и да е старнно Драг Харди ТЕ
Скорости Shimano Deore M6000, 2х10 и вилка Rock Shox Recon RL срещу същото при STR 2 като цената е 1650 с/у 2100!
https://dragzone.bg/velosiped-drag-hardy-te-2019

Разбира се има нюанси, някъде спирачките са малко по-добри от други, другаде каплите, задния дерайльор (при Драг е SLX) и т.н, но в никакъв случай неоправдаващи разликата в цената!
Gecata100
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Съб Мар 07, 2015 8:10 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Съб Яну 26, 2019 1:43 pm

Каньона изглежда оферта но ако го загледаш по детайлно ще установиш ,че рамката която ползват е стар модел с право чело ,геометрията е леко архаична - къса ,челния е голям ,част от компонентите са напълно неадекватни особено на по евтиния от 800Е - спирачки ,каплите са пълни боклуци с Търней главини и 19мм шини ( шосейката ми е с толкова широки шини ) ,вилката не е с проходна ос ,велосипеда е 1 кг по тежък от Пулса ( което е много нещо за някои и нищо за други ,но смъкването на 1 кг от велосипед струва немалко пари ) другия от 1000Е е приличен и по си заслужава .. Хардито е оферта определено ,Орикса аз твърде не ги уважавам щото доста народ тука реваха за гаранция но офертите им също са добри .. Пулса е леко надценен но пък е най модерния като рамка отделно е буст и с проходна ос ,можело в тая цена вилката да е Рекон Голд която е по лека и с моушън контрол хидравлика .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Съб Яну 26, 2019 1:58 pm

Всички посочени велосипеди са чудесни, за това не споря.
Щом за Вас най-важна е скоростната система, никой не Ви пречи да си изберете велосипеда според нея. Но и никой не е длъжен да приема само това като критерий за качествата на един велосипед, особено пък при каране.
От всички посочени велосипеди STR2 е единственият, който е с проходни оси и Boost стандарт и отпред, и отзад. Някои от велосипедите нямат проходна ос дори на вилката, където е особено полезна. Напълно приемам, че това може би не е важно за Вас, но за много други хора е доста по-важно от скоростната система например. Същото е и със спирачките, колелата, като там е още по-субективно.
Ще се радвам да ми обясните с какво вилката RockShox 30 Gold RL QR е по-добра от ROCK SHOX RECON RL 15x100 TA - не се заяждам, а наистина искам да разбера защо първата се води по-висок клас от втората, тъй като на хартия не видях нищо, с което тя да е по-добра (освен може би по-ниско тегло, което е нормално при липса на проходна ос и при по-малък диаметър на тръбите).
Както и да е, това, което се опитвам да Ви кажа, е: в повечето отношения STR2 превъзхожда всеки от посочените велосипеди, но дали това оправдава разликата от няколкостотин лева е нещо, което само потребителят може да прецени за себе си. За Вас очевидно не ги оправдава, за някой друг може да има значение дали велосипедът му е в крак със съвременните стандарти и дали са налице някои дребни наглед, но доста съществени при каране неща (например проходните оси на вилката и рамката). Бързам да поясня, че аз също не харесвам честата смяна на стандартите, т.е. не казвам, че това прави автоматично един байк по-добър във функционално отношение, но от пазарна гледна точка го прави повече или по-малко ориентиран към следващите 2-3-5 години.
Питате Pulse „как бихте защитили цената си от 2100 лв.?“. Аз бих попитал Вас - защо никой от другите посочени велосипеди не е с проходни оси, Boost стандарт и т.н.? Мога и да Ви отговоря - защото когато даден производител иска да използва в продукта си актуалните стандарти и по-добрите технически решения, това винаги води до по-висока цена (понякога разликата е съществена) спрямо продукт със сходни характеристики, който използва по-стари стандарти и технологии, просто защото пазарът е такъв - новите неща обикновено са неоправдано по-скъпи от старите, но това значи ли, че всеки производител трябва винаги да избира по-старото и по-евтино?
Всичко е въпрос на баланс. За Вас като потребител, балансът ще е между А и Б. За някой производител може да е между Б и В, за друг между В и Г, за трети между А и Г. В крайна сметка всеки потребител си избира продукт, който е най-близо до неговия баланс. :peace:

П.П. Това, което Alexi е посочил за челната тръба на Canyon-а, не го бях забелязал, защото изобщо не очаквах, че е възможно при тази цена... :dontknow:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Яну 26, 2019 2:05 pm

Много е грешно човек като види дерайльор SlX/XT и да ди мисли че колелото е Топ ,а от това най-малко зависи как се представя едно колело.Както се спомена вилка с qr и 30мм тръби си е голям компромис и определено като стандарти и геометрия Pulse е най-добре сравнено с другите...Drag-а признавам е добра оферта а за Oryx само ще кажа че не бих де занимавал с колело на което никъде не може да му се види геометрията :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Яну 26, 2019 2:34 pm

STR2 ще е много по-приятен за каране от GRAND CANYON AL 4.0, защото:
- вилката и задницата са с проходни оси;
- вилката е с 32 мм тръби и читава хидравлика;
- М6000 спирачки срещу М315 - тука няма нужда от коментар;
- 1 кг по-лек, от който голяма част най-вероятно е от главините (трагични при CANYON)/шините;
- много по-добра геометрия във всички показатели.

CANYON от край време използват трикът да сложат висок клас дерейльор за да заблуждават начинаещите, въпреки че доброто превключване зависи най-вече от командата. Това е чисто маркетингово решение, защото даже няма да утежни цената ако командата е ХТ, а обтегача SLX примерно. В действителност е много по-важно колелото да е добре балансирано и определено STR2 е такова. Когато купуваш цяло колело е важно рамката, вилката и колелата да са ОК, защото те са най-скъпи за ъпгрейд.



ПС М6000 скоростна система е доста добра - има подробно ревю и на сайта.

ПС Нямам отношения с Pulse, а просто колелата са им сглобени с мисъл за добро каране в зависимост от бюджета. Със сигурност ще можеш да намериш и по-добри оферти от техните по широкият свят.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Съб Яну 26, 2019 2:46 pm

30 gold е значително по лека от Recon Silver ( около 400 грама ) ,подобно олекотяване струва пари тъй като материалите които са вложени са по скъпи - алуминиеви стеншъни ,по леко шаси и т.н. ..вилката е позиционирана като по висок клас на сайта на Срам вече дали работи по добре е отделен въпрос по скоро не ,за лек и лежерен колоездач който няма да усеща меко шасито е добър избор ,аз примерно съм взел за жена си такава вилка и върши работа
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот ohoboho » Пон Яну 28, 2019 3:19 pm

То за жалост май Pulse са пред закриване...та не очаквам да отговорят на последните въпроси в темата :bawling: :cry:
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Пон Яну 28, 2019 3:31 pm

ohoboho написа:Pulse са пред закриване

И за това съдиш от къде ? :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Пон Яну 28, 2019 3:32 pm

еми не му отговарят в темата :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Яну 29, 2019 3:49 pm

antonpc написа:Привет, За сезон 2019 ще има ли възможност RS1 да се поръча с вилка/шок FOX + SHIMANO компоненти на все така конкурентна цена?
p.s.Варианта да се поръча само рамка и сам да си го окомплектовам е ясен.


Здравей,
Планираме нов модел RS който ще бъде с Шимано, но едва ли с Фокс.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта